Connect with us

Криминал

«Бачиш? — #баш!»: Історія першого пострілу ВСУ по найманцям під Слов’янському

Published

on

П’ять років тому, 13 квітня 2014 року, в бою під Слов’янському вперше у війні українські військові відкривають вогонь по ворогу. Микола Лавренчук виконує наказ Вадима Сухаревського і виробляє перші постріли війни з КПВТ.

Коли я почув про це вперше в 2015-му, Вадим Сухаревський, колишній п’ять років тому командиром роти, взяв всю відповідальність за відкриття вогню на себе. Вадим сказав, що стріляв сам.

Але зараз Сухаревський вирішив, що настав час уточнити інформацію: вогонь був відкритий в порушення наказу комбрига 80-ї бригади Копачинського, і офіцер побоювався, щоб його бійцям не довелося відповідати за прийняте ним рішення.

Війна все розставила по своїх місцях. Сухаревський — заслужений герой, командир 503-го батальйону морської піхоти, а Віктор Копачинский, отримавши звання генерал-майора, з армії пішов, і зараз влаштувався на зручну посаду начальника служби Головного управління Національної гвардії.

Командир роти 80-ї аеромобільної бригади Вадим Сухаревський (сидить по центру в чорній шапці) з екіпажем свого БТРа. Квітень 2014-го, під Слов’янському.

На п’яту річницю Вадим розповів деталі.

Відразу після нападу групи диверсантів загону ФСБ Гиркина на співробітників СБУ Сухаревський порушив наказ комбрига і віддав своїм бійцям перший бойовий наказ війни, звучав він дослівно так:

«Х#ти дивишся — #башь!»

Але був відкритий вогонь не відразу і стріляв тільки один кулемет. Як це було? Я зв’язався з наводчиками двох Бтрів роти.

Розповідає оператор-навідник БТРа Сухаревського Олег Гапяк (зараз він демобілізувався, служить пожежникам ДСНС):

«На слов’янськ ми виїхали разом із командиром бригади Копачинським та з командувачем ПДВ Швецем. Копачинський нам, бійцям, казав — якщо хтось буде стріляти, то кожну гільзу змусять знайте, прокуратура приїде і віддадуть під суд як на Майдані, тож не стріляйте. Ми зброю розрядили… Я багато чого не бачив. Ми стояли на околиці на дорозі. Раптом почалась стрілянина. Ротний давши команду «вогонь!». Але одразу стріляти ніхто не міг. Через наказ Копачинського зброя у всіх БТРах була розряджена. Я чув що йде бій, і почав швидко заряжати КПВТ. Альо я не стріляв. Бій закінчився одразу, бо відкрив вогонь другий БТР — там був навідником Микола Лавренчук».


Народний герой, командир відділення 80-ї десантно-штурмової бригади Микола Лавренчук.

Каже Народний герой України Коля Лавренчук — він продовжує службу, зараз Микола в свої 26 років — командир відділення рідний 80-ї бригади, і на п’яту річницю бою несе службу на фронті:

«Коли почався бій, я був на своєму місці в БТР-80 №137. Згідно з наказом полковника Копачинського мій кулемет був розряджений, і я не міг відкрити вогонь одразу. Сухаревський віддав наказ, кричав по рації, тож я дуже швидко почав заряджати, у мене все було підготовлене, намагався мерщій. Я бачив, що за нас ведуть вогонь з «зеленки» неподалік. Тож я дав попереджувальний постріл, а потім випустив кілька черг прицільних. Противник одразу припинив стріляти, бій швидко закінчився. Потім ми поїхали на базу. До нас підходили з різних підрозділів, дивилися, живили, невже у нас справді стріляли, дивилися відмітки від куль, усі були здивовані, ніхто не очікував. Серед нас, своїх, все, що було зроблено, сприйняли добре, проблем не було. Що там показували ротного — не знаю, він одразу усю відповідальність взявши на себе. Мій БТР потім був підбитий під Луганським аеропортом. А я продовжую службу».

Громадську нагороду Народний герой Микола Лавренчук отримав за поданням самого Вадима Сухаревського в 2015 році.

А наказ «Х#ти дивишся — #башь!» тепер перероблений на більш милозвучне форму: «Бачиш — стріляй!»? і сьогодні це бойовий девіз 503-го батальйону морської піхоти, яким командує Вадим Сухаревський.


Плакат з девізом 503-го батальйону морської піхоти, яким командує зараз Вадим Сухаревський, на базі в Маріуполі. Емблема 503-го бата — борсук, в честь позивного Сухаревського «Борсук» у квітні 14-го.

Юрій Бутусов, «Цензор.НЕМАЄ»

«>

15.04.2019
08:24
Источник

Continue Reading
Click to comment

Культура

Судьбу памятника Екатерине в Одессе решат общественные слушания

Published

on

В Одессе состоится общественное обсуждение дальнейшей судьбы памятника «Основателям Одессы», расположенного на Екатерининской площади в центре города. Мероприятие пройдет под руководством управления по объектам культурного наследия Одесского городского совета в форме интернет-конференции 19 сентября в 12.00.
С учетом предложений, полученных по результатам общественного обсуждения, в период с 20 сентября 2022 года по 20 октября 2022 года включительно будет проводиться электронный опрос территориальной громады Одессы по данному вопросу с использованием вебпортала «Социально активный гражданин» Одесского городского совета.
Напомним, недавно на президентском портале было размещено несколько петиций с требованием снести монумент. Президент рассмотрел эти предложения и заявил, что судьбу памятника должны решать городские власти Одессы.

Continue Reading

Регион

В нацпарке «Тузловские лиманы» высохли уникальные озера

Published

on

В Национальном природном парке «Тузловские лиманы» в Одесской области практически высохли уникальные мелкие внутренние озера, названные в честь академика Ювеналия Зайцева.

Об этом сообщил бывший руководитель нацпарка эколог Иван Русев.

Причиной высыхания озер стало то, что в этом году вода в лиманы почти не поступает извне.

«Не было и стока пресной воды по малым рекам в лиманы. К тому же в этом году уровень воды в реке Дунай крайне низок за последние десятилетия, поэтому вода в лиманы Джантшейский и Малый Сасык тоже оттуда не поступает и не пополняет озера», – объясняет Русев.
По его словам, сейчас «совсем» не поступает вода и из Черного моря в Тузловские лиманы. Помимо влияния военных действий на отсутствие водообмена одной из причин Русев также назвал тот факт, что администрация области не предоставила рыбакам разрешения открыть пропасть за собственные средства.
«Одесская ОГА, а именно заместитель главы ОГА Олег Муратов и Департамент экологии ОГА Павел Буланович противозаконно блокировали выдачу разрешений местным рыбакам, которые готовы были за свои средства сделать такую ​​важную природоохранную работу, о чем я писал раньше и открыть пропасть. Но этого не произошло» , – подчеркивает сотрудник Национального парка.

В результате испарения воды из лиманов на фоне отсутствия водообмена привело к полному высыханию заповедных озер, где были сосредоточены уникальные птичьи «садики» галагазов (род уток), говорит Русев.

Национальный парк «Тузловские лиманы» — природоохранная территория в Украине на территории Белгород-Днестровского района Одесской области.

Continue Reading

Культура

На одесской дискотеке благотворительно повеселились

Published

on

В Одессе разгорелся скандал вокруг случаев нарушения комендантского часа развлекательными заведениями. Наибольший резонанс вызвала дискотека в клубном отеле М1 на Ланжероне, видео с которой появилось в соцсетях ее участников. Шум и веселье многие сочли опасными и неуместными во время войны, когда в Одессе страдают переселенцы, в госпиталях лежат раненые, а Николаев ежедневно бомбят ракетами оккупанты.

Ситуация привлекла внимание военной администрации. О том, как поступили с нарушителями, рассказал спикер главы Одесской военной администрации Сергей Братчук.

Он заявил, что и персонал клуба и все посетители поняли, что они нарушили правила, поэтому принесли свои извинения и все вместе решили предоставить финансовую помощь подразделениям Вооруженных сил Украины. Братчук подчеркнул, что ни одного исключения для нарушителей комендантского часа, кто бы это ни был или правил в работе данных клубов, не будет.
Между тем в анонимных телеграм-каналах города появилось заявление одного из сотрудников клуба, который утверждает, что все это ложь, и на самом деле никто не был наказан. Также он написал, что никакие средства на ВСУ в клубе не собирались. Дискотека изначально была организована якобы с благотворительной целью, но кому конкретно и какая часть от собранных с отдыхающих средств уйдет — неизвестно.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.