Суспільство
Вогонь російської ППО знищив тисячу гектарі у заповіднику Асканія-Нова Анонси

В Херсонській області внаслідок дій російської ППО на території окупованого біосферного заповідника “Асканія-Нова” згоріло майже тисячу гектарів степу.
Про це повідомили на сторінці заповідника “Асканія-Нова” імені Ф.Е. Фальц-Фейна.
Там зазначили, що протягом двох днів, 1 та 2 липня, на території заповідника вирувала масштабна пожежа.
Як свідчать супутникові знімки Sentinel-2, вогнем було охоплено 942 гектари заповідної зони в масиві “Південний”, а також ще близько 104 гектари сільськогосподарських угідь навколо. Причиною загоряння, за попередніми даними, стала діяльність російської зенітної установки, яка базується безпосередньо на території заповідника.
Водночас російська окупаційна адміністрація поспішила звинуватити у пожежі “вражеские дроны”, не надавши жодних доказів.
Фахівці нагадали, що це не перший випадок: ще 22 серпня 2023 року в тій самій місцевості – ділянці “Великий Чапельський під” – виникла велика пожежа після падіння уламків ракети російської ППО. А 1 вересня 2023 року вигоріла територія в межах ділянки “Успенівка”, і нинішнє згарище частково наклалося на попереднє.
Найбільших втрат зазнали унікальні степові екосистеми. Зокрема, згоріли біотопи з рідкісними рослинними угрупованнями Stipeta ucrainicae та Stipeta capillatae, які охороняються Зеленою книгою України.
Таким чином, під загрозою опинились десятки видів флори і фауни, багато з яких не зустрічаються більше ніде у світі.
Попри ці факти, окупаційна влада зайнята не відновленням довкілля, а підрахунком збитків, які вони цинічно приписують “наслідкам української агресії”.
Біосферний заповідник “Асканія-Нова” — унікальна природоохоронна територія в Україні, яка входить до списку найдавніших степових заповідників світу. Він розташований в Херсонській області, Каховському районі, неподалік однойменного селища Асканія-Нова.
Заповідник створено 1898 року бароном Фрідріхом Фальц-Фейном, який присвятив життя збереженню дикої природи. Площа: 33,3 тисячі гектарів, з яких понад 11 тисяч гектарів є цілинним степом, який ніколи не оброблявся людиною. Входить до світової мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО, також є частиною Смарагдової мережі Європи.
“Асканії-Нова” – це одна з небагатьох територій у Європі, де зберігся незайманий степовий ландшафт із природною флорою та фауною. З 24 лютого 2022 року заповідник перебуває під окупацією. У квітні 2024 року з’явилася інформація про критичний стан об’єкта. До війни тут мешкало понад 3000 видів тварин, серед яких 27 видів із Червоної книги МСОП і 7 видів із Червоної книги України. Чимало колекцій рідкісних тварин за час окупації майже втрачено.
Суспільство
До програми «Доступні ліки» долучилися понад 16 тисяч аптек

В Україні станом на зараз працюють понад 16 тисяч аптек і аптечних пунктів, де пацієнти можуть отримати препарати за програмою “Доступні ліки”.
Про це міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко повідомляє у Фейсбуці, передає Укрінформ.
Він нагадав, що з 1 липня запрацювало важливе нововведення: усі аптеки з ліцензією на роздрібну торгівлю зобов’язані приєднатися до програми “Доступні ліки”.
За словами Ляшка, це важливий крок для того, аби пацієнти з хронічними захворюваннями могли отримати необхідні препарати за електронним рецептом у будь-якій аптеці — безоплатно або з частковою доплатою.
Наразі програма охоплює понад 600 торгових найменувань ліків і медвиробів для лікування більш як 15 груп захворювань — від серцево-судинних і діабету до епілепсії, хронічних хвороб дихальних шляхів, мігрені, болю і станів після трансплантації. Детальний перелік за посиланням.
Ляшко зауважив, що у серпні перелік поповниться ліками для вагітних і новими засобами для контролю тиску, а в жовтні препаратами для гормональної терапії раку молочної залози.
Він наголосив, що станом на 9 липня в Україні працюють понад 16 тисяч аптек і аптечних пунктів, де пацієнти можуть отримати ліки за програмою “Доступні ліки”.
Ляшко пояснив, що слід робити, якщо в аптеці відмовили.
У разі якщо аптека не має договору з Національною службою здоров’я України (НСЗУ), слід повідомити на гарячу лінію МОЗ України за номером: 0800 505 201. Звернення буде передане до Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками, яка проводитиме подальшу перевірку аптеки.
У разі якщо аптека має договір, але не відпускає ліки за е-рецептом, слід повідомити про це НСЗУ (за номером: 16-77)
Ляшко поінформував, що для мешканців віддалених або прифронтових громад передбачені додаткові можливості: у 17 областях працюють 30 мобільних аптек, які вже охопили понад тисячу населених пунктів. Крім того, завдяки проєкту “Укрпошта. Аптека” ліки можна замовити телефоном із безоплатною доставкою (за номером: 0 800 300 545).
Наявність потрібного препарату і аптеку з договором НСЗУ можна перевірити: на сайті НСЗУ, у чат-боті “Спитай Гриця” і через контакт-центр (за номером: 16-77).
Ляшко підкреслив, що у 2025 році понад 2,1 мільйона українців уже отримали препарати в межах програми, а загалом нею охоплено щонайменше 5,5 мільйона пацієнтів, і додав: “Це дієвий спосіб зменшити витрати на лікування — користуйтеся ним”.
Як повідомлялося, програма реімбурсації “Доступні ліки” спрямована на зменшення витрат пацієнтів на лікарські засоби та медичні вироби. До програми входять лікарські засоби, які застосовуються для лікування та профілактики захворювань серцево-судинної системи, діабету II типу та бронхіальної астми, діабету I типу, хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів, при розладах психіки та поведінки, хворобі Паркінсона.
Голова Національної служби здоровʼя Наталія Гусак заявила, що окремі аптеки можуть втратити ліцензію, якщо не стануть учасниками державної програми “Доступні ліки”.
Суспільство
Херсонський виконком витратив 40 мільйонів з бюджету: більшість на зарплати Анонси

У 2025 році виконком Херсона витратив майже 40 мільйонів гривень, більшість з яких — на зарплати та соціальні внески. У фінансовій звітності за 2020 рік зафіксовано збитки понад 760 тисяч гривень при доході понад 66 мільйонів.
Про це свідчать дані Реєстру публічних фінансів Опендатаботу.
У 2025 році Виконавчий комітет Херсонської міської ради використав з міського бюджету 39,9 мільйона гривень. Найбільша частка витрат — 27,5 мільйона (68,9%) — спрямована на заробітну плату працівників та компенсаційні виплати. Ще 6,95 мільйона гривень (17,4%) склали нарахування єдиного соціального внеску.
Серед інших витрат: 1,9 мільйона гривень пішло на закупівлю предметів, матеріалів та обладнання, понад 1,2 мільйона — на сплату податку на доходи фізичних осіб, 343 тисячі — військового збору. Також виконком сплатив понад 720 тисяч гривень за судовими рішеннями. Інші статті включають оплату послуг (314 тис. грн), комунальні витрати (183 тис. грн) та оплату газу (понад 109 тис. грн).
Фінансова звітність комітету за 2020 рік свідчить про дохід у понад 66,4 мільйона гривень при чистому збитку понад 760 тисяч. На той час активи виконкому становили 14,1 мільйона гривень, а зобов’язання — лише 218 тисяч. Дані про кількість працівників не вказані.
Протягом перших п’яти місяців 2025 року виконавчий комітет Херсонської міської ради спрямував понад 3,5 мільйона гривень на різні закупівлі з місцевого бюджету. Попри війну та обмежені ресурси, виконком продовжував витрачати кошти на широкий спектр потреб: від придбання пального для службових авто — до мийних засобів, офісного паперу, господарських товарів і технічного обслуговування приміщень.
У переліку закупівель — як обов’язкові, так і другорядні позиції, що демонструє доволі буденний підхід до розпорядження бюджетними коштами навіть в умовах воєнного часу.
У 2024 році комунальні підприємства Херсонської міськради закуповували автотранспорт, паливо та будматеріали. Інтент проаналізував, які КП витратили найбільше та на які потреби спрямували бюджетні гроші.
Суспільство
Військовослужбовця з Білгород-Дністровського району Анатолія Марцинюка нагороджено орденом “За мужність” III ступеня

З нагоди Дня Військово-морських сил Президент України Володимир Зеленський вручив державні нагороди військовослужбовцям, серед яких мешканець Сергіївської громади Білгород-Дністровського району Анатолій Марцинюк. Про це повідомили в Сергіївській селищній раді, передає Бессарабія.UA
Орден «За мужність» III ступеня Анатолію Марцинюку було вручено особисто Президентом України. Вже понад два роки він служить у складі елітного підводного спецпідрозділу Військово-морських сил ЗСУ, де більшість операцій виконуються під грифом «секретно».
Серед його бойових завдань — охорона мостів, перевірка суден, що проходять через зерновий коридор, знешкодження морських мін.
Анатолій — висококваліфікований спеціаліст із розмінування, на його рахунку понад дві тисячі годин під водою та численні успішно виконані операції.
Фото з сайту Президента України
Частичное или полное использование материалов разрешается только при условии прямой и открытой для поисковых систем гиперссылки на сайт Бессарабія.UA. Гиперссылка должна быть размещена в подзаголовке или в первом абзаце материала и вести непосредственно на цитируемый материал. Гиперссылка обязательна вне зависимости от полного либо частичного использования материалов. Использование фотографий и видео разрешается при условии указания источника Бессарабія.UA. Если на фотографии присутствует вотермарк сайта, их сохранение при использовании фотографий обязательно
-
Усі новини1 тиждень ago
чи є в ньому натяк на спін-офф
-
Відбудова1 тиждень ago
У Луцьку демонтують частину будинку, що найбільше постраждала від удару РФ
-
Суспільство1 тиждень ago
Центр ідентифікації тіл репатрійованих захисників планують відкрити наприкінці літа
-
Події1 тиждень ago
Меджибізький замок внесуть до держреєстру нерухомих пам’яток України
-
Війна1 тиждень ago
На фронті – 76 боєзіткнень від початку доби, на семи напрямках точаться бої
-
Усі новини1 тиждень ago
вже знайшовся покупець — відео
-
Політика1 тиждень ago
Головування Данії в Раді ЄС може сприяти відкриттю переговорних кластерів для України
-
Відбудова1 тиждень ago
У Києві вже відновили 130 закладів освіти, пошкоджених російськими обстрілами