Connect with us

Суспільство

В автопарках депутатів Миколаєва виявили елітні автівки та спецтехніку Анонси

Published

on


Автопарки депутатів Миколаєва кардинально різняться — від десятків дорогих автомобілів, мотоциклів і спецтехніки до повної відсутності транспортних засобів у деклараціях. Сім’ї деяких депутатів володіють понад 20 машинами, тоді як інші не вказали жодних авто.

Про це повідомив Центр публічних розслідувань

Депутат Миколаївської міськради Микола Капацина володіє 18 транспортними засобами, серед яких автокран Terex Bendini A600-1, два телескопічні конвеєри-навантажувачі Superior Telestacker 36X190, мотоцикли Kawasaki Vulkan та Indian N14CCCAABE, а також легкові Hyundai Tucson, Jaguar XK, BMW 740D XDRIVE і BMW 740.

Дві BMW разом із вантажівкою Iveco Stralis AT440S45, причепом і сімома навантажувачами він придбав у 2024 році за 6,6 мільйона гривень. Дружина Капацини має Audi Q7, Jaguar F-Pace і вантажівку FORD F150, тож у подружжя загалом 21 транспортний засіб.

У родині безпартійного депутата Андрія Туріци дружина володіє Lexus NX 300H і автобусом Toyota Hiace, а він користується вантажівкою Toyota Proace, двома причепами, ВАЗ 212140 і Toyota Land Cruiser 200. У 2024 році Туріца також придбав дві Toyota Prius на суму понад 500 тисяч гривень.

ІЛЮСТРАЦІЯ: Центр публічних розслідувань

Олена Кісельова має Renault Duster і ЗАЗ 110307, а її чоловік — вантажний САЗ 3507, мінітрактор Файтер Т24, два вантажні фургони ЗАЗ і ГАЗ, а також Hyundai H-1 і Chevrolet Aveo.

Дмитро Іванов і Дмитро Фалько мають по чотири автомобілі кожен. Іванов у 2024 році купив Land Rover Discovery 3.0 за 500 тисяч гривень, а його дружина володіє Land Rover Discovery Sport, Land Rover Discovery і Renault Trafic. Фалько має Mercedes-Benz S 500L, мотоцикл Suzuki Gemma та причіп, а його дружина — Toyota C-HR Hybrid. У 2023 році в їхній сім’ї був Mitsubishi ASX, який продали у 2024-му за 130 тисяч гривень.

Водночас депутати Єлизавета Тріщанович, Євгеній Павлович, Андрій Кучеренко, Олександр Ковтун, Зінаїда Моторна, Юрій Степанець, Володимир Топчий, Сергій Щербаков і Олександр Мєдвєдєв у своїх деклараціях не вказали жодного авто.

Отже, автопарки депутатів різняться від численних дорогих машин до повної відсутності транспортних засобів у деклараціях.

Також журналісти ЦПР підготували рейтинг найбагатших депутатів Миколаївської міськради, не оминули увагою і тих, хто роками не декларує жодного офіційного доходу.


Анна Бальчінос



Джерело

Суспільство

Бійці, які потрапили в полон за наказом, знаходяться там вже понад три роки

Published

on



В обміні «1000 на 1000» не було жодного військовослужбовця 12-ї бригади «Азов».

Як передає Укрінформ, про це йдеться у заяві 1-го корпусу Національноїї гвардії України «Азов», оприлюдненій у Телеграмі.

«Обмін «1000 на 1000». Полонені бійці з підрозділів 1-го корпусу НГУ повернулись додому. В результаті масштабного обміну військовополоненими в Україну повернулися бійці Національної гвардії. Це військовослужбовці 14-ї бригади «Червона Калина» і 15-ї бригади «Кара-Даг», – ідеться у повідомленні.

У корпусі «Азов» привітали вдома кожного військовослужбовця, який сьогодні повернувся на рідну землю. І наголосили, що разом будуть відновлювати сили і захищати Україну з іще більшим завзяттям.

«Проте в цьому обміні не було жодного військовослужбовця 12-ї бригади «Азов». Бійці, які потрапили в полон за наказом після 86-денної оборони Маріуполя, знаходяться там вже більше 3 років. Понад 800 азовців четвертий рік в полоні», – наголосили у корпусі «Азов».

Читайте також: Від березня 2022 року Коордштаб визволив із полону 6 293 громадян України

Як повідомляв Укрінформ, 25 травня Україна в рамках третього етапу обміну «1000 на 1000» повернула з російського полону 303 військових.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Херсонські поліцейські повідомили директору будівельної фірми з Одеси про підозру Анонси

Published

on



Слідчі поліції Херсонської області повідомили директору приватної будівельної фірми з Одеси про підозру у привласненні понад 28 мільйонів гривень державних коштів.

Про це повідомили у пресслужбі Національної поліції України.

За даними слідства, після отримання відомостей про причетність 62-річного директора приватної будівельної кампанії до привласнення державних коштів в особливо великих розмірах відкрите кримінальне провадження. Під час проведення слідчо-розшукових заходів поліцейські встановили, що навесні 2021 року Департамент розвитку територій Херсонської обласної державної адміністрації оголосив тендер на проведення капітального ремонту й реставрації Херсонського обласного художнього музею ім. О.О. Шовкуненка. Вказана будівля є пам’яткою архітектури та історії місцевого значення.

За результатами тендеру проведення робіт виграла приватна будівельна фірма з Одеси. Тож між її директором та Департаментом ХОДА був укладений відповідний договір і в липні 2021 року на об’єкті розпочалися роботи. У другій половині грудня директор будівельної кампанії надав замовникам низку актів про виконані впродовж пів року роботи та довідки про їх вартість. Згідно з умовами договору та наданою підрядником документацією на рахунок фірми з державного бюджету та обласного бюджету були сплачені понад 32,5 мільйона гривень.

Проте, після проведення замовлених поліцейськими будівельно-технічної та економічної експертиз, виявилось, що фактично виконані роботи не відповідають вказаним в актах, наданим директором фірми. Таким чином з’ясувалось, що керівник будівельної компанії привласнив майже 28,5 мільйона гривень.

Дії чоловіка слідчі кваліфікували за частиною 5 статті 191 “Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем” Кримінального кодексу України. Нині за погодженням із Херсонською окружною прокуратурою зловмиснику заочно повідомлено про підозру.

В разі доведення його провини, чоловіку загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна. Досудове розслідування триває.


Кирило Бойко



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Ворожий дрон зруйнував будинок директора Одеського зоопарку

Published

on



Ворожий дрон зруйнував будинок директора Одеського зоопарку



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.