Connect with us

Політика

Польща відреагувала на нічний обстріл України: Єдиний спосіб припинити війну

Published

on



Припинення війни Росії проти України можливе виключно за умов збільшення підтримки України і посилення тиску на Росію.

Про це повідомило в мережі X МЗС Польщі, реагуючи на обстріл Росією в ніч проти 26 травня території України, передає Укрінформ.

«Ми рішуче засуджуємо російські ракетні атаки та атаки безпілотниками, спрямовані проти цивільного населення України, в результаті яких загинуло 12 людей, включаючи трьох дітей. Україна прагне миру, погоджуючись на припинення вогню. Росія продовжує свої безжальні атаки на цивільні цілі. Єдиний спосіб припинити війну – це збільшити підтримку України та посилити тиск на Росію», – наголосило польське зовнішньополітичне відомство.

Президент Володимир Зеленський заявив, що на збільшення кількості російських ударів по Україні світу варто відповідати збільшенням санкцій.

Читайте також: Польща другу ніч поспіль піднімала винищувачі через ракетний обстріл України

Як передавало агентство, президент Польщі Анджей Дуда сподівається, що, оскільки російський диктатор Путін не реагує на заклики США щодо припинення вогню, глава Білого дому Дональд Трамп вчинить «більш радикальні дії» щодо Росії.



Джерело

Політика

Рада сьогодні планує розглянути денонсацію конвенції про заборону протипіхотних мін

Published

on



Верховна Рада на пленарному засіданні у вівторок, 15 липня, розгляне кілька важливих законодавчих ініціатив, серед яких – про вихід України з Оттавської конвенції про заборону протипіхотних мін, а також продовження воєнного стану і загальної мобілізації.

Про це Укрінформу повідомило джерело серед народних депутатів.

«Сьогодні у порядку денному багато важливих ініціатив, продовження воєнного стану та загальної мобілізації, зміни до держбюджету щодо фінансового забезпечення сектору безпеки і оборони, багато питань ратифікації», – поінформував парламентарій.

Зокрема, співрозмовник агентства зазначив, що сьогодні парламент планує розглянути законопроєкт про ратифікацію Угоди між Україною та Радою Європи про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.

«Це важлива у наш час ініціатива, яку необхідно підтримати, аби російське зло було покарано», – наголосив депутат.

Також, за його словами, парламент планує розглянути законопроєкт про зупинення для України дії Конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їхнє знищення.

«Впевнений, що колеги підтримають відповідну ініціативу, адже маємо зробити усе, щоб зберегти українські території, життя наших людей та дати гідну відсіч ворогу, який з першого дня війни застосовує проти нас різні види мін», – додав депутат.

Читайте також: Україна зможе застосувати протипіхотні міни через пів року після виходу з Оттавської конвенції – Веніславський

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський 29 червня підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про вихід України з Оттавської конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін.

До Верховної Ради 11 липня надійшов законопроєкт про зупинення для України дії Конвенції про заборону застосування протипіхотних мін.

Фото: facebook.com/kondratiukolena



Джерело

Continue Reading

Політика

Умєров і Келлог обговорили шляхи досягнення миру, виробництво зброї та санкції проти РФ

Published

on



Міністр оборони Рустем Умєров провів у Києві зустріч із спецпредставником президента США з питань України Кітом Келлогом.

Про це Умєров повідомив у Фейсбуці, передає Укрінформ.

“Зустрівся з генералом Кітом Келлогом – спецпредставником президента США з питань України. Предметна та відверта розмова була присвячена нашій спільній меті – досягненню стійкого та справедливого миру. Подякував США за підтримку України. Ця допомога рятує життя і наближає кінець війни”, – написав Умєров.

За словами міністра, під час зустрічі наголошувалося, що Україна готова до тривалого припинення вогню. Водночас наша безпека і захист базується на боєздатній армії та сильному ОПК, тому Україна зосереджена на масштабуванні власних спроможностей.

Також окрему увагу сторони приділили розвитку спільних проєктів з локалізації виробництва озброєння в Україні та Європі.

“Зокрема, йдеться про системи ППО та інші критично важливі напрямки. Деякі з них уже реалізуються, інші – готуються до запуску. Вони зміцнюють не лише Україну, а й наших союзників”, – написав Умєров.

Як зазначив міністр оборони, Україна має унікальний бойовий досвід, зокрема у сфері застосування БпЛА, і готова ділитися ним. Частину масштабних спільних ініціатив можна реалізовувати за участю європейських партнерів або за рахунок заморожених російських активів.

Крім того, сторони обговорили питання санкцій проти РФ.

“Російський енергетичний сектор – ключове джерело фінансування війни. Його потрібно послідовно й системно обмежувати”, – написав Умєров.

Для американської сторони також був проведений брифінг за участю головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, начальника Генерального штабу ЗСУ Андрія Гнатова, начальника ГУР Міноборони Кирила Буданова і представників розвідки.

Читайте також: Умєров обговорив із представниками німецької оборонної галузі створення спільних підприємств

“Поінформували про оперативну ситуацію, оцінку планів противника та підготовку Росії до війни ширшого масштабу – не лише проти України, а й проти НАТО. Показали, як Україна діє у відповідь на російську агресію. Генерал Сирський також окреслив першочергові потреби української армії в озброєнні”, – поінформував Умєров.

Міністр оборони подякував генералу Келлогу та Сполученим Штатам за послідовну підтримку, стратегічне бачення та лідерство.

Як повідомляв Укрінформ, очікується, що сьогодні президент США Дональд Трамп оголосить новий план озброєння України, який може включати постачання наступальної зброї. Напередодні глава Білого дому заявив, що Сполучені Штати нададуть Україні ракети до комплексів ППО Partiot для захисту від російських атак.

Фото: Рустем Умєров, Facebook



Джерело

Continue Reading

Політика

Кремль демонструє нездатність виконувати зобов’язання щодо інших країн

Published

on



Росія демонструє здачу своїх «партнерів» та невиконання обіцянок Вірменії, Сирії, Ірану. Це підкреслює системну кризу довіри до Росії як партнера – вона сприймається як “токсичний гравець”.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив Надзвичайний та Повноважний Посол України в Туреччині Наріман Джелялов.

“Кремль демонструє нездатність виконувати навіть власні зобов’язання. Приклади згаданих країн (Вірменія, Сирія, Іран – ред.) лише підкреслюють системну кризу довіри до Росії як партнера. Замість гаранта безпеки вона дедалі більше сприймається як токсичний гравець, дії якого базуються виключно на власному короткостроковому інтересі, без жодних зобов’язань чи принципів”, – зазначив Джелялов.

За його словами, дії Москви призводять до до руйнування репутації РФ у регіоні, послаблення її політичного впливу, а також до переформатування альянсів.

“Країни, які раніше були змушені рахуватися з Москвою, нині шукають нових партнерів – більш передбачуваних, надійних і сильних. У стратегічній перспективі це означає подальшу ізоляцію Росії та втрату важелів впливу на регіональні процеси”, – наголосив посол України в Туреччині.

Читайте також: Росія змінила позицію в іранському ядерному питанні – ЗМІ

Джелялов переконаний, що активно виступаючи за переформатування, а фактично руйнування існуючої сталої системи міжнародних відносин, Росія через власну ж нездорову поведінку – агресію та небажання йти на компроміси – стає жертвою цього процесу.

Як повідомляв Укрінформ, новопризначений посол України Наріман Джелялов вручив вірчі грамоти президентові Туреччини Реджепу Тайїпу Ердогану.

Фото: Посольство України в Туреччині



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.