Connect with us

Відбудова

Марченко про залучення коштів на пріоритетне відновлення: Маємо впроваджувати кілька стратегій

Published

on


Лише у 2025 році потреба на пріоритетне відновлення України становить $17,3 мільярда, з яких тільки $7,4 мільярда вже забезпечені з державного бюджету та підтримки донорів.

За словами Марченка, додаткова непрофінансована потреба становить близько $10 мільярдів. 

“Для залучення коштів на пріоритетні сфери відновлення ми маємо впроваджувати декілька стратегій. По-перше, Україні необхідна підтримка міжнародних партнерів і донорів, зокрема, міжнародних банків з реконструкції та розвитку. По-друге, це – залучення інвестицій від приватного сектору. Оскільки всі внутрішні ресурси держбюджету спрямовуються на оборону, що є незмінним пріоритетом в умовах воєнного стану”, – зауважив міністр.

Він наголосив, що уряд працює над розширенням співпраці з міжнародними фінансовими організаціями та збільшенням залучення приватного сектору у відбудову та відновлення через реформи та інноваційні механізми фінансування.

Пріоритетними сферами для фінансування швидкого відновлення на найближчий рік є житло, енергетика, соціальна та критична інфраструктура, транспорт і соціальний захист.

Читайте також: Японська компанія готова надавати обладнання для відновлювальних робіт в Україні

Як повідомлялось, із 2024 року Мінфін впроваджує новий механізм управління публічними інвестиціями (PIM, Public Investment Management). Цей підхід спрямований на систематизацію всіх проєктів відновлення та розвитку, що є особливо актуальним за умов обмеженості ресурсів.

Для фінансування вже відібрано 92 проєкти з Єдиного проєктного портфеля. Це проєкти у сферах охорони здоров’я, соціального захисту, освіти, транспорту, енергетики та інші.

Фото: mof.gov.ua



Джерело

Відбудова

Україна запросила шведський бізнес долучитися до проєктів відбудови

Published

on


“Запрошуємо шведський приватний сектор долучатися до реалізації проєктів», – зазначив віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба під час зустрічі з міністром з питань співробітництва у сфері міжнародного розвитку та зовнішньої торгівлі Швеції Беньяміном Дусою.

Наголошується, що увага учасників зустрічі була приділена залученню інвестицій для реалізації проєктів відбудови. Зокрема, шведську сторону поінформували про роботу Мінрозвитку над створенням максимально зручних умов інвестування як для міжнародних фінансових організацій, так і для приватного сектору.

Голова Агентства відновлення Сергій Сухомлин запропонував Швеції долучитися до реалізації проєкту з комплексної переробки сміття та використання його частини для вироблення теплової електроенергії.

Читайте також: Марченко про залучення коштів на пріоритетне відновлення: Маємо впроваджувати кілька стратегій

Беньямін Дуса своєю чергою висловив підтримку Україні і зауважив, що Швеція готова далі шукати шляхи співпраці та підтримки нагальних потреб відбудови.

Як повідомлялося, Швеція виділить Україні понад 1,4 мільярда шведських крон (138,7 мільйона доларів США) для допомоги у відновленні та розвитку, а також для задоволення нагальних гуманітарних потреб.

Фото: mindev.gov.ua



Джерело

Continue Reading

Відбудова

В Україні презентували закупівельну організацію Агентства відновлення

Published

on


Державне агентство розвитку громад та територій готується до запуску нової системи державних закупівель за міжнародними стандартами.

Про це повідомила пресслужба установи, передає Укрінформ.

«ЦЗО – перша в Україні та Європі централізована закупівельна організація, коли можна закуповувати і товари, і послуги. Це роботи безпосередньо з будівництва, експлуатаційного утримання доріг та розробка проєктної документації», – йдеться в повідомленні.

За словами очільника агентства Сергія Сухомлина, централізовані закупівлі для мережі регіональних служб відновлення працюватимуть за принципом маркетплейсу, як діють вже існуючі в Україні схожі установи: ЦЗО збиратиме всі тендери в єдиному каталозі з уніфікованими правилами та прозорими умовами. Замовник робіт або послуг направляє заявку ЦЗО. Організація визначає вид закупівлі і формує тендерну документацію. Далі ЦЗО проводить закупівлю і визначає переможця. Замовник укладає договір з переможцем та організовує виконання договору, здійснює платежі. ЦЗО звітує.

В Агентстві відновлення очікують, що запровадження нової системи закупівель призведе до економії часу та ресурсів, а також до зменшення корупційних ризиків, підвищення конкуренції та залучення інвестицій.

Керуватиме організацією генеральний директор, а також наглядова рада з незалежними членами, яка запуститься до кінця цього року.

Закупівлі ЦЗО буде здійснювати для обласних служб відновлення, Групи управління проєктами та дочірніх підприємств Агентства відновлення. Також є можливість здійснювати закупівлі для інших замовників будівництва за запитом (органи місцевого самоврядування, обласні військові адміністрації, державні підприємства тощо).

Читайте також: Голова Агенства з відновлення розповів про залучення бізнесу до відбудови країни

Як повідомлялося, Кабінет міністрів 1 квітня 2025 року ухвалив рішення про створення Центральної закупівельної організації при Державному агентстві відновлення та розвитку інфраструктури України. Це рішення дозволить в першу чергу мінімузувати корупційні ризики, уніфікувати підходи, дасть можливість для українських і міжнародних компаній чесно змагатися в тендерах, оптимізувати витрати державних і донорських коштів.



Джерело

Continue Reading

Відбудова

на Київщині судитимуть двох директорів

Published

on



Фігурантам інкримінують ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 209 Кримінального кодексу України (заволодіння чужим майном, службове підроблення та легалізація майна, одержаного злочинним шляхом).

За даними слідства, обвинувачені заволоділи бюджетними коштами, виділеними на капітальний ремонт багатоквартирного житлового будинку в селищі Ворзель, пошкодженого внаслідок військової агресії РФ на території Бучанського району.

Звітуючи про виконані роботи згідно з договором, укладеного в листопаді 2022 року з Департаментом регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації, підрядники завищили обсяги фактично виконаних будівельних робіт у звітній документації.

Такі дії обвинувачених завдали місцевому бюджету збитки у понад 2 млн грн.

На їх майно накладено арешт та обрано запобіжні заходи.

Читайте також: АРМА минулого року розшукало за кордоном $20 мільйонів корупціонерів, які родом з України

Як повідомляв Укрінформ, на Буковині судитимуть голову сільради за купівлю форми для військових за завищеними цінами.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.