Україна
Погода на місяць: яким буде квітень 2025

У порівнянні з березнем квітень не принесе у країну так багато рекордів. Однак температура буде вищою, ніж зазвичай, а місцями випаде незвично багато дощитиме.
До початку квітня в Україні прогнозують різке похолодання. Однак у сам квітень має порадувати весняним теплом. Про це повідомив синоптик Ігор Кібальчич.
Погода на місяць: у квітні потепліє
Квітень загалом буде теплішим, ніж зазвичай. Однак це перевищення норми не буде таким значним, як у березні — приблизно на 1,5-2,7 градуса.
“У зв’язку зі збільшенням середньої температури, прискоряться процеси вегетації всіх видів рослин, тому у разі короткочасних вторгнень холоду вже є сенс говорити не про морози, а про заморозки — тобто зниження температури повітря нижче 0°C на тлі додатної середньодобової температури”, — спрогнозував Кібальчич.
Погода на місяць: де будуть опади
Опади нерівномірно розподіляться Україною. Загалом їхня кількість відповідатиме нормі, але дощів може випасти більше, ніж зазвичай, на лівобережній частині країни. У цьому випадку йдеться про перевищення норми на 20-50%.
“Імовірність випадання снігу цього року протягом усього квітня оцінюється як досить низька на рівнинній місцевості, проте у Карпатах він періодично спостерігатиметься, що для цього регіону є нормою”, — зауважив експерт.
Погода на місяць: яка буде температура
Синоптикиня Віра Балабух у коментарі УНІАН розповіла, що у північних регіонах квітень може бути незвично теплим — температура більше відповідатиме показникам, характерним для півдня, зокрема Одещини та Миколаївщини.
Середня температура у південних регіонах коливатиметься у межах від +12 до +14 градусів, а у північних — від +10 до +11. Шанси на аномальні похолодання Балабух оцінила у не вище як 20%. З її слів, якщо температура і знижуватиметься, це буде не дуже інтенсивно і короткочасно.
Нагадаємо, Верховна Рада дозволила батькам дітей віком до 14 років працювати з дому або дистанційно. Мета таких змін — допомогти українцям, чиї діти вчаться онлайн.
У Мін’юсті відповіли, скільком громадянам заблокували банківські рахунки через штрафи від ТЦК.
Україна
Отруєння біля Шипоту – туристи брали воду з водоспаду

Люди використовували воду для пиття та приготування їжі, поінформували епідеміологи.
Кількість осіб, які захворіли на гостру кишкову інфекцію після відвідування водоспаду Шипіт на території Пилипецької територіальної громади, наразі становить 38 осіб, повідомили у Закарпатському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
При цьому 28 хворих проживали в наметах та брали участь у неформальному молодіжному заході поблизу водоспаду, а 10 хворих перебували у тій місцевості на екскурсії.
Встановлено, що туристи вживали воду з водоспаду Шипіт для пиття та приготування їжі.
Наразі хворі отримують належну медичну допомогу у закладах охорони здоровʼя.
Відпустка 2025: де в Україні можна влаштувати літній відпочинок без тривог
Наголошується, що у більшості пацієнтів зафіксований перебіг захворювання середньої важкості. При цьому тяжких форм або летальних випадків не зафіксовано.
Вперше випадки гострих кишкових інфекцій були зафіксовані 8 липня у 9 учасників неформального заходу. У трьох людей зафіксовано легкий перебіг, а у шістьох — середньої важкості.
Вони були госпіталізовані до інфекційного відділення Міжгірської райлікарні.
Наразі, як наголошується, медичне спостереження та епідеміологічне розслідування триває.
Закарпатський ОЦКПХ принагідно нагадав основні правила безпеки під час відпочинку на природі:
- не вживайте некип’ячену воду з відкритих джерел;
- зберігайте продукти в належних умовах, особливо у спекотну погоду;
- дотримуйтеся правил особистої гігієни.
Нагадаємо, раніше ми писали про 5 найкращих туристичних принад Карпат, які сподобаються дітям та здивують їх різноманітністю та атмосферою.
Також Фокус писав, як підкорити найвищу вершину України, піднявшись на Говерлу одним із найлегших маршрутів.
Україна
синоптикиня Наталка Діденко розповіла, де буде найспекотніше в Україні

Синоптикиня Наталка Діденко попередила, що вихідні в Україні будуть по-липневому спекотними. Однак у частині регіонів очікується комфортна температура та дощі.
Найпрохолодніше на вихідних 12-13 липня буде у західних областях. Про це відомо з прогнозу погоди, опублікованого експерткою у Facebook.
Прогноз погоди на вихідні
Найспекотніше у суботу буде в Луганській, Харківській, Донецькій. Там стовпчики термометрів фіксуватимуть від +33 до +38 градусів.
На заході ж прогнозують від 21 до 25 градусів тепла. На півночі теж настане “комфортна літня пауза від спеки”, там фіксуватимуть від 24 до 28.
У центральних областях вдень будуть різні показники. У Вінницькій області очікується 22-24 градусі тепла, у Черкаській і Полтавській областях — 25-20, а у Кіровоградській області — 26-30. Найспекотніше буде на Дніпровщині, там стовпчики термометрів фіксуватимуть від +30 до +35 градусів.
У північній частині країни пануватиме спека, там прогнозують від +30 до +33. Винятком стануть Запорізька область, а також частина Херсонщини та степова частина Криму, де температура розпеченого сонцем повітря сягатиме до +37.
Опублікована синоптикинею карта
Фото: facebook Наталка Діденко
Де будуть дощі: прогноз погоди
12 липня дощі з грозами пройдуть місцями на заході. Також у другій половині дня вони проллються у Сумській, Черкаській, Полтавській, Харківській та Дніпропетровській областях. У решті регіонів буде сухо. У Києві можливий дощ з грозою лише вже надвечір.
“У неділю синоптична ситуація в Україні особливо не зміниться”, — зауважила Діденко.
Нагадаємо, вночі на 10 липня на Львівщині через інтенсивну зливу піднявся рівень води у річці Зубра. Затопило вулиці Львова та найближчих населених пунктів, машини перевертало та зносило.
У Львівському регіональному центрі з гідрометеорології повідомили, що у місті за 12 годин випало 115% місячної норми опадів. Таке сталося вперше за весь багаторічний період спостережень синоптиків.
Думки
Випробування на гучність: що потрібно зробити з любителями божевільних перегонів на вулицях міст України

Любителів гучної їзди нічними вулицями — автомобілістів і мотоциклістів — потрібно прибрати з нашого життя, вважає блогер Антон Сененко. Особливо це відчутно зараз, на тлі частих обстрілів — і краще, щоб вони зрозуміли це самі, поки з ними не почали розбиратися обурені громадяни.
Джерело
-
Політика1 тиждень ago
Сибіга та Сікорський обговорили вступ до ЄС та обороноздатність України
-
Відбудова1 тиждень ago
Уряд цьогоріч виділив ₴3,6 мільярда на відбудову та розвиток Донеччини
-
Події1 тиждень ago
Репера P. Diddy виправдали за найважчими звинуваченнями, але йому все ще загрожує 20 років тюрми
-
Війна1 тиждень ago
в ОВА повідомили кількість загиблих і постраждалих внаслідок атаки — фото
-
Політика1 тиждень ago
Країни ЄС можуть збільшити підтримку України завдяки новій фінансовій цілі НАТО
-
Усі новини1 тиждень ago
Курйози — жінка переїхала мешкати у підземний бункер — фото, відео
-
Політика1 тиждень ago
Духовний радник Трампа – про атаку РФ по Україні: Світ не повинен мовчати
-
Спорт1 тиждень ago
Діого Жота незадовго до смерті отримав пораду від лікарів