Connect with us

Офіційно

Гроші від ООН для українців: процедура отримання

Published

on

В Україні продовжується програма підтримки від ООН. Гроші видаватимуть рівними частинами протягом трьох місяців (по 6600 грн на особу), передає Обозреватель.

Щоб оформити допомогу, потрібно попередньо заповнити форму або зателефонувати за контактним номером у своїй області, йдеться у повідомленні на сайті Управління Верховного комісара ООН з питань біженців. Важливо: під час заповнення форми у вас не повинні запитувати персональні дані банківської картки (термін дії, CVV).

Допомога досить велика. Її можуть отримати переселенці, ті, хто перебуває у Харківській, Сумській, Одеській, Запорізькій, Дніпропетровській, Кіровоградській, Полтавській, Черкаській, Чернігівській областях та постраждав від військової агресії РФ. Також гроші дадуть тим, хто повернувся додому після вимушеного виїзду.

Також важливо, щоб сім’я раніше не отримувала допомоги від ООН, мала офіційний дохід у розмірі до 5400 грн на людину, має одного з батьків, є людина з особливими потребами, прийомні сім’ї.

Гроші можна буде отримати через Western Union, якщо у вас немає банківського рахунку. Крім того, можна отримати гроші через відділення свого банку.

Програма ООН діятиме в Україні доти, доки триває війна. Завдання: захистити найуразливіші верстви населення. Українці, які отримують гроші від ООН, також мають право на допомогу від уряду (йдеться про переселенців із окупованих територій).

Офіційно

Рада прийняла законопроєкт про національні меншини

Published

on

Верховна Рада у другому читанні прийняла законопроєкт до зміни до Закону «Про національні меншини (спільноти) України». Про це повідомляє нардеп Ярослав Железняк.

Відомо, що проголосували 318 депутатів, троє утрималися. Законопроєкт є однією з вимог для початку переговорів щодо членства України в ЄС.

Проєкт закону передбачає:

– безкоштовні підручники для школярів, які належать до нацменшин,

– можливість використовувати мови нацменшин у рекламі, заходах, під час надання екстреної допомоги, критерії, за якими розроблять методологію використання мов нацменшин у населених пунктах.

Continue Reading

Офіційно

В Одесі заборонили роботу нічних клубів вночі

Published

on

В Одесі заборонили роботу нічних клубів та інших розважальних закладів у період з 22:00 до 9:00, повідомляється на сайті міської ради.

Таке рішення 14 червня спільно ухвалили начальник Одеської обласної державної (військової) адміністрації та командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Одеса”. Його пояснили високою загрозою для життя та здоров’я людей в умовах війни та необхідністю забезпечення громадської безпеки й порядку.

Заборона поширюється на усі розважальні комплекси, клуби, центри та інші подібні заклади незалежно від форми власності.

Їм заборонено використовувати світло, звукове обладнання та надавати послуги, а відвідувачам заборонено перебувати на їхній території.

З 1 березня 2023 року на території Одеси та Одеської області діє комендантська година з 00:00 години до 05:00 години ранку. У цей час на вулицях та в інших громадських місцях забороняється перебування людей без спеціально виданих перепусток і посвідчень.

Continue Reading

Офіційно

Хто може виїхати з України без закордонного паспорту

Published

on

Деякі категорії громадян, яким дозволено виїзд із країни під час воєнного стану, можуть перетинати кордон без закордонного паспорта. При виїзді з України необхідно буде надати свій внутрішній паспорт, передає Telegraf.

У Держприкордонслужбі детально пояснили, кого стосуються такі правила та які є нюанси при виїзді без закордонного паспорта.

Так, на сьогодні можливість виїзду за внутрішнім паспортом надається жінкам, дітям та інвалідам, які евакуюються з районів ведення бойових дій.

“В силу гуманітарних обставин та раніше досягнутих домовленостей із суміжними країнами виїзд за кордон громадян України в умовах дії на території України правового режиму воєнного стану здійснюється за внутрішнім паспортним документом громадянина України”, — йдеться у повідомленні.

Водночас українців попереджають, що плануючи поїздку, краще заздалегідь звернутися до компетентного органу країни Євросоюзу, до якої планується поїздка, щоб уточнити, чи достатньо буде для в’їзду в ту чи іншу країну цього документа.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.