Connect with us

Війна

ЗСУ Gepard — наскільки ефективна німецька зентина установка у війні з РФ

Published

on


Один з українських розрахунків установки Flakpanzer Gepard уже має на своєму рахунку 26 знищених ударних дронів і три крилаті ракети Збройних сил РФ.

Німецька зенітна самохідна установка (ЗСУ) Flakpanzer Gepard, розроблена в 1970-х роках, несподівано виявилася вкрай затребуваною в умовах сучасної війни. Незважаючи на свій вік, ця 47-тонна машина стала ефективним інструментом боротьби з дронами і крилатими ракетами, відіграючи важливу роль у захисті критично важливої інфраструктури України. Про бойову роботу українського “Гепарда” йдеться в матеріалі АрміяInform.

Зокрема, бойовий розрахунок одного з підрозділів Повітряного командування “Захід” встановив рекорд — 26 знищених ударних дронів і три крилаті ракети на рахунку. Причому цілі були вражені в умовах мінімального часу на реакцію.

Можливості ЗСУ Gepard

Перші установки Gepard були передані Україні 2022 року. Спочатку їх сприймали як застарілу техніку, проте швидко довели свою ефективність на полі бою. Особливо важливою стала їхня роль у відбитті масованих атак дронів-камікадзе і крилатих ракет, які Росія використовує для ударів по українській енергетичній інфраструктурі.

Головне озброєння установки — дві 35-мм автоматичні гармати Oerlikon KDA із загальною скорострільністю до 1100 пострілів на хвилину (по 550 пострілів на ствол). Висока щільність вогню і спеціальна конструкція боєприпасів роблять Gepard ідеальною зброєю для ураження малогабаритних і високошвидкісних цілей.


Fullscreen

Розрахунок Flakpanzer Gepard

Фото: Facebook

Особливу роль в ефективності машини відіграють снаряди AHEAD, які під час розриву формують хмару вольфрамових суббоєприпасів. Це дає змогу вражати ціль навіть за невеликої похибки наведення, що особливо важливо під час перехоплення дронів і ракет.

Ефективність “Гепарда” забезпечується злагодженою роботою двох радарів і автоматизованої системи управління вогнем. Перший пошуковий радар виявляє цілі на відстані до 15 км і передає координати в систему наведення. А супровідний радар фіксує ціль і коригує вогонь у реальному часі.

Це рішення дає змогу перехоплювати навіть складні та малопомітні цілі з високою точністю. Причому оператор установки лише підтверджує захоплення цілі та дає команду на вогонь.

На відміну від стаціонарних систем ППО, установка може швидко змінювати позицію, що ускладнює її виявлення і знищення. Крім того, броня захищає екіпаж від осколків і стрілецької зброї, а автономний радар дає змогу діяти без зовнішньої цілевказівки.

Проте українські розрахунки Gepard стикаються з проблемою дефіциту боєприпасів. Тому Німеччина вже організувала нове виробництво 35-мм снарядів і регулярно передає їх Україні, однак витрата боєкомплекту в умовах активних бойових дій залишається вкрай високою.

система Гепард


Fullscreen

Технічні характеристики Flakpanzer Gepard

  • Маса: 47,5 т.
  • Озброєння: 2 × 35-мм гармати Oerlikon KDA.
  • Скорострільність: 1100 пострілів/хв (550 на ствол).
  • Радіус виявлення: до 15 км
  • Боєкомплект: 640 снарядів
  • Екіпаж: 3 людини
  • Двигун: дизельний, 830 к. с.
  • Швидкість: до 65 км/год


Важливо

Gepard — найкраща система проти російських БпЛА: експерти назвали головну причину (відео)

Gepard — найкраща система проти російських БпЛА: експерти назвали головну причину (відео)



Джерело

Війна

сертифікували український дистанційний комплекс розмінування «ГАРТ 5100»

Published

on


В Україні сертифікували вітчизняний дистанційний комплекс гуманітарного розмінування “ГАРТ 5100”.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство оборони.

Це перший важкий дистанційний комплекс розмінування виробництва української інженерної компанії XTI Engineering, який пройшов процедуру державної сертифікації та вже готується до серійного виробництва.

Сертифікат видав Державний науково-дослідний інститут випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки.

Машина призначена для знешкодження різних типів мін та інших вибухонебезпечних предметів шляхом детонування і руйнування молотками ланцюгового агрегата або фрезою.

Це повністю вітчизняні розробка і виробництво. Усі етапи виготовлення здійснюються в Україні, що спрощує логістику, забезпечує швидке постачання, технічне обслуговування та ремонт.

Машина керується дистанційно на відстані до 600 м, що забезпечує безпеку оператора. За умови встановлення ретранслятора безпечну відстань можна збільшити до понад 1 км. Комплекс оснащений системою камер з широким кутом огляду.

Читайте також: Як розміновують південь: вибухівку шукають дрони, що «бачать» під землею

Робоча швидкість машини – 1,5 км за годину. За один світловий день вона здатна розмінувати понад 2 га забруднених вибухонебезпечними предметами територій. При цьому глибина розмінування становить 300 мм. Змінне обладнання дозволяє адаптувати роботу під різні типи ґрунтів.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство оборони кодифікувало і допустило до експлуатації у Силах оборони три модифікації гладкоствольних помпових рушниць українського виробництва.

Фото: Міноборони



Джерело

Continue Reading

Війна

Спецпризначенці ГУР визволили побратимів із російського полону прямо на полі бою

Published

on



У Запорізькій області спецпризначенці Головного управління розвідки Міністерства оборони відбили побратимів із російського полону прямо на полі бою за допомогою дронів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє ГУР МО.

Зазначається, що троє солдатів підрозділу “Артан Х”, який входить до спецпідрозділу ГУР МО України “Артан”, вирушили на завдання ― здійснити диверсійно-розвідувальний рейд до позицій 247-го десантно-штурмового полку російських військ.

Діставшись російських позицій, бійці “Артану Х” зіштовхнулися з групою ворога та вступили у ближній бій ― троє українських штурмовиків проти трьох російських десантників.

“У бою московити застосували невідому хімічну речовину. Внаслідок отруєння газом наші бійці втратили боєздатність і потрапили до окупантів у полон”, – зазначили в ГУР.

З відкритої місцевості, де відбувся бій, ворог почав відхід у бік підконтрольного їм населеного пункту. Рух фіксували аеророзвідники підрозділів активних дій ГУР МО України.

“У момент, коли російські десантники з нашими полоненими дісталися першого укриття, ворога прицільно атакували FPV-дронами майстри з “Артану” та суміжних підрозділів, щоб відбити наших хлопців ― Кеца, Анубіса та Ключика”, ― розповів командир підрозділу “Артан Х” з позивним Фаворит.

Читайте також: Воїни ГУР ударом з морського дрона Magura знищили російський Су-30

Після філігранної ліквідації першого російського десантника один із полонених бійців ГУР із позивним Кеца скористався хаосом і панікою серед загарбників.

“Я дочекався вдалого моменту і вислизнув, знайшов укриття в одній із зруйнованих будівель і став чекати, чим все закінчиться. Дуже пекло в грудях від газу, яким нас труїли росіяни. Коли налетіли наші FPV ― це було неймовірне відчуття. Дуже вдячний побратимам, що не залишили напризволяще і фактично вирвали з полону”, ― розказав він.

Тим часом оператори ударних дронів знищили другого загарбника. Третій і останній з групи російський десантник заповз під стару вантажівку, але українські аси FPV дістали його й там.

Після ліквідації ворожої групи до двох бійців “Артану Х” підлетів розвідувальний дрон з інструкціями від командира для виведення з тимчасово окупованої території. Третій штурмовик самотужки дістався до позицій підрозділу через кілька годин, коли сіло сонце.

“Фактично вирвали наших з лап ворога прямо на полі бою. Зараз усі в піднесеному настрої. Такі епічні історії піднімають бойовий дух. Те, що зробили оператори дронів “Артану” та суміжних підрозділів Сил безпеки та оборони України, ― найвищий рівень майстерності, просто ювелірна робота. За своїх б’ємося до кінця. Окупантів ― знищуємо”, ― наголосив Фаворит.

Звільнені бійці “Артану Х” повернулись із трофейною зброєю та важливими даними. Зараз усі проходять лікування від опіків, завданих російськими хімікатами.

Читайте також: Сили спецоперацій показали кадри відбиття російського штурму поблизу Часового Яру

Як повідомляв Укрінформ, воїни підрозділів активних дій Головного управління розвідки Міністерства оборони України під Щербаками у Запорізькій області за минулий тиждень ліквідували 27 російських загарбників.

Фото: Арміяinform



Джерело

Continue Reading

Війна

прокуратура України розслідує 268 справ

Published

on



Українські правоохоронці проводять розслідування щодо загибелі 268 військовополонених. За наявними даними, 208 з них були страчені на полі бою, ще 59 — у колонії “Оленівка”.

Про це повідомив керівник Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу генпрокурора України Юрій Бєлоусов, пише Укрінформ.

“Нам відомо про 268 українських військовополонених, які були страчені. Це включно з Оленівкою. На полі бою були страчені 208 полонених”, — сказав він.

Бєлоусов зазначив, що щороку фіксується зростання кількості страт українських полонених на полі бою. У 2023 році задокументовано 11 таких випадків, тоді як у 2024 році — вже 149, зокрема 51 випадок припадає лише на перші місяці цього року.

Він також повідомив, що українські суди вже ухвалили три вироки у справах, пов’язаних зі стратами військовополонених. Крім того, в руках правоохоронців перебувають кілька російських військових, яких підозрюють у причетності до цих злочинів. Інші справи досі перебувають на стадії розслідування.

Окремо триває розслідування масового вбивства українських військовополонених у колонії “Оленівка”, яке розглядається як один із найрезонансніших епізодів.

“Оголошено підозру керівнику установи і його заступнику за те, що вони не надали медичну допомогу після вибуху і у результаті дев’ять людей загинули. Стосовно організації самого вибуху слідство іще триває. Цей напрямок для нас один з пріоритетних”, — додав Бєлоусов.

Теракт у колонії “Оленівка”

У ніч з 28 на 29 липня 2022 року на тимчасово окупованій території Донецької області, в колонії №120 в Оленівці, стався вибух, внаслідок якого загинуло понад 50 українських військовополонених, ще понад 130 отримали поранення.

Російські військові звинуватили ЗСУ в обстрілі бараків за допомогою РСЗВ HIMARS, однак розслідування показало, що вибух був навмисним актом терору. Міжнародні експерти вказують, що полонених було вбито з використанням термобаричної зброї, що підтверджує навмисний характер злочину.

Нагадаємо, за даними The New York Times, російські солдати вчиняють злочини проти українських військових, не турбуючись про те, що їх дії фіксують дрони Сил оборони України. Водночас, кількість випадків розстрілів і катувань зростає, а Сполучені Штати Америки виходять зі складу слідчих комісій.

Також Моніторингова місія Організації Об’єднаних Націй з прав людини повідомила, що з кінця серпня 2024 року було зафіксовано 79 випадків страти українських військовополонених у 24 окремих інцидентах. Також зафіксовано щонайменше три дзвінки від російських посадовців і низку повідомлень у спеціалізованих групах, де давались або схвалювались накази про страти.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.