Одеса
Правоохоронець на Одещині переправляв чоловіків до Молдови

ДБР на обшуку. Фото: Державне бюро розслідувань
Правоохоронець на Одещині створив канал нелегального переправлення чоловіків до Молдови. Проте його піймали на гарячому, йому загрожує до 9 років позбавлення волі.
Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.
Читайте також:
Подробиці справи
За даними слідства, фігурант шукав чоловіків, які бажали уникнути мобілізації, та пропонував їм нелегальний виїзд до невизнаного Придністров’я в обхід пунктів пропуску. Вартість такої “послуги” становила 7 тис. доларів США. Правоохоронець обіцяв особисто провести ухилянтів уночі до визначеного місця на кордоні та показати, як самостійно перейти його поза контролем служб. Він стверджував, що вже неодноразово організовував подібне переправлення. Співробітники Державного бюро розслідувань затримали його під час отримання коштів за обіцяну допомогу.
Яке покарання загрожує
Прикордоннику повідомили про підозру за ч. 3 ст. 332, та ч. 2 ст. 369-2 КК України (організація незаконного переправлення осіб через державний кордон та отримання неправомірної вигоди). Йому загрожує до 9 років позбавлення волі.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про чоловіків, які вивозили в Молдову та Румунію за 12 тисяч. А також про затримання перевізника ухилянтів.
Одеса
15:55 Одеські пляжі не пристосовані для людей з інвалідністю

15:55
Одеські пляжі не пристосовані для людей з інвалідністю
Джерело
Одеса
Затримали під час переправлення до Молдови

Після затримання. Фото: Південне регіональне управління Держприкордонслужби України
На Одещині двоє ділків намагались незаконно переправити чоловіка призовного віку до Молдови, але правоохоронці їх викрили. Їм загрожує позбавлення волі на строк від семи до дев’яти років з конфіскацією майна.
Про це повідомляє Південне регіональне управління Держприкордонслужби України.
Читайте також:
Подробиці справи
За даними слідства, мешканці Одещини через соцмережі підшукували охочих нелегально потрапити до Молдови. Фігуранти заздалегідь узгодили план незаконного переправлення одного з клієнтів. У селищі Сарата один із них зустрів “замовника” та, отримавши аванс у розмірі 4 тис. доларів США, відправив автобусом до іншого фігуранта. Останній, своєю чергою, мав отримати 3 тис. доларів за послуги з надання житла та супровід до державного кордону. Правоохоронці затримали правопорушників “на гарячому” під час отримання грошей. У них вилучено речові докази, що підтверджують їх причетність до кримінального правопорушення, зокрема, мобільні телефони та кошти.
Яке покарання загрожує
Фігурантам повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 КК України (незаконне переправлення через кордон). Їм загрожує позбавлення волі на строк від семи до дев’яти років з конфіскацією майна.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про чоловіка, який переправляв ухилянтів за кордон. А також про 47 призовників, яких зупинили на Одещині.
Одеса
Перейменування вежі Пушкіна в Аккерманській фортеці на Одещині

Вежа Пушкіна. Фото: Борис Мавлютов, Власна робота
Аккерманська фортеця, у Білгороді-Дністровському на Одещині, поступово звільняється від імперських найменувань. Одним із кроків стало прибирання назви “вежі Пушкіна”, яка не мала під собою ніякого історичного підґрунтя.
Про це повідомляють журналісти “Суспільного”.
Читайте також:
Деколонізація фортеці
У рамках деколонізації з фортеці прибрали низку російськомовних вказівників та вивісок. Особливу увагу привернула так звана “вежа Пушкіна”. Свого часу її так назвали через те, що відомий російський поет провів в ній одну ніч під час мандрівки Бесарабією. На одній зі світлин споруди зберігся напис про цей факт. Усе тому, що місцеві фотографи намагалися зробити свої роботи привабливішими для продажу, тому підписували їх вигаданими історичними коментарями. Фахівці запевняють: це не мало бути підставою, для надання вежі імені Пушкіна.
“Ця історія є брехнею. Пушкін дійсно відвідував Білгород-Дністровську фортецю під час подорожі Бессарабією в грудні 1821 року, але пробув в ній зовсім недовго. Споруда без опалення, пора року дуже морозна, тож ночівля була неможливою. Після окупації території румунами про царських фотографів ніхто не згадував, тож вигадка про ніч Пушкіна у фортеці закріпилася”, — каже історик Вадим Поздняков.
Аккерманська фортеця
Аккерманська фортеця — історико-архітектурна пам’ятка та найбільша фортеця України. Була споруджена за часів Пізнього середньовіччя (XIII — XV століття) на місці руїн античного поліса Тіра. Розташована в м. Білгород-Дністровський Одеської області. Вона розділена внутрішніми стінами на кілька дворів, які могли бути самостійними фортифікаційними об’єктами. Цитадель її розташована на території Гарнізонного двору, що має площу близько двох гектарів. За часів Середньовіччя у різні періоди фортецею користувалися генуезці, Молдовське князівство, румуни та османи.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про скандал через вказівники в Одесі. А також про вимогу активістів прибрати мурал з Пушкіним.
-
Усі новини1 тиждень ago
Жінка покоління Z не повірила своїм очам, коли прочитала записку від покоївки (фото)
-
Політика7 днів ago
Зеленського непокоїть вплив російської дезінформації на оточення Трампа
-
Політика6 днів ago
Макрон зустріне Зеленського в Єлисейському палаці в середу
-
Війна1 тиждень ago
Указ Путіна про громадян України у Росії та на ТОТ є примусовим інструментом русифікації
-
Усі новини1 тиждень ago
Блогери спустили камеру в «найглибшу печеру Америки»: що вони побачили (відео)
-
Відбудова1 тиждень ago
Будинки в Ягідному на Чернігівщині вже відновлені на 80%
-
Суспільство1 тиждень ago
Під час нічної атаки на Київ пошкоджений офіс видання OBOZ.UA
-
Політика1 тиждень ago
Українська делегація розпочала зустріч з американською командою в Ер-Ріяді