Connect with us

Війна

Бойова частина “Шахеда” прилетіла фактично в дитячий майданчик: деталі атаки на Одесу

Published

on

Під час обстрілу Одеської області вночі проти 10 червня російські терористичні війська цілилися по густонаселеному району міста. Тож бойова частина іранського дрона-камікадзе Shahed упала прямо на дитячий майданчик. Тоді внаслідок чергового теракту росіян загинуло троє людей. Про це розповів речник Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук, передає Обозреватель.

За його словами, російські окупанти запустили БПЛА Shahed по мікрорайону, де розташовані школи, дитячі садки і житлові будинки. Бойова робота українських сил протиповітряної оборони була успішною – всі 8 дронів було знищено.

Проте уламки БПЛА впали, зокрема, на дитячий майданчик. Братчук зазначив, що, якби атака була вдень, а не вночі, наслідки могли бути набагато трагічнішими.

“Дуже насичений мікрорайон. Там дві школи поряд, дитячий садок. А найголовніше – основна бойова частина “Шахеда” прилетіла фактично на дитячий майданчик. Там дуже близько. Добре, що це було не вдень, коли могли гратися діти. Трагедія могла б бути набагато більшою”, – сказав Братчук.

Також він розповів про загиблих тієї ночі. Жінка, яку у квартирі вбило уламком “Шахеда”, була із Херсона. Також загинула подружня пара, яка втекла до Одеси від війни з Бахмута на Донеччині.

“Уламки “Шахеда” вбили трьох людей. Одна жінка була з Херсона. Від війни втекла, але війна наздоганяє і таким чином. Уламок “Шахеда” влучив через вікно, поранив її, і це поранення було несумісне із життям. Загибла подружня пара перебувала на вулиці, не в укритті, навіть не дотримувалися правила двох стін. Ця подружня пара була з міста Бахмут”, – зазначив речник ОВА.

Нагадаємо, вночі проти 10 червня російські окупаційні війська влаштували атаку на Миколаївщину та Одещину, вбивши трьох людей. В Одесі пролунали гучні вибухи, працювала ППО.

Війна

Росіяни атакують Зміїний з метою терору морських шляхів, — Гуменюк

Published

on

Останніми днями почастішали атаки росіян на острів Зміїний. Удари керованими авіабомбами провокують небезпеку для пересування суден акваторією Чорного моря.

«Вони намагаються бомбити саме навігаційні шляхи. Тому що сам острів  географічно і ландшафтно міцна скеля. Розбомбити його не так просто, якщо розраховувати, що там щось хотілось б розмістити. Біля самих газовидобувних платформ їм немає що робити. Їм підходу до вишок Бойка немає. Тому вони просто тероризують морські транспортні шляхи», — розповіла речниця ОК «Південь» Наталія Гуменюк в етері телемарофону.

За її словами, росіяни скидають керовані авіабомби для того, щоб привести в дію морські міни, яких ще доволі багато в морі, і щоб ускладнити навігаційний шлях.

Речниця також підкреслила, що останніми днями працює тимчасовий коридор.

«Нам довіряють судновласники і йдуть на те, щоб судна йшли тим коридором, який ми запропонували. Безпековий компонент нами дотримується, ми повністю забезпечуємо безпеку для суден», — зазначила Наталія Гуменюк.

Continue Reading

Війна

В Україні вже працює Е-реєстр військовозобов’язаних

Published

on

Єдиний електронний реєстр військовозобов’язаних Оберіг вже функціонує та постійно наповнюється інформацією. Про це в коментарі Еспресо повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За його словами, Мінцифри очікує бачення нової команди Міністерства оборони України.

«Це закрита система, яка має свій захищений контур. Всі вимоги (захисту — ред.) до неї витримані. Це достатньо захищений продукт, який немає жодних натяків на можливість бути вразливим. І ми бачимо, що за півтора року повномасштабної війни немає витоку сенситивної інформації», — розповів Федоров.

Федоров зазначив, що електронний реєстр військовозобов’язаних Оберіг вже наповнений на понад 90%. Однак, є питання сервісів на базі Оберігу та якими вони будуть.

Нагадаємо, 18 вересня до Верховної Ради було подано законопроєкт №10062 про створення електронного реєстру військовозобов’язаних.

Законопроєкт передбачає передачу Міністерству оборони даних про громадян віком від 17 до 60 років, які містяться у різних державних реєстрах.

Continue Reading

Війна

ЗСУ отримали гвинтокрил, який намагалися приховати екскерівники запорізького підприємства

Published

on

Співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) передали ЗСУ раніше арештований гвинтокрил Мі-2, який намагалися приховати колишні керівники «Мотор Січі».

Як повідомили у пресгрупі ДБР, арешт гелікоптера Мі-2 стався у червні 2023 року у межах розслідування кримінального провадження щодо перешкоджання законній діяльності ЗСУ та пособництва державі-агресору. Під час розслідування з’ясувалось, що у травні 2022 року гелікоптер, за вказівкою колишнього керівництва «Мотор Січ» перегнали спочатку в одну з європейських країн, а потім на Близький Схід. Все це робилось з метою перешкодити його передачі ЗСУ. Наразі повітряне судно вже повернули в Україну й відтепер вертоліт буде виконувати завдання в одній з бойових частин ЗСУ.

Нагадаємо, у розпал великої війни колишній посадовець, якого звинувачують у державній зраді, блокував передачу Мі-2 українським розвідникам. Давав вказівки розібрати гелікоптер на запчастини та приховати документи, які необхідні для експлуатації.

Щодо ймовірного вилучення Мі-2, українськими розвідниками доведено, що В’ячеслав Богуслаєв часто спілкувався з директором маркетингу та торгівлі АТ “Мотор Січ” та керівником дочірньої компанії цієї корпорації “Вертольоти МСБ” Павлом Касаєм.

Як вже писав «Форпост», 22 жовтня минулого року стало відомо, що СБУ затримала почесного президента компанії «Мотор Січ», екснардепа В’ячеслава Богуслаєва. Йому оголошено підозру в колаборації та пособництві державі агресору.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.