Connect with us

Політика

Зеленський оприлюднив декларацію про доходи за 2024 рік: подробиці

Published

on



Президент України Володимир Зеленський оприлюднив декларацію про доходи його та членів сім’ї за 2024 рік, загалом отримавши майже 15,3 млн грн. Найбільшу частку склали доходи від погашення облігації внутрішньої держпозики (ОВДП) на суму в 8 млн 585 тис. 532 грн.

Про це повідомляє пресслужба глави держави.

“Доходи Глави держави та членів його сім’ї склали 15 млн 286 тис. 193 гривні, зокрема дохід від погашення ОВДП – 8 млн 585 тис. 532 грн. У 2024 році доходи складалися із заробітної плати Глави держави, банківських відсотків і доходу від надання власної нерухомості в оренду. Загалом ця сума доходу склала 6 млн 700 тис. 661 грн”, — вказано у повідомленні.

Пресслужба Зеленського повідомила, що збільшення доходів родини глави держави порівняно з 2023 роком відбулося завдяки “відновленню надходження повної суми орендних платежів”.

“Залишок грошових коштів родини Глави держави на кінець 2024 року значно не змінився. Інших суттєвих змін щодо активів, нерухомого майна, транспортних засобів у родині Президента України минулого року не відбулося”, — резюмується в повідомленні пресслужби президента.

Згодом НАЗК оприлюднила загальну декларацію Зеленського та членів його родини за 2024 рік. За минулий рік глава держави отримав заробітню плату в розмірі 336 тис. гривень, а подружжя продовжує володіє низкою нерухомого та цінного майна.

Зокрема, у власності президента перебуває квартира у столиці України площею 131,9 кв.м, два гаражі у Києві площею 20,9 кв.м і 20,7 кв.м, 25% квартири у Києві у співвласності із братами Шефірами площею 254,5 кв.м, а також 50% квартири у співвласності із Сергієм Шефіром площею 198,6 кв.м.

Серед нерухомості першої леді Олени Зеленської вказані квартира у тимчасового окупованому Криму площею 129,8 кв.м, паркомісце на 16,1 кв.м, 33% нежитлового приміщення у співвласності з Оленою і Ларисою Шефір площею 337,8 кв.м і квартира у Києві площею 284 кв.м.

За даними декларації, подружжя Зеленських мають право користування квартирою у Великій Британії площею 91.9 м. кв. з 2014 року, а також користування державною дачею у Києві з господарськими будівлями та спорудами загальною площею 4011,10 кв.м.

Президент Зеленський продовжує володіти автомобілем LAND ROVER 2016 року випуску, а його дружина – MERCEDES-BENZ S 500 4 MATIC 2014 року випуску. Сім’я Зеленських також має кілька годинників відомих марок як Breguet, Rolex, Tag Heuer, Piaget, Bovet, ціну яких у декларації не вказано.

Раніше повідомлялося, що президент України хоче “серйозної” реакції від США на обстріли РФ “Шахедами”. Зеленський заявив, що державі потрібна “серйозна” реакція від країн-партнерів і закликав “примусити” Кремль до миру.

Згодом стало відомо, що Зеленський хоче провести вибори президента влітку. ЗМІ пишуть, що глава націлений провести вибори на початку липня, припускаючи, що на той час в Україні буде скасовано воєнний стан.



Джерело

Політика

Посольство України відреагувало на інформацію щодо промови посла Боднара

Published

on



Посольство України в Польщі застерегло, що в соцмережах розповсюджується неправдива і маніпулятивна інформація на тему виступу посла України в Польщі Василя Боднара у межах цьогорічної річниці Волинського злочину під час офіційного заходу в Хелмі 11 липня.

Про це Посольство України у Польщі повідомило в Фейсбуці, передає Укрінформ.

«Звертаємо вашу увагу на те, що в соціальних мережах поширюється неправдива та маніпулятивна інформація щодо промови посла України в Польщі пана Василя Боднара, виголошеної під час церемонії вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії в Хелмі. Маніпуляції щодо тривалості цієї промови вже були спростовані у ЗМІ, – йдеться в повідомленні.

У посольстві зауважили, що у понеділок, 14 липня, повний запис виступу транслював телеканал Republika, який записав подію на місці.

«Ми хотіли б наголосити, що коли йдеться про такі важливі та делікатні теми, використання перевіреної та достовірної інформації є особливо важливим», – йдеться в дописі.

Своєю чергою посол Боднар розмістив відео із своїм виступом у Хелмі у соцмережі X, зазначивши, що він робить це у зв’язку з тим, що навколо нього триває «маніпуляція і брехня». З виступу видно, що він тривав декілька хвилин, а не як йому закидають – кільканадцять секунд.

У польських соцмережах в останні дні активно розповсюджувалася фейкова інформація про те, що посол Боднар на цій урочистості виступав нібито 16 секунд. Маніпулятивне відео, на якому відображено лише кілька останніх речень з промови українського дипломата, переглянули в соцмережах десятки тисяч користувачів. Маніпулятивне відео з негативними коментарями розповсюджували також окремі депутати Сейму Польщі.

Фактчекери інтернет-видання Tvn24.plдетально описали маніпуляцію з виступом посла України в Польщі.

Читайте також: У Польщі очікують отримати найближчим часом згоду на подальші пошукові роботи у Пужниках

Як повідомляв Укрінформ, новообраний президент Польщі, голова Інституту національної пам’яті Польщі Кароль Навроцький у 82-у річницю трагічних подій на Волині, яка в Польщі на державному рівні відзначається 11 липня, закликав українську владу «системно вирішити» справу щодо надання дозволів на проведення пошуково-ексгумаційних робіт жертв цього злочину.



Джерело

Continue Reading

Політика

У Раді обговорюють можливість виїзду за кордон для чоловіків до 24 років

Published

on



У Верховній Раді обговорюють можливість дозволити чоловікам віком 18-24 років виїжджати за кордон.

Про це повідомив Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук під час спілкування із журналістами, передає кореспондент Укрінформу.

«Ви знаєте, що український парламент це 398, станом на зараз, людей, які наділені правом законодавчої ініціативи. Я знаю, що ця тема проговорюється в тому числі у профільному комітеті… Знаю, що такі ідеї є», – розповів він.

Водночас Стефанчук зазначив, що не може говорити за парламентаріїв та комітет, адже не знає, «до якої думки вони прийдуть».

«Від 18 до 25 – це ті люди, які не підлягають мобілізації, але мають можливості реалізовувати низку своїх прав. Ми повинні знайти механізм, аби дати можливість зреалізуватися в цих правах», — підкреслив Голова ВР.

Читайте також: Рада продовжила воєнний стан і мобілізацію ще на три місяці

Він додав, що буде прислуховуватись до думок колег з профільного комітету.

Як повідомляв Укрінформ, народні депутати готують законопроєкт, що дозволить студентам, які навчаються в іноземних вищих навчальних закладах, вільно виїжджати за межі України.



Джерело

Continue Reading

Політика

Безсмертний: Стара система безпеки зруйнована, формуються нові союзи, в центрі

Published

on



Про це в інтерв’ю Укрінформу сказав український політик і дипломат Роман Безсмертний.

«Україна сьогодні має 21 двосторонню угоду з партнерами у сфері безпеки й оборони. Це свідчить про те, що стара система безпеки більше не працює. Ми входимо в епоху нових, горизонтальних альянсів замість бюрократизованих багатосторонніх блоків», – зазначив Безсмертний.

За його словами, нещодавні події, зокрема візит президента Франції Еммануеля Макрона до Великої Британії та підписання безпекових угод між Парижем і Лондоном, а також Лондоном і Берліном, стали ознаками глибинної геополітичної трансформації.

«Ці союзи – не просто дипломатичні жести. Це нова стратегічна конфігурація. Макрон іде на координацію ядерних стратегій з Британією – це відлуння Антанти. А союз Берліна й Лондона – це вже справжня геополітична новація, якщо згадати історичне суперництво між Антантою і «віссю» Рим-Берлін-Токіо», – наголосив дипломат.

Він нагадав, що ще у 2021 році тодішня міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс попереджала: світова безпекова система майбутнього буде лабільною, мозаїчною, із поєднанням двосторонніх і багатосторонніх форматів.

«Це можуть бути двосторонні чи чотиристоронні союзи (на кшталт Міжмор’я), оборонні ініціативи, як AUKUS або “Рамштайн”, і навіть життєздатне НАТО. Усі ці структури стають частинами єдиного поля безпеки», – зазначив Безсмертний.

Він також послався на нещодавню публікацію колишнього прем’єра Великої Британії Ріші Сунака в The Wall Street Journal, де той окреслює майбутнє як «демальянси XXI століття» – систему, в якій безпека базується на швидких і прагматичних двосторонніх або тристоронніх зв’язках, як це було у XIX столітті.

Читайте також: Кремль нервує через тиск на російські медіа у Європі – розвідка

«Паралелі з епохою династичних союзів і політичного реалізму більше не виглядають анахронізмом. Вони знову стають робочими інструментами», – зазначив дипломат.

На думку Безсмертного, попереду у світу – роздоріжжя: або цивілізоване реформування системи безпеки, або новий цикл великих воєн, які вже будуть не регіональними, а континентальними чи глобальними.

«Можливі два сценарії. Або світ і надалі обиратиме таких, як Трамп, Фіцо чи Орбан – і тоді авторитаризм отримає реванш. Або до влади прийдуть нові політики – демократичні, прагматичні, рішучі. Такі, як Мерц чи Мелоні. У цьому випадку можливе формування справжньої коаліції свободи», – підкреслив він.

Безсмертний також окреслив можливу послідовність геополітичних рішень у новій системі: спершу – приборкання режиму в Ірані, далі – стратегічна поразка Кремля, а потім – протистояння Китаю як головному виклику майбутнього.

Читайте також: Безпека Європи та України взаємопов’язана – Кошта

Окремо він наголосив на рольових змінах України в системі європейської безпеки.

«Збройні сили України – це не армія для парадів. Це боєздатна, навчена, мотивована сила. Вона вже отримала визнання – і в США, і в Європі. І саме тому українська армія може стати основою об’єднаних, багатонаціональних сил майбутньої Європи», – заявив Безсмертний.

Як повідомляв Укрінформ, прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що військові планувальники Коаліції охочих вже перебувають у фінальній стадії розробки всіх чотирьох компонентів підтримки України, серед них – зміцнення українських можливостей та «наземний компонент».



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.