Connect with us

Суспільство

Кримський міст знову перекрили: атака безпілотників чи технічна несправність Анонси

Published

on



Рух на Кримському мосту був тимчасово зупинений без офіційних пояснень, що викликало припущення про можливу атаку українських безпілотників. Перекриття тривало 20 хвилин, після чого рух був відновлений.

Про це повідомив Комерсант український.

В ніч на 24 березня 2025 року рух автомобілів на Кримському мосту був тимчасово призупинений. Офіційних пояснень причин цієї зупинки не надходило, проте ЗМІ припускають, що це могло бути пов’язано з атакою українських безпілотників з Чорного моря. 

Перекриття Кримського мосту тривало близько 20 хвилин — з 00:53 до 01:12 за московським часом. В цей час рух автомобілів було зупинено, а людей, що перебували на мосту або поблизу, закликали залишатися спокійними та дотримуватися вказівок співробітників транспортної безпеки. О 01:12 рух було відновлено, але офіційних коментарів від російської окупаційної влади не надійшло.

Преса вважає, що причиною могла бути атака українських безпілотників, як це вже траплялося раніше.

На початку березня український рух спротиву “Атеш” успішно здійснив диверсію на залізниці в окупованому Криму. Вибухи пролунали в ніч на 9 березня неподалік Севастополя, саме перед прибуттям потяга з боєприпасами, що завдало значних втрат російській логістиці. Партизани наголосили, що продовжують знищувати лінії постачання окупантів та закликали українців приєднуватися до руху, щоб наблизити звільнення Криму і всієї України.

Окупанти також ховають свої кораблі від ударів Сил оборони України у Севастополі. Зазвичай на цих причалах стоять кораблі, виведені з експлуатації та чекають на утилізацію. Наразі там знаходиться малий протичовновий корабель проєкту 1124 М “Альбатрос”, який був модернізований і включений до складу Чорноморського флоту вмф росії.

Також агенти “АТЕШ” повідомили про початок виведення деяких зенітно-ракетних підрозділів з тимчасово окупованого Криму на територію росії. Втрати нафтобаз та логістичних центрів досягли критичного рівня, що ставить під загрозу постачання пального для російських військ, що може негативно вплинути на їхню боєздатність на фронті.


Анна Бальчінос



Джерело

Суспільство

Єврокомісія інвестує €5 мільйонів на друк українських підручників

Published

on



Європейська комісія інвестує 5 мільйонів євро на друк 2 мільйонів примірників українських підручників.

Про це повідомляє Міністерство освіти та науки, передає Укрінформ.

“Під час Конференції з питань відновлення України (URC 2025) Європейська комісія оголосила про новий етап підтримки для української освіти. У 2025–2026 навчальному році ЄС інвестує 5 млн євро на друк близько 2 млн підручників для українських шкіл. Цей внесок допоможе забезпечити учнів матеріалами для ефективного навчання”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Зеленська обговорила з міжнародними партнерами розширення підтримки українських дітей та молоді

Єврокомісія також підтвердила, що триває підготовка до асоційованої участі України у програмі Erasmus+. Процес відбувається під керівництвом Роксани Мінзату, виконавчої віцепрезидентки Єврокомісії. Новий статус дозволить закладам освіти України отримати повний доступ до всіх конкурсів Програми, а також користуватися такими ж можливостями, що доступні європейським університетам.

Як повідомляв Укрінформ, Литва виділяє 21 мільйон євро на відновлення освіти в Україні.

Фото: пресслужба Міністерства освіти і науки України



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Втікачі за кордон через Одещину потрапляли на допити до придністровських силовиків Анонси

Published

on



Організатори схем з незаконного переправлення чоловіків призовного віку через кордон на окуповану територію Молдовського Придністров’я, не лише допомагають ухилятися від мобілізації, а й передають українців до рук спецслужби “ПМР”, яка контролюється росією. 

Як дізналися журналісти “Слідства.Інфо” під час роботи над розслідуванням, більшість організаторів схем з переправлення чоловіків просять клієнтів приїхати в Одесу, звідки залучені водії перевозять їх до кордону з окупованою частиною Молдови.

Прикордонники визнають, що ця ділянка приваблює порушників значно слабшим контролем ніж інші ділянки кордону з Молдовою, адже придністровці пильнують свій бік значно слабше ніж українці та офіційні молдовські прикордонники.

Журналісти стверджують, що перевізники співпрацюють із так званим Міністерством державної безпеки, співробітники якого випитують у втікачів інформацію про українську армію, розташування військових об’єктів та систем ППО. Ці дані російська фсб може використовувати проти України. З 2017 року “мдб” очолює колишній співробітник федеральної служби безпеки Валєрій Гебос

Журналістка вдавши із себе жінку, яка хоче вивезти чоловіка з України, поспілкувалася з п’ятнадцятьма втікачами. Виявилось, ті, хто тікав самостійно, мали можливість спокійно сісти в таксі до Кишинева. А ті, хто користувався послугами перевізників за гроші, — проходили допити в так званому Міністерстві держбезпеки “ПМР”.

Журналістка також знайшла чоловіка, який самостійно перетнув кордон у ділянці з так званою “ПМР” — без послуг платних перевізників. Але за порадою інших осіб здався місцевим прикордонникам, а ті — повезли його спочатку у міліцію, а згодом — на допит.

“У мене були жорсткі допити. І, найімовірніше, це були фсбівці. Цей, що мене допитував, ну дуже схожий був. Тому що запитували про військову техніку. Принижували… Кайданки можуть надягнути, кинути на підвал, якщо підозрюють, що ти брешеш чи щось іще”, — розповів чоловік.

Усі чоловіки проходили допит за стандартною схемою: спочатку здавались прикордонникам або одразу їхали у відділ внутрішніх справ. Там їх тримали в камері, поки не наставала черга їхати на допит — до слідчих так званого МДБ. Кілька чоловіків виїжджали через Рибницю — придністровське місто поблизу з українським кордоном. 


Кирило Бойко



Джерело

Continue Reading

Суспільство

У Болградському районі попри спеку триває активна фаза збиральної кампанії

Published

on


Станом на 9 липня аграрії зібрали близько 230 тис. тонн нового врожаю з площі 62 тис. гектарів. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Болградську РДА.

Попри складні погодні умови та ресурсні обмеження, аграрії району демонструють високий рівень організації та ефективності. Середня врожайність складає 36,9 ц/га. 

Зокрема серед культур зібрано:

  • пшеницю — 105,5 тис. тонн, врожайність 39,3 ц/га;
  • ячмінь — 96,4 тис. тонн (40,8 ц/га);
  • горох — 27,4 тис. тонн (24,2 ц/га).

Також активно збирається ріпак, результат — 68,95 тис. тонн з врожайністю 27,7 ц/га.

Частичное или полное использование материалов разрешается только при условии прямой и открытой для поисковых систем гиперссылки на сайт Бессарабія.UA. Гиперссылка должна быть размещена в подзаголовке или в первом абзаце материала и вести непосредственно на цитируемый материал. Гиперссылка обязательна вне зависимости от полного либо частичного использования материалов. Использование фотографий и видео разрешается при условии указания источника Бессарабія.UA. Если на фотографии присутствует вотермарк сайта, их сохранение при использовании фотографий обязательно





Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.