Connect with us

Суспільство

Більше ніяких феєрверків і салютів: Верховна Рада підтримала законопроєкт

Published

on

У другому читанні Верховна Рада підтримала законопроєкт, що забороняє використання і продаж майже всіх видів феєрверків і салютів. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

290 депутатів підтримали законопроєкт. 

“Рада ухвалила в цілому #7438 – посилення контролю за використанням та обігом піротехнічних виробів (заборона салютів). І так, там норма про заборону феєрверків і салютів”, – написав Железняк.

У пояснювальній записці до проєкту зазначено, що “мета ухвалення Закону – впровадження європейських гуманних цінностей і стандартів щодо людей і тварин у сфері використання піротехнічних виробів”. Адже звуки феєрверків часто нагадують людям про вибухи і додатково травмують психіку українців.

Суспільство

У Києві відкриють виставку до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Published

on

На столичному Хрещатику, біля Головпоштамту, відкриється інформаційна виставка “QIRIM IÇÜN / Заради Криму”, присвячена Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, який відзначається 18 травня.

Як передає Укрінформ із посиланням на представництво Президента в АР Крим, відкриття виставки відбудеться 12 травня о 13:00.

«Виставка слугує публічним жестом пам’яті й солідарності, а також відкритим зверненням до суспільства про важливість осмислення складної історії Криму як частини українського історичного, політичного та культурного простору», – йдеться у повідомленні.

Відвідувачі зможуть дізнатися про історію кримськотатарського народу, який пройшов через анексію XVIII століття, репресії, геноцид 1944 року, радянське переслідування та сучасну російську окупацію.

«Це виставка створена для формування розуміння Криму як невіддільної частини України. Вона вказує на історичну і політичну присутність кримських татар в українській історії: від Кримського ханства до сучасної боротьби за права, гідність і державність. Виставка стане простором діалогу для всіх, хто хоче глибше зрозуміти, ким є кримські татари, чому боротьба за Крим – це боротьба за цілісність і свободу України», – зазначили у представництві Президента.

Читайте також: Меджліс кримськотатарського народу відкидає будь-які пропозиції щодо російського статусу Криму

Очікується, що під час відкриття виставки промови виголосять голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, заступник постійної представниці Президента України в АР Крим Денис Чистіков, журналістка і психологиня Мавілє Халіл та викладач Національного університету «Києво-Могилянська академія», керівник наукового центру «Кримські студії» Мартін-Олександр Кислий, які є авторами текстів виставки. Модеруватиме подію керівник Відділу інформаційного забезпечення Представництва Євген Бондаренко.

Нагадаємо, День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу відзначається щорічно 18 травня, у річницю депортації 1944 року. Започаткований 12 листопада 2015 року постановою Верховної Ради. Тією ж постановою ВР визнала депортацію кримськотатарського народу актом геноциду.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Поліція Херсонщини отримала пів мільйона зарплатні за місяць Анонси

Published

on

У квітні 2025 року п’ятеро керівників та один екскерівник Головного управління Нацполіції в Херсонській області отримали загалом понад пів мільйона гривень. Найбільші виплати — це премії та додаткові винагороди.

Про це йшлося у відповіді ГУНП в Херсонській області на запит видання Вгору.

У квітні 2025 року шестеро осіб із керівного складу Головного управління Національної поліції в Херсонській області, включно з колишнім очільником, отримали загалом 585 464 гривні. 

Найбільшу суму — 106 314 гривень 86 копійок — у квітні отримав заступник начальника Олександр Баклан. У склад виплат увійшли посадовий оклад (4 600 грн), оклад за звання (2 400 грн), надбавки (загалом понад 14 тис. грн), премія (майже 40 тис. грн) і додаткова винагорода (понад 45 тис. грн).

Інші заступники керівника поліції отримали:

  • Олександр Лиманець — 105 669 гривень, зокрема 45 тисяч — додаткова винагорода;
  • В’ячеслав Шинкарьов — 104 756 гривень, з яких 39 тисяч — премія;
  • Микола Вербицький — 104 970 гривень, майже половина — премія і винагорода.

Колишній начальник поліції області Ігор Король, який у квітні вже не очолював управління, отримав 100 424 гривень. Майже 83 тисячі з цієї суми — матеріальна допомога для оздоровлення.

Новий керівник ГУНП Херсонщини Роман Козьяков, який офіційно обійняв посаду на початку квітня, отримав 63 328 гривень, з яких левова частка — 45 388 гривень — це премія. Полковник до призначення на Херсонщину очолював поліцію Кіровоградської області. До того працював у карному розшуку Києва, згодом — у поліції Київщини, де був заступником начальника обласного управління. На керівній посаді перебуває з 2016 року.

Як зазначили журналісти, загалом дані про зарплати керівництва поліції Херсонщини демонструють значну частку премій та додаткових винагород, які часто перевищують базові оклади у кілька разів.

А чотири народні депутати від Херсонщини задекларували скромні статки: живуть на зарплату, не купують нового майна, а заощадження залишаються майже незмінними. У більшості — лише стабільна парламентська зарплата та відсутність коштовної нерухомості чи оновлень у доходах із 2022 року.


Анна Бальчінос



Джерело

Continue Reading

Суспільство

В Одеську область прилетіли червонокнижні птахи з незвичайними дзьобами (відео) – Новини Одеси

Published

on


Має ноги як у лелеки, сидить на дереві як чапля, а плаває не гірше за пелікана.

У Національний природний парк “Тузлівські лимани” прилетіли на гніздування червонокнижні косарі. Це великі білі птахи водно-болотних угідь з характерними лопатоподібними дзьобами.

Відеозаписом поділився співробітник парку, доктор біологічних наук Іван Русєв.

Косар (білий) занесений до Червоної книги України (вразливий вид). Зимує переважно у Центральній та Східній Африці, Індії та Китаї. В Україні оселяється на прісних та солонуватих водоймах, де гніздиться колоніями. Гнізда влаштовує на кущах, зламах очерету чи деревах. Пара насиджує 3-6 яєць протягом 21-25 діб. Пташенята вилуплюються в червні, а набувають здатності літати в липні.

Проціджуючи мул через дзьоб-лопатку, птах добуває корм – безхребетних і мальків риб. Косар єдиний представник роду ібісових, що трапляється в Європі. На жаль, у зв’язку з руйнуванням місця існування у наші дні птах зустрічається дедалі рідше. Болота осушуються і забруднюються, а птахи втрачають місця гніздування і джерела повноцінної їжі.

Рухи дзьоба птаха здалека нагадують рух косаря, тому й звідси українська назва цих птахів. Зазвичай косарі годуються у воді, проте не втрачають нагоди поживитися і на березі, наздоганяючи здобич швидкими кроками.

Косар поєднує в собі риси багатьох птахів: він має ноги як у лелеки, сидить на дереві як чапля, а плаває не гірше за пелікана.



Дізнайтесь головні новини Одеси першими в и .





Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.