Політика
Брюссель вказав на недоліки окремих членів ЄС у криміналізації невиконання санкцій

Європейська комісія вказала 18 членам Євросоюзу на несвоєчасне впровадження у національне законодавство вимог щодо криміналізації порушень санкційного режиму.
Про це йдеться у повідомленні пресслужби Єврокомісії, передає кореспондент Укрінформу.
«Європейська комісія розпочала процедуру реагування на порушення законодавства ЄС, надіславши офіційне повідомлення 18 державам-членам (Бельгії, Болгарії, Чехії, Німеччині, Ірландії, Греції, Іспанії, Франції, Хорватії, Італії, Кіпру, Угорщині, Мальті, Австрії, Польщі, Португалії, Румунії та Словенії) за неповідомлення про заходи, що повністю впроваджують в національне законодавство Директиву ЄС про криміналізацію порушень обмежувальних заходів Євросоюзу (2024/1226)», – йдеться у повідомленні.
Директива встановлює спільні правила, що гармонізують визначення кримінальних правопорушень та покарання за порушення обмежувальних заходів, запроваджених ЄС.
«Вона спрямована на запобігання обходу санкцій ЄС, включаючи ті, що були прийняті після початку російської агресії проти України», – йдеться у повідомленні.
Єврокомісія стверджує, що гармонізація національного кримінального законодавства в цій сфері сприятиме розслідуванню та переслідуванню порушень санкцій ЄС у всіх державах-членах, що підвищить ефективність обмежувальних заходів.
Єврокомісія нагадала, що держави-члени ЄС мали впровадити Директиву в національне законодавство у термін до 20 травня 2025 року, але станом на сьогодні 18 членів ЄС досі не повідомили Єврокомісію про завершення цієї процедури.
Тепер, після надсилання відповідних листів з боку Єврокомісії, держави-члени ЄС мають два місяці на завершення впровадження Директиви і повідомлення про вжиті заходи, інакше Єврокомісія вживатиме більш жорстких заходів у відповідь.
Як повідомляв Укрінформ, 18 липня 2025 року Європейський Союз затвердив черговий, 18-й пакет санкцій проти Російської Федерації, «один з найжорсткіших» на цей момент та націлений на енергетичний, банківський та оборонний сектори РФ і на її торгівлю з ЄС.
Зокрема, ЄС узгодив санкції проти ще 14 осіб та 41 організації, знизив граничну ціну на сиру нафту з $60 до $47,6 за барель та запровадив додаткові санкції щодо всього ланцюга створення додаткової вартості «тіньового флоту» РФ.
Крім того, ЄС запровадив заборону на імпорт продуктів нафтової переробки, виготовлених з російської сирої нафти та тих, що надходять з будь-якої третьої країни, за винятком Канади, Норвегії, Швейцарії, Великої Британії та Сполучених Штатів, повну заборону на операції, що стосуються трубопроводів «Північний потік» 1 і 2, повну заборону російським банкам на отримання спеціалізованих послуг фінансового обміну повідомленнями на території ЄС та інші обмеження.
Політика
Єрмак провів низку розмов з міжнародними партнерами України

Керівник ОП Андрій Єрмак провів низку зустрічей і консультацій з іноземними партнерами щодо актуальних питань безпеки, реформ, мирного процесу, а також координації відносин, зокрема у сфері військової співпраці.
Про це повідомляє Офіс Президента, передає Укрінформ.
Зокрема, відбулися зустрічі з тимчасовою повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс і послом Федеративної Республіки Німеччина Мартіном Єгером.
Також очільник ОП провів телефонну розмову з радником прем’єр-міністра Великої Британії з питань національної безпеки Джонатаном Пауеллом, заступником дипломатичного радника голови Ради міністрів Італії Пʼєтро Каріні, радником президента Франції з питань континентальної Європи та Туреччини Бертраном Бюшвальтером і помічником з питань України радника з питань національної безпеки Німеччини Еленою Зігманн.
Єрмак поінформував співрозмовників про результати зустрічі української та російської делегацій у Стамбулі. Ключовим результатом переговорів стало досягнення попередніх домовленостей стосовно обміну щонайменше 1200 військовополонених з кожного боку. Крім того, наша країна наголосила на пропозиції щодо проведення зустрічі лідерів України та Росії за участю президентів США й Туреччини до кінця серпня.
«Керівник Офісу Глави держави зазначив, що Україна продовжує займати конструктивну позицію щодо досягнення сталого та справедливого миру. Співрозмовники підтвердили готовність і надалі підтримувати тісний діалог і координувати зусилля в процесі переговорів із російською стороною», – йдеться в повідомленні.
Єрмак також поінформував партнерів про роботу, що триває над законодавчими ініціативами, спрямованими на підвищення ефективності та незалежності антикорупційних інституцій. Зазначалося, що відповідні пропозиції вже внесено на розгляд парламенту.
Як повідомляв Укрінформ, Єрмак висловив думку, що президент США Трамп може покласти край війні в Україні «до кінця цього року», якщо введе санкції проти покупців російської нафти і газу.
Фото: ОП
Політика
Зустріч Зеленського і Путіна зупинить війну чи ні

Президент України Володимир Зеленський заявив, що лише особиста зустріч із Володимиром Путіним може зупинити війну. У Кремлі підтвердили, що не відкидають такої можливості, але наголосили: переговори на рівні лідерів можливі лише після узгодження умов мирної угоди.
Таку заяву президент України зробив під час спілкування з журналістами 24 липня. Він зазначив, що Україна готова до зустрічі з російським лідером уже до кінця серпня, і зараз триває обговорення можливого формату таких переговорів.
“По-іншому з ними не вийде. Потрібна адженда такої зустрічі – зустрічі на рівні лідерів. Ми порушуємо це питання публічно завжди. І вони зараз у розмові з нами почали про це говорити. Це вже рух в напрямку до якогось формату зустрічі”, – пояснив Зеленський.
За його словами, реакція російської сторони на цю ініціативу змінилася після останніх подій на території Росії. “Окрім переговорних процесів, діалогу, дипломатії, багато речей ще відбулося на їхній території. Ви бачили це”, – зазначив Президент України.
Як повідомляє Reuters, у Кремлі заявили, що зустріч Путіна із Зеленським можлива лише після досягнення конкретних домовленостей.
Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков наголосив, що особиста зустріч між Володимиром Путіним і Володимиром Зеленським може відбутися лише після того, як експерти узгодять умови потенційної мирної угоди.
За словами Пєскова, запропонована Україною зустріч двох лідерів до кінця серпня навряд чи стане реальністю. Представник Кремля заявив, що переговори між президентами можуть бути лише фінальним кроком у процесі досягнення домовленостей.
“Саміт може і повинен поставити остаточну крапку у врегулюванні та закріпити модальності та домовленості, розроблені експертами. Неможливо зробити навпаки”, – сказав Дмитро Пєсков журналістам.
Він також висловив сумнів, що такий складний процес можливо завершити за короткий термін. “Чи можливо пройти такий складний процес за 30 днів? Ну, очевидно, що це малоймовірно”, – додав він.
Пєсков знову назвав переговорні позиції обох сторін “діаметрально протилежними”.
“Малоймовірно, що їх можна буде зібрати разом за одну ніч. Це вимагатиме дуже складної дипломатичної роботи”, – сказав прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков.
Як повідомляв Фокус, після завершення консультацій у Стамбулі речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий повідомив, що Володимир Зеленський готовий говорити із Путіним, якщо той виявить готовність обговорити завершення війни.
Фокус вже писав, за яких умов Путін може погодитися на очну зустріч з Зеленським.
Політика
Зеленська подякувала дипломатам за допомогу

Перша леді Олена Зеленська у виступі на щорічній нараді керівників закордонних дипломатичних установ України подякувала послам за допомогу у створенні нових аудіогідів, українських поличок, а також за Коаліцію українських студій та Саміт перших леді та джентльменів.
Про це дружина Президента повідомила у соцмережі Х, передає Укрінформ.
«Мала нагоду виступити на щорічній нараді керівників закордонних дипломатичних установ України. Нагадала, що дипломатія сьогодні – це боротьба за гуманність, правду і справедливість на інформаційному напрямі постправди. А отже, маємо не тільки захищатись, а й наступати. У співпраці з дипломатами ми вже на цьому шляху: понад сотня українських аудіогідів по всьому світові, 260 українських поличок у 61 країні, Коаліція українських студій, Саміт перших леді та джентльменів, освітні й гуманітарні проєкти», – розповіла Зеленська.
Вона наголосила, що «коли говоримо разом, нас чують. І що далі, то гучніше».
Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський у зверненні до учасників щорічної наради керівників закордонних дипломатичних установ України «Від сили дипломатії до дипломатії сили» заявив, що головне завдання української дипломатії – сприяти всьому, що захищає життя в Україні передусім, і всьому, що завдає болю Росії за цю війну.
-
Усі новини1 тиждень ago
як виглядає знаменита локація влітку в 30-градусну спеку — відео
-
Одеса1 тиждень ago
Масштабне відключення води в Одесі – які адреси відключень та коли відновлять постачання (від Інфоксводоканалу)
-
Суспільство1 тиждень ago
Волонтери теж люди: в Одесі запускають ретрити для тих, хто вигорів Анонси
-
Усі новини5 днів ago
Син Андрія Молочного з прокуратури насмерть збив жінку у Києві — всі подробиці
-
Усі новини6 днів ago
Ці гаджети можуть уповільнювати ваш Wi-Fi: несподіваний список пристроїв-»шкідників»
-
Політика1 тиждень ago
Після схвалення 18-го пакету євросанкцій проти РФ Литва обіцяє ініціювати наступний
-
Події1 тиждень ago
Суд заборонив акторці Еммі Вотсон сідати за кермо пів року
-
Відбудова1 тиждень ago
Румунія готова допомагати Україні в обороні та відбудові