Connect with us

Суспільство

Рада підтримала законопроєкт про підвищення окладів для поліцейських

Published

on



Відповідний законопроєкт №6506-1 за основу підтримав 261 народний депутат.

Метою ухвалення законодавчого акта є закріплення мінімального, гарантованого рівня посадового окладу поліцейського як головної складової загального розміру грошового забезпечення.

Законопроєктом пропонується внести зміни до статті 94 Закону «Про Національну поліцію» та встановити, що грошове забезпечення поліцейських повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для належного виконання ними службових обов’язків з урахуванням характеру, інтенсивності та небезпечності роботи, забезпечувати добір до поліції кваліфікованих кадрів, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності, компенсувати фізичні та інтелектуальні затрати працівників поліції.

Передбачається, що розмір грошового забезпечення поліцейського має враховувати його посаду, спеціальне звання, строк служби в поліції, інтенсивність та умови служби, кваліфікацію, наявність наукового ступеня та/або вченого звання.

Складовими грошового забезпечення поліцейського мають бути: посадовий оклад, щомісячна надбавка за вислугу років, доплати за спеціальне звання, за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці, за науковий ступінь та/або вчене звання та премії.

Читайте також: Рада ухвалила закон про реформу оплати праці держслужбовців

Посадовий оклад поліцейських не може становити менше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім курсантів (слухачів) вищих навчальних закладів із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських.

Станом на 2025 рік прожитковий мінімум становить 3028 грн. Таким чином, посадовий оклад поліцейського має бути не менше 30 280 грн.

Очікується, що ухвалення документа сприятиме встановленню справедливого та сучасного рівня грошового забезпечення поліцейських, підвищенню престижу служби в поліції, забезпечить добір до поліції кваліфікованих кадрів, стимулюватиме досягнення високих результатів у службовій діяльності тощо.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про покарання працівників ТЦК та ВЛК за протиправну мобілізацію.



Джерело

Суспільство

Близько тисячі родин ветеранів отримали послугу поновлення родинних зв’язків

Published

on



В Україні на сьогодні близько тисячі родин ветеранів скористалися послугою поновлення родинних зв’язків, яка працює у тестовому режимі.

Про це в телеефірі повідомила міністр соціальної політики Оксана Жолнович, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Для нас є важливою послуга поновлення родинних стосунків ветеранів та членів їхніх родин. Ми вже півтора року її тестуємо. У восьми областях таку послугу отримало близько тисячі родин”, – сказала Жолнович.

За її словами, послуга передбачає тижневе перебування ветерана з родиною на відпочинку, де вони мають змогу обговорити питання, які накопичилися за час розлуки.

Читайте також: Програмою «Ветеранський спорт» скористалися 25 тисяч людей

Опісля родина отримує супровід для адаптації в громадах.

Як повідомлялося, Мінсоцполітики разом із громадами впроваджує проєкт із надання послуг із соціальної адаптації ветеранам та їхнім родинам.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Кримськотатарського військового нагороджено посмертно Анонси

Published

on


Президент України Володимир Зеленський посмертно нагородив кримськотатарського військового Длявера Орденом “Золота Зірка” Героя України.

Як розповіли у Кримськотатарському ресурсному центрі Високу державну нагороду було вручено його дружині.

Фото: Крымскотатарский ресурсный центр

Після окупації Криму Длявер разом із родиною переїхав на материкову частину України, а з початком повномасштабної війни добровільно вступив до лав Сил оборони. Його бойові побратими відзначають його мужність та незламність у боротьбі за свободу України та звільнення рідного Криму.

Чоловік брав участь у бойових операціях у складі штурмового підрозділу на Харківщині та Донеччині.

У січні 2025 року його група опинилася під масованим обстрілом поблизу Покровська. Длявер зумів урятувати чотирьох побратимів, однак сам зазнав смертельних поранень. У нього залишилися троє неповнолітніх дітей.

Через окупацію Криму повне ім’я Героя наразі не розголошується. Проте його подвиг, як і подвиги всіх кримців, що борються за свободу та територіальну цілісність України, ніколи не буде забутим.

Раніше держава посмертно відзначила військовослужбовців Івана Лисенка, Володимира Осіннього, Олександра Савельєва, які полягли в нерівному бою у Бузковому парку 1 березня 2022 року, коли російська армія захопила Херсон, орденами “За мужність” ІІІ ступеня.

Крім цього наприкінці грудня минулого року загиблому військовослужбовцю з Миколаївщини надали звання Героя України за порятунок понад 50 осіб, у тому числі дітей. Чоловік загинув 18 серпня 2022 року під час обстрілу позиції, де він перебував.

Також у Снігурівській громаді Миколаївської області єдиний син загиблого молодшого сержанта Артема Ваніна, Тимофій, отримав орден “За мужність” ІІІ ступеня, яким посмертно нагородили його батька.


Олеся Ланцман



Джерело

Continue Reading

Суспільство

На Одещині ігнорування вимог експлуатації полігону відходів призвело до пожежі та забруднення повітря

Published

on


Унаслідок недбалого ставлення директором комунального підприємства до своїх службових обов’язків довкіллю було спричинено шкоду на понад 4,7 млн грн. За скоєне йому може загрожувати до п’яти років позбавлення волі.

Як встановили оперативники управління стратегічних розслідувань в Одеській області та слідчі Одеського районного управління № 2, системне порушення та ігнорування посадовцем правил експлуатації полігонів побутових відходів призвело до кількох пожеж. Одна тривала упродовж 11 діб влітку, друга – майже добу восени. Внаслідок горіння сталося забруднення атмосферного повітря. Відповідно до висновку експертного дослідження сума завданої шкоди довкіллю сягає 4,7 млн грн.

На підставі зібраних доказів слідчі поліції повідомили директорові комунального підприємства про підозру. Його дії кваліфіковані за ч. 2 ст. 367 (Службова недбалість) та ч. 2 ст. 241 (Забруднення атмосферного повітря) Кримінального кодексу України.

Вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу та відсторонення від займаної посади. Заходи з викриття проводилися спільно з працівниками обласного управління СБУ. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Біляївська окружна прокуратура.

Національна поліція України






Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.