Відбудова
Україна представила на виставці у Венеції проєкт про відновлення зруйнованих росіянами будинків

Український павільйон на 19-й Міжнародній архітектурній виставці La Biennale di Venezia представив проєкт «DAKH (ДАХ): Vernacular Hardcore», який розповідає про народну архітектуру та сучасні незалежні ініціативи з відновлення домівок, зруйнованих російськими обстрілами.
Про це у Фейсбуці повідомила дружина Президента Олена Зеленська, передає Укрінформ.
У своєму зверненні до учасників виставки вона наголосила, що La Biennale di Venezia є не лише чистим мистецтвом, а й можливістю говорити та бути почутим.
«Ми кажемо «дах над головою», коли маємо на увазі дім, затишок, безпеку. Але саме все це відбирає в нас кожен російський обстріл. Уже понад 300 тисяч домівок українців зруйновані фізично. Ще мільйони осель недоступні для своїх мешканців через окупацію. Втрачає дах над головою також наша освіта й культура: російські бомби знищили вже понад 4 тисячі освітніх закладів, серед яких три університети, 1419 пам’яток культурної спадщини та 2233 об’єкти культурної інфраструктури», – зазначила перша леді.

Зеленська висловила вдячність усім, хто долучився до створення українського павільйону, хто допоміг українцям бути почутими – кураторам, митцям, дипломатам і міністерствам, команді La Biennale di Venezia. Окремо подякувала ЮНЕСКО за постійну увагу до захисту української культурної спадщини, Українському інституту, посольству Великої Британії та партнерам заходу – за підтримку в реалізації проєкту.
Дружина Президента відзначила символічність того, що український павільйон на виставці відкрився за два місяці до запланованої в Римі конференції з відновлення України URC2025.
«Ми глибоко цінуємо внесок італійських експертів, архітекторів, реставраторів і культурних діячів у справу збереження української культурної спадщини. Бо хто, як не Італія – колиска європейської культури, розуміє, як важко, але важливо зберегти цивілізацію та спадок», – підкреслила вона.
Як повідомлялося, міжнародна конференція з питань відновлення URC2025 пройде в Римі 10-11 липня.
Фото: facebook.com/olenazelenska
Відбудова
В Ірпені ввели в експлуатацію багатоповерхівку, відновлену за підтримки United24

Ідеться про 10-12-поверховий будинок загальною площею майже 12 тисяч квадратних метрів, який входить до комплексу «Ірпінські Липки». У ньому – 201 квартира, понад 700 мешканців.
Ремонт тривав із червня 2023 року до квітня 2025-го. Загальна вартість виконаних робіт сягнула 48,3 млн гривень.
Проєкт реалізований за підтримки державної платформи United24.

У будинку забезпечений зручний безбар’єрний доступ для маломобільних мешканців.
«Наше завдання – не просто відбудувати, а зробити краще, ніж було. Люди мають повернутися до своїх рідних домівок», – наголосив голова ОВА.
Він нагадав, що Ірпінь є одним із тих населених пунктів Київської області, які найбільше постраждали під час бойових дій у 2022 році. Місто було зруйноване на 75%, понад десять тисяч людей залишилися без житла.
Загалом в області внаслідок повномасштабної війни пошкоджень зазнали понад 30,8 тис. об’єктів. З них понад 20,3 тис. вже відновлені завдяки міжнародній підтримці та державним програмам.
Як повідомляв Укрінформ, у Макарівській громаді Бучанського району Київської області відновлені 75% будівель, які були зруйновані внаслідок повномасштабного вторгнення РФ.
Фото: facebook.com/mykola.kalashnyk
Відбудова
В Одесі на ремонт двох пошкоджених обстрілами шкіл виділили ₴2,7 мільйона

В Одесі за 2,7 млн гривень відремонтують дві школи, які зазнали руйнувань внаслідок російських обстрілів.
Таке рішення ухвалили депутати Одеської міськради під час сесії 13 травня, передає кореспондент Укрінформу.
«На усунення аварій (проведення капітального ремонту внутрішніх приміщень із заміною вікон) внаслідок агресії Російської Федерації в приміщеннях Одеської гімназії № 46 Одеської міської ради – 1 300 000 грн та Одеської початкової школі № 96 Одеської міської ради – 1 400 000 грн», – йдеться в пояснювальній записці до проєктів, винесених на сесію.
Депутати підтримали рішення одноголосно.
Як повідомляв Укрінформ, в Одесі у ніч на 21 квітня внаслідок російської дронової атаки пошкоджені 24 житлових будинки та заклади освіти.
Відбудова
Польща планує провести конференцію з відбудови України наступного року

Польща має намір провести у 2026 році конференцію з відбудови України і буде активною у проєктах з повоєнного відновлення України.
Про це у вівторок перед засіданням польського уряду заявив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск, передає кореспондент Укрінформу.
Глава польського уряду зазначив, що в липні цього року в Римі відбудеться конференція з відбудови України, на якій будуть присутніми багатьох країн, тисячі компаній, експертів, які зацікавлені відбудовою України після завершення війни.
«Йдеться по бізнес-проєкти на багато мільярдів. Це не лише допомога Україні, але й великий бізнес. Ми будемо присутні в Римі на цій конференції. Ми також здійснили зусилля, і не хочу забігати вперед, але маємо серйозні шанси, щоб провести в наступному році в Польщі конференцію, яка збирає тисячі інвесторів. Я сподіваюся, що ці очікування збудуться, ми на хорошому шляху до цього», – підкреслив Туск.
Польський прем’єр на засіданні уряду також подякував главі МЗС РП Радославу Сікорському за «спільні зусилля, щоб Польща була у ключовій групі, яка буде присутньою при різних рішеннях, що стосуються України». У цьому контексті він звернув увагу на будування формату «Веймарський трикутник+», що «з очевидних причин не було простим завданням, адже Польща не є найбільшою країною Європи».
«Те, що ми на рівні прем’єрів та рівні глав МЗС беремо участь у цих переговорах, є результатом серйозної гри, і не всі в Європі, як ви розумієте, задоволені з цього приводу»,- зазначив Туск.
Він додав, що не називатиме країни, які «мають обгрунтовані очікування щодо перебування також за цим столом».
У цьому контексті глава польського уряду звернув увагу на свій нещодавній візит до Києва, поряд з колегами з Великої Британії, Німеччини та Франції. З іншого боку, Сікорський в Лондоні зустрівся з колегами з «Веймарського трикутника+», а також контактував з американським колегою Марком Рубіо.
«Ми на різних рівнях і надалі працюватимемо в цьому форматі», – наголосив Туск.
Як передавало агентство, Київ і Варшава спільно звернуться до країн G7 з ініціативою щодо проведення у 2026 році у Польщі Міжнародної конференції з питань відновлення України.
Президент Франції Еммануель Макрон, федеральний канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, прем’єр-міністри Великої Британії та Польщі Кір Стармер і Дональд Туск прибули у суботу до Києва.
Фото: PAP/Paweł Supernak
-
Суспільство1 тиждень ago
Одеські ресторани назвали найгіршими з дотримання закону про заборону куріння Анонси
-
Політика1 тиждень ago
Євген Пікалов, заступник міністра юстиції України
-
Політика7 днів ago
Путін не хоче жодного миру і не готовий до припинення вогню
-
Політика1 тиждень ago
помер Федорук, який був мером міста 17 років поспіль
-
Усі новини1 тиждень ago
супутник 12 років спостерігав за «монстром»
-
Суспільство7 днів ago
В Одесі за гроші запускали салюти під час атаки росіян Анонси
-
Події1 тиждень ago
Євробачення-2025: головне про пісенний конкурс
-
Політика1 тиждень ago
Уряд Мерца проводитиме більш активну політику щодо України