Політика
Зеленський: Відсутність Путіна – це неповага не лише до України, а й до Туреччини та США

Відсутність у Туреччині переговорної групи від Росії відповідного рівня є неповагою не тільки до України, а й до Туреччини і США.
Про це Президент Володимир Зеленський заявив під час пресконференції в Анкарі, передає кореспондентка Укрінформу.
«Я вважаю, що лідер Кремля має продемонструвати своє лідерство, і якщо він готовий до перемовин, треба зустрічатися. Без будь-яких умов тощо, як він хотів», – зазначив Зеленський.
Він наголосив, що українська делегація перебуває в Анкарі, потім вирушить у Стамбул. Російської делегації, як і російського президента, немає.
«США, я вважаю, і Туреччина відчувають неповагу Росії, на мій погляд. Ні часу зустрічі, ні адженди зустрічей, ні високого рівня делегацій. Це неповага особиста. Я не говорю, що руські не поважають нас. Це і так зрозуміло, але у нас це дзеркально. (Це – ред.) неповага до Ердогана, неповага до Трампа. Трамп відправляє велику групу людей, держсекретар Рубіо. Сторони війни – хто? Росія і Україна. Держсекретар Рубіо є, міністр закордонних справ Туречини є, міністр закордонних справ України є. Де відповідна людина з Російської Федерації? Це неповага не тільки до України, до всіх. Передусім, я вважаю, до Туреччини, тому що тут зустріч», – підкреслив Зеленський.
Глава держави зауважив, що зараз для України важливі послідовність і конструктивність. «І навіть зараз, незважаючи на рівні делегацій, ми спеціально відправляємо нашу делегацію на рівні міністра оборони України для того, щоб потім ніхто не сказав, що щось там залежало від України, особливо щодо зриву тих чи інших перемовин», – сказав Зеленський.
Він наголосив, що Україна очікує санкційних кроків, якщо Росія не буде рухатися вперед до закінчення війни.
«Навіть зараз ніхто не каже про закінчення війни, всі говорять про припиненя вогню. Бо всі розмуіють, що це такий складний шлях з цими людьми», – сказав Зеленський.
Як повідомляв Укрінформ, Україна 10 травня разом із союзниками – Францією, Німеччиною, Великою Британією, Польщею – запропонувала Росії 30-денне припинення вогню без жодних умов. У разі відмови союзники України мають намір посилити санкції проти РФ.
Згодом російський диктатор Володимир Путін виступив із пропозицією провести прямі переговори з Україною «там, де вони були перервані» у 2022 році – у турецькому Стамбулі.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що розраховує на припинення вогню Росією з понеділка й особисто чекатиме на Володимира Путіна в Туреччині 15 травня.
Проте російський диктатор відправив до Стамбула делегацію на чолі зі своїм помічником Володимиром Мединським. Також до її складу увійшли: заступник глави МЗС РФ Михайло Галузін, начальник головного управління Генштабу ЗС РФ Ігор Костюков та заступник міністра оборони Олександр Фомін.
Політика
Головування Данії в Раді ЄС може сприяти відкриттю переговорних кластерів для України

Україна очікує, що головування Данії в Раді ЄС допоможе подолати політичні бар’єри з боку Угорщини для відкриття перших переговорних кластерів про вступ держави до Євросоюзу.
Про це заявив перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко у коментарі Укрінформу.
«Ми хотіли б, щоб кластери були відкриті ще в першому півріччі цього року, проте через політизацію процесу та блокування з боку Угорщини – це не вдалося зробити», – зазначив Корнієнко.
Він сподівається, що нове головування Данії в Раді ЄС, яке розпочалося 1 липня, допоможе усунути усі політичні перепони у цьому процесі, адже Європейська комісія вже чітко визначила, що Україна готова до відкриття першого переговорного кластера.
«Позиція Єврокомісії та більшості країн-членів – Україна має вже відкривати цей кластер. Тож наразі ми працюємо над усуненням політичних перепон із боку згаданої країни», – наголосив перший заступник Голови ВР.
Як повідомляв Укрінформ, 1 липня Данія розпочала головування у Раді Європейського Союзу, яке триватиме до 31 грудня 2025 року.
Нині Угорщина залишається єдиною державою-членом ЄС, яка блокує відкриття першого кластера у переговорах про вступ України до Євросоюзу, тоді як інші 26 лідерів на саміті 26 червня виступили за таке відкриття.
Політика
про обмеження постачань озброєння з боку США: Офіційний документ із переліком ще очікується

Рішення Сполучених Штатів Америки про призупинення постачання частини ракет для систем ППО та інших боєприпасів може бути болючим для України. Дипломатичний корпус та Президент працюватимуть для вирішення цього питання.
Про це повідомив народний депутат, член парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський під час брифінгу, передає кореспондент Укрінформу.
«Будь-які рішення наших партнерів про зупинку або про обмеження поставки для України певних видів озброєння є дуже неприємними, тим більше щодо тих видів озброєння, які є унікальними, які інші країни, крім Сполучених Штатів, поставити в Україну не можуть. Зокрема ракети до Patriot», — зазначив депутат.
За його словами, це особливо критично на тлі масових ракетних терористичних атак, які чинить Росія проти мирного населення України.
«Я думаю, що наші дипломати, Офіс Президента, безпосередньо сам Президент будуть мати перемовини з нашими американськими партнерами. Будемо сподіватися, що ця ситуація буде вирішена», — додав він.
Веніславський також висловив здивування щодо обмежень у постачанні 155-мм боєприпасів, які виробляються в США.
«Є дещо незрозумілим, наприклад, обмеження в поставці снарядів 155-го калібру, тому що я знаю точно, що на території Сполучених Штатів Америки з початку війни відкрилися нові заводи, які мають достатньо великі потужності для виготовлення саме таких боєприпасів», — сказав він.
Також, за словами нардепа, питання викликає обмеження на ракети класу «повітря–повітря».
«Ракети, які були згадані в цьому пресрелізі Білого дому, зокрема AIM, ракети класу “повітря–повітря”, вони Сполученими Штатами практично вже не застосовуються, їх кількість достатньо велика, як AIM-9, так і AIM-120, які достатньо ефективно продемонстрували себе в українських розробках», — підкреслив Веніславський.
Він зазначив, що офіційний документ із переліком обмежених видів озброєння ще очікується, і тоді можна буде оцінити ситуацію об’єктивно.
«Я думаю, що це питання буде вирішено нашими дипломатами і нашим Президентом», — додав він.
Щодо альтернатив Веніславський пояснив, що ракети до систем Patriot виробляються виключно у США, і передача їх іншими країнами можлива лише з дозволу Вашингтона.
«Якщо Сполучені Штати Америки погодять передачу таких ракет тими країнами, які їх мають, то Україна має шанс їх отримувати», — зазначив депутат.
Водночас, за його словами, будь-які обмеження для України будуть негативними, «але ми постійно працюємо над тим, щоб знайти альтернативи в забезпеченні нашої протиповітряної оборони, тому будемо над цим також далі працювати».
Як повідомлялося, Білий дім оголосив про паузу в постачанні ракет для систем Patriot, керованих авіабомб і артилерійських снарядів в Україну.
Політика
В ОБСЄ запевнили, що застосують усі наявні механізми для досягнення миру в Україні

Заступник керівника Офісу Президента Ігор Брусило провів зустріч із делегацією постійних представників держав – учасниць ОБСЄ.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Офіс Президента.
Участь у зустрічі взяли постійні представники Австрії, Італії, Ісландії, Канади, Мальти, Німеччини, Норвегії, Польщі, Словенії, Словаччини, Фінляндії, Франції та Швейцарії, а також заступники голів місій Естонії, Литви, Ліхтенштейну та Чехії.
Обговорювалося залучення ОБСЄ до подолання наслідків російської агресії та сприяння у притягненні РФ до відповідальності.
Представники держав – партнерів України в ОБСЄ наголосили, що їхній візит є проявом солідарності та підтримки.
«Україна готова до конструктивної взаємодії з міжнародними партнерами для досягнення справедливого миру на основі поваги до територіальної цілісності, суверенітету й незалежності нашої держави. Ми вдячні за візит солідарності в Україну постійних представників держав – учасниць ОБСЄ як підтвердження чіткої підтримки України з боку ОБСЄ», – сказав Брусило.
Він відзначив зусилля фінського головування в ОБСЄ для збереження ключової уваги Організації до загарбницької війни Росії проти України.
Партнери України в ОБСЄ запевнили, що й надалі рішуче застосовуватимуть усі наявні механізми Організації для досягнення справедливого й тривалого миру в Україні.
Як повідомляв Укрінформ, перший заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця на відкритті щорічної конференції ОБСЄ з огляду безпекових питань заявив, що змусити РФ до миру може тільки сила, тому слід посилити антиросійські санкції та підтримку України.
Фото: ОП
-
Усі новини1 тиждень ago
Ігор Кондратюк приховував службу свого сина через Віталія Козловського
-
Події1 тиждень ago
Фільм «Notre guerre» Леві є кінематографічним свідченням стійкості українців
-
Усі новини1 тиждень ago
вчені наблизилися до розгадки значень кіпу (фото)
-
Політика1 тиждень ago
МЗС України вважає маніпулятивними «національні консультації» в Угорщині щодо членства Києва в ЄС
-
Політика1 тиждень ago
Зеленський обговорив з сенаторами Конгресу США підтримку України й ініціативу Трампа про припинення вогню
-
Політика1 тиждень ago
Чернишов подав клопотання про перенесення засідання ВАКС
-
Усі новини1 тиждень ago
Захист від балістики — у США успішно випробували радар Lockheed Martin
-
Політика1 тиждень ago
Обрання запобіжного заходу Чернишову перенесли на 27 червня