Суспільство
На Одещині припинили роботу нелегальних АЗС Анонси

В Одеській області судитимуть організатора нелегальних заправок. Чоловік створив пересувні АЗС та продав бензин та дизпаливо без жодних дозвільних документів.
Про це повідомили у пресслужбі Бюро економічної безпеки.
За даними слідства, мешканець Білгород-Дністровського району протягом 2024 року купував бензин і дизель невідомого походження за зниженими цінами, не маючи відповідної ліцензії та не зареєструвавши підприємницьку діяльність.
Для реалізації незаконного бізнесу він придбав спеціальне обладнання, включаючи місткості, шланги та паливороздавальні пістолети. Далі облаштував підпільні автозаправки у нежитлових приміщеннях і навіть у вантажівках, через які збував пальне в місті Татарбунари та селі Спаське.
Під час обшуків детективи Бюро економічної безпеки вилучили понад 12 тонн пального, 14 великих місткостей із системами АЗС та чотири автозаправки на колесах. Загальна вартість вилученого — майже 3 мільйони гривень.
Чоловіка обвинувачують за ч. 1 ст. 204 КК України — незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування підакцизних товарів. Справа передана до суду, а розслідування щодо постачальника пального ще триває.
Попри активність БЕБ у боротьбі з дрібними порушниками, уваги детективів чомусь уникає ціла мережа — Petromol. Як з’ясували журналісти Центру публічних розслідувань у фільмі “По той бік мережі Petromol”, ця мережа працює виключно за готівку, не видає чеків і не має кас. Більшість її заправок розташовані на півдні Одеської області — близько 15 комплексів. Є також точки в Молдові.
Petromol регулярно фігурує в скандалах: компанію звинувачували у використанні чужої айдентики, будівництві без дозволів і несплаті податків. Журналісти з’ясували, що пов’язані з мережею власники ведуть бізнес за кордоном, який під час повномасштабної війни співпрацює з країною-агресором — доставляють туди вантажі й імовірно платять податки до бюджету рф. При цьому дизель на таких заправках коштує менш як 45 грн/л — це одна з найнижчих цін на ринку.
Повне відеорозслідування дивіться на каналі ЦПР, а текстове читайте тут.
Суспільство
екскерівнику ТЦК Рівненщини повідомили нову підозру

Працівники Державного бюро розслідувань повідомили колишньому керівнику Рівненського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки підозру у створенні умови для уникнення мобілізації понад 50 військовозобов’язаним.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє ДБР.
За даними слідства, посадовець створював умови для уникнення мобілізації окремими військовозобов’язаними.
Він робив так, щоб щодо таких осіб не проводилися перевірки та їх не притягували до відповідальності за ухилення від служби.
Попередньо встановлено, що незаконну допомогу отримали понад пів сотні осіб.
Фігурант звільнений з посади та підозрюється у перешкоджанні законній діяльності Збройних сил України, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України).
Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.
Санкція статті передбачає до 8 років позбавлення волі.
У ДБР нагадали, що у 2024 році цього посадовця разом із керівником Рівненського обласного ТЦК та СП викрили на побитті підлеглого биткою. У колишнього начальника районного ТЦК також виявили наркотики. Ця справа вже перебуває на розгляді в суді.
Керівник обласного ТЦК також підозрюється у перешкоджанні діяльності ЗСУ, зокрема в умисному сприянні ухиленню громадян від мобілізації під час воєнного стану.
Як повідомляв Укрінформ, працівники ДБР повідомили про підозру співробітнику Подільського РТЦК та СП в Одеській області, який за гроші вносив фальшиві дані в електронний реєстр призовників «Оберіг» для охочих уникнути мобілізації.
Суспільство
На Херсонщині провалили будівництво укриття за державні кошти Анонси

Прокуратура вимагає через суд повернути понад 15 мільйонів гривень, які підрядник отримав за будівництво укриття в деокупованому селі на Херсонщині, але роботи так і не розпочав. Гроші були надані з державної дотації, призначеної для постраждалих від війни територій.
Про це повідомила пресслужба Херсонської обласної прокуратури.
Правоохоронці подали позов до суду проти приватної компанії, яка у 2024 році отримала бюджетні кошти на зведення захисної споруди, але так і не почала будівництво. Йдеться про понад 15 мільйонів гривень, які фірма отримала як аванс за договором підряду. Ці кошти були виділені в рамках державної дотації місцевим бюджетам на відновлення територій, постраждалих від російської агресії.
За умовами контракту, підрядник мав побудувати укриття на території Борозенської громади в Бериславському районі. Гроші виділили для закупівлі будматеріалів та виконання робіт. Однак, як з’ясували правоохоронці, роботи так і не розпочалися, а сама компанія не повернула до бюджету жодної копійки.
У зв’язку з цим прокуратура вжила заходів представницького характеру, аби захистити інтереси держави, та звернулася до суду з вимогою стягнути з підрядника як аванс, так і штрафні санкції.
Також нещодавно інженеру з технагляду повідомили про підозру у службовій недбалості під час реконструкції дитячого садка в Херсонській області. За даними слідства, у 2019–2020 роках він не забезпечив належного контролю за проведенням будівельних робіт у Музиківській громаді, що призвело до втрати понад мільйона гривень з місцевого бюджету.
Окремо триває розслідування щодо директора департаменту Херсонської обласної військової адміністрації, якого підозрюють у системному хабарництві. За даними правоохоронців, він вимагав 10% “відкатів” за сприяння в укладанні договорів на ремонтні роботи, а також впливав на підлеглих. Суд наклав арешт на його майно, зокрема нерухомість, автомобілі та частку в приватному бізнесі.
Суспільство
Прикордонники виявили новий спосіб втечі ухилянтів на кордоні з Молдовою

Прикордонники здивувалися новому способу втечі ухилянтів за кордон. Під час перевірки автоцистерни з олією, яка прямувала до Молдови, всередині знайшли чоловіка. Він знаходився в олії по груди на страхувальних ремнях, які закріпили за заливний отвір цистерни. У випадку падіння, чоловік мав всі шанси зануритися в олію повністю та померти. Цікаво, що водія зовсім не турбувало погіршення якості олії після такої подорожі. Водія затримали для подальшого з’ясування обставин – йому загрожує конфіскація автомобіля. А ухилянту виписали адміністративний штраф і відправили до ТЦК.
-
Суспільство1 тиждень ago
Мережа «Епіцентр» зазнала хакерської атаки
-
Суспільство6 днів ago
В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024
-
Події1 тиждень ago
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»
-
Одеса1 тиждень ago
В Одесі відмічають день прапора ВМС України – що відомо про свято
-
Події1 тиждень ago
У Нідерландах дитина пошкодила в музеї картину вартістю десятки мільйонів євро
-
Суспільство1 тиждень ago
вже 300 колаборантів бажають виїхати до Росії
-
Політика1 тиждень ago
Угоду про надра ратифікують у Раді
-
Відбудова1 тиждень ago
У Харкові затвердили перелік об’єктів відновлення за державні кошти