Connect with us

Офіційно

Гроші від ООН для українців: процедура отримання

Published

on

В Україні продовжується програма підтримки від ООН. Гроші видаватимуть рівними частинами протягом трьох місяців (по 6600 грн на особу), передає Обозреватель.

Щоб оформити допомогу, потрібно попередньо заповнити форму або зателефонувати за контактним номером у своїй області, йдеться у повідомленні на сайті Управління Верховного комісара ООН з питань біженців. Важливо: під час заповнення форми у вас не повинні запитувати персональні дані банківської картки (термін дії, CVV).

Допомога досить велика. Її можуть отримати переселенці, ті, хто перебуває у Харківській, Сумській, Одеській, Запорізькій, Дніпропетровській, Кіровоградській, Полтавській, Черкаській, Чернігівській областях та постраждав від військової агресії РФ. Також гроші дадуть тим, хто повернувся додому після вимушеного виїзду.

Також важливо, щоб сім’я раніше не отримувала допомоги від ООН, мала офіційний дохід у розмірі до 5400 грн на людину, має одного з батьків, є людина з особливими потребами, прийомні сім’ї.

Гроші можна буде отримати через Western Union, якщо у вас немає банківського рахунку. Крім того, можна отримати гроші через відділення свого банку.

Програма ООН діятиме в Україні доти, доки триває війна. Завдання: захистити найуразливіші верстви населення. Українці, які отримують гроші від ООН, також мають право на допомогу від уряду (йдеться про переселенців із окупованих територій).

Офіційно

Хто може виїхати з України без закордонного паспорту

Published

on

Деякі категорії громадян, яким дозволено виїзд із країни під час воєнного стану, можуть перетинати кордон без закордонного паспорта. При виїзді з України необхідно буде надати свій внутрішній паспорт, передає Telegraf.

У Держприкордонслужбі детально пояснили, кого стосуються такі правила та які є нюанси при виїзді без закордонного паспорта.

Так, на сьогодні можливість виїзду за внутрішнім паспортом надається жінкам, дітям та інвалідам, які евакуюються з районів ведення бойових дій.

“В силу гуманітарних обставин та раніше досягнутих домовленостей із суміжними країнами виїзд за кордон громадян України в умовах дії на території України правового режиму воєнного стану здійснюється за внутрішнім паспортним документом громадянина України”, — йдеться у повідомленні.

Водночас українців попереджають, що плануючи поїздку, краще заздалегідь звернутися до компетентного органу країни Євросоюзу, до якої планується поїздка, щоб уточнити, чи достатньо буде для в’їзду в ту чи іншу країну цього документа.

Continue Reading

Бізнес

Росія продовжує блокувати вхідний флот на порт “Південний”

Published

on

Робота “Зернової ініціативи” поновилась, але Росія в СКЦ майже місяць блокує вхідний флот на найбільш глибоководний порт “Південний”.

Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України, інформує Цензор.НЕТ.

“19 травня, було проінспектовано 3 судна, які йдуть на завантаження до портів “Одеса” та “Чорноморськ”. В інспекції й реєстрації суден на порт “Південний” Росія відмовила в односторонньому порядку і без пояснення причин.

20 травня російська делегація в СКЦ погодилась провести 6 інспекцій вхідного флоту на порти “Одеса” та “Чорноморськ”. Всі заявлені на порт “Південний” Росія знов викреслила як з реєстраційного списку, так і з інспекційного плану”, – йдеться в повідомленні. 

У відомстві зазначили, що таку деструктивну політику країна-агресор здійснює вже майже місяць, з 29 квітня 2023. Наразі в порту “Південний” понад 1,5 млн тонн агропродукції для 10 країн світу має бути завантажено на 26 суден, які продовжують очікувати в територіальних водах Туреччини.

“Порт “Південний” через брак флоту зупинено. Фактично Росія не допускає його до участі в “Зерновій ініціативі”, що є черговим грубим порушенням підписаної угоди. Таким чином Росія знайшла новий шлях, як зменшити ефективність “Зернової угоди” і відповідно зменшити експорт на потреби світу. Адже порт “Південний” є найбільшим портом за пропускною здатністю і його виключення суттєво вплине на зменшення експортних обсягів”, – додали у Мінінфраструктури.

Continue Reading

Бізнес

Мікрогранти з міського бюджету для підприємців Одеси

Published

on

В Одесі затвердили фінансову програму, яка допомагатиме підприємцям малого та середнього бізнесу розвивати власну справу. Отримати мікрогранти зможуть підприємства, але лише ті, що не користувались державною грошовою підтримкою протягом трьох років. Повідомляє Одеська міська рада, передає INFORMER.OD.UA

Бюджет програми на рік – 2 млн гривень, учасником може стати будь-яке одеське підприємство малого та середнього бізнесу. Кошти виділятимуть для реалізації бізнес-планів, інвестиційних, інноваційних проєктів у місті, а також на часткову компенсацію відсоткових ставок за кредитами, що надаються банками на реалізацію бізнес-планів, інвестиційних, інноваційних проєктів.

Повідомляється, що відповідальним за проведення конкурсу призначено: Департамент економічного розвитку Одеської міської ради.

Отримати мікрогрант зможуть:

– лише ті підприємства, які зареєстровані на території міста Одеси;

– не перебувають на стадії ліквідації, не мають прострочену більш як шість місяців заборгованість перед державним (місцевим) бюджетом, Пенсійним фондом України, фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування та не мають простроченої заборгованості з виплати заробітної плати;

– дотримуються законодавства України про працю в частині розміру заробітної плати;

– не здійснюють виробництво та/або реалізацію зброї, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, обмін валюти, надання в оренду нерухомого майна та іншу діяльність, яка заборонена чинним законодавством України;

– не отримували державну допомогу на загальну суму більше ніж 200 тисяч євро в сукупності за будь-який трирічний період;

– забезпечують співфінансування бізнес-плану, інвестиційного, інноваційного проєкту за рахунок власних коштів у розмірі не менше 50%.

Для отримання мікрогранту треба буде подати заявку через конкурсну комісію, додавши в заяву бізнес-план. Прийом документів розпочнеться вже 15 травня, останній день реєстрації – 1 вересня 2023 року. Заяви приймаються з 09:00 до 17:00 години у будні, у п’ятницю до 15:45 години.

Деталі конкурсу та умови подачі заявок можна дізнатися за телефонами: 705-46-24, 705-46-23, 066 912 19 75 або електронною поштою – [email protected]

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.