Connect with us

Криминал

Фрідман дав урок Івахіву та Лагуру

Published

on

Альфа-Банк домігся рішення про стягнення з WOG майже 300 млн грн боргу накладення арешту на його АЗС

Власники мережі АЗС WOG пропустили удар від одного з найбагатших бізнесменів Росії. 1 квітня господарський суд Волинської області прийняв рішення задовольнити позов Альфа-Банку до чотирьом компаніям групи WOG – «Вест Ойл Груп», «Вог Трейдинг», «Вог Рітейл» і «Вог Рітейл» – про солідарне стягнення з них 7,836 млн доларів США і 76,83 млн гривень. У таку суму банк оцінив заборгованість по кредитній лінії №12/13 від 13 травня 2013 року, яка була відкрита «Вест Ойл Груп» (інші три компанії виступили його поручителями).

«Судом встановлено, що позичальник ТОВ «Вест Ойл Груп» допустив виникнення заборгованості за кредитним договором та порушив умови договору про відкриття кредитної лінії №12/13» – прийшли до висновку в суді, вважаючи, що позов Альфа-Банку повинен бути задоволений в повному обсязі.

Господарський суд Волинської області відкрив провадження у справі за позовом Альфа-Банку про стягнення боргу з компаній «Вест Ойл Груп», «Вог Трейдинг», «Вог Рітейл» і «Вог Рітейл» зовсім недавно – у січні 2019 року. На останньому етапі «Вест Ойл Груп» спробувала вставити палиці в колеса позивачу, подавши в середині березня зустрічний позов про визнання договору з банком недійсним з моменту укладення, але суд повернув його у зв’язку з пропуском строків подання.

Значить, це, що Альфа-Банк, який контролює один з найбагатших бізнесменів Росії Михайло Фрідман, виявився власникам WOG не по зубах? Судячи з усього, так. І це поганий знак для проблемної мережі АЗС, що потрапила під шквальний вогонь кредиторів.

Ще в минулому році «хрестовий похід» проти WOG анонсувала Group DF Дмитра Фірташа, указавшая, що борги WOG її компаніям на 1 листопада 2018 року становили 460 млн доларів. «Group DF зробить всі можливі правові заходи по поверненню простроченої заборгованості» – пригрозили у Фірташа, і почали втілювати свій план у життя з допомогою судів.

На фото – Степан Івахів

Ще в листопаді минулого року «Рівнеазот» Фірташа зажадав від компанії «Золотий екватор» з орбіти WOG повернути майже 380 млн грн боргу за договором про безпроцентної фінансової допомоги від 24.02.2014 р.

Потім в кінці грудня в господарський суд Волинської області подало позов ПАТ «Юкрейніан Кемікал Продактс» (колишній «Кримський Титан»), що входить в групу Фірташа, про стягнення з компанії «Вог Трейдинг» 70 мільйонів гривень. А в січні 2019 підконтрольна Фірташу компанія «Амсет» подала позов до «Золотого екватору» про стягнення з нього відразу півмільярда гривень.

Крім того, відразу чотири позови до «Вест ойл груп» і «Дельта Вест Ойл Груп» нещодавно подав Укрсиббанк, що належить групі BNP Paribas. Обидва відповідача є поручителями ТОВ «Вог Рітейл» перед Укрсиббанком за генеральним кредитним договорами від 17.07.2014 і 19.03.2015, а рахунок, виставлений їм, становить 187,8 млн гривень і 5,15 млн доларів.

На фото – Сергій Лагур

І в цьому світлі навіть той факт, що нещодавно WOG зумів вивести з гри Фонд гарантування вкладів фізосіб, у суперечці з яким на кону перебували 32 автозаправні станції, не вирішує його проблеми кардинально.

У березні цього року ФГВФО за 405 млн грн продав права вимоги 1,1 млрд грн боргу від компаній «Золотий Екватор» і «ВК Імпекс» з орбіти WOG посереднику – ФК «Франк Поінт», який моментально пролонгував термін повернення боргів до 2020 р і відмовився від судових претензій.

Але цей подарунок був нівельований зусиллями банку Фрідмана, завдяки якому компанії Степана Івахіва та Сергія Лагура виявилися двічі біти на своєму полі.

В день винесення рішення про стягнення боргу Альфа-Банк домігся ухвали суду про арешт трьох десятків автозаправних станцій і складів WOG у Тернопільській, Рівненській, Волинській, Житомирській, Дніпропетровській, Львівській, Чернівецькій та ряді інших областей.

«Суд, оцінивши заяву про забезпечення позову по справі №903/62/19, встановив, що такий спосіб забезпечення позову відповідає обставинам справи, й одночасно вжиття таких заходів забезпечення позову не викликає фактичного вирішення спору по суті, а спрямована лише на збереження існуючого становища сторін до розгляду справи по суті», – йдеться в судовому вердикті, винесеному на минулого тижня.

«>

09.04.2019
20:08
Источник

Continue Reading
Click to comment

Культура

Судьбу памятника Екатерине в Одессе решат общественные слушания

Published

on

В Одессе состоится общественное обсуждение дальнейшей судьбы памятника «Основателям Одессы», расположенного на Екатерининской площади в центре города. Мероприятие пройдет под руководством управления по объектам культурного наследия Одесского городского совета в форме интернет-конференции 19 сентября в 12.00.
С учетом предложений, полученных по результатам общественного обсуждения, в период с 20 сентября 2022 года по 20 октября 2022 года включительно будет проводиться электронный опрос территориальной громады Одессы по данному вопросу с использованием вебпортала «Социально активный гражданин» Одесского городского совета.
Напомним, недавно на президентском портале было размещено несколько петиций с требованием снести монумент. Президент рассмотрел эти предложения и заявил, что судьбу памятника должны решать городские власти Одессы.

Continue Reading

Регион

В нацпарке «Тузловские лиманы» высохли уникальные озера

Published

on

В Национальном природном парке «Тузловские лиманы» в Одесской области практически высохли уникальные мелкие внутренние озера, названные в честь академика Ювеналия Зайцева.

Об этом сообщил бывший руководитель нацпарка эколог Иван Русев.

Причиной высыхания озер стало то, что в этом году вода в лиманы почти не поступает извне.

«Не было и стока пресной воды по малым рекам в лиманы. К тому же в этом году уровень воды в реке Дунай крайне низок за последние десятилетия, поэтому вода в лиманы Джантшейский и Малый Сасык тоже оттуда не поступает и не пополняет озера», – объясняет Русев.
По его словам, сейчас «совсем» не поступает вода и из Черного моря в Тузловские лиманы. Помимо влияния военных действий на отсутствие водообмена одной из причин Русев также назвал тот факт, что администрация области не предоставила рыбакам разрешения открыть пропасть за собственные средства.
«Одесская ОГА, а именно заместитель главы ОГА Олег Муратов и Департамент экологии ОГА Павел Буланович противозаконно блокировали выдачу разрешений местным рыбакам, которые готовы были за свои средства сделать такую ​​важную природоохранную работу, о чем я писал раньше и открыть пропасть. Но этого не произошло» , – подчеркивает сотрудник Национального парка.

В результате испарения воды из лиманов на фоне отсутствия водообмена привело к полному высыханию заповедных озер, где были сосредоточены уникальные птичьи «садики» галагазов (род уток), говорит Русев.

Национальный парк «Тузловские лиманы» — природоохранная территория в Украине на территории Белгород-Днестровского района Одесской области.

Continue Reading

Культура

На одесской дискотеке благотворительно повеселились

Published

on

В Одессе разгорелся скандал вокруг случаев нарушения комендантского часа развлекательными заведениями. Наибольший резонанс вызвала дискотека в клубном отеле М1 на Ланжероне, видео с которой появилось в соцсетях ее участников. Шум и веселье многие сочли опасными и неуместными во время войны, когда в Одессе страдают переселенцы, в госпиталях лежат раненые, а Николаев ежедневно бомбят ракетами оккупанты.

Ситуация привлекла внимание военной администрации. О том, как поступили с нарушителями, рассказал спикер главы Одесской военной администрации Сергей Братчук.

Он заявил, что и персонал клуба и все посетители поняли, что они нарушили правила, поэтому принесли свои извинения и все вместе решили предоставить финансовую помощь подразделениям Вооруженных сил Украины. Братчук подчеркнул, что ни одного исключения для нарушителей комендантского часа, кто бы это ни был или правил в работе данных клубов, не будет.
Между тем в анонимных телеграм-каналах города появилось заявление одного из сотрудников клуба, который утверждает, что все это ложь, и на самом деле никто не был наказан. Также он написал, что никакие средства на ВСУ в клубе не собирались. Дискотека изначально была организована якобы с благотворительной целью, но кому конкретно и какая часть от собранных с отдыхающих средств уйдет — неизвестно.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.