Connect with us

Політика

“Зернова ініціатива” працює 6 місяців: відправлено 19 мільйонів тонн зерна

Published

on

За 6 місяців роботи “зернових коридорів” оформили відхід 691 судна закордонного плавання та здійснили митні формальності щодо понад 19 млн тонн агропродукції, вирощеної на українських ланах. Підсумки оприлюднила Одеська митниця.

Серед портів Великої Одеси передує порт Чорноморськ: 285 відправлених суден та понад 7 тонн експортованого товару. 

З Одеського порту відправилося 215 суден із 5,2 мільйонами тонн зерна, а з порту Південний  –  191 судно, завантажене 6,6 мільйонами тонн продовольства.

“За інформацією Адміністрація морських портів України/Ukrainian Sea Ports Authority, російська сторона у Спільному координаційному центрі продовжує гальмувати реєстрацію суден «зернового коридору»:”При заявлених понад 80 суден на добу представники країни-агресора, без пояснення причин, реєструють 2-3 судна. Лише 3 судна на добу при необхідних 9 проходять інспекцію у Босфорі та отримують дозвіл рухатися в українські порти під завантаження”, – йдеться у повідомленні.

За умови стабільного функціонування “зернового коридору”, за цей період з портів Великої Одеси можна було б відправити 30 мільйон тонн.

Політика

Рада ухвалила законопроєкт: заборона надавати географічним обʼєктам назви, повʼязані з росією

Published

on

Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект про внесення змін до Закону України Про географічні назви щодо деколонізації топонімії та впорядкування використання географічних назв у населених пунктах України. 

Як повідомив нардеп Ярослав Железняк у Telegram, документ підтримали 248 парламентаріїв. 

Законопроєктом №7253 забороняється присвоювати географічним об’єктам назви, що звеличують, увіковічнюють, пропагують або символізують росію або її визначні, пам’ятні, історичні та культурні місця, міста, дати, події, її діячів, які здійснювали військову агресію проти України та інших суверенних країн, державну тоталітарну політику та практику, пов’язану з переслідуванням опозиції (опозиційних діячів), дисидентів та інших осіб за критику радянського режиму.

У пояснювальній записці до документа йдеться, що він допоможе «створити нову ідентичність», «подолати імперські колоніальні міфи» та «стати українцям повноцінними господарями на своїй землі».

Зазначимо, що в Одесі ухвалено рішення демонтувати пам’ятну дошку Горькому, розташовану за адресою Ланжероновський узвіз, 2. Крім того, Одеська міськрада розгляне питання щодо демонтажу пам’ятника юному Леніну на вулиці Костанді, 4.

Про це повідомляє ресурс «Деколонізація. Україна”.

Continue Reading

Війна

“Зернову угоду” продовжили лише на 60 днів. Росія знову висуває свої умови

Published

on

У російському МЗС стверджують, що термін дії “зернової угоди” спливає 18 травня. Окупанти переконують, що жодна зі сторін — тобто Україна, ООН та Туреччина, не заперечували, що угода триватиме лише 60 днів.

«Формальних заперечень не було. Таким чином домовленість продовжує діяти протягом наступних двох місяців», — йдеться у заяві росіяни.

Проте за два дні до цього повідомлення віцепрем’єр-міністр інфраструктури та розвитку громад і територій Олександр Кубраков повідомив, що дія пролонгована не на 60 днів, як того хотіла сторона рф, а на 120. 

Це означає, що Україна продовжує експортувати через три морські глибоководні порти свою агропродукцію.

Координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі, як передає власний кореспондент Укрінформу, говорить, що і 60 днів — це добре.

«Ми, звісно, вітаємо це продовження», — зауважив представник адміністрації США. Він зазначив, що міжнародні зусилля докладалися, щоби розширити цей термін на 120 днів, однак продовження на 60 днів – це теж добре.

Серед вимог росіян — знову підключити до міжнародної системи СВІФТ “россєльхозбанк”, зняти заборону на постачання до росії сільгосптехніки та запчастин до неї, і відновити її сервісне обслуговування, зняти обмеження на страхування та заборону на доступ до портів; відновити роботу аміакопроводу “Тольяті-Одеса”. А ще — розблокувати активи і рахунки російських компаній, що займаються виробництвом чи транспортуванням продовольства і добрив.

Continue Reading

Війна

МКС проситиме додаткові кошти на розслідування воєнних злочинів в Україні

Published

on

У понеділок, 20 березня, прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан клопотатиме про виділення додаткових коштів для розслідування воєнних злочинів РФ в Україні, це стосується і справи російського диктатора Володимира Путіна. Про це повідомляє The Guardian.

Отже сьогодні у Лондоні відбудеться конференція, організована спільно урядами Великої Британії та Нідерландів, на якій зберуться міністри юстиції понад 40 країн. Мета заходу — збір коштів для фінансування роботи суду щодо розслідування воєнних злочинів в Україні.

17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Володимира Путіна та Марії Львової-Бєлової. Суд ухвалив, що вони «імовірно несуть відповідальність за військові злочини, пов’язані з незаконною депортацією населення (дітей)». Міжнародний кримінальний суд заснований на Римському статуті, який підписали приблизно 120 держав. Після того, як МКС просить країн-учасниць про сприяння, ті повинні негайно здійснити арешт та доставити підозрюваного до місцевого суду. Але юрисдикцію МКС досі не визнають Росія, Україна, США, Китай, Ізраїль та деякі інші країни.

Захід у Лондоні відкриється виступами міністра юстиції України Дениса Малюськи, генерального прокурора України Андрія Костіна та прокурора МКС британця Каріма Хана.

Великобританія раніше заявила, що виділить суду додатково 395 тисяч на надання психологічної допомоги жертвам та свідкам військових злочинів, на підготовку експертів для роботи в МКС та створення проекту щодо забезпечення можливості надання свідчень у дистанційному форматі. Загалом Лондон виділить МКС 1 млн євро у 2023 році.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.