Connect with us

Суспільство

На мультитест зареєструвалася така сама кількість вступників, як і торік

Published

on



На Національний мультипредметний тест у 2025 році зареєструвалася така сама кількість людей, як і минулого року.

Про це на брифінгу розповів заступник міністра освіти та науки Михайло Винницький, передає кореспондент Укрінформу.

“Цього року майже один в один маємо ті самі цифри зареєстрованих потенційних вступників, мається на увазі людей, які зареєструвалися на НМТ, фактично ідентичні цифри із минулим роком. …Минулого року зареєструвалося на написання НМТ 312 508 осіб. Цього року, мені здається, що важко було таке придумати, 312 490 осіб. Отже, на 18 осіб менше”, – сказав Винницький.

Як додав заступник міністра, кількість зареєстрованих на НМТ може збільшитися, з урахуванням тих, хто зареєструється на складання тесту в додатковий період реєстрації.

“У нас ще може бути додаткова реєстрація на НМТ, вона триває впродовж буквально цього тижня, і ці цифри можуть збільшитися”, – сказав Винницький.

Заступник міністра наголосив, що такі дані спростовують чутки, що абітурієнти масово відмовляються від української вищої освіти і намагаються вступити у закордонні університети.

Він додав, що серед 312 тис. вступників 20 тисяч будуть складати НМТ за кордоном. Наразі зробити це можна у 55 тимчасових екзаменаційних центрах у 34 країнах світу.

Як нагадав Винницький, цього року, як і попереднього, абітурієнти складатимуть чотири предмети НМТ, серед яких три обов’язкові – українська мова, математика та історія України – і четвертий предмет на вибір.

Новації цього року полягають у тому, що в блоці тесту, який присвячений історії України, зʼявилися додаткові питання, які стосуються княжої доби.

Читайте також: На наказ МОН про школи у прифронтових громадах надходять скарги, до кінця квітня буде рішення – Верещук

За даними заступника міністра, у 2025 році зі 312 тис. вступників 114 тис. обрали як додатковий предмет англійську мову, 72 тис. обрали географію, майже 62 тис. абітурієнтів виявили бажання складати НМТ з біології. Українську літературу як додатковий предмет обрали 46 тис. вступників, 8,8 тис. обрали фізику, 2,8 тис. – хімію.

Винницький нагадав, що базовий прохідний бал у заклади вищої освіти становить 120 балів. На окремі спеціальності, такі як медичні, правничі, мінімальний поріг становить 150 балів. За його словами, наразі тривають дискусії щодо підвищення порогового балу для деяких інших спеціальностей.

Як додав заступник міністра, цього року зберігається грантова система фінансування здобуття вищої освіти, яка була запроваджена торік.

“У нас є два методи державного фінансування вищої освіти. Перший – це традиційне державне замовлення, бюджет. Друге – це гранти. Гранти були запроваджені минулого року вперше, цього року продовжуємо гранти, продовжуємо цю систему, і вона незабаром, ми надіємося, буде вже узаконена, а не буде йти через постанову Кабінету Міністрів”, – сказав Винницький.

Він нагадав, що державні гранти мають певні коефіцієнти, які заохочують студентів вступати на ті спеціальності, які потрібні державі, або будуть потрібні на ринку праці.

“Мова йде про всі інженерні спеціальності. Минулого року найбільша кількість грантоотримувачів була по п’ятьох спеціальностях, які стосуються комп’ютерних наук: системна інженерія, інженерія програмного забезпечення, комп’ютерні науки, кібербезпека і прикладна математика. Нам важливі і аграрні спеціальності, все, що відноситься до інфраструктури, тому що нам потрібно відбудовувати державу. Ну, і нам потрібно не тільки відбудовувати інфраструктуру держави, а і відновлювати людський капітал. Це означає, що багато є бюджетних місць на медицину. Популярними грантами минулого року були гранти на психологію. Ми вважаємо, що це правильно”, – розповів Винницький.

Також, за його словами, у фокусі уваги будуть терапія та реабілітація.

Читайте також: Учасників Національного мультипредметного тесту просять не надавати персональні дані чат-ботам у Телеграмі

Як повідомляв Укрінформ, з 6 березня по 8 квітня відбулася реєстрація на основну сесію Національного мультипредметного тесту. Абітурієнти мають пройти тестування з трьох основних предметів – українська мова, історія України та математика, а також з одного предмету на вибір вступника – іноземні мови, фізика, хімія, біологія, географія, українська література.



Джерело

Суспільство

Україна повернула із захоплених територій 18-річного хлопця-сироту

Published

on




Із тимчасово захоплених росіянами територій в межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося врятувати 18-річного хлопця-сироту.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

У Миколаєві біля міської ради та прокуратури залишать безкоштовні парковки Анонси

Published

on



У кількох центральних локаціях Миколаєва вирішили не впроваджувати платне паркування.

Про це йшлося на засіданні постійної комісії з питань економічної і інвестиційної політики Миколаївської міської ради.

Зокрема, безкоштовними вирішили залишити ділянки на вулицях Спаській, Захисників міста, Набережній, а також паркування біля будівлі міськради.

У міськраді пояснили, що попит на цих паркомісцях не є високим, оскільки ними переважно користуються працівники державних та обласних установ, які залишають автомобілі на весь робочий день. Через це вирішили, що впровадження платної зони на цих ділянках не матиме значного ефекту.

Втім, така вибірковість викликала критику з боку окремих депутатів. Вони вважають, що нерівномірний підхід створює несправедливі умови для працівників різних закладів і підприємств, зокрема, у центрі міста. Деякі також попередили, що безкоштовні зони можуть стати місцем масового скупчення автівок, що у підсумку загрожує транспортними заторами.

Зокрема, увагу звернули на паркування біля прокуратури, яка залишиться безкоштовною. На думку депутатів, це може стати причиною перенавантаження локації, оскільки водії, які не бажають платити в інших зонах, почнуть масово там залишати авто.

Остаточне рішення щодо затвердження переліку платних паркомісць у центрі Миколаєва має ухвалити сесія міської ради.

На черговій сороковій сесії Миколаївської міської ради депутати встановили вартість 1 квадратного метра паркомісця за добу. Це може залучити до бюджету Миколаївської територіальної громади близько 300 тисяч гривень на рік.

Інтент повідомляв, що депутати Миколаївської міської ради затвердили рішення про відкриття 11 нових платних паркувальних майданчиків. Це мало покращити ситуацію на дорогах міста, а також умови безпеки руху пішоходів і автівок.  Комунальному спеціалізованому монтажно-експлуатаційному підприємству було доручено розробити та узгодити схеми організації дорожнього руху з управлінням патрульної поліції, а також облаштувати їх відповідними технічними засобами.

Раніше у Миколаєві інспектори з паркування відділу безпеки дорожнього руху та паркування почали штрафувати порушників. 


Ірина Глухова



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Житель Одеської області привіз із зони бойових дій боєприпаси

Published

on


Фото ілюстративне: sud.ua

На Одещині правоохоронці отримали інформацію, що 24-річний житель Березівського району вдома зберігає небезпечні предмети.

Про це повідомляє пресслужба Нацполіції.

Поліцейські провели за його місцем мешкання санкціонований обшук, до якого залучили спеціалістів вибухотехнічної служби ГУНП в Одеській області. В одній із кімнат будинку правоохоронці виявили 213 набоїв різного калібру та гранатометний постріл.

За попереднім висновком вибухотехніків, усі предмети – справні бойові припаси. Їх було вилучено та скеровано на експертизу.

Чоловік пояснив, що привіз все із зони бойових дій в якості сувенірів.

За скоєне чоловікові загрожує позбавлення волі на строк до семи років.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa







Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.