Connect with us

Події

Точицький і міністр культури Данії обговорили співпрацю між музеями

Published

on



Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький і міністр культури Королівства Данія Якоб Енгель-Шмідт під час телефонної розмови обговорили перспективи співпраці між музеями двох країн для проведення виставкових проєктів.

Як передає Укрінформ, про це повідомило Міністерство культури та стратегічних комунікацій.

У відомстві зауважили, що сторони обговорили широкий спектр питань двостороннього співробітництва, зокрема підтримку європейської інтеграції України та міжнародні зусилля зі збереження культурної спадщини, яка постраждала внаслідок російської агресії.

Під час розмови Точицький висловив вдячність за внесок Данії у нову програму Ukraine2EU, яку спільно ініціювали Європейський Союз, Данія, Литва і Швеція з метою сприяння євроінтеграції України.

За його словами, трирічна програма, бюджет якої становить €16,7 мільйона, стане одним із ключових інструментів підтримки прогресу України на шляху до членства в ЄС.

Також український міністр подякував Данії за участь у першій міжнародній конференції «Співпраця заради стійкості», що відбулася 1 лютого в Ужгороді, та за приєднання до Декларації про посилення стійкості культурного сектору в Україні, ухваленої за результатами конференції.

Окрім цього, Точицький відзначив роль Декларації для розвитку міжнародної співпраці у сфері культури. «Консолідація міжнародної підтримки культурної спадщини України, оцінки втрат і збитків, посилення співпраці у сфері протидії незаконній торгівлі культурними цінностями сьогодні мають критичне значення», – наголосив він.

Читайте також: Точицький обговорив із послом Швейцарії відновлення культурної спадщини України

Сторони також обговорили перспективи подальшої співпраці між музеями двох країн для проведення виставкових проєктів.

Зокрема, як нагадали у МКСК, успішним проєктом стала спільна виставка 15 музеїв із дев’яти країн ЄС «Русь – вікінги на Сході» у Møsgard Museum в Орхусі (Данія) у 2022 році, до якої долучився Національний музей історії України.

Як повідомляв Укрінформ, 1 квітня Європейський Союз запустив програму Ukraine2EU для підготовки України до вступу та членства в ЄС.

Фото: mcsc.gov.ua



Джерело

Події

У Києві відбувся показ фільму про війну, знятого іноземним добровольцем

Published

on


У Національному музеї історії України у Другій світовій війні, відбулася прем’єра документального фільму “Томмі Ган: На шляху до Куп’янська”.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми зібралися тут з гарної нагоди – у межах паралельної програми до виставки For Freedom, яку реалізували спільно з Фондом R. T. Weatherman, презентуємо фільм “Томмі Ган: На шляху до Куп’янська”. Наша виставка, відкрита 27 лютого цього року, є даниною шани всім іноземцям, які воюють у лавах Сил оборони України. Для українців велика честь стояти пліч-о-пліч із такими відважними та благородними людьми, як кожен із вас”, – зазначив заступник генерального директора музею Юрій Горпинич.

Він підкреслив, що цей фільм допоможе всьому світу краще зрозуміти події в Україні та роль, яку відіграють іноземні добровольці й волонтери.






У Києві відбувся показ фільму «Томмі Ган: На шляху до Куп’янська» / Фото: Данило Антонюк, Укрінформ

Автор стрічки – Марк “Джино” Джаннетті іноземний доброволець, який у 2022 році приєднався до Міжнародного легіону ГУР і взяв участь у трьох військових операціях. У боях поблизу Куп’янська, Джино дістав тяжке поранення, а його життя урятував Томас Гарріс (позивний “Томмі Ган”). На честь свого рятівника Джино й створив цей фільм, повернувшись до України після реабілітації.

Стрічка вже здобула визнання на міжнародному рівні, отримавши численні нагороди та призи на престижних кінофестивалях.

Читайте також: На кінофестивалі центральної та східної Європи покажуть п’ять українських фільмів

Після показу фільму глядачі мали змогу поставити запитання режисеру Марку Джаннетті та батькові загиблого воїна Томаса Гарріса – вони приєдналися до обговорення в онлайн-форматі.

Як повідомляв Укрінформ, український документальний фільм “2000 метрів до Андріївки” Мстислава Чернова здобув нагороду на фестивалі документального кіно CPH:DOX – 2025 в Копенгагені.



Джерело

Continue Reading

Події

Олена Пшенична стала лавреаткою премії імені Олеся Гончара

Published

on


Лавреаткою премії імені Олеся Гончара цьогоріч стала Олена Пшенична, нагороду письменниця отримає за роман «Там, де заходить сонце».

Про це повідомило Державне агентство з питань мистецтв та мистецької освіти, передає Укрінформ.

«Цьогоріч на конкурс до Держмистецтв надійшло 36 заявок, розглянувши які, члени комітету з присудження премії шляхом відкритого голосування, після жвавої та тривалої дискусії, визначили лауреаткою премії Олену Пшеничну», – поінформували в агентстві.

Фото: Читомо

Зазначається також, що вартими уваги і прочитання члени комітету відзначили чотири твори інших кандидатів, а саме: книгу Сергія Башинського «Українська Церква: заборонена історія», роман Юліани Нестерович «Казка про Червоного Змія», збірки оповідань Марії Паплаускайте «Потяг прибуває за розкладом. Історії людей і залізниці» та Валентини Розуменко «Лютий рік незламності».

Читайте також: Українська ілюстраторка Марія Гайдук стала переможницею на Болонській виставці-2025

Як повідомлялося, премія імені Олеся Гончара присуджується щорічно до дня народження письменника – 3 квітня – за кращі літературні твори, що утверджують ідеали гуманізму, духовні цінності українського народу й ідеї незалежності України. Грошова винагорода становить 20 тисяч гривень.

Перше фото: litosvita.com



Джерело

Continue Reading

Події

У Національній бібліотеці для дітей вручили премію Нестайка

Published

on



У Міжнародний день дитячої книги в Національній бібліотеці України для дітей відбулося «Свято непозбувних книгочитунів», у межах якого Всеукраїнську літературну премію імені Всеволода Нестайка вручили письменниці Олені Фінберг за книгу «Неймовірні пригоди Кота Бучика».

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.

У відомстві зауважили, що у заході взяли участь представники органів державної влади, Посольства Литовської Республіки в Україні й Інституту ім. Юнуса Емре в Києві, видавці, письменники, військові музиканти, журналісти та інші.

Зокрема, під час заходу посольство Литви передало бібліотеці набір книг у жовто-блакитних шоперах, таким чином поповнивши фонди літератури іноземними мовами.

Окрім цього, у межах святкування відбулося вручення Всеукраїнської літературної премії імені Всеволода Нестайка – книжкової нагороди за кращу сучасну дитячу книгу. Цьогоріч її лауреаткою стала українська письменниця Олена Фінберг із захопливою книжкою «Неймовірні пригоди Кота Бучика».

У продовження заходу у виконанні музикантів і солістів військового оркестру 25-ї бригади охорони громадського порядку ім. Князя Аскольда Національної гвардії України (диригент Василій Канчій) прозвучали зворушливі патріотичні мелодії.

Також цього дня Національна секція IBBY і Національна бібліотека України для дітей підбили підсумки цьогорічного Всеукраїнського тижня дитячого читання, що був наповнений не лише читанням книг, а й цікавими зустрічами та творчістю.

Крім того, понад 6 тисяч дітей взяли участь в опитуванні щодо визначення п’яти кращих книжок українських авторів.

Читайте також: Понад мільйон українських книг передали дітям у рамках благодійної акції

Так, у кожній області анкети узагальнили та обрали п’ятірку найкращих книг, а результати читацького журі з усієї України оголосили на святі.

Зокрема, це книги Ольги Саліпи «Таємниця замку-корабля», Світлани Вертоли «Лель», Галини Вдовиченко «36 і 6 котів», Івана Андрусяка «28 днів із життя Бурундука», Сашка Дерманського «Чудове Чудовисько».

Як повідомляв Укрінформ, лауреатом премії імені Миколи Гоголя у 2025 році став український письменник Юрій Грешко. Нагороду присудили за роман «У Лігві Османа».

Фото: Національна бібліотека України для дітей



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.