Усі новини
прибиральники забирали сміття, однак накивали п’ятами через пацюка (відео)

У британському місті Бірмінгем, яке страджає від куп невивезеного сміття, сталася неприємна історія: прибиральники мали забрали відходи, однак коли сміттярі побачили одного великого пацюка, то дуже швидко втекли з місця події.
Відео з камер зовнішнього спостереження оприлюднив британський телеканал Sky News.
На кадрах помітно, що група прибиральників підігнала машину та почала закидувати сміття. Однак за мить з величезної купи пакетів і відходів раптово на сміттяра вискочив пацюк, що змусило робітника комунального служби разом зі своїми колегами швидко покинути це місце.
Журналісти пишуть, що цей епізод стався на тлі кількатижневого страйку сміттярів у Бірмінгемі, які відмовилися виконувати свою роботу з початку березня. Головною причиною протестів повне скорочення посади контролерів з переробки сміттєвих відходів, а також скасування компенсаційних доплат для певних груп працівників цієї галузі.
Починаючи з 11 березня, сміттярі Бірмінгема оголосили про довготривалий страйк і заявили, що не вийдуть на роботу, допоки не буде виконано їх вимоги. Профспілка сміттярів повідомила, що понад 75% її учасників активно виступають проти таких нововведень міської влади та уряду.
Згодом вулиці міста перетворилися на величезний сміттєвий полігон. Мешканці Бірмінгема повідомляють, що з початку березня на вулицях помітні величезні купи відходів, які комунальні та приватні працівники, які досі працють, просто не встигають прибирати.
Додатковою проблемою стали щурі, які почали активно переміщуватися та поселятися серед сміттєвих куп. Місцеві повідомляють, що часто викидаючи відходи до таких нагромаджень пакетів, бачили пацюків “розміром з вгодованих котів”.
Наразі, як пише видання Daily Star, міська влада вже повідомила уряд про колапс системи сміттєвивозу. На Даунінг-стрит, 10, також кажуть, що їм відомо про проблему зі відходами у Бірмінгемі та ще кількох містах Британії, тому вони шукають всі можливі способи “подалати проблеми в цій галузі життя британських міст”.
У коментарях в соціальних мережах, мешканці інших регіонів Британії повідомляли, що в деяких інших регіонах Туманного Альбіону теж є проблеми із вивозом сміття, і що там теж інколи бачили “небажаних гостей”.
Найчастіше дописувачі писали наступні репліки:
- “Ох нічого собі! І це тільки один, а там ж їх просто тьма!”;
- “Шкода хлопців. Працюють понаднормово, а тут ще такий “сюрприз!”;
- “Я недавно сама бачила пацюка, коли виносила сміття. Перелякалася неймовірно, тому розумію хлопців на відео”;
- “Слухайте — а чого вони тікають-то? Окей, я розумію, якби їх була там ціла колонія, а тут один? Не второпаю”;
- “Та один пацюк — це вже біда. Вони можуть залазили в штани, вкусити і подряпати. І тоді можна чимось серйозним захворіти, і це не жарти!”.
Раніше повідомлялося, що боєць ЗСУ відгодував щура-рекордсмена. За даними з відкритих джерел, у світі немає сірого пацюка, який би важив більш ніж 885 грамів, а в Україні тепер є.
Згодом стало відомо, як у Нью-Йорку в дорогому бутику розгулював пацюк. Перехожі побачили пацюка на вітрині та повідомили менеджеру бутика, після чого магазин одразу ж зачинився.
Усі новини
паливо тепер можна отримувати з CO2 (фото)

Дослідники з Національної лабораторії Лоуренса в Берклі (Berkeley Lab) і Національної прискорювальної лабораторії SLAC розкрили багаторічну загадку перетворення вуглекислого газу (CO2) на паливо.
На офіційному сайті Berkeley Lab йдеться про те, що вчені отримали нове уявлення про електрохімічне відновлення CO2 (CO2 RR) — процес, за якого енергію сонця можна використовувати для перетворення вуглекислого газу на корисні продукти.
Цей процес вважається перспективними способом отримання палива та інших хімічних речовин. Великий прорив у цій царині стався у 1980-х роках, коли мідь визнали високоефективним каталізатором для перетворення CO2 і води на інгредієнти для рідкого палива та хімікатів, таких як етилен і етанол.
Однак виявилося, що під час CO2 RR суперкаталітичні властивості міді швидко погіршуються, знижуючи її продуктивність. Протягом десятиліть вчені намагалися зрозуміти, які хімічні та фізичні процеси відповідають за цю деградацію.
Що зробили дослідники
Щоб зрозуміти, як саме руйнуються каталізатори, команда з Berkeley Lab і SLAC використала передовий метод малокутового рентгенівського розсіювання. Це допомогло виявити два конкуруючі механізми, які призводять наночастинки міді до межі деградації в каталізаторі CO2 RR: міграція і коалесценція частинок (PMC), під час яких дрібніші частинки об’єднуються в більші, і дозрівання Оствальда, під час якого більші частки зростають завдяки дрібнішим частинкам.
Електрохімічний пристрій, розроблений для спостереження за
Фото: Berkeley Lab
За словами дослідників, використання вуглецевих носіїв з іономерним покриттям допомагає стабілізувати наночастинки міді, зменшуючи ушкодження і підвищуючи довговічність у реакціях конверсії CO2.
У майбутньому група планує вивчити різні сехми захисту, включно з покриттями з органічних молекул, розробленими спільно з групою LiSA Каліфорнійського технологічного інституту, щоб спрямовувати реакції CO2 RR на виробництво певних видів палива і хімікатів.
Нагадаємо, вчені також розробили штучний лист, здатний перетворювати вуглекислий газ на рідке паливо та інші цінні хімікати, використовуючи тільки сонце.
Усі новини
компанія представила власну модель штучного інтелекту

Китайський виробник смартфонів і електромобілів Xiaomi впроваджуватиме власний ШІ. Ринок одразу ж відреагував — акції компанії помітно пішли вгору.
Про це повідомляє scmp.com.
Зокрема, ціна акцій Xiaomi в Гонконзі наприкінці минулого тижня зросла на 5,3% (до 49,95 гонконзьких доларів), тоді як акції Kingsoft Cloud Holdings, в якій Xiaomi належить 10% акцій, а генеральному директору Xiaomi Лей Цзюню — 11%, підскочили на 14,2% (до 7,4 гонконзьких доларів).
Як заявили в компанії Xiaomi, їхня модель MiMo з відкритим вихідним кодом налічує 7 млрд параметрів і перевершила в математичному обґрунтуванні та кодуванні o1-mini від OpenAI і QwQ-32B-Preview від Alibaba Group Holding.
MiMo — це перша велика мовна модель (ВММ) Xiaomi. Її запуску передували повідомлення про те, що Xiaomi нарощує свої обчислювальні ресурси. Наприклад, згідно зі звітом місцевого ЗМІ Jiemian у грудні, Xiaomi закупила близько 10 тис. графічних процесорів для навчання своїх моделей.
Амбіції Xiaomi в галузі штучного інтелекту стали очевидними, коли компанія зробила пропозицію про найм Ло Фулі — китайської “дівчини-генія” штучного інтелекту з DeepSeek. Щоправда, Ло за підсумком відхилила цю пропозицію.
До того ж, ще рік тому Xiaomi оголошувала про плани з розроблення власних LLM: компанія прагне впровадити внутрішню технологію штучного інтелекту у свої електромобілі, смартфони та побутову техніку.
Хоча Xiaomi випускає модель ШІ пізніше, ніж DeepSeek і Alibaba, там упевнені, що у компанії є шанс стати частиною штучного загального інтелекту (AGI), теоретичної точки, в якій ШІ дорівнює або перевершує людський інтелект.
“Здавалося, що 2025 рік стане другою половиною змагання моделей ШІ, але ми впевнені, що шлях до AGI ще дуже довгий”, — заявив представники Xiaomi.
Раніше Фокус писав про смартфони Xiaomi, які працюють найдовше. Ємність батарей гаджетів, що потрапили в топ-5, перевищує 5000 мАг.
Також експерти пояснили, чому Phone ніколи не наздожене Xiaomi. Справа теж виявилася в потужному акумуляторі: телефон Xiaomi 16 може бути оснащений масивною батареєю на 7000 мАг, що зробить його першим подібним смартфоном.
Усі новини
Американська ракета впала на Землю після невдалого польоту в космос: що відомо (відео)

Американська компанія Firefly Aerospace запустила свою ракету-носій Alpha вшосте 29 квітня, але все пішло не так, як планувалося. Місія так і не була завершена, і ракета впала в океан недалеко від Антарктиди.
Про це пише Space.
Двоступенева ракета-носій Alpha, заввишки майже 30 метрів, компанії Firefly Aerospace вирушила в космос із космодрому Ванденберг у Каліфорнії у вівторок, 29 квітня. Вона мала доставити на низьку навколоземну орбіту демонстрацію супутникових технологій для компанії Lockheed Martin.
У Фокус. Технології з’явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Але шостий запуск ракети Alpha був офіційно визнаний невдалим, адже розмістити прототипи супутників на орбіті так і не вдалося. У ракети виникла невідома аномалія після розділення двох ступенів, що призвело до втрати сопла двигуна верхнього ступеня ракети. Це значно знизило тягу двигуна, і таким чином місія була приречена на провал.
Початкові дані засвідчили, що верхній ступінь ракети-носія Alpha досяг висоти 320 км. Але потім з’ясувалося, що верхній ступінь ракети опинився на нижчій висоті, і цей ступінь разом із супутниками пізніше впав у Тихий океан на північ від Антарктиди.
Вид із верхнього ступеня ракети Alpha компанії Firefly Aerospace під час її шостого запуску, який закінчився невдачею
Фото: space.com
Компанія Firefly Aerospace почала розслідування інциденту, щоб з’ясувати причину аварії і пообіцяла надати результати після його завершення.
Ця місія була першою з 25, які компанія Firefly Aerospace має здійснити для компанії Lockheed Martin протягом наступних 5 років. Ракета-носій Alpha може доставляти до 1000 кг корисного навантаження на низьку навколоземну орбіту і її перший політ відбувся у вересні 2021 року. Тільки дві з шести місій ракети були повністю успішними.
Варто зауважити, що спочатку шостий запуск ракети Alpha було заплановано на 15 березня, а потім було перенесено на 28 квітня, але він відбувся тільки 29 квітня через технічні проблеми.
Компанія Firefly Aerospace стала відомою в усьому світі раніше цього року, коли її посадковий модуль Blue Ghost 2 березня здійснив м’яку посадку на Місяці, як уже писав Фокус. Це була друга в історії посадка приватного модуля на місячну поверхню. Модуль Blue Ghost, на борту якого перебувало 10 наукових приладів NASA, працював до середини березня, поки на Місяці не настала ніч і він не зміг більше заряджати свої батареї за допомогою сонячної енергії.
Як уже писав Фокус, у період з 8 по 11 травня, як прогнозують учені, на Землю впаде старий радянський посадковий модуль, який так і не долетів до Венери. Уже 53 роки він обертається навколо Землі і тепер має згоріти в атмосфері. Але частина модуля все ж може досягти поверхні нашої планети.
Також Фокус писав про те, що китайські вчені зробили прорив у ядерній енергетиці. Вперше в історії вчені в Китаї заправили експериментальний ядерний реактор, не зупиняючи його. Цей прорив прокладає шлях до переходу на більш ефективні ядерні реактори, які не забруднюють навколишнє середовище.
-
Суспільство1 день ago
Мережа «Епіцентр» зазнала хакерської атаки
-
Політика1 тиждень ago
Цінна зустріч у критичний момент
-
Війна1 тиждень ago
Українські дрони стають стійкішими до РЕБ ворога
-
Події1 тиждень ago
На Вінниччині «Паланську печеню» визнали елементом нематеріальної культурної спадщини
-
Усі новини1 тиждень ago
ЗСУ уразили рідкісний російський дрон «Форпост» за $7 млн: чим він небезпечний (відео)
-
Відбудова1 тиждень ago
В Україні презентували закупівельну організацію Агентства відновлення
-
Війна1 тиждень ago
в ЗС РФ збільшилась кількість іноземних найманців, — військовий
-
Усі новини1 тиждень ago
Названо найкрасивішу людину світу за версією People (фото)