Connect with us

Інтерв'ю

«Добрий Самарянин»: гуманітарний штаб, соціальний хаб та здійснення давніх мрій

Published

on

Про благодійний фонд «Добрий Самарянин» знають всі жителі міста. Тридцять років серед направлень роботи фонду була допомога пенсіонерам, інвалідам, багатодітним та малозабезпеченим родинам, а ще ряд освітніх та громадських справ. Як і всім, з початком вторгнення, прийшлось адаптуватись та коригувати свою роботу. Вдалось досить добре, а тепер потрохи починають втілювати свої давні мрії. Про допомогу, щоденну роботу та ідеї розповіла адміністратор БФ Наталія Терехова. 

Скільки людей отримує допомогу та працює у штабі, з чого починали? 

Ми відкрили гуманітарний штаб Малиновського району. Щодня приходить близько 1500 тисяч людей на отримання допомоги й в такому режимі працюємо вже 8 місяців. Щодня працює близько 120 волонтерів, приблизно з цією ж кількістю ми і починали.

Адаптація була швидкою, адже ми у цій сфері з 1999 року і лише нарощували свої можливості. На початку волонтери робили близько 60 продуктових наборів та падали з ніг від втоми, а зараз пакують 1500 до обіду та ще й веселяться. Українці — особлива нація. Захоплюється весь світ і ми зсередини також.

У нас є можливість укладання декларації із сімейним лікарем від Департаменту охорони здоров’я Одеської міської ради. Можна провести кілька базових аналізів, щодня чергує Швидка допомога та є волонтерська аптечка. Самотужки купуємо медикаменти весь цей час і передаємо за заявкою від лікаря. Наприклад, якщо ліки потрібні переселенцю, то вони приносять обґрунтування прийому цього препарату раніше.  

Соціальний хаб на території штабу добра: що це за проєкт? 

Нині починає оживати наша давня мрія — соціальний хаб. Два будиночки встановили у середині жовтня, зараз вони ще на етапі доопрацювання. Далі займемось дизайном та оформленням. Отже, це два модулі. Перший – тихий соціальний хаб, у якому буде можливість побачити археологічні знахідки нашого регіону, пов’язані з місцями дислокацій римських військ. Одеса – античне місто і ми це доведемо, тим хто не знає чи вірить, що його створила Катерина. Ми покажемо, що це не так. Буде можливість прийти та попрацювати як у коворкінгу. Тобто тихе місце, де увімкнувши свій ноутбук, людина спостерігатиме за нашим мурашником та робитиме свої добрі справи. Безкоштовна соціальна ініціатива. 

Другий модуль — ніби соціальне кафе, але дуже умовно називати його кафе, бо справа буде не у їжі, а в навчанні, переважно підлітків та молоді Молдаванки. 

Перший напрямок «мудрий тесляр» — трирічне навчання різьбленню по дереву. Проходитиме в абсолютно новому виконанні, не так, як ми ходили на уроки праці у школі. Буде гарно та корисно. Наступний напрямок – барбери. Одеські професіонали навчатимуть тут суботами, а бабусям/дідусям надаватимуться безкоштовні послуги в плані стрижок. Будуть і майстри манікюру за цією ж схемою. Останній напрямок — кулінари. Робитимуть пасту, багато страв та справ пов’язаних з тістом. Всього два будиночки. 

Хто та чим допомагає: і як протриматись зиму на відкритих локаціях? 

У нас досить багато міжнародних партнерів, і це скоріше не величезні масштабні організації, а здебільшого наші друзі. Вони роз’їхалися по всьому світу, і там починають мотивувати, допомагати, бо знають цю діяльність зсередини. Завдяки цій допомозі ми відкрили вже 34 філії в області протягом трьох місяців. Вже передали до них понад 140 тонн продуктів саме від міжнародних організацій та партнерів. 

Серед планів, пережити цю зиму і не замерзнути. Вже досить холодно, ставимо обігрівачі та пишемо листи нашій міській владі, щоб вони нам допомогли з комунальними. Поки ми взяли сплату на себе, але далі нам тягнути ці рахунки просто немає сил. Дуже чекаємо на відгук ОВА чи мерії.

Штаб і справді схожий на мурашник, у який бік не глянь кипить різна робота. Серед волонтерів є й іноземці. Двоє хлопців із Америки приїхали з метою допомогти українцям. Багато з волонтерів тут за мету, і приходять як на роботу. У наметі з речами троє жінок, які вже понад 6 років в цьому проєкті. Кажуть, що це дає їм сили, звикли та хочуть працювати. Тому щобудня з 10:00 десь до 15:00 допомагають собі та іншим, роблять це з посмішкою в понад 70 років. 

У наметі з видачею наборів зустріли головного з комунікації Олександра. Кажуть, що у нього ангельське терпіння, бо щодня він пояснює людям одне й те саме та допомагає не заплутатись з документами, довідками та можливостями отримання допомоги. Олександр розповідає: «Моє завдання — зняти напругу та локалізувати питання. З людьми звик працювати, бо раніше був головою ОСББ. Зараз ми в одному наметі приймаємо переселенців та одеситів. Люди з інвалідністю, багатодітні та ті, хто на обліку – також отримують тут допомогу. З переселенцями простіше. Тепер всі вже звикли, знають навіщо приходять і що робити. Щоправда, інколи бувають і конфлікти».  

У Фонді сподіваються, що з завершенням бойових дій, зменшиться потреба у наданні гуманітарної допомоги і вони зможуть більше часу приділяти своїм проєктам. Роками вони допомагали величезній групі людей, яка наразі так само, а може й більше потребує уваги. Люди — це головне, і поки одні готові на великі справи заради інших, триматимемось. 

Нагадаємо про роботу волонтерів в Одесі, до яких “Дайджест Одеси” вже завітав:

– Координаційний гуманітарний штаб Одеської області.

– Центр “ЯМаріуполь”.

– Одеський осередок ВО “Автомайдан”.

– Одеський осередок “Демократичної Сокири”. 

– Громадська організація “Спільна мета”.

Війна

Буданов розповів про роль острова Зміїний у війні

Published

on

Без відновлення контролю за островом Зміїний було неможливе будь-яке судноплавство з портів України. Без цього росіяни просто економічно би нас знищили, – розповів у фільмі «Воєнна розвідка України: на морі, у небі, на землі» начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов.

“Ключовим для звільнення острова стало затоплення 13 квітня 2022 року флагмана Чорноморського флоту ВМС РФ крейсера «Москва» ударом двох протикорабельних ракет нового українського мобільного берегового комплексу РК-360МЦ Нептун: «Затоплення ракетного крейсера «Москва», знищення декількох десантних кораблів, катерів противника, загалом порушення логістики острова Зміїний — все це у подальшому вплинуло на вивільнення цього острова від загарбників. Це стосується морського компонента. Що стосується повітряного компонента — це славнозвісні наші Байрактари морської авіації, які працювали з перших днів війни, починаючи з Херсонської області і вперше їх Україна застосовувала по бойовому по морським цілям» — говорить у фільмі командувач Військово-морських сил ЗСУ віцеадмірал Олексій Неїжпапа”, – йдеться у повідомленні Міноборони. 

Про відчайдушний спротив, який чинили російські окупанти на острові українським бійцям, у фільмі розповів командир однієї зі штурмових груп спецпризначення ГУР МО України із позивним «Скін»: «Споруд було багато. Їм було де ховатися, вони дуже швидко рухалися, вони не сиділи на одному місці, вони постійно міняли позиції, вони готувалися до оборони. Це був їхній острів, на якому вони були не один раз. Я вам скажу, це достатньо епічна битва була…Островом оволодіти можна, якщо у вас є перевага у вогневій силі, що потім і показало. Так? Його просто стерли з лиця землі, вони ж потім нагнали туди купу людей, вертушок, всього решта – їх там просто помножили на нуль і все. І вони зробили жест доброї волі, скажімо так».

Також у фільмі документальної трилогії «Воєнна розвідка України: на морі, у небі, на землі» вперше продемонстрували ексклюзивні кадри польоту, десантування з вертольотів і бойових дій на острові, які провели 8 травня групи спецпризначення ГУР МОУ і «Альфа» СБУ.

Continue Reading

Війна

Майже рік на посаді Начальника Одеської ОВА: головне з інтерв’ю Максима Марченка

Published

on

3 1 березня 2022 року полковник Максим Марченко очолює Одеську обласну військову адміністрацію. Наскільки важливим стало укладання «Зернової ініціативи» для регіону, які завдання виконують і планують Начальник ОВА розповів у інтерв’ю «Вечерняя Одесса».

Укладання «зернової угоди» стало вкрай значущим для Одеської області. Полковник вважає, що блокування інспекції суден росіянами — цілеспрямована дестабілізація задля обмеження доступу українського продовольства на світові ринки.

«Для всіх скажу, що це заслуга Президента України та команди, яка над цим дуже ретельно працювала. Сьогодні зберігається тенденція щомісячного зниження обсягів експорту агропродукції через порти «Одеса», «Південний», «Чорноморськ». Головна причина цього — навмисні дії представників рф у складі інспекційних груп при «Спільному координаційному центрі», які всіма доступними шляхами і під вигаданими приводами блокують інспекції суден в Босфорі та реєстрацію нових суден до ініціативи», — зазначив Марченко. 

І після перемоги перше, що розвиватиме Одеська область — роботу портів. За словами Начальника ОВА, займатимуться розширенням потужностей  Дунайського морського кластера, збільшенням обсягів вантажообігу через Дунай, створенням мультимодального хабу на базі порту Рені або Ізмаїл. Другим важливим аспектом є агропромисловість, тому потрібно залучати міжнародних інвесторів, щоб створювати підприємства з перероблення аграрної продукції. 

Зазначимо, що «Зернова ініціатива» становить до 20% суб’єктів господарювання ділової активності в Одеській області. Про це розповів заступник Начальника Одеської ОВА Дмитро Радулов: «Робота лише портів потребує обслуговування: брокери, логістичні та експедиційні компанії, стивідори, технічне обладнання, навіть мастило і ще багато надавачів послуг. Це все люди, обсяг, обіг коштів і ланцюжок не закінчуються. Якщо функціонує «Зернова ініціатива», то працюють сільгоспвиробники. Також ми бачимо активізацію руху на трасі Одеса-Рені. А жвавість на цій трасі збільшує потребу у придорожній інфраструктурі, яка є значним заробітком для мешканців населених пунктів вздовж шляху. Це все позитивні елементи, але якщо розшириться перелік товарів, наприклад, металургія чи хімічна промисловість — будуть додаткові фінанси».

Максим Марченко і відзначив, що проведення EXPO-2030 має всі шанси відбутись саме в Одесі. Про переваги цієї виставки в інтерв’ю «Дайджесту Одеси» розповів заступник начальника Одеської ОВА Роман Григоришин: «Сам проєкт EXPO дуже класно підходить у контекст відновлення України. Країна є форпостом протистояння проти нацистів сучасності. Тому було б дуже слушно, аби інші країни підтримали в наданні права на проведення виставки саме в Україні».

Регіон відгукується на допомогу і іншим областям. Наприклад, до Миколаївської області відправили продовольчі набори в рамках проєкту «Сусіди», також обласному центру допомагали з постачанням води завдяки бурильним бригадам. Постійно підтримують і Херсон, Харків та інші місця, де тривають активні бойові дії. 

На Одещині перебуває близько 180 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Як зазначає полковник: «Районні адміністрації разом з громадами забезпечили місця для компактного проживання людей, і ми надалі продовжуємо готувати такі місця. Разом із тим щоденно удосконалюємо роботу наших гуманітарних штабів і логістичних хабів».

Нагадаємо, що збройна агресія росії завдає величезних збитків українській економіці, проте ми маємо продовжувати працювати, бо, як відомо, битви виграє армія, а війну — економіка. Тому дії держави націлені на стабільну роботу банківських систем, релокацію підприємств у безпечні місця, фінансову підтримку ФОПів, залучення працездатного населення — все це кроки до більш-менш контрольованої ситуації. Розповіли про 5 програм для підприємців в Одеській області.

Фото: Одеська ОВА

Continue Reading

Бізнес

В Одесі є 80 будмайданчиків: як зводити хмарочоси та купувати житло під час війни

Published

on

Великий бізнес потребує великої відповідальності. Ринок нерухомості раніше був привабливим для інвестицій, що з боку іноземців, так і українців. Зараз ситуація складна, ті, хто думав вкластись — переймаються, ті хто вклався — нервують. Ніхто не може дати стовідсоткових прогнозів на майбутнє, але ринок все ж стабільно повільний. 

Старі проєкти та нові умови 

Більшість одеських забудовників відновили свою роботу зі зниженими темпами. Як зазначив Олександр Авдєєв, начальник відділу державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, під час брифінгу в Ukraine Media Center Odesa, на сьогодні в Одесі є 80 будівельних майданчиків. Неможливо точно засвідчити, що якісь з них не працюють. Робота може не йти щоденно через затримання матеріалів, утворення нових логістичних ланцюжків, критичний стан електроенергії. 

Щоб уникнути недобудов, потрібно зосередитись на вже розпочатих проєктах. Реєстрація нових проєктів у 2022 році зменшилась у 10 разів, враховуючи, що протягом січня та лютого минулого року будівельники мали довоєнні амбіційні плани. «Раніше Управління архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради реєструвало протягом року від двох до трьох тисяч дозвільних документів. За 2022 рік зареєстрували всього 300», — додав Авдєєв.

Усі нові проєкти мають враховувати нові державні будівельні норми, які почали діяти з 1 вересня 2022 року — це 11 нових норм та зміни у 14 старих. Насамперед наші ДБН не оновлювались з часів царя Панька і не були затвердженні якимось органом, а відтепер вони стають обов’язковими та законними. Здебільшого увага зосереджена на додаткових умовах для безпеки цивільного населення, створенні бомбосховищ/укриттів.

Але змінились і запити інвесторів. По-перше, з’явилась нова категорія зацікавлених — ВПО. По-друге, нерухомість наразі не є найвигіднішим варіантом для інвестицій коштів. Люди тепер купують квартири для себе і хочуть, якнайменше, мінімальний ремонт.

Дивитись чи купувати? 

Руйнування житлового фонду під час війни створює потребу. Наразі це вже сотні тисяч неплатоспроможних людей. Провокуються нові умови для продажу й втручатись доводиться державі та органам місцевого самоврядування. Є думки, що саме державні програми, наприклад, видача майнових сертифікатів, які можна конвертувати у реальні гроші — покращать ситуацію. Також це можуть бути нові умови іпотек, кредитів на житло.

Серед урядових програм, з кінця жовтня минулого року запрацювала «єОселя», що передбачає надання пільгових іпотечних кредитів під 3% та 7% річних для придбання квартири.

За умовами кредитування пільгова ставка складатиме 3% на термін максимум 20 років, з 20% мінімальним початковим внеском.  Наразі кредитують банки-учасники програми: Ощадбанк, ПриватБанк, Глобус Банк, Укргазбанк, Sky Bank. Максимальні суми кредитів відрізняються у кожній установі. Більша кількість заявок оформлена військовослужбовцями, але програма доступна і для інших категорій: медиків, педагогів, науковців.

Ганна Шевченко, заступник начальника філії Одеського обласного управління АТ «Ощадбанк» з роздрібного бізнесу під час брифінгу розповіла: «За цією програмою в країні надано більше ніж 700 кредитів на загальну суму більше мільярда гривень. В Одесі видано 19 кредитів на суму 27 мільйонів гривень». Це невеликі цифри, найбільша активність за програмою — у столиці та Київській області, Львові, Івано-Франківську, Луцьку.

Загалом, кредитування та отримання грантів, додаткового фінансування наразі здебільшого єдиний варіант встояти у складній економічній ситуації. Нагадаємо, про 5 програм, які будуть корисними для бізнесу

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.