Спорт
Усик захистив дисертацію – Антиплагіатна ініціатива вимагає скасувати її результати

В антиплагіатній ініціативі “Дисергейт” розкритикували боксера через порушення принципів академічної доброчесності і назвали захист Усиком дисертації “ганьбою української науки”.
Чемпіон з боксу, українець Олександр Усик захистив дисертацію на тему “Адміністративно-правове забезпечення міжнародного співробітництва у сфері фізичної культури та спорту” в Харківському національному університеті внутрішніх справ. Трансляцію захисту роботи опублікували 18 березня.
Опонентом Усика на захисті був заслужений тренер України з кікбоксингу Олександр Моргунов.
Після виступу аспіранта і наукової дискусії, йому присудили науковий ступінь доктора філософії у галузі “право”. Таке рішення Вчена рада ухвалила одноголосно, зауваживши, що не має зауважень щодо присудження боксеру наукового ступеня.
Втім, в антиплагіатній ініціативі “Дисергейт” висловили невдоволення тим, що боксер отримав звання доктора філософії. Координаторка організації Світлана Вовк у своєму “Фейсбуку” розкритикувала боксера через порушення принципів академічної доброчесності. Вона назвала захист дисертації “ганьбою української науки”.
“Пане Усик, навіщо імітувати захист дисертації? Навіщо вам потрібно знецінювати українську науку таким вчинком? Ви хочете отримати доплату за фейковий ступінь і долучитися до фейкових науковців, які грабують бюджет України? Враховуючи вашу зайнятість та розклад тренувань і поєдинків, очевидно, що ви не мали часу для того, щоб проводити дослідження, писати статті та дисертацію, брати участь у конференціях”, – написала активістка.
Світлана Вовк звернулася до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти з проханням скасувати рішення вченої ради через академічний обман. Також вона звинуватила Харківський національний університет внутрішніх справ в імітації атестаційного процесу.
“Вважаю, що чемпіон, якщо він гідний всіх тих перемог, повинен відмовитися від фейкового диплому та принести вибачення суспільству. А його науковий керівник, члени спецради повинні бути відсторонені від діяльності”, – пише Вовк.
Нагадаємо, що у 2020 році Олександр Усик став студентом психологічного факультету Харківського національного університету внутрішніх справ. До цього він вже мав одну вищу освіту, яку здобув у Львівському державному університеті фізичної культури.
12 лютого повідомлялося, що Олександр Усик готується завершити боксерську кар’єру. Він проведе ще 2 поєдинки.
Спорт
Діого Жота незадовго до смерті отримав пораду від лікарів

28-річному Діогу Жоті, футболістові “Ліверпуля”, який загинув в автокатастрофі разом зі своїм 26-річним братом Адре 3 липня, зробили невелику операцію, після якої рекомендували поки що відмовитися від подорожей літаками.
Саме тому брати-футболісти планували повернутися в Ліверпуль до початку передсезонної підготовки по воді. Підготовка мала стартувати вже з 7 липня, пише ВВС.
Розслідувачі вважають, що Діогу їхав машиною з Порту, щоб сісти на пором із Сантандера на півночі Іспанії, звідки в Плімут і Портсмут на півдні Англії є поромні маршрути.
Дорогою вони потрапили в аварію після того, як у Lamborghini, у якому їхали футболісти, луснула шина під час обгону іншого авто на трасі А-52 в муніципалітеті Сернаділья в іспанській провінції Самора. Остання розташована недалеко від кордону з Португалією.
Після того, як лопнула шина, спорткар злетів з дороги в кювет. Водій і пасажир загинули на місці.
Цією ж дорогою Жота їхав на весілля зі своєю подругою дитинства і матір’ю його дітей Руге Кардозу два тижні тому.
Вдова Жоти показала кадри їхнього весілля після смерті чоловіка
У нього залишилося троє дітей — сини Денис і Дуарте, а дочка, ім’я якої не розголошують, народилася 2024 року.
У футболіста залишилося троє дітей
Фото: Diogo Jota/Instagram
Жота забив 65 голів у 182 матчах за “Ліверпуль”, допомагаючи їм виграти Кубок Англії і Кубок ліги у 2022 році, а також титул Прем’єр-ліги минулого сезону.
Раніше він грав за “Пасуш де Феррейра”, “Атлетіко Мадрид”, “Порту” і “Вулвергемптон”, за які він забив 44 голи в 131 грі.
Останній матч Жоти був за Португалію у фіналі Ліги націй УЄФА проти Іспанії. Він забив 14 голів у 49 міжнародних матчах.
Брат Жоти, який загинув в авіакатастрофі, також був професійним футболістом — за португальський клуб другого дивізіону “Пенафіел”.
Раніше Фокус писав, що український захисник “Лос-Анджелеса” обурився через прапор РФ на матчі.
Ми також розповідали, що в Сербії замість найкращих моментів матчу з Андоррою показали геймплей eFootball.
Спорт
екскапітан «Динамо» Сидорчук розповів про дружбу із російським футболістом

Колишній хавбек київського “Динамо” та збірної України Сергій Сидорчук розповів, що нині спілкується із колишнім захисником московського “Динамо” та збірної Росії Романом Нойштедтером. Обидва футболісти нині грають за бельгійський ФК “Вестерло”.
Роман Нойштедтер перейшов до “Вестерло” у лютому 2022-го, Сергій Сидорчук – через півтора року. Українцю спочатку не сподобалася ідея виступати за одну команду із росіянином. Але потім вони поспілкувались та знайшли спільну мову, розповів Сидорчук в інтерв’ю Денису Бойку, колишньому воротарю збірної України.
Дивитись із 33.44: Сергій Сидорчук розповів про стосунки із колегою по команді, росіянином Романом Нойштедтером
Сидорчук розповів, що за іронією, першою людиною, яку він зустрів на базі, був саме Роман Нойштедтер. А потім він мав розмову із начальством.
“Спортивному директору, а потім генеральному я сказав, що я не можу робити такий крок і таке інше. Вони порадили мені поговорити з ним: “Просто поговори – і все зрозумієш”. Я не хотів розмовляти, скажу чесно. Але ми з ним зідзвонились, і він пояснив усю ситуацію”, – заявив Сидорчук.
Він розповів, що спочатку холодно ставився до Нойштедтера і навіть відмовлявся тиснути йому руку, але потім ситуація змінилася.
“Я відразу сказав, що не можу потиснути йому руку, поки… Знову ж таки він мені все пояснив. Якщо чесно: він класна людина. Дуже допомагав мені в адаптації. Для мене він європеєць, бо все своє дитинство та життя він провів у Німеччині. Він жив у Киргизстані, де в нього бабуся з дідусем. Він знає шість мов. Ментальність у нього не така, як у нас, не така, як у тих”, – зазначив футболіст.
За словами Сидорчука, Роман Нойштедтер взагалі нічого не знав про війну.
Сергій Сидорчук дав інтерв’ю Денису Бойко
Фото: Скріншот
“Він взагалі нічого не розумів. Зараз, коли я йому пояснюю, показую відео, обстріли і все таке інше… У нього є нюанси, пов’язані з паспортом. Я не можу просто розповідати. Це не моя історія, це історія цієї людини. Я не можу розповідати про це. Я можу сказати, що він дійсно класний пацан, порядна людина”, – сказав Сидорчук, зауваживши, що Нойштедтер залишиться в команді ще на рік.
Хто такий Роман Нойштедтер
Роману Нойштедтеру 37 років. Він народився у Дніпрі, де його батько, також відомий футболіст, грав за місцевий ФК “Дніпро”. Кар’єру футболіста розпочав у Німеччині, де встиг провести два товариські матчі за збірну Німеччини. У 2016 році Нойштедтер отримав російський паспорт, відмовившись від німецького громадянства, і став грати за збірну Росії. У 2019-2021 роках захисник виступав за московське “Динамо”.
Роман Нойштедтер
Фото: Скріншот
Нагадаємо, у Сербії на місцевому телебаченні хотіли показати перемогу вітчизняної збірної, але натомість випустили в ефір відео з комп’ютерної гри. Тож по екрану “бігали” піксельні “футболісти” eFootball.
Нагадаємо, 11 червня збірна України здобула перемогу над командою Нової Зеландії з рахунком 2:1 у рамках міжнародного турніру Canadian Shield.
Спорт
Уперше за 26 років: Україна завоювала “золото” чемпіонату Європи-2025 зі стрибків у воду

Українська пара Ксенія Бочек і Діана Карнафель виборола для збірної України золоту медаль на чемпіонаті Європи зі стрибків у воду, який проходить в Антальї. Дебютантки турніру стали першими у змаганнях із синхронних стрибків із 3-метрового трампліну.
Про це пише видання “Суспільне Спорт”.
На чемпіонаті Європи-2025 Україна була представлена в жіночих синхронних стрибках із 3-метрового трампліну.
У змаганнях брав участь дует Ксенії Бочек і Діани Карнафель, для яких цей турнір став дебютним на континентальному рівні. Загалом у цій дисципліні виступили спортсменки з восьми країн.
Ксенія Бочек і Діана Карнафель
Для України — це друга в історії перемога саме в цій дисципліні на Євро зі стрибків у воду (також “золото” було 1999 року).
Також до цього збірна України впевнено стартувала на чемпіонаті Європи зі стрибків у воду, здобувши перемогу в змішаних командних змаганнях. Українські спортсмени показали найкращий результат, випередивши найближчих переслідувачів — команду Німеччини — майже на сім балів.
Нагадаємо, що нещодавно українська легкоатлетка здобула третю поспіль перемогу у стрибках у висоту на чемпіонатах Європи. Вона повторила рекорд знаменитої Розмарі Аккерман, яка вигравала першості зі стрибків у висоту протягом 1974-1976 років.
Раніше повідомлялося, що Магучіх отримала звання “Спортсменка року”-2024. Протягом місяця спортивні функціонери, а також уболівальники, обирали найкращих легкоатлетів і легкоатлеток 2024 року.
-
Події1 тиждень ago
Фільм «Notre guerre» Леві є кінематографічним свідченням стійкості українців
-
Усі новини1 тиждень ago
вчені наблизилися до розгадки значень кіпу (фото)
-
Політика1 тиждень ago
Обрання запобіжного заходу Чернишову перенесли на 27 червня
-
Усі новини1 тиждень ago
Захист від балістики — у США успішно випробували радар Lockheed Martin
-
Війна1 тиждень ago
Українське військо у 2025 році
-
Політика1 тиждень ago
Трамп не виключає виділення нової допомоги Україні з боку США
-
Події1 тиждень ago
На фестивалі «Миколайчук OPEN» відбулася премʼєра фільму «Троє»
-
Відбудова1 тиждень ago
Реєстр збитків відкрив прийом заяв про втрачене на ТОТ майно