Суспільство
Призначений послом у Нідерландах ексгенпрокурор-одесит задекларував заощадження Анонси

Президент України Володимир Зеленський призначив колишнього генерального прокурора Андрія Костіна надзвичайним і повноважним послом України в Королівстві Нідерланди.
Відповідний указ оприлюднив Офіс президента.
Зазначимо, що низка депутатів та журналістів заявляли про намір голови Держави призначити колишнього генерального прокурора на цю посаду ще з квітня 2024 року, а на його місце ніби планували призначити очільника Одеської обласної адміністрації Олега Кіпера, утім тоді ця інформація не підтвердилася.
Верховна Рада України погодила відставку уродженця Одеси Андрія Костіна з посади Генерального прокурора України 29 жовтня того ж року.
Генеральний прокурор Андрій Костін 22 жовтня 2024 року заявив, що звільняється з посади Генерального прокурора України через факти зловживань в системі органів прокуратури України. Генпрокурор заявив, що Президент України Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки та оборони щодо аморальної ситуації з фальшивими інвалідностями посадових осіб державних органів.
Утім в генеральній прокуратурі Андрій Костін залишився. Принаймні у березні 2025 року він подав декларацію про доходи за 2024 рік, як прокурор Офісу Генерального прокурора.
В декларації він вказав, що не володіє нерухомістю та орендує з 2022 року номер в готелі у Києві. Проте в його дружини є: чотири квартири в Одесі (107,7 кв. м, 130,5 кв. м, 121,7 кв. м, та 48,1 кв. м). У квартирі площею 121,7 квадратного метра Андрій Костін живе разом з дружиною та донькою. Також дружина володіє житловим будинком 67,9 квадратного метра та 16 сотками землі в селі Кошари Одеської області.
Ольга Костіна також володіє автівкою Nissan X-Trail 2019 року випуску, а також є співвласницею автомобіля Nissan Rogue 2016 року випуску.
З доходів Андрій Костін торік задекларував свою зарплату – 1 мільйон 387,6 тисячі гривень, зарплату дружини – 93 тисячі 712 гривень, її гонорар від Роберт Ф Кеннеді Сентер Фор Джастіс енд Хьюман Райтс 386 тисяч 854 гривень (цій компанії вона винна 25 тисяч доларів) та стипендію доньки – 6 тисяч 788 гривень.
Заощадження родини склали: 54,1 тисячі доларів США, 37,2 тисячі євро та 8,5 тисячі гривень готівкою в Андрія Костіна й 3 тисячі доларів та 500 євро готівкою в його дружини. На рахунках в банках натомість Андрій Костін зберігає 501 тисячу 175 гривень та 4 тисячі 123 євро, його дружина – 3 тисячі 85 гривень, 48 тисяч 343 гривні причому більшість з них у Bank of America Corporation. На рахунку доньки 87 гривень.
Посаду генерального прокурора Андрій Костін обіймав з липня 2022 року коли парламент підтримав його призначення.
Андрій Костін уродженець Одеси та випускник Одеського національного університету імені Мечникова за спеціальністю “Правознавство”. Є заступником голови Ради адвокатів Одеської області та заступником голови президії Об’єднання адвокатів “Одеська обласна колегія адвокатів”.
Суспільство
вже 300 колаборантів бажають виїхати до Росії

На сайті державного проєкту «Хочу к своим» станом на 30 квітня представлені вже 300 профілів засуджених колаборантів, які бажають виїхати до РФ за умови повернення українців із російської неволі.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Телеграм-канал проєкту.
«У профілі кожного з них – таймер, який показує час очікування зрадників на виїзд до РФ», – ідеться в повідомленні.
За даними проєкту, найменше чекає Олексій Левін, який співпрацював із ворогом під час окупації рідного міста. Таймер у його профілі показує 21 день.
При цьому одним із «рекордсменів» очікування виїзду до РФ є Анатолій Ільїн, який збирав та передавав ворогу інформацію про розташування підрозділів Збройних сил України. Зрадник очікує 1 рік та 17 днів.
«Російська влада поінформована про бажання кожного з 300 українських зрадників виїхати до РФ. Але Москва відмовляється повертати своїх колишніх агентів. Тепер, опинившись у в’язниці, вони цікаві Росії тільки в якості матеріалу для пропаганди та фейків», – зауважили у Телеграм-каналі проєкту.
При цьому користувачі сайту hochuksvoim.com станом на 30 квітня здійснили 740 тисяч переглядів сторінок із профілями колаборантів.
За даними проєкту, один колаборант вже скористався можливістю виїзду до РФ за умови повернення українців із російської неволі, ще п’ять колаборантів припинили співпрацю з ворогом завдяки проєкту, а 35 потенційних колаборантів перевіряються завдяки отриманій інформації від уважних громадян.
Окрім цього, 20 громадян, які не бажають жити в Україні, проте виявляють бажання жити в Росії, залишили заявки через спеціальну форму на сайті проєкту. Зазначені заявки опрацьовуються представниками секретаріату уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
«Звертаємося до кожного і кожної, хто досі працює на ворога або планує це зробити: перейдіть на сайт «Хочу к своим» та перегляньте профілі тих, хто поклався на слово російських кураторів. Їхній приклад дає вам шанс зробити правильний висновок і припинити співпрацю з ворогом», – наголосили у Телеграм-каналі проєкту.
Як повідомляв Укрінформ, 25 липня 2024 року Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, до складу якого входять Головне управління розвідки Міноборони, СБУ та секретаріат уповноваженого ВР з прав людини презентували державний проєкт «Хочу к своим» для обміну колаборантів і зрадників на українських громадян, які опинились у неволі.
Суспільство
Депутати Миколаївської облради мають вирішити долю майна, закладів і повноважень колеги Анонси

У Миколаєві заплановано проведення сесії обласної ради, на якій планують розглянути понад два десятки питань. Серед іншого депутати вирішуватимуть долю майна, реорганізацію санаторної школи та дострокове припинення повноважень одного з колег.
Про це свідчить розпорядження голови Миколаївської обласної ради Антона Табунщика.
У Миколаєві 1 травня відбудеться 29-та позачергова сесія обласної ради восьмого скликання. Хоча розпорядження голови облради Анатолія Табунщика поки що не опубліковане, на сайті вже з’явилось офіційне оголошення. Традиційно Інтент буде проводити онлайн-трансляцію.
Депутати мають розглянути 24 питання, зокрема — передачу та списання майна, внесення змін до статутів обласної клінічної, дитячої клінічної лікарень і фтизіопульмонологічного медцентру, а також питання щодо передачі нерухомого майна обласному центру медичної статистики.
Окрім того, у порядку денному — реорганізація Очаківської санаторної школи, зміни до складу постійних комісій та дострокове припинення депутатських повноважень Висоцького В.П. Раніше на президії ради депутати обговорили проєкти рішень, зокрема зміни до Стратегії розвитку Миколаївської області до 2027 року. Місцевим громадам пропонується узгодити свої стратегічні документи з оновленою обласною стратегією.
Раніше на президії Миколаївської обласної ради розглянули оновлення Програму розвитку місцевого самоврядування, яка передбачає вручення обласних відзнак “За заслуги перед Миколаївщиною” та “Хрест Святого Миколая”. Серед кадрових рішень — призначення керівників для низки закладів культури та спорту: обласного палацу культури, філармонії, школи вищої спортивної майстерності та дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Крім цього, депутати розглянуть збільшення статутних капіталів обласної клінічної лікарні та дитячої коштом коштів обласного бюджету.
У лютому до Миколаївської обласної ради приєднався новий депутат, який замінив того, що склав повноваження. Відповідно до частини 2 статті 206 та частини 3 статті 283 Виборчого кодексу України, 24 лютого 2025 року комісія на засіданні ухвалила постанову №36 про реєстрацію Юрія Георгійовича Мавродієва — кандидата від партії “Наш край”.
Суспільство
Темрява, висока температура та сильне задимлення: одеські рятувальники тренувались у димокамері – Новини Одеси

Вони часто працюють в умовах непридатних для дихання.
Не буває вогню без диму, і тому, під час ліквідації пожежі, рятувальники нерідко стикаються з необхідністю працювати у непридатному для дихання середовищі. У таких випадках створюється ланка газодимозахисної служби, яка йде у задимлене приміщення.
А для того, аби фахівці ДСНС не втратили необхідних у роботі навичок, для них організовують спеціальні практичні відпрацювання в димокамері.
Тут заняття проходять наближено до реальних умов: темрява, висока температура та сильне задимлення, там вогнеборці шукають потерпілого.
Такі заняття необхідні для вогнеборців, адже працюючи в умовах непридатних для дихання, потрібно бути загартованим, як фізично так і морально.
-
Суспільство1 день ago
Мережа «Епіцентр» зазнала хакерської атаки
-
Політика1 тиждень ago
Цінна зустріч у критичний момент
-
Війна1 тиждень ago
Українські дрони стають стійкішими до РЕБ ворога
-
Події1 тиждень ago
На Вінниччині «Паланську печеню» визнали елементом нематеріальної культурної спадщини
-
Усі новини1 тиждень ago
ЗСУ уразили рідкісний російський дрон «Форпост» за $7 млн: чим він небезпечний (відео)
-
Відбудова1 тиждень ago
В Україні презентували закупівельну організацію Агентства відновлення
-
Війна1 тиждень ago
в ЗС РФ збільшилась кількість іноземних найманців, — військовий
-
Усі новини1 тиждень ago
Названо найкрасивішу людину світу за версією People (фото)