Відбудова
Данія виділила на відновлення Миколаївщини новий пакет допомоги у мільярд гривень

Зазначається, що 28 лютого відбулося шосте засідання керівного комітету Партнерства “Миколаїв – Данія” за участі державної секретарки з питань зовнішньої політики Королівства Данії Лотте Макон, посла Данії в Україні Оле Егберга Міккельсена, начальника Миколаївської ОВА Віталія Кіма, голови Миколаївської облради Антона Табунщика, представників уряду та дипломатичного корпусу Данії.
“Одним із ключових рішень зустрічі стало затвердження шостого Пакета відновлення Миколаївщини, загальний обсяг фінансування якого складає 26 мільйонів євро, що в еквіваленті становить понад один мільярд гривень”, – йдеться у повідомленні.
Кошти будуть спрямовані на відбудову соціальної інфраструктури, підтримку енергетичної безпеки, проєкти з розмінування та економічного розвитку регіону.
«Ми вдячні нашим данським партнерам за їхню постійну підтримку та активну участь у реалізації проєктів, спрямованих на покращення інфраструктури, енергетичної безпеки та економічного відродження регіону. Шостий Пакет відновлення, який ми сьогодні обговорюємо, стане значним внеском у розбудову нашої області», – зазначив Кім.
Фінансування передбачає відновлення шкіл на Миколаївщині, модернізацію енергетичної інфраструктури комунальних підприємств, закупівлю тролейбусів, а також підтримку водних проєктів в області.
Окрему увагу приділили питанням гуманітарного розмінування – на ці заходи передбачено понад 4,5 мільйони євро.
Своєю чергою, посол Оле Егберг Міккельсен наголосив на важливості довгострокового співробітництва з Миколаївщиною та комплексного підходу до розвитку регіону.
«Данія твердо стоїть на боці України, і ми з великою відповідальністю підходимо до питання відбудови Миколаївщини. Шостий Пакет відновлення – це не лише фінансова допомога, а й результат тісної співпраці, спільного планування та прагнення до сталого розвитку регіону. Ми раді підтримувати проєкти, які сприяють покращенню соціальної інфраструктури, енергетичної ефективності, розмінуванню та економічному зростанню», – зазначив посол.
Як повідомлялося, Данія виділила 44 млн євро на відбудову критичної інфраструктури Миколаївської області.
Фото: facebook.com/mykoda
Відбудова
Бельгія надасть Україні €150 мільйонів технічної допомоги на відновлення критичної інфраструктури

У межах проєкту “Бельгійська ініціатива підтримки відновлення України” (BE-Relieve Ukraine) Бельгія надасть 150 млн євро технічної допомоги.
Про це повідомило Міністерство розвитку громад та територій, передає Укрінформ.
«BE-Relieve Ukraine — це не лише технічна допомога. Цей проєкт спрямований на партнерство між Україною та Бельгією у сфері відбудови нашої країни. Основний принцип нашої співпраці – “Відбудувати краще, ніж було”. BE-Relieve Ukraine триватиме до кінця 2028 року. За цей час Україна отримає від уряду Бельгії 150 млн євро, які будуть спрямовані на відновлення і підтримку критичної інфраструктури, підготовку до зими, а також створення інклюзивного середовища”, – зазначив заступник міністра розвитку громад і територій Костянтин Ковальчук.
Наголошується, що проєкт реалізує уряд Королівства Бельгія через агентство з розвитку Enabel, і він охопить як національний рівень, так і конкретні регіони. Зокрема, серед учасників зазначені Чернігівська та Київська області, а також місто Київ.
Фото: Міністерство розвитку громад та територій
Проєкт передбачає модернізацію енергетичної інфраструктури України (впровадження децентралізованих систем опалення й електропостачання, передачу мобільних котелень та генераторів), реконструкцію медичних закладів, впровадження реабілітаційних програм та інклюзивних послуг.
Серед першочергових заходів — передача 212 генераторів для закладів освіти, мобільних котелень для лікарень і комунальних підприємств, ремонт об’єктів медичної інфраструктури.
Крім того, в межах проєкту планується оновити інфраструктуру шкіл і професійно-технічної освіти, а також провести заходи, які сприятимуть реалізації реформ та зміцненню зв’язків з бельгійськими партнерами.
Як повідомляв Укрінформ, уряд Бельгії отримав за минулий рік податки, згенеровані від заморожених на території країни російських активів, на суму 1,7 мільярда євро і спрямує ці гроші на програми допомоги Україні.
Фото: omr.gov.ua
Відбудова
Кожна прифронтова громада отримає в середньому по ₴10 мільйонів на відновлення

У межах комплексної фінансової підтримки від уряду кожна прифронтова громада отримає в середньому по 10 млн грн на відновлення та відбудову.
Про це під час Міжнародного форуму згуртованості «Творимо майбутнє» повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба, передає кореспондент Укрінформу.
«Наші громади залишаються стійкими. Найскладніше зараз тим, хто живе і працює біля лінії фронту. У таких громадах немає тихого дня. Бригади ремонтують водогін, електрику під постійними обстрілами, а працівники місцевого самоврядування встигають за день організувати евакуацію, відновити зв’язок, знайти пальне для лікарні, поговорити зі своїми мешканцями. Саме для таких громад уряд ухвалив рішення про системну фінансову підтримку. Минулого тижня було виділено 1,5 млрд грн і учора ще додатково 1,8 млрд грн. В середньому близько 10 млн грн на кожну громаду», – наголосив Кулеба.
Він зазначив, що ці кошти цільові і будуть спрямовані на облаштування укриттів, закупівлю спецтехніки, на відновлення критичної інфраструктури – на все найнеобхідніше для збереження життя.
Віцепрем’єр-міністр нагадав учасникам форуму, що на сьогодні 19% України залишаються під окупацією, сотні тисяч об’єктів пошкоджено або знищено, мільйони українців змушені залишити свій дім. Попри це в країні триває відбудова, економіка працює, а громади залишаються стійкими. Продовжується в Україні і реформа децентралізації.
«Ми продовжуємо реформу децентралізації і створюємо механізм прямої взаємодії між громадами. Я вдячний кожній громаді, яка долучилась до нашої ініціативи – державної програми «Пліч-о-пліч». Цей проєкт об’єднав сьогодні 450 громад з різних регіонів. Вони працюють разом, відновлюють соціальні об’єкти, організовують культурні та спортивні події, допомагають одна одній на постійній основі. Це вже стало частиною повсякденної логіки нашого відновлення», – додав Кулеба.
Як повідомлялося, Мінрозвитку разом із міжнародними партнерами офіційно запустили другу фазу програми “Партнерство за сильну Україну”. Вона спрямована на підтримку постраждалих від війни громад. У межах програми Україна отримає понад $190 млн.
Відбудова
У Чернігові відновили дитсадок і харчоблок лікарні за підтримки Латвії та ПРООН

На церемонії відкриття об’єктів заступниця міністра розвитку громад та територій Марина Денисюк зазначила, що Латвія підтримує Чернігів з 2023 року. Саме тоді було започатковано проєкт “Латвія для Чернігова: реконструкція соціальної інфраструктури”.
Проєктом передбачено відновлення 5 об’єктів соціальної інфраструктури у Чернігівській області, пошкоджених внаслідок збройної агресії РФ. Відбудова харчоблока лікарні та дитячого садочка – частина цієї ініціативи. Денисюк висловила вдячність за її реалізацію уряду Латвії та ПРООН.
Зазначається, що пошкоджену навесні 2022 року вибухом касетної бомби будівлю харчоблока Чернігівської обласної лікарні було істотно модернізовано. Завдяки встановленню нового обладнання та оптимізації робочих процесів вдалося покращити умови праці персоналу харчоблока. Крім того, вдалося зменшити споживання електроенергії на 40%, а час приготування страв – на 30%.

Дитячий садок №19 у Чернігові зазнав пошкоджень також навесні 2022 року, зокрема, вибухова хвиля вибила понад 90% вікон і дверей. Заклад повністю відремонтували: відновили дах та фасад, замінили вікна та двері, відбудували пошкоджені стіни. Будівлю термомодернізували та зробили інклюзивною Також відновлено асфальтове покриття на території.
Завдяки економії коштів вдалося додатково придбати 51 дитяче ліжко. Тепер понад 150 вихованців зможуть повернутися до повноцінного навчання у садочку.
На офіційному відкритті обох об’єктів були присутні заступниця голови Чернігівської ОДА Жанна Шерстюк, посол Латвії Ілгварс Клява, заступник постійного представника ПРООН в Україні Христофорос Політіс.
Як повідомлялося, за даними Мінрозвитку, з початку повномасштабного вторгнення в Україні було пошкоджено понад 3400 закладів освіти, ще 365 – зруйновано повністю. З медичної інфраструктури 1900 об’єктів пошкоджено, 300 – зруйновано.
Фото: Мінрозвитку
-
Суспільство1 тиждень ago
Зеленський відвідав поранених захисників, які виконували завдання на Донеччині та у Курській області
-
Усі новини7 днів ago
машинний зір не допоміг (відео)
-
Усі новини6 днів ago
у Китаї створили найкращий у світі елемент
-
Усі новини5 днів ago
Кожен телефон приховує трюк, який полегшує життя користувачам: про що йдеться
-
Політика5 днів ago
ВАКС продовжив обов’язки для ексдепутата Микитася до 9 червня
-
Усі новини5 днів ago
чоловік ремонтував будинок та виявив під підлогою щось невідоме (фото)
-
Події1 тиждень ago
Уряд призначив голову Держмистецтв
-
Події1 тиждень ago
Евакуацію музейних цінностей провели у 63 закладах культури