Події
Точицький і міністр культури Данії обговорили співпрацю між музеями

Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький і міністр культури Королівства Данія Якоб Енгель-Шмідт під час телефонної розмови обговорили перспективи співпраці між музеями двох країн для проведення виставкових проєктів.
Як передає Укрінформ, про це повідомило Міністерство культури та стратегічних комунікацій.
У відомстві зауважили, що сторони обговорили широкий спектр питань двостороннього співробітництва, зокрема підтримку європейської інтеграції України та міжнародні зусилля зі збереження культурної спадщини, яка постраждала внаслідок російської агресії.
Під час розмови Точицький висловив вдячність за внесок Данії у нову програму Ukraine2EU, яку спільно ініціювали Європейський Союз, Данія, Литва і Швеція з метою сприяння євроінтеграції України.
За його словами, трирічна програма, бюджет якої становить €16,7 мільйона, стане одним із ключових інструментів підтримки прогресу України на шляху до членства в ЄС.
Також український міністр подякував Данії за участь у першій міжнародній конференції «Співпраця заради стійкості», що відбулася 1 лютого в Ужгороді, та за приєднання до Декларації про посилення стійкості культурного сектору в Україні, ухваленої за результатами конференції.
Окрім цього, Точицький відзначив роль Декларації для розвитку міжнародної співпраці у сфері культури. «Консолідація міжнародної підтримки культурної спадщини України, оцінки втрат і збитків, посилення співпраці у сфері протидії незаконній торгівлі культурними цінностями сьогодні мають критичне значення», – наголосив він.
Сторони також обговорили перспективи подальшої співпраці між музеями двох країн для проведення виставкових проєктів.
Зокрема, як нагадали у МКСК, успішним проєктом стала спільна виставка 15 музеїв із дев’яти країн ЄС «Русь – вікінги на Сході» у Møsgard Museum в Орхусі (Данія) у 2022 році, до якої долучився Національний музей історії України.
Як повідомляв Укрінформ, 1 квітня Європейський Союз запустив програму Ukraine2EU для підготовки України до вступу та членства в ЄС.
Фото: mcsc.gov.ua
Події
Кріштіану Роналду та Метью Вон заснували кіностудію

Зірка світового футболу Кріштіану Роналду та британський кінорежисер Метью Вон заснували незалежну кіностудію UR•MARV.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Bloomberg.
«Це захоплююча глава для мене, я з нетерпінням чекаю на нові починання в бізнесі», — йдеться у заяві 40-річного Роналду.
У кіностудії заявили, що Роналду та Вон разом профінансували та спродюсували два бойовики й збираються розпочати роботу над третім.
Водночас у UR•MARV не розповіли, скільки коштів партнери планують інвестувати в спільне підприємство.
Зазначається, що такі стримінгові платформи, як Netflix і Disney+, заохочують незалежних кінопродюсерів, пропонуючи свої платформи.
Сам футболіст вже зробив ряд інвестицій протягом останнього десятиліття, а нещодавно заявив, що хотів би володіти кількома футбольними клубами, коли вийде на пенсію.
Інвестиції Роналду включають частки в мережі готелів, виробника порцеляни та медіакомпанії в Португалії.
Нещодавно він завершив угоду про придбання тенісного та падел-клубу в Лісабоні.
П’ятиразовий володар «Золотого м’яча» Роналду приєднався до саудівського футбольного клубу «Аль-Насср» у 2022 році з річною зарплатою близько 200 мільйонів доларів США.
Він поки що не повідомив, коли планує завершити свою кар’єру.
Як повідомляв Укрінформ, напередодні чемпіонату Європи-2024 з футболу на сервісі Netflix вийшов документальний фільм «ЕПІЗОДИ: Україна на мундіалі», який є частиною серіалу «ЕПІЗОДИ» від студії KNIFE! Films.
Фото: Іnstagram / cristiano
Події
МКСК оголосило конкурс із розробки книги для зміцнення національної єдності

Міністерство культури та стратегічних комунікацій оголосило про проведення мистецького конкурсу з розробки моделі інформаційного продукту графічного характеру та виробництва поліграфічної інформаційної продукції на тему: «Книга для зміцнення національної єдності».
Як передає Укрінформ, про це повідомило МКСК.
Для участі в конкурсі творчі спілки, підприємства, установи, організації, а також інші суб’єкти господарювання подають заявку у друкованій та електронній формах.
До заявки учасникам треба надіслати пакет документів згідно з переліком, наведеним у Додатку 1 на скриньку [email protected] у вигляді архіву або посилання на файлообмінники.
Після отримання відповіді-підтвердження учасник подає друковану форму заявки із документами у двох екземплярах.
Кінцевий термін подачі заявок та документів – 15 квітня до 15:00.
Орієнтовні строки проведення конкурсу:
23 квітня відбудеться онлайн голосування за проєкти, представлені на конкурс; 1 травня – експертне оцінювання Комісією проєктів, що прийняті до участі у конкурсі.
Презентація учасниками проєктів відбудеться 5 травня.
Більше інформації про вимоги до проєктів, що подаються до участі в конкурсі можна подивитися на сторінці МКСК. Мистецькі конкурси.
Як повідомляв Укрінформ, спілка української молоді (СУМ) з нагоди свого 100-річного ювілею оголосила творчий конкурс для молоді – створення коміксів, що відображають історію організації.
Фото ілюстративне: Pixabay
Події
Фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» запускають у повторний прокат

Фільм режисера Тараса Томенка «Будинок «Слово». Нескінчений роман» у квітні вийде у повторний прокат у п’яти містах України – Києві, Дніпрі, Сумах, Одесі та Харкові.
Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомляє Державне агентство України з питань кіно.
Мережа кінотеатрів «Планета Кіно» поновлює прокат фільму «Будинок «Слово». Нескінчений роман» у п’яти містах України», – йдеться у повідомленні.
Із 17 квітня фільм демонструватиметься у Києві у торгово-розважальних центрах «Блокбастер», River Mall, Dream Yellow, у Дніпрі – в Appolo, у Сумах – «Мануфактура».
З 19 квітня у Харкові – ТРЦ «Французький бульвар, в Одесі – ТРЦ «City Center Таірова».
Як повідомляв Укрінформ, англомовна версія кінострічки «Будинок «Слово». Нескінчений роман» у березні вийшов у прокат у кінотеатрі «Жовтень».
Фільм – це драматична історія про українських письменників доби Розстріляного відродження, яких зібрали під одним дахом у Харкові, щоб змусити працювати в ім’я радянської системи.
Світова прем’єра стрічки відбулася у 2021 році на Варшавському кінофестивалі в межах міжнародної конкурсної програми.
В український прокат кінокартина вийшла 9 травня 2024 року.
-
Війна1 тиждень ago
Звільнення Київщини від росіян стало сигналом усьому світу, що Україну не зламати
-
Політика1 тиждень ago
Країни НАТО з початку року надали Україні безпекову допомогу на понад €20 мільярдів
-
Усі новини1 тиждень ago
Кому зі знаків Зодіаку пощастить у коханні у квітні 2025 року — відповідь астролога
-
Усі новини1 тиждень ago
Народний супутник досі працює для ЗСУ — віцепрезидент ICEYE
-
Суспільство1 тиждень ago
у Нацполіції служать понад 900 собак
-
Війна1 тиждень ago
Дрони ГУР уразили два десантні катери і зенітно-ракетний комплекс росіян у Криму
-
Політика1 тиждень ago
Крайнім терміном для вступу України до ЄС має бути 2030 рік
-
Політика1 тиждень ago
Сікорський назвав ще одну причину, чому Польща не відправить миротворців в Україну