Війна
Зброя ЗСУ — САУ Gepard — ключовий актив в обороні — новини України

Одна з ключових переваг Gepard — можливість уражати та нейтралізовувати цілі на різних відстанях і швидкостях залежно від конкретної загрози. Навчання і досвід екіпажу вкрай важливі в успіху системи, зазначають автори публікації.
Одна з систем озброєння виявилася незамінною для захисту українського неба в війні в Україні. Німецька самохідна зенітна установка Gepard на модифікованому шасі танка Leopard 1 стала важливим активом для українських військ, особливо в протистоянні безпілотникам Shahed, ракетами та іншим повітряними загрозами. Про це пише Army Recognition.
За словами капітана ЗСУ Олега Дудки, ефективність Gepard у тому, що стосується оборони України очевидна. Навідник-оператор Сергій, який має безпосередній досвід роботи з системою, може похвалитися послужним списком, що вражає: чотири знищені ракети та 28 Shahed. Ці виняткові показники підкреслюють мобільність і точність Gepard у боротьбі з широким спектром повітряних загроз.
Одна з ключових переваг Gepard — можливість уражати та нейтралізовувати цілі на різних відстанях і швидкостях залежно від конкретної загрози. Навчання і досвід екіпажу вкрай важливі в успіху системи, зазначають автори публікації. Оскільки оператори навчені швидко діагностувати та реагувати на несправності — звідси оптимальна продуктивність на полі бою. До всього іншого, можливості самодіагностики системи підвищують її надійність.
Характеристики САУ Gepard
- вогневі можливості ППО Gepard забезпечуються двома скорострільними гарматами калібру 35-мм;
- скорострільність — близько 1100 пострілів на хвилину;
- вогнева міць, що вражає, у поєднанні зі складною радіолокаційною системою дозволяє САУ Gepard ефективно знищувати різні типи повітряних загроз — чи то безпілотники, чи то крилаті ракети;
- радіус дії радара — від 750 метрів до 16 кілометрів.
Людський фактор — ще один фактор успіху. Екіпаж Сергія, який має багаторічний досвід експлуатації, став вельми ефективним у використанні всіх можливостей системи. Бувши досвідченим оператором, Сергій відзначає мобільність і потужність “Гепарда”, а також швидку адаптацію до різних типів повітряних загроз. Різні типи боєприпасів системи, включно з осколковими, запалювальними та трасувальними, надають необхідні інструменти для точного ураження широкого спектра повітряних цілей.
Експлуатаційний успіх “Гепарда” зробив його фаворитом серед українських захисників, які працюють із ППО. Коли його попросили перерахувати 3 найкращі системи для боротьби з БПЛА, Сергій, не вагаючись, сказав: “Гепард, Гепард і знову Гепард”. Це вказує на доведену ефективність системи та її вирішальну роль у захисті українського неба.
Машина розвиває швидкість до 80 кілометрів на годину, що робить її швидким і гнучким рішенням для розгортання на передовій. Крім того, варто відзначити витрату палива: для ефективної роботи системи потрібно близько 985 літрів палива. Попри значні потреби в паливі, Gepard залишається високоефективним інструментом для протидії повітряним загрозам, особливо в складних умовах.
Нагадаємо, що РФ розгортає БПЛА “Іноходець” для захисту від українських морських дронів.
Також повідомлялося, що війська РФ вирішили по-новому використовувати гаубиці “Гіацинт”.
Війна
Росіяни відправляють погано навчених новобранців на передову

Заяви російських посадовців свідчать про те, що Росія може залучати достатньо сил для заміщення втрат на полі бою і збільшувати своє угруповання військ шляхом швидкого розгортання погано підготовлених підрозділів на передовій, намагаючись представити це як важіль впливу на переговорах з Україною і Заходом.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), передає Укрінформ.
В ISW звернули увагу на заяву Володимира Путіна про те, що до російської армії щомісяця добровільно вступають від 50 000 до 60 000 осіб. Він вказав це як частину заяви про те, що Росія має більший щомісячний призов, ніж Україна, і тому, можливо, перебільшує ці цифри, щоб представити численність російської армії на тлі переговорів з Україною і Заходом.
На думку аналітиків, російський диктатор, вочевидь, погоджується на значні втрати на полі бою для тиску на Україну.
«Росія продовжує зазнавати втрат особового складу, які можна порівняти з втратами російських військ у період інтенсивного наступу восени 2024 року, незважаючи на сповільнення темпів наступу в перші чотири місяці 2025 року. Російські війська, ймовірно, зможе отримати достатню чисельність особового складу, щоб підтримувати рівень заміщення і збільшувати чисельність угруповання в Україні шляхом швидкого розгортання непідготовлених військових на передовій», – вважають аналітики.
ISW неодноразово отримувала повідомлення про те, що російські призовники мають лише місяць навчання перед відправкою в Україну, і така обмежена підготовка, ймовірно, обмежує можливості новобранців і загальну здатність російських військ успішно проводити складні операції.
«Нині російські військові надають перевагу відправленню погано підготовлених новобранців у піхотні атаки з високим рівнем втрат… незважаючи на те, що вони зазнають більших втрат на квадратний кілометр, у спробі чинити тиск на Україну і Захід, щоб змусити їх погодитися з російськими вимогами на переговорах», – вважають аналітики.
На їхню думку, Росія намагається затягнути переговори, щоб домогтися додаткових поступок від Сполучених Штатів і водночас досягти додаткових успіхів на полі бою.
Крім того, російські військові можуть також надавати пріоритет вербуванню в межах довгострокових зусиль зі створення післявоєнного стратегічного резерву на випадок потенційного майбутнього конфлікту з НАТО, зазначають в ISW.
Як повідомляв Укрінформ, загальні бойові втрати російських військ з 24 лютого 2022 року по 14 травня 2025 року на війні проти України становлять близько 969 тисяч 370 осіб, з них 1240 осіб – за минулу добу.
Війна
бригада імені короля Данила відбила штурм росіян у Часовому Яру

У Часовому Яру Донецької області воїни 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила Сухопутних військ України відбили штурм російських загарбників на бронемашинах.
Війна
Ворог намагається прорватися до адмінкордону з Дніпропетровщиною, точаться запеклі бої

На Південному напрямку російська армія продовжує обстріли та проводить штурмові дії, найгарячіше – на Новопавлівському напрямку, де ворог намагається прорватися в бік адміністративного кордону Донецької, Запорізької і Дніпропетровської областей.
Про це в телеефірі повідомив речник Сил оборони Півдня Владислав Волошин, передає кореспондент Укрінформу.
«Повної тиші і взагалі тиші як такої на півдні не було, тому що противник продовжував і артилерійські обстріли, і завдавав ударів дронами-камікадзе, а також авіаційних ударв – і керованими авіаційними бомбами, і некерованими авіаційними ракетами. Також він проводив штурмові дії, і кількість їх доволі висока. На кожному з напрямків по-різному, але, наприклад, на Новопавлівському це досить велика кількість – 24 бойові зіткнення. Противник доволі активний на півдні», – сказав Волошин.
За словами речника, найактивніше ворог діє на Новопавлівському напрямку, де він намагається прорватися в бік адміністративного кордону Донецької, Запорізької і Дніпропетровської областей.
«Там сьогодні зібрано чимало штурмової піхоти ворога. Це штурмові підрозділи з чотирьох російських полків, які на порівняно невеликій ділянці лінії бойового зіткнення намагаються здійснювати свої штурмові дії. Сили оборони України ведуть маневрову оборону, намагаються знищувати ворогів. Противник тут зазнає великих втрат – приблизно 150 чоловік особового складу на добу», – сказав Волошин.
Він додав, що під час штурмів ворог використовує велику кількість мотоциклетної техніки, яку Сили оборони також знищують.
На Оріхівському напрямку ворог намагається прорвати лінію оборони і захопити плацдарм поблизу населених пунктів Степове, Лобкове, Малі Щербаки. «Він хоче взяти під контроль цей плацдарм для того, щоб тримати під вогневим контролем наші логістичні шляхи, які йдуть із Запоріжжя на схід,.. до Гуляйполя і Оріхова, а також здійснювати звідти вогневий вплив по самому обласному центру Запоріжжя, здійснювати обстріли його південного і східного передмістя. Тому вже декілька місяців поспіль безуспішно, але ворог все одно продовжує тут свої штурмові дії», – пояснив Волошин.
Водночас він констатував, що дефіциту дронів-камікадзе у загарбників немає. За інформацією речника, за минулу добу зафіксовано понад 600 ударів дронами-камікадзе та 300 дронів на скид із застосуванням понад 400 боєприпасів. Загалом, за останній час ворог збільшив кількість таких ударів на 20%, сказав речник.
Сили оборони, за його словами, ефективно знищують артилерійські системи росіян завдяки успішній контрбатарейній боротьбі. Та коли у ворога менше артилерії, він більше застосовує дронів та авіацію.
Щодо ситуації на Запорізькому напрямку, речник нагадав, що російські окупанти, щоб прорватись до Дніпропетровської області, намагаються захопити Зелене Поле, Вільне Поле, Новопіль, Новосілку.
«Там сьогодні тривають доволі запеклі і активні бойові дії. Проте Сили оборони ведуть позиційну оборону і намагаються не пустити ворога, завдаючи йому великих втрат», – заявив Волошин.
Як повідомляв Укрінформ, на фронті минулої доби, 12 травня, було зафіксовано 166 бойових зіткнень між Силами оборони України та російськими загарбниками.
-
Суспільство1 тиждень ago
Одеські ресторани назвали найгіршими з дотримання закону про заборону куріння Анонси
-
Політика1 тиждень ago
Євген Пікалов, заступник міністра юстиції України
-
Політика7 днів ago
Путін не хоче жодного миру і не готовий до припинення вогню
-
Політика1 тиждень ago
помер Федорук, який був мером міста 17 років поспіль
-
Усі новини7 днів ago
супутник 12 років спостерігав за «монстром»
-
Суспільство7 днів ago
В Одесі за гроші запускали салюти під час атаки росіян Анонси
-
Події1 тиждень ago
Євробачення-2025: головне про пісенний конкурс
-
Політика1 тиждень ago
Уряд Мерца проводитиме більш активну політику щодо України