Connect with us

Одеса

Чи зміниться вартість оплати комунальних послуг у липні 2025 року для одеситів

Published

on


Людина з платіжкою та калькулятором. Фото ілюстративне: Новини.LIVE

Вартість комунальних послуг у липні 2025 року для одеситів, попри чутки, змінювати не планують. Тож наступного місяця містяни будуть сплачувати за воду, газ, світло, УБПТ, та вивезення сміття стільки ж, скільки й у червні. 

Журналісти Новини.LIVE дізнавалися, скільки одесити платитимуть за комуналку з 1 липня.

Реклама

Читайте також:

Тариф на електроенергію у червні

За електроенергію у липні 2025-го одесити без змін сплачуватимуть 4,32 грн за кіловат-годину. Зауважимо, що для користувачів двозонних лічильників вартість світла у нічний час доби буде нижчою. Таким чином, із 23:00 до 07:00 ціна становитиме 2,16 грн за кВт-годину. Тариф на світло для бізнесу коштуватиме 686,23 грн за кіловат-годину, а для підприємств “зеленої металургії — 359,55 грн за кіловат-годину.

Вартість води

Вартість води для населення у липні в Одесі також не зміниться та залишиться на тому ж рівні:

  • на централізоване водопостачання — 14,93 грн за 1 м³ (без податку на додану вартість);
  • на централізоване водовідведення — 14,37 грн за 1 м³ (без податку на додану вартість).

Ціна на водопостачання і водовідведення для бізнесу у липні залишиться на тому ж рівні, що й у червні.

На централізоване водопостачання:

  • споживачам, які є суб`єктами господарювання (ліцензіатами) у сфері централізованого водопостачання та водовідведення, — 10,93 грн за 1 м³ (без податку на додану вартість);
  • іншим споживачам, окрім населення — 25,80 грн за 1 м³ (без податку на додану вартість).

На централізоване водовідведення:

  • споживачам, які є суб’єктами господарювання (ліцензіатами) у сфері централізованого водопостачання та водовідведення, — 7,74 грн за 1 м³ (без податку на додану вартість);
  • іншим споживачам, окрім населення — 20,40 грн за 1 м³ (без податку на додану вартість).

Утримання будинків та прибудинкових територій

У житлових комунальних сервісах, які обслуговують більшість одеських багатоквартирних будинків, у тому числі  ОСББ, тариф становить від 3 до 5 гривень за квадратний метр площі квартири. Проте у приватних керуючих компаній розцінки трохи вище і стартують одразу від 5 гривень за квадратний метр:

  • Bona Vita — 5,67 грн. за кв.м
  • Комфорт Сервіс — 6,15 грн за кв.м
  • Суворовський — 5 грн за кв.м
  • Ренесанс — 5.50 грн за кв.м
  • Євроформат — 6.20 грн за кв.м
  • Сервіс Плюс — 6.50 грн за кв.м
  • Наш Дім — 5.70 грн за кв.м

Скільки коштує вивіз сміття в Одесі

У липні 2025 року в Одесі тарифи на вивіз сміття залишаться без змін. Проте сума у платіжках залежатиме від району проживання та компанії, яка обслуговує територію.

За встановлення тарифів відповідають органи місцевого самоврядування. У різних районах Одеси послуги надають різні компанії:

  • Приморський район — компанія “ТВ-Серрус”;
  • Київський район — компанія “Кліар-Сіті”;
  • Суворовський район — компанія “Еко-Ренесанс”;
  • Хаджибейський район — комунальне підприємство “Одескомунтранс”.

Кожна компанія має свої тарифи для мешканців багатоквартирних будинків та приватного сектору:

  • “Еко-Ренесанс”: 35,49 грн для багатоповерхівок і 61,26 грн для приватного сектору;
  • “Кліар-Сіті”: 33,99 грн та 58,68 грн відповідно;
  • “ТВ-Серрус”: 34,80 грн та 60,07 грн;
  • “Одескомунтранс”: 34,13 грн та 58,89 грн.

Ціни на газ

Ціна на газ для населення в Одесі залишається незмінною — 7,96 грн за кубометр. Це стало можливим завдяки чинному мораторію, який заморожує тарифи для населення. Також не зміниться і плата за доставку газу — компанія “Одесагаз” продовжує стягувати 1,308 грн за кожен кубометр.

Що ж до бізнесу, то для нього ситуація інша. Транспортування природного газу коштує 501,97 грн за 1000 кубометрів — це на 305% більше, ніж торік. У Нацкомісії з регулювання енергетики пояснюють: раніше більшість доходів Оператора ГТС надходила від транзиту російського газу, але зараз ця стаття прибутку майже повністю зникла.

Вартість проїзду в громадському транспорті в Одесі

Громадський транспорт

  • Трамвай і тролейбус — 15 грн.
  • Маршрутки — 20 грн у місті, 40 грн до 6-го км Овідіопольської дороги.
  • Поїздка з Одеси до Південного коштуватиме 70 грн. Це стосується маршрутів №67 і №68.

Проїзні квитки

  • Учні: 120 грн (один вид транспорту), 160 грн (обидва).
  • Студенти: 240 грн (один), 340 грн (обидва).
  • Населення: 420 грн (один), 567 грн (обидва).
  • Службові поїздки: 630 грн (один), 756 грн (обидва).

Мобільний зв’язок в Одесі — які тарифи

Найбільше нововведень — у “Київстарі”: тариф LOVE UA Магніт обійдеться у 220 грн за 28 днів і дає 20 ГБ інтернету та 1200 хвилин. LOVE UA Світло — вже 300 грн, а LOVE UA Успіх із безлімітним інтернетом та тисячею хвилин на інші номери — 600 грн.

Vodafone пропонує тарифи Joice та Turbo по 270 грн. Наприклад, Joice Start включає 20 ГБ і YouTube Premium на 2 місяці. А от контрактний Red Pro за 330 грн дає 50 ГБ, 400 хвилин і 350 SMS.

Lifecell зберігає найнижчі ціни: Простий Лайф коштує 160 грн, а при переході з іншого оператора — лише 120 грн. Смарт Лайф — 300 грн, а при акції — 160 грн. Найдорожчий тариф — Вільний Лайф (425 грн або 240 грн при переході), який дає 50 ГБ на максимальній швидкості.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про руйнації внаслідок влучання по об’єктах Інфоксводоканалу в Одесі. А також про те, як зміняться тарифи для харків’ян у липні.



Джерело

Одеса

В Одесі відсторонили від посади суддю Сергія Кічмаренка

Published

on


Сергій Кічмаренко. Фото: Ladonko

Суддю Приморського районного суду Одеси Сергія Кічмаренка тимчасово відсторонили від посади. Причиною стало те, що під час розгляду він продемонстрував свою зневагу до прокурорів.

Про це повідомляє Вища рада правосуддя.

Реклама

Читайте також:

Суддю відсторонено

Рішення про зняття судді Сергія Кічмаренка з посади ухвалила Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя. Строк дії відсторонення триватиме до скасування відповідної ухвали.

На думку ВРП, він не поважає прокурорів — у підтвердження судді навели кілька прикладів проявів зневаги. А саме: в одній із справ Кічмаренко знав, що обсяг письмових доказів та документів є достатньо значним (близько 300 томів) та одночасна наявність всіх таких матеріалів в судовому засіданні є неможливою. Тому він неодноразово висловлювався щодо того, які докази сторона обвинувачення має подати, а які суд не цікавлять. На думку скаржника, зазначені дії виходили за межі керування судовим процесом. Таким чином, на думку прокурорів він намагався перешкодити вільному  обстоюванню стороною обвинувачення своєї правової позиції.

Що відомо про Сергія Кічмаренка

Сергій Кічмаренко керував Приморським судом з 2006 до 2024 року. У листопаді 2024 року він придбав квартиру площею 170 кв. м в елітному житловому комплексі “Климівський” за 10,7 млн ​​грн. А його громадянська дружина, суддя Малиновського райсуду Наталія Кузьменко, купила квартиру у преміальному ЖК “Дома Каркашадзе” за 7,7 млн грн.

У 2020 році у декларації Сергія Кічмаренка з’явився будинок на 290 кв. м у селі Маринівка під Одесою з ділянкою 20 соток. На нього він витратив 328 тис. грн.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про напад на журналіста в одеському суді. А також про те, як помічниця судді за гроші закривала справи.



Джерело

Continue Reading

Одеса

Посадовець з Миколаївщини привласнив понад 2,3 мільйони на закупівлях для ЗСУ

Published

on


Фігурант із детективами ДБР. Фото: Державне бюро розслідувань

Керівник Миколаївського квартирно-експлуатаційного управління  привласнив понад 2,3 млн гривень бюджетних коштів, виділених на ЗСУ. Посадовця піймали на гарячому та затримали, йому загрожує до 12 років ув’язнення.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

Реклама

Читайте також:

Подробиці справи

Посадовець мав організувати закупівлю паливної деревини для потреб Збройних сил України. Знаючи реальну вартість продукції, він налагодив схему незаконного збагачення, залучивши до неї свого підлеглого — провідного інженера управління.

Фактично деревину закуповували у лісгоспах ДП “Ліси України” під виглядом постачання місцевому населенню, яке мало право на пільгову ціну. Надалі той самий товар через фіктивні фірми продавали вже квартирно-експлуатаційному управлінню утричі дорожче. Отримані внаслідок оборудки понад 2,3 млн гривень підозрювані перевели на рахунки підконтрольних приватних компаній.

Для забезпечення відшкодування збитків державі на майно посадовця накладено арешт. Наразі він звільнений з посади.

Яке покарання загрожує

Фігуранту повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення та розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах). Йому загрожує до 12 років ув’язнення.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про схему заробітку на неіснуючих військовослужбовцях. А також про ділка, який хотів заробити на допомозі ЗСУ.



Джерело

Continue Reading

Одеса

У Молдові помітили незвичайні українські потяги

Published

on


Український потяг у Молдові. Фото: Dima Tsariov

Українські потяги приймають участь у відновлювальних роботах на залізниці у Молдові. Задіяні під час ремонту состави в нашій країні є експериментальними та поки ще не курсують нашими регіонами.

Про це повідомили на сторінці Railway of Moldova у соцмережі.

Реклама

Читайте також:

Потяги у Молдові

Молдовська залізниця виклала фото ремонтних робіт на ділянці  Бендери-Бессарабяска-Етулія-Джурджулешти. На них можна побачити як мінімум дві секції тепловозів 2М62, що належать приватній компанії УЛБК (“Українська локомотивобудівна компанія”).

Ремонт на залізниці

Ремонт колій на ділянці  Бендери-Бессарабяска-Етулія-Джурджулешти триває з 2023 року. Планують відновити 230 км залізниці. Такі заходи будуть коштувати 108 млн євро. Кошти виділив Європейський інвестиційний банк та Європейський банк реконструкції та розвитку. Саме ця дорога у подальшому має з’єднати порти Одещини та Євросоюзу. Роботи мають бути завершені в поточному році.

Потяги на приватній тязі

УЛБК — компанія, яка у 2020-му та 2021 роках взяла участь в експерименті із впровадження в Україні приватної локомотивної тяги. Але реальні перевезення вантажів цими потягами досі так і не розпочали. На початку 2024 року у підприємстві заявили, що вважають, в Україні на підзаконному рівні вже відпрацьоване питання допуску таких составів на залізничні колії загального користування. 

Потяг УЛБК. Фото: Dima Tsariov

Нагадаємо, нещодавно ми писали про те, коли запустять потяг з Житомира до Одеси.  А також про те, що влітку залізницею буде ходити більше составів з інших міст.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.