Війна
Розмінування української землі: спеціалісти, гроші та роки роботи

Україна зараз – одна з найбільш замінованих країн світу. Повне гуманітарне розмінування потребує десятків років, мільйонів доларів, нової техніки та більше спеціалістів.
Як заявив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, близько 30% території України заміновано: «Держслужбою з надзвичайних ситуацій розміновано, обстежено та очищено 800 км2. Люди цілодобово знаходяться на цих територіях, аби в найшвидші терміни розмінувати їх. Так, ДСНС знешкоджено 350 тисяч вибухонебезпечних предметів, Національною поліцією — 210 тисяч, а Національною гвардією — 27 тисяч».
Наразі, за його словами, майже закінчується підготовка додатково 400 саперів, які розпочнуть роботу вже у червні-липні: «І набираємо зараз ще додатково 500 осіб, які також після відповідного навчання будуть готові до виконання своїх обов’язків».
За гострої потреби у кадрах, по всій країні збільшують штатну чисельність саперів та саперів-водіїв. Як для “Дайджесту Одеси” розповіла речниця ДСНС Одеської області Марина Мартиненко в Одесі потрібно ще близько 20 людей.
«Це будуть піротехніки Одещини, проте у нас вже є досвід роботи на деокупованих територіях. Наразі є три групи саперів, їхня ротація відбувається кожні півтора місяця. На підготовку одного спеціаліста йде три місяці. Враховуючи, що сьогодні майже щодня в Україні зустрічаються вибухонебезпечні предмети ще часів минулих війн, то робота з розмінування буде довгою та важкою», – додала пані Мартиненко.
Вимоги до кандидатів:
- наявність повної середньої освіти;
- обов’язкове перебування на військовому обліку;
- відсутність судимості за кримінальні злочини та адміністративні правопорушення;
- придатність до служби за станом здоров’я;
- для водіїв – посвідчення водія категорії — В, С1, С.
Особи, прийняті на службу, забезпечуються повним соціальним пакетом.
Співробітники проходять професійне навчання за обраною посадою на базі підрозділів навчальних закладів ДСНС за державні кошти.
Оперативне розмінування – очищення саперами ДСНС, Нацгвардії або ЗСУ ділянок, де виявлені вибухові предмети. Таке розмінування підходить для екстрених випадків. А гуманітарне – обстеження потенційно небезпечних територій, знищення вибухових предметів та проведення контролю якості, за міжнародними стандартами.

Наприклад, щоб зробити землю непридатною для вирощування сільськогосподарських культур, вистачає кількох діб обстрілів, а щоб прибрати з неї вибухонебезпечні предмети, потрібні місяці роботи саперів. За оцінкою Українського клубу аграрного бізнесу, у звільнених областях заміновані близько 2 млн га полів. Кожен рік простою цих земель коштуватиме економіці країни до 800 млн дол. У тимчасовій окупації 6 млн га, які теж потребуватимуть перевірки після звільнення. Розмінування не гарантує фермерам повернення до роботи на цих землях. Поверхню ще потрібно вирівняти та рекультивувати, тобто відновити родючість ґрунту. Загальну вартість таких робіт Київська школа економіки в червні оцінювала 40 млн дол. Проте страждають не тільки аграрії. Під час відступу росіяни мінують комунікації та критичну інфраструктуру в містах, щоб ускладнити повернення українського бізнесу та місцевих жителів.
На деокупованих територіях не завжди готові чекати, звідки і з’явився навіть чорний ринок саперів, які не відповідають за якість своєї роботи. На Київщині неодноразово трактори чи комбайни підривались на умовно очищеному полі. Аграрії ризикують, сплачуючи від однієї тисячі доларів за розмінування одного га від нелегальних спеціалістів, при цьому навіть не мають змогу підтвердити безпечність землі для здачі її в оренду.

Варто зазначити, що робота саперів до повномасштабного вторгнення та після, змінилась. Площа забруднення значно вища, а самі предмети – більш чутливі. Людям варто пам’ятати, що іграшка у магазині – безпечний предмет, а посеред поля чи вулиці – потенційно замінований. Тому слід пам’ятати про механізм дій, якщо ви побачили підозрілий предмет:
● не торкайтесь та відійдіть на безпечну відстань,
● зробіть мітку одягом, палицями чи камінням,
● попередьте перехожих та інших людей поруч про знахідку, аби вони теж тримались на безпечній відстані,
● проінформуйте про знахідку, за екстреними номерами: 101 – ДСНС, 102 – поліція. Нагадаємо, що наразі триває друга посівна в умовах війни і про виклики наших аграріїв розповіла директор департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА Аллою Стояновою.
Війна
В Одесі запрацював інноваційний реабілітаційний центр для поранених військових

Це вже другий центр національної мережі Recovery, який відкрили на Одещині, повідомляє Одеська ОВА.
Центр створили на базі комунального медичного закладу обласного підпорядкування та облаштований відповідно до вимог інклюзивності – з широкими коридорами та санітарними кімнатами, дверними пройомами, відсутністю порогів і поручнями в коридорах та душових. Крім того, центр оснащений інноваційним обладнанням, в тому числі з віртуальною реальністю, що значно прискорить термін відновлення пацієнтів.
“Тут облаштували зали фізичної терапії та кінезотерапії, три кабінети апаратної фізіотерапії, кабінет ерготерапії, кабінет психологічної підтримки, маніпуляційну, а також 13 палат на 30 ліжок. Загалом площа створеного центру склала 630 квадратних метрів”, – йдеться у повідомленні.




«Завдяки інноваційному реабілітаційному центру, українські поранені військовослужбовці зможуть проходити відновлення з різними травмами, в тому числі з пораненнями, отриманими внаслідок вибухів, за найвищими стандартами реабілітації. Відкритий центр дозволяє відновлювати ходу, втрачені функції верхніх і нижніх кінцівок на високому технологічному рівні. Ми маємо надати кожній людині, яка постраждала від російської агресії, можливість повернутись до повноцінного життя», – зазначив Перший заступник голови Одеської ОВА Борис Волошенков.
Також з кожним пацієнтом у Центрі працюватиме мультидисциплінарна команда спеціалістів, яка складається з лікарів фізичної реабілітаційної медицини, фізичних терапевтів, ерготерапевтів, асистентів, логопеда та психолога, які надаватимуть якісну, доступну та доказову реабілітаційну допомогу нашим захисникам та захисницям.
Війна
Підрив Каховської ГЕС: станом на ранок 8 червня евакуйовано 1 995 людей

Внаслідок підриву ворогом Каховської ГЕС станом на ранок 8 червня під водою знаходиться 600 квадратних кілометрів Херсонщини. З підтоплених територій евакуйовано 1 995 людей, серед яких понад сто дітей.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби ГУ ДСНС України та інформації голови Херсонської ОВА Олександра Прокудіна.
Як зазначив очільник Херсонської ОВА, на ранок (8 червня – КВ), середній рівень підтоплення становить 5,61 метрів. Під водою знаходиться 600 квадратних кілометрів Херсонщини, з них 32% – правобережжя та 68% – лівий берег.
Згідно інформації ДСНС України, станом на 08:00 8 червня з підтоплених територій евакуйовано 1 995 людей, з яких 103 — діти.
Зокрема врятовано 334 особи (з них 15 дітей). Надано психологічну допомогу 168 громадянам. Розгорнуто роботу 9 евакуаційних пунктів. З початку робіт до Служби порятунку надійшло 631 звернення від громадян.
За попередніми даними рятувальників, всього підтоплено 20 населених пунктів та 2 629 будинків на правому березі річки Дніпро.
“До ліквідації наслідків залучено близько 1 850 осіб та понад 345 од. техніки, з них від ДСНС — 810 рятувальників та 226 од. техніки, у тому числі 42 плавзасоби”, – повідомили рятувальники.
Нагадаємо, у ніч на 6 червня російські окупанти підірвали Каховську ГЕС. Станом на 16:00 7 червня евакуйовано 1 854 особи. Підтоплено 29 населених пунктів, із них 19 – на підконтрольній Україні території, а 10 знаходяться під тимчасовою окупацією. Також затоплено територію Національного природного парку “Нижньодніпровський”. У парку гинуть тварини, а середовища їхнього існування зникають.
Війна
Бригада одеської ТРО отримала нову вантажівку підвищеної прохідності

Міська влада передала одеській бригаді ТРО вантажівку підвищеної прохідності КрАЗ та 30 човнів, передає мерія.
Це вже другий такий автомобіль, що передали військовим. Його основне завдання – перевезення особового складу та вантажів за будь-яких погодних умов. Також він може використовуватись як тягач.
Крім того, за міською програмою закуплено тридцять човнів українського виробництва та мотори до них японського та американського виробництва. До комплекту військовим передано вісімдесят рятувальних жилетів, що були придбані за кошти міжнародного фонду.
«Саме зараз ця допомога як ніколи актуальна. Човни можуть бути залучені для виконання бойових завдань на Дніпрі, а також для рятування людей та ліквідації наслідків затоплення. Працюємо далі та наближаємо нашу перемогу разом!» – сказав Геннадій Труханов.



-
Війна2 дні ago
Майбутнє Без обмежень: протезування військовослужбовців в Одесі
-
Офіційно1 тиждень ago
Хто може виїхати з України без закордонного паспорту
-
Війна3 дні ago
Дівчинка, яка втратила ногу через ракетну атаку по Затоці, перемогла на змаганнях з художньої гімнастики
-
Бізнес2 дні ago
В Одесі обговорили ринок нерухомості: експерти кажуть, що він тільки-но прокидається
-
Війна1 тиждень ago
Тренування «Гвардії наступу»: бойове злагодження штурмової бригади «Лють на Одещині». Фото
-
Одеса3 дні ago
В Одесі у морі з’явилась пляма з нафтопродуктів
-
Війна1 тиждень ago
Міноборони готує зміни до військової служби: введуть рейтинг і нові правила
-
Кримінал6 днів ago
Офіцер в Одеській області за 6 тисяч доларів обіцяв солдату звільнення зі ЗСУ