Суспільство
В Одесі за гроші запускали салюти під час атаки росіян Анонси

В Одесі поліцейські викрили двох чоловіків, які на замовлення запустили феєрверк під час ракетного удару по місту.
Про це повідомили у пресслужбі Головного управління Нацполіції в Одеській області.
За інформацією правоохоронців, 31 січня під час ракетного обстрілу Одеси двоє раніше судимих чоловіків з Київського району, віком 37 і 48 років, зумисне запустили феєрверки у багатолюдних місцях. Піротехніку активували на спортивних майданчиках біля навчальних закладів на Люстдорфській дорозі та вулиці Сім’ї Глодан, ігноруючи воєнний стан, повітряну тривогу та реальні вибухи від ворожих ракет.
Слідчо-оперативна група поліції виявила на місцях злочинів залишки піротехніки – коробки з-під салютів на 30 залпів. Правоохоронці з’ясували, що молодший з чоловіків отримав пропозицію через месенджер – за 4 тисячі гривень влаштувати феєрверк у людному місці, зняти це на відео й надіслати замовнику. Для реалізації плану він залучив знайомого.
Чоловіки виконали завдання й відіслали “звіт” із салютами замовнику, але обіцяної винагороди так і не отримали.
Поліція зібрала докази, які підтверджують, що дії обох кваліфікуються як хуліганство, вчинене групою осіб із особливою зухвалістю. Відкрито провадження за ч. 2 ст. 296 КК України, що передбачає до 4 років ув’язнення.
Також у поліції повідомили, що обох фігурантів раніше вже судили за крадіжку й шахрайство.
Нагадаємо, ввечері 31 січня в Одесі пролунала серія вибухів. Армія рф атакувала середмістя балістикою. Ракетний удар російських терористів по центральній частині міста Одеси пошкодив знамениту пам’ятку архітектури — готель “Бристоль”. Семеро людей були травмовані.
Одеська область потрапила у трійку лідерів, де найбільше запускали феєрверк під час війни. За три роки повномасштабного вторгнення в регіоні винесли 5 вироків.З початку повномасштабного вторгнення в Україні, після введення заборони на використання піротехнічних засобів, українці отримали 44 вироки за запуск феєрверків. Більшість із цих випадків завершилися штрафами, однак також були присуджені умовні та реальні терміни ув’язнення.
Суспільство
Україна не отримувала офіційного підтвердження від Польщі про можливе блокування на кордоні

«Польські перевізники анонсують можливу чергову акцію щодо блокування руху вантажних транспортних засобів. Поки що офіційного підтвердження, зокрема і від наших колег, прикордонників Польщі, ми не отримували. Скоріш за все, це така заявка на те, що подібне може відбутися навпроти пункту пропуску “Ягодин”», – зазначив Демченко, висловивши сподівання, що до таких дій перевізники не вдаватимуться.
Він нагадав, що попередні блокування призвели до значного зниження перетину кордону вантажними транспортними засобами.
Речник також зазначив, що наразі ремонтні роботи ведуться в польському пункті пропуску “Корчова”, і це може ускладнювати пропускні операції. А влітку ремонтні роботи проводитимуться і на українських ділянках кордону.
«Звісно, що на інших напрямках, в інших пунктах пропуску також є необхідність поновлення або дорожнього покриття, або інших інфраструктурних об’єктів по пунктах пропуску, зокрема, це стосується пунктів пропуску “Шегині”, “Устилуг”», – зауважив він.
Демченко додав, що ремонтні роботи намагатимуться завершити до початку літнього сезону, коли пасажиропотік суттєво зростає. Він запевнив, що контролюючі служби України і суміжних країн «роблять все можливе, щоб люди не відчували дискомфорту щодо перетину кордону».
За словами речника ДПСУ, після Великодніх свят пасажиропотік знизився і наразі тримається на рівні 80-85 тисяч осіб.
«Після Великодня пасажиропотік тримався на дещо збільшеному рівні, зараз він знову знизився до своїх показників, які були до Великодня, це десь на рівні 80-85 тисяч громадян, які перетинають кордон щодня в обох напрямках», – сказав він.
Водночас спроб порушення кордону, за його словами, зараз фіксують значно менше, «навіть попри те, що погодні умови набагато кращі, ніж узимку». «Навпаки, тенденція до зменшення. Вона почала фіксуватися ще в минулому році з липня і фактично залишається і зараз. Але, на жаль, спроби відбуваються щодня, хоч і в меншій кількості», – сказав Демченко.
Як повідомляв Укрінформ, напередодні наряд відділу «Кельменці» Чернівецького прикордонного загону затримав порушника, який прямував до кордону у жіночому вбранні.
Суспільство
На Одещині припинили роботу нелегальних АЗС Анонси

В Одеській області судитимуть організатора нелегальних заправок. Чоловік створив пересувні АЗС та продав бензин та дизпаливо без жодних дозвільних документів.
Про це повідомили у пресслужбі Бюро економічної безпеки.
За даними слідства, мешканець Білгород-Дністровського району протягом 2024 року купував бензин і дизель невідомого походження за зниженими цінами, не маючи відповідної ліцензії та не зареєструвавши підприємницьку діяльність.
Для реалізації незаконного бізнесу він придбав спеціальне обладнання, включаючи місткості, шланги та паливороздавальні пістолети. Далі облаштував підпільні автозаправки у нежитлових приміщеннях і навіть у вантажівках, через які збував пальне в місті Татарбунари та селі Спаське.
Під час обшуків детективи Бюро економічної безпеки вилучили понад 12 тонн пального, 14 великих місткостей із системами АЗС та чотири автозаправки на колесах. Загальна вартість вилученого — майже 3 мільйони гривень.
Чоловіка обвинувачують за ч. 1 ст. 204 КК України — незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування підакцизних товарів. Справа передана до суду, а розслідування щодо постачальника пального ще триває.
Попри активність БЕБ у боротьбі з дрібними порушниками, уваги детективів чомусь уникає ціла мережа — Petromol. Як з’ясували журналісти Центру публічних розслідувань у фільмі “По той бік мережі Petromol”, ця мережа працює виключно за готівку, не видає чеків і не має кас. Більшість її заправок розташовані на півдні Одеської області — близько 15 комплексів. Є також точки в Молдові.
Petromol регулярно фігурує в скандалах: компанію звинувачували у використанні чужої айдентики, будівництві без дозволів і несплаті податків. Журналісти з’ясували, що пов’язані з мережею власники ведуть бізнес за кордоном, який під час повномасштабної війни співпрацює з країною-агресором — доставляють туди вантажі й імовірно платять податки до бюджету рф. При цьому дизель на таких заправках коштує менш як 45 грн/л — це одна з найнижчих цін на ринку.
Повне відеорозслідування дивіться на каналі ЦПР, а текстове читайте тут.
Суспільство
Дивний наліт дронів на Одесу міг бути розвідкою системи ППО

Дивний наліт дронів на Одесу міг бути розвідкою системи ППО
Джерело
-
Суспільство1 тиждень ago
Мережа «Епіцентр» зазнала хакерської атаки
-
Суспільство6 днів ago
В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024
-
Події1 тиждень ago
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»
-
Одеса1 тиждень ago
В Одесі відмічають день прапора ВМС України – що відомо про свято
-
Події1 тиждень ago
У Нідерландах дитина пошкодила в музеї картину вартістю десятки мільйонів євро
-
Суспільство1 тиждень ago
вже 300 колаборантів бажають виїхати до Росії
-
Політика1 тиждень ago
Угоду про надра ратифікують у Раді
-
Відбудова1 тиждень ago
У Харкові затвердили перелік об’єктів відновлення за державні кошти