Connect with us

Політика

Треба також посилити тиск на полі бою

Published

on



Міжнародні санкції проти Російської Федерації є вагомим інструментом для стримування російської воєнної машини в середньостроковій перспективі, але посилення тиску на полі бою потрібне вже зараз.

На цьому наголосив американський експерт з питань Росії Фонду Карнегі за міжнародний мир Ерік Чіарамелла в інтерв’ю Укрінформу, коментуючи нещодавню спільну заяву чотирьох європейських лідерів за результатами їхнього візиту в Україну.

«Я не думаю, що санкції – це правильний інструмент. Вони, безумовно, є важливими для підвищення вартості війни для Росії, і я думаю, що ми повинні їх зберігати та посилювати. Але ми не повинні плекати ілюзій, що санкції якимось чином змінять розрахунки Путіна, оскільки він показав, що готовий до значних втрат у всіх секторах, включаючи людський ресурс, техніку, а також економіку, щоб досягти своїх цілей щодо України», – заявив експерт.

Він вважає, що у середньостроковій перспективі санкції дійсно необхідні для стримування російської воєнної машини, «але не бачу, щоби це було кращою тактикою тиску у короткостроковій перспективі».

Читайте також: Путіна заганяють у дипломатичний кут – американський експерт

«Тиск краще чинити на полі бою. Допоки російська армія може якось просуватися, навіть дуже повільно і з величезними втратами, у Путіна дуже мало стимулів зупинятися. Це можна змінити не шляхом санкцій, а міжнародною допомогою військовим зусиллям України, тому я хотів би побачити європейську заяву не у вигляді санкційного ультиматуму, а такою, яка б зосереджувалася на постачанні Україні необхідної зброї для блокування подальшого просування Росії та, сподіваюся, відвоювання захоплених РФ територій», – заявив Чіарамелла.

Як повідомляв Укрінформ, лідери Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та України за підсумками зустрічі в Києві 10 травня ухвалили спільну заяву.

Зокрема, вони погодилися, що безумовне припинення вогню за визначенням не може бути обмежене жодними умовами. Якщо Росія висуватиме такі умови, це можна розглядати лише як намагання продовжити війну та підірвати дипломатію. Також лідери погодилися, що якщо Росія відмовиться від повного й безумовного припинення вогню, слід застосувати більш жорсткі санкції до її банківського та енергетичного секторів, націлені на викопне паливо, нафту й “тіньовий флот”.



Джерело

Політика

Україна передала Раді Європи звернення щодо ухвалення двосторонньої угоди про спецтрибунал

Published

on


Україна передала Раді Європи листа, в якому висловлює готовність створити Спеціальний трибунал через двосторонню угоду.

Відповідний лист державний секретар Міністерства закордонних справ Олександр Карасевич передав генеральному секретарю РЄ Алену Берсе на засіданні Комітету міністрів Ради Європи в Люксембурзі за участі віцепрем’єр-міністра Люксембургу Ксав’є Бетеля, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні з глибокою вдячністю та рішучістю ми офіційно передаємо лист від України та проєкти документів, необхідних для створення цього трибуналу. Це більше ніж юридичний крок, це – моральне зобов’язання щодо відповідальності, миру, справедливості, верховенства права», – наголосила заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра.

На фото: Ірина Мудра та Ксав’є Бетель

Вона додала, що створення трибуналу буде відповіддю міжнародного права на найбільшу загрозу миру у світі – російську агресію проти України.

Передача листа є необхідною формальністю, після якої Рада Європи та Україна наблизяться до підписання міждержавної угоди, що фактично означатиме, що Спецтрибунал створено.

Олександр Карасевич передає лист Алену Берсе та
На фото: Олександр Карасевич передає лист Алену Берсе


Читайте також: Суддя ЄСПЛ розповів про особливості спецтрибуналу для Росії щодо злочину агресії


Як повідомлялося, 9 травня у Львові міністри закордонних справ та інші представники держав-учасниць Коаліції зі створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України привітали завершення технічної роботи над проєктами необхідних для цього правових інструментів.

Заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра поінформувала, що у 2025 році може бути побудована юридична база для роботи спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України. Початок роботи очікується вже наступного року.



Джерело

Continue Reading

Політика

після звернення отримала погрози (відео)

Published

on



Народна депутатка Наталія Піпа повідомила, що звернулася до СБУ та Нацполіції з проханням перевірити висловлювання блогерки Анни Алхім на предмет можливих правопорушень. Після цього депутатка почала отримувати телефонні дзвінки з погрозами.

Про це Піпа повідомила на своїй сторінці у Facebook.

Депутатка нагадала, що Алхім танцювала під російську музику перед портретами загиблих захисників України, називала президента РФ Володимира Путіна “красунчиком”, демонструвала зневагу до всього українського та поширювала російські пропагандистські наративи.

“Подала депутатське звернення до СБУ та Нацполіції через загрозу національної безпеки. Вимагаю розслідування, надання правової оцінки та негайної жорсткої реакції”, — написала вона.

Пізніше Піпа написала, що їй почали надходити погрози телефоном.

“Щойно депутатське звернення щодо Анни Ахлім було зареєстроване, почалися дзвінки із погрозами. А після публікації допису телефон буквально червоний від дзвінків та повідомлень із невідомих номерів”, — зауважила парламентарка.

Нагадаємо, після нещодавнього скандалу із Алхім блогерка Олена Мандзюк почала отримувати дзвінки з погрозами. Гнівні повідомлення їй також надсилають користувачі в Instagram.

Раніше повідомлялося, що користувачі соцмереж обурені позицією блогерки Алхім щодо української мови. Користувачі Threads почали публікувати скриншоти блогерів, які підписані на Алхім та відкрито її підтримують — із закликом масово відписуватись від них. Невдовзі, Алхім поїхала до Франції, де зустрілася з російським блогером українського походження Ігорем Синяком.



Джерело

Continue Reading

Політика

Сибіга закликав Бразилію посприяти прямим переговорам Зеленського і Путіна у Стамбулі

Published

on



Міністр закордонних справ Андрій Сибіга закликав Бразилію посприяти прямим переговорам Президента Володимира Зеленського з російським диктатором Володимиром Путіним у Стамбулі.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.