Медицина і здоров'я
В Одеській області зареєстровано випадок ботулізму

25-го січня в Одеській області зареєстровано перший в цьому році випадок ботулізму. Про це повідомляє ДУ “Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України”.
Жінка 27 років, замовила онлайн в’яленого ляща. За кілька годин після смакування відчула себе зле: відчувались болі в животі, загальна слабкість, підвищилась температура.
Каретою швидкої допомоги була госпіталізована до КНП «Одеська міська клінічна інфекційна лікарня», де їй було поставлено діагноз: «Ботулізм, стан важкий», надане необхідне симптоматичне лікування та введено протиботулінічну сироватку. Хвора продовжує лікування.
Зазначимо, що ботулізм – це дуже небезпечне і в багатьох випадках смертельне токсико-інфекційне захворювання, яке виникає при вживанні продуктів, заражених мікробом групи клостридій.
Щоб уберегтися від ботулізму, варто уникати споживання продуктів домашнього виробництва, особливо, якщо сумніваєтесь у їхній якості та умовах зберігання або транспортування:
- в’яленої, копченої, солоної та консервованої риби;
- м’ясних та грибних консервів;
- овочевих консервів домашнього виробництва.
Війна
Безкоштовне протезування військових та цивільних в Одесі

В Україні протезування безкоштовне. Але постраждалі внаслідок бойових дій не завжди поінформовані або не вірять у можливості української медицини, тому часто шукають можливості протезування за кордоном. Так, для отримання якісного протеза в Україні потрібно пройти певні бюрократичні процедури. Але в Україні та Одесі встановлюють сучасні протези і роблять це безоплатно та якісно.
У зв’язку з актуальністю цієї теми консультанти VETERAN HUB створили спеціальну інструкцію для військовослужбовців, ветеранів та всіх, хто потребує протезування в Україні.
Отже, протези — це технічні засоби реабілітації, які можна безоплатно отримати від держави й водночас пройти реабілітаційний курс з користування ними.
На них можуть претендувати:
- особи з інвалідністю;
- діти з порушеннями опорно-рухового апарату;
- військовослужбовці;
- мирні громадяни, які дістали поранення внаслідок військової агресії російської федерації проти України;
- ті, на кого поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист».

Щоб отримати безоплатний протез або інший технічний засіб реабілітації слід пройти кілька кроків процедури:
- Подати заяву та повний пакет документів або до ЦНАП, або до органу соціального захисту населення, або через електронний кабінет особи з інвалідністю;
- Ознайомитися з інформацією про технічні засоби реабілітації та переліком підприємств, які забезпечують протезами в рамках державної підтримки;
- Отримати від Фонду соціального захисту інвалідів повідомлення про ухвалене рішення та сформоване електронне направлення;
- Звернутися до обраного вами підприємства із заявою. Пам’ятайте, ви маєте право поміняти підприємство на інше протягом 14 календарних днів з моменту звернення;
- На підприємстві вам підберуть протез та сформують замовлення для індивідуального засобу реабілітації або анкету для серійного засобу реабілітації.
- Вам потрібно перевірити та підписати замовлення або анкету;
- Після примірки протеза, якщо він вам підійшов, підпишіть замовлення або анкету повторно та акт приймання-передачі робіт;
- Отримайте протез, настанову щодо експлуатації та гарантійний талон.
Документів небагато: копія паспорта, копія коду, рішення ВЛК, витяг з наказу командира для військових або рішення МСЕК для цивільних.
Як розповів Віталій Кольцов, директор Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю під час брифінгу у Ukraine Media Center Odesa, близько сотні підприємств в Україні мають ліцензію на протезування.
“Військові та цивільні можуть провести протезування не тільки в Одесі, а й в інших містах. Це залишається на розсуд людини… Всі наші комплектуючі – іноземного виробництва, тому ці протези не гірші закордонних”.

Перелік підприємств усіх форм власності, які виготовляють, постачають і ремонтують технічні засоби реабілітації та відповідають кваліфікаційним вимогам, установленим Мінсоцполітики, розміщений на сайті Міністерства соціальної політики України у розділі «Особам з інвалідністю». Переглянути перелік підприємств також можна за посиланням.
До кожного індивідуального засобу реабілітації підприємство видає документ щодо експлуатації і талон на гарантійний ремонт. Нині особи, яким визначено потребу в забезпеченні засобами реабілітації, забезпечуються ними безоплатно державними коштами, у межах граничної ціни на такі вироби.
Андрій Белозьоров, провідний фахівець з протезування та ортезування Одеського казенного експериментально протезно-ортопедичного підприємства додав, що протезування військових мало відрізняється від роботи з цивільними.
“Після ампутації кінцівки має пройти певний термін для формування кукси близько 3-4 місяців. В цей період лікарі звертаються до протезувального центру, який замовляє комплектуючі для протезів під конкретного пацієнта. У нас на підприємстві є стаціонар первинного протезування. Це місце, де людина вчиться ходити на протезі. Є доріжка для ходьби у приміщенні та інша доріжка з піщаним покриттям для ходьби на вулиці. Поки людина самостійно не ходитиме на протезі, який виробили, вона знаходиться у стаціонарі. Військові зазвичай потребують більш мобільних протезів, бо є хлопці, які хочуть повернутись на фронт. Зазначу, що у нас є медико-технічні бригади, тобто якщо через проблеми з протезами людина не може до нас доїхати — виїжджаємо ми. Лагодимо на місці, або в стаціонарі”, — виокремив Андрій Белозьоров.

Наразі немає черг на послугу протезування, швидкість залежить лише від наявності документів. Проте Тетяна Рудь, фахівчиня медичного відділу Одеського казенного експериментально протезно-ортопедичного підприємства зазначила, що треба звертатись навіть поки документи готуються. Цей час займатимуться підготовкою кукси та реабілітацією.
Додамо, що в Україні працює довідкова лінія з питань протезування кінцівок. “Гаряча лінія” з питань протезування кінцівок працює для підтримки осіб, які втратили кінцівки, та задля впровадження якісних технологій протезування в Україні. Отримати консультацію можна за номером: 050-177-68-39.
Медицина і здоров'я
В Одесі госпіталізували дівчину через отруєння грибами з Привоза

Перший в цьому році випадок отруєння дикорослими грибами зареєстровано в Одеській області 20-го лютого.Про це повідомляє ДУ “Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб МОЗ України”.
Дівчина 17 років їла мариновані бочкові опеньки, які купила на ринку «Привоз» у приватної особи. Вже через 3 години після вживання з’явились ознаки отруєння: нудота, блювання.
Довелось викликати швидку допомогу, а дівчину доставили в реанімаційне відділення, де їй була надана необхідна допомога.
Наразі вона продовжує лікування.
В 2022 році в області було зареєстровано 6 випадків отруєння грибами з кількістю потерпілих 8 осіб (з них 6 дітей).
“Люди, які самостійно збирають гриби, а потім продають їх на ринках, мають «залізний» аргумент, що вони досконало знають гриби, збираючи їх з самого дитинства… Тривала токсична дія отруйних речовин на печінку, нирки та нервову систему може спричинити смерть, тому якщо Ви відчули або помітили в близьких після вживання грибів будь-який із наведених симптомів, негайно звертайтеся до лікаря. Краще відмовитися від споживання дикорослих грибів, замінивши їх грибами, вирощеними в промислових умовах, та купуючи їх в торговельній мережі”, – йдеться у повідомленні.
Нагадали і про симптоми отруєння: різкий біль у животі, блювота, діарея, порушення свідомості і зору, рясне слиновиділення та галюцинації, судоми) можуть виникати, як через 20 хв., так і протягом кількох годин після споживання грибів.
Медицина і здоров'я
Компенсація непрацездатності для українців за кордоном

Українці, які лікувались, перебуваючи за кордоном, або ж виїхали задля медичної допомоги, можуть отримати компенсацію непрацездатністі. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.
Мають бути надані іноземні медичні документи та їх нотаріально завірені переклади українською мовою.
Можна звернутись до свого сімейного чи зазначеного лікаря, і на підставі наданих іноземних медичних документів з нотаріальним перекладом лікар сформує медичний висновок про тимчасову непрацездатність.
“Якщо ви хворіли за кордоном (та маєте підтверджувальні медичні документи), проте не мали змоги надіслати документи лікарю з-за кордону після повернення в Україну, ви протягом року (від строку лікування) можете звернутися до свого сімейного лікаря для формування МВТН тими датами, що зазначені в іноземних медичних документах”, – йдеться у повідомленні Міністерства.
Лікування за кордоном МВТН може бути сформовано в таких категоріях:
● «Захворювання або травма загального характеру».
● «Догляд за хворою дитиною».
● «Вагітність та пологи».
● «Ортопедичне протезування».
У випадках тривалого лікування, наприклад, при онкологічних захворюваннях, механізм дій такий же. За іноземними документами лікар сформує МВТН з термінами непрацездатності, що зазначені в документах.
Тимчасова непрацездатність, що триває понад 120 днів, є підставою для встановлення інвалідності заочно. У таких випадках лікарсько-консультативна комісія подає документи до медико-соціально експертної комісії, а МСЕК вже прийматиме рішення про встановлення інвалідності.
Нагадаємо про вплив пролонгованого стресу на організм.
-
Війна1 тиждень ago
На кордоні зловили ухилянтів: довелось стріляти
-
Війна6 години ago
Хелп-пакети: базова допомога для соціально незахищених. Фото
-
Регіон1 тиждень ago
У найбільших супермаркетах Одеської області проводять моніторинг цін
-
Одеса6 днів ago
Звіт одеських комунальників: аварійні бригади, запуски системи опалення, генератори та дерева
-
Політика1 тиждень ago
Уряд погодив звільнення начальника Одеської ОВА Максима Марченка
-
Україна7 днів ago
Саботаж «Зернової ініціативи» продовжується: до портів прибуває менше балкерів
-
Кримінал6 днів ago
Побив дружину до черепно-мозкової травми: житель Білгород-Дністровського району піде під суд
-
Війна6 днів ago
Буданов розповів про роль острова Зміїний у війні