Одеса
Російські ракетоносії у Чорному морі — Одещина у небезпеці

Російський ракетоносій. Фото ілюстративне: Мілітарний
Росія продовжує утримувати у Чорному морі два ракетоносії, споряджені “Калібрами”. У Середземній акваторії також фіксується присутність військових кораблів РФ.
Про це 1 квітня повідомили у Військово-морських силах Збройних сил України.
Читайте також:
Кількість кораблів у морях
У Чорному морі наразі перебувають два ворожих корабля, які здатні випустити до вісьми “Калібрів”. У Середземному морі на патрулюванні знаходяться чотири судна РФ, три з яких є носіями 26 крилатих ракет. В Азовській акваторії станом на ранок активності ворога не зафіксовано.
Рух Керченською протокою
Протягом минулої доби до Чорного та Азовського морів Керченською протокою не зайшло жодного судна. У ВМС додають: РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі від 1974 року, вимикаючи системи автоматичної ідентифікації, які ускладнюють моніторинг руху транспортних засобів.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про припинення вогню на морі. А також про те, чому РФ піде на ескалацію конфлікту.
Одеса
Слід очікувати загострення конфлікту з боку РФ

Російські військові. Фото ілюстративне: Укрінформ
Перемир’я у Чорному морі діяти не буде, доки його юридично не оформлять. А до тих пір Росія буде якомога сильніше тиснути на Україну, аби посилити свої позиції на перемовинах.
Про це в ефірі Ранок.LIVE розповів речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.
Читайте також:
Слід очікувати загострення
У військово-морських силах ЗСУ додають: через перемовини щодо перемир’я у квітні слід очікувати загострення конфлікту з боку Росії. Оскільки саме так працює дипломатія РФ.
“На суходолі у них ситуація краща, ніж в морі. Тому там вони будуть затягувати час і максимально тиснути. Щодо перемир’я: якоїсь формалізованої рамки поки не існує, де будуть вказані всі умови та межі. Тому казати про дотримання якихось договорів доволі важко”, — каже Дмитро Плетенчук.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про те, що росіяни сподіваються на удари по Кремлю. А також про бій миколаївських морпіхів.
Одеса
В Одесі лікар ввів пацієнтці несумісну кров

Одеська обласна клінічна лікарня. Фото ілюстративне: Одеська обласна клінічна лікарня
В Одесі лікарка-анестезіолог порушив протоколи переливання та ввів жінці несумісну донорську кров. Це спричинило тяжкі наслідки у вигляді гострого пошкодження нирок, через що на медика відкрили справу.
Про це повідомляє Одеська обласна прокуратура.
Читайте також:
Подробиці справи
За даними слідства, 67-річна пацієнтка, мешканка Херсонщини, у квітні 2024 року була госпіталізована до Одеської обласної клінічної лікарні для проведення операції з протезування аортального клапана серця. Однак після хірургічного втручання медикиня не здійснила біологічну пробу та перелила жінці замість першої позитивної групи — другу, несумісну з її кров’ю. В результаті в пацієнтки діагностували гостре пошкодження нирок, що призвело до необхідності проведення гемодіалізу та інших невідкладних заходів для стабілізації її стану.
Яке покарання загрожує
Лікарці повідомили про підозру за ч. 1 ст. 140 КК України (неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого до них ставлення, що спричинило тяжкі наслідки). Їй загрожує заборона займатися певною діяльністю на строк до п’яти років, до двох років виправних робіт, або позбавлення волі на той самий термін.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про медика, який допомагав уникати мобілізації. А також про лікаря, якого затримали на хабарі.
Одеса
Основна вимога України — припинення вогню по припортовій інфраструктурі

Судно в порту. Фото ілюстративне: Новини.LIVE
Основна вимога України щодо перемир’я у Чорному морі — припинення обстрілів портової інфраструктури, оскільки це дозволить цивільним морякам безпечно виконувати свою роботу.
Про це розповів речник Військово-морських сил Дмитро Плетенчук в ефірі Ранок.LIVE.
Читайте також:
Розмінування під обстрілами
Крім того, у військово-морських силах додають, що наразі тривають роботи з розмінування Чорного моря. Цей процес відбувається постійно в умовах бойових дій і це є унікальним досвідом моряків. Дмитро Плетенчук сподівається, що перемир’я в акваторії допоможе полегшити цей процес.
“Це доволі важкий досвід. І якщо ситуація безпекова буде кращою, то ця робота полегшиться. А для цього необхідно припинення обстрілів портової інфраструктури. Це основна вимога щодо умов цієї угоди”, — каже Дмитро Плетенчук.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про те, що Росія утримує ракетоносії у Чорному морі. А також про те, чому РФ може піти на ескалацію конфлікту.
-
Політика1 тиждень ago
Макрон зустріне Зеленського в Єлисейському палаці в середу
-
Політика1 тиждень ago
Спецпредставник Трампа оскандалився заявою про Будапештський меморандум і «російську» ядерну зброю в Україні
-
Суспільство1 тиждень ago
Сегодня в Одесской области произошло землетрясение
-
Суспільство1 тиждень ago
В Україні вже працюють тисяча фахівців із супроводу ветеранів
-
Події1 тиждень ago
МКСК планує запустити мапу доступності культурних просторів і послуг
-
Відбудова1 тиждень ago
виплати за пошкоджене житло отримали вже 87 тисяч українців
-
Війна1 тиждень ago
Зеленський оцінив ситуацію на фронті
-
Війна1 тиждень ago
Пам’яті поліцейського Андрія Тарчинського