Суспільство
Експертка ЮНІСЕФ радить військовим і волонтерам вакцинуватися від гепатиту В

Усім, хто йде до війська чи волонтерить біля лінії фронту, необхідно вакцинуватися від гепатиту В.
На цьому в коментарі Укрінформу наголосила медична експертка ЮНІСЕФ в Україні Катерина Булавінова.
“Дуже раджу всім, хто збирається йти до війська, або виїжджає допомагати дуже близько до лінії фронту, та і взагалі у зв’язку з безпековою ситуацією наразі, перевірити, чи ви вакциновані від гепатиту В. Дорослі люди в Україні загалом не вакциновані від гепатиту В, бо ця вакцина з’явилась у календарі щеплень на початку 2000-х, і традиційно щепленнями від гепатиту В було охоплено дуже мало населення. Тобто є багато дорослих людей, які можуть надавати допомогу іншим людям і мати контакт із кров’ю. Тому ми дуже радимо вакцинуватися від гепатиту В”, – сказала Булавінова.
Окрім цього, додала вона, мобілізованим, військовим, рятувальникам, волонтерам, людям, які працюють на розбиранні завалів після російських атак, необхідно вакцинуватися від правця. За її словами, ці люди мають високий ризик травмуватися і, відповідно, високий ризик захворіти на правець.
Як нагадала Булавінова, вакцина від правця та дифтерії безкоштовна, кожна доросла людина, починаючи з 16 років має вакцинуватися від цих хвороб кожні 10 років.
Також медична експертка ЮНІСЕФ наголошує, що українцям слід бути дуже уважними у випадках, якщо вони мали контакт із безпритульними чи дикими тваринами. Це можуть бути укуси собак, котів, їжаків, лисиць тощо.
“Я раджу бути дуже уважними, якщо вас кусає якась тварина. Обов’язково робити щеплення проти сказу, бо це смертельно небезпечна хвороба, від якої немає жодного лікування. Наразі в Україні для превентивної вакцинації просто немає стільки вакцини, хоча представників деяких професій вакцинують превентивно. Це, наприклад, лісники або ті, хто працює у сільському господарстві з тваринами. Але загалом в Україні практикується постконтактна профілактика”, – пояснила Булавінова.
Вона наголосила, що після інфікування вірусом сказу іноді перші симптоми можуть проявитися через пів року.
“Тобто, якщо когось хтось укусив, неважливо, чи це село, місто або ліс, звʼяжіться з медичним працівником і зʼясуйте, чи не треба вам зробити щеплення від сказу”, – порадила співрозмовниця.
Ще одним ризиком для України медична експертка ЮНІСЕФ назвала кір. Хоча, за її словами, охоплення дітей щепленням від кору в Україні на досить непоганому рівні – 80% від рекомендованих ВООЗ 95%, проте, наголошує Булавінова, спалах захворювання цілком вірогідний через невакцинованих 10%.
“Така інфекція як кір дуже швидко розповсюджується від людини до людини, є однією із найзаразніших. Кір може також уражати і дорослих, як ми це бачили під час усіх спалахів в Україні. Тому моя рекомендація така: якщо дитина пропустила свої щеплення від кору, наприклад, в рік, то їх треба надолужити. Якщо пропустили другу дозу, теж треба надолужити. Якщо це дитина, яка всі дози пропустила і якій наразі, наприклад, 10 або 7 років, вона ніколи не була вакцинована, то їй необхідно зробити дві дози вакцини проти кору, яка є у складі вакцини кір-краснуха-паротит (КПК) з інтервалом в один місяць. Якщо це доросла людина, яка не хворіла на кір і не була вакцинована в недавньому минулому, про своє дитинство не впевнена, то доросла людина теж може вакцинуватись від кору, теж двома дозами з різницею в один місяць”, – розповіла Булавінова.
Вона додала, що вагітним жінкам, які не були вакциновані від кору, варто почекати народження дитини, оскільки вакцини від кору містять ослаблені живі віруси і не рекомендовані вагітним.
Водночас, наголошує фахівчиня, людина, яка перехворіла на кір, вдруге не захворіє. Проте, кір часто можна сплутати з краснухою чи ентеровірусною інфекцією. Тому дорослі, які не мають лабораторного підтвердження того, що перехворіли на кір, також можуть зробити щеплення вакциною КПК – від кору, паротиту та краснухи.
“Краснуха у дорослих жінок небезпечна тим, що на її фоні може виникати артрит. Наприклад, у жінок, які працюють у дитячому колективі чи лікарні, високий ризик того, що вони зіткнуться з дитячими інфекціями. І така жінка, наприклад, перехворівши колись на кір, може вакцинуватися вакциною КПК, щоб захиститися від краснухи і паротиту”, – рекомендувала Булавінова.
Як повідомляв Укрінформ, в Україну доставлено нову партію інактивованої вакцини проти поліомієліту у кількості 138 тис. доз.
Фото ілюстративне
Суспільство
АРМА розшукало активи на понад ₴1 мільярд, пов’язані з масштабною корупційною схемою

Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) на виконання запиту правоохоронного органу виявило та розшукало активи, пов’язані з масштабною корупційною схемою, організованою посадовцями держадміністрацій спільно з представниками комерційних компаній.
Про це повідомляє пресслужба АРМА, передає Укрінформ.
“За даними слідства, зловмисники шляхом зловживання службовим становищем та у змові з представниками підрядних компаній організували привласнення бюджетних коштів під час проведення державних закупівель”, – йдеться у повідомленні.
Так, працівники Департаменту цифрового розвитку, виявлення та розшуку активів АРМА розшукали наступні активи учасників злочинної групи:
- нежитлову нерухомість,
- транспортні засоби,
- понад 1 млрд грн на рахунках компаній, причетних до злочинної схеми.
У пресслужбі зазначають, що інформацію про виявлені активи передано до відповідного правоохоронного органу для вжиття заходів із накладення арешту та подальшого процесуального супроводу.
Як повідомлялось, наразі АРМА проводить ринкові консультації для управління нежитловою будівлею ТОВ «Бізнес-центр «Конкорд», переданою в управління АРМА згідно з ухвалою слідчого судді Печерського райсуду м. Києва. За підсумками консультацій буде ініційовано відкритий конкурс з відбору управителя через Prozorro.
Фото: АРМА в facebook
Суспільство
Організатори Brain Fest в Одесі розповіли, як підтримати молодь через інновації Анонси

У червні в Одесі пройшов молодіжний фестиваль Brain Fest: “Літо Ідей”, організований в межах проєкту R&D Hub Південь.
Понад 25 студентських команд із коледжів та профтехліцеїв презентували свої інноваційні розробки у форматі стартап-батлу.
Про те, як підтримувати молодь, стимулювати підприємництво та створювати простір для розвитку талановитих українців, та чому це важливо, з засновниками проєкту Павлом Лубом та Олександром Гофманом поспілкувався в прямому етері Інтент.Інсайт ведучий Валерій Болган.
Переможцями Brain Fest стали три команди з одеських навчальних закладів:
- Перше місце посіла команда Одеського педагогічного фахового коледжу “Чесні та відверті”. Вони розробили онлайн-платформу підтримки для підлітків і молоді з можливістю анонімного спілкування, обміну історіями щодо складних тем: булінг, домашнє насильство, психологічні труднощі, самотність.
- Друге місце посіла команда “FeedPaws” Механіко-технологічного фахового коледжу Одеського національного технологічного університету. Їхня ідея — інженерно-соціальний проєкт “розумної” годівниці для безпритульних котів із розпізнаванням мордочок, дозованою подачею корму і води, відеоспостереженням та персоналізованим обліком тварин.
- Третє місце за командою “Falcon’s Nest”Одеського професійного ліцею сфери послуг ПНПУ ім. К. Д. Ушинського. Вони розробили екоторбину “Гніздо сокола” для FPV-дронів, яка дозволяє безпечно доставляти воду, ліки та інші необхідні речі військовим у зону бойових дій.
Щотижня “Інтент.Інсайт” розглядає одну проблем, яка турбує українців й порушує актуальні питання та намагається розв’язати конкретні проблеми. Наприклад, етер 24 червня вирішили присвятити проблемам з якими стикаються діти в Україні та Одесі, ситуації з сирітством, виклики воєнного часу. В прямому етері ведучий – головний редактор Інтента Валерій Болган поспілкувався з Юлією Нікандровою.
Попередній етер Інтент.Інсайт був присвячений мовному питанню. Ведучий Валерій Болган спілкувався з депутатом Одеської міської ради Андрієм Вагаповим.
Етер до того присвятили тому, як оговтується Київський район Одеси після повітряних ударів. Спілкувалися з головою адміністрації й також депутаткою Мариною Лозовенко.
Суспільство
Ворог атакував Одещину безпілотниками: пошкоджена цивільна інфраструктура. ФОТОрепортаж

Ворог атакував Одещину безпілотниками: пошкоджена цивільна інфраструктура. ФОТОрепортаж
Джерело
-
Усі новини7 днів ago
Ігор Кондратюк приховував службу свого сина через Віталія Козловського
-
Події6 днів ago
Фільм «Notre guerre» Леві є кінематографічним свідченням стійкості українців
-
Усі новини6 днів ago
вчені наблизилися до розгадки значень кіпу (фото)
-
Політика1 тиждень ago
МЗС України вважає маніпулятивними «національні консультації» в Угорщині щодо членства Києва в ЄС
-
Політика7 днів ago
Зеленський обговорив з сенаторами Конгресу США підтримку України й ініціативу Трампа про припинення вогню
-
Політика6 днів ago
Чернишов подав клопотання про перенесення засідання ВАКС
-
Усі новини6 днів ago
Захист від балістики — у США успішно випробували радар Lockheed Martin
-
Політика6 днів ago
Обрання запобіжного заходу Чернишову перенесли на 27 червня