Connect with us

Відбудова

На Херсонщині за підтримки ЮНІСЕФ реалізують проєкт енергетичної незалежності

Published

on



На Херсонщині у селищі Велика Олександрівка реалізують проєкт енергетичної незалежності – за підтримки ЮНІСЕФ вдалося залучити 5,8 млн гривень, також тут на фінальній стадії – відновлення дитсадка, зруйнованого російською армією.

Як передає Укрінформ, про це повідомив уФейсбуці начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін, передає Укрінформ.

«Поспілкувався із керівницею громади Наталією Корнієнко щодо запуску у Великій Олександрівці проєкту енергетичної незалежності. У селищі завершується монтаж та підключення сонячних панелей, які забезпечать електроенергією усі одинадцять свердловин», – написав Прокудін.

За його словами, це гарантує стабільне водопостачання для 5 тисяч мешканців у разі відсутності енергопостачання.

Начальник ОВА висловив вдячність ЮНІСЕФ за підтримку цього важливого проєкту – завдяки їм вдалося залучити 5,8 млн грн.

Також, за словами Прокудіна, у Великій Олександрівці на фінальній стадії – відновлення дитсадка, зруйнованого російською армією. Будівництво стартувало понад рік тому, зараз — завершальний етап. Вартість робіт склала понад 38 млн гривень коштів державного й місцевого бюджетів.

Як розповів Прокудін, після відкриття заклад зможе одночасно прийняти 120 дітлахів. Першу сотню вихованців – батьки вже записали. Це свідчить, що місцеві родини хочуть залишатися вдома, працювати, виховувати дітей і жити нормальним життям.

За даними ОВА, у садку повністю перекрили й утеплили дах, замінили вікна та двері, оновили комунікації, встановили пандус, ємність для води, вентиляцію та кондиціонери. Всередині — вже завершено оздоблювальні роботи та утеплено підлогу. Також буде реалізовано проєкт з благоустрою.

Особливий акцент — на безпеці дітей. Поруч із садком зводять укриття, яким зможуть користуватись і його вихованці під час загрози російських атак.

Як наголосив начальник ОВА, так крок за кроком відновлюють громади, які постраждали від великої війни.

Як повідомляв Укрінформ, у Милівській громаді на Херсонщині завдяки співпраці з ЮНІСЕФ встановили сонячну станцію.

Станом на 28 січня 2025 року, на деокупованій частині області функціонували десять обʼєктів відновлювальної енергетики та одна міні-ГЕС потужністю 87 МВт. Завдяки підтримці партнерів у населених пунктах Великоолександрівської, Тягинської, Високопільської, Калинівської та Нововоронцовської громад установлені сонячні панелі, що забезпечать безперебійну роботу свердловин. Загалом до реалізації заплановані 64 проєкти з впровадження сонячної енергетики у десяти громадах. Їх загальна потужність – 2183,3 кВт.

Читайте також: У Великій Олександрівці на Херсонщині відновлюють та модернізують лікарню

Крім цього, визначена потреба з установлення сонячних панелей ще на понад трьох сотнях обʼєктів у 16 громадах регіону. Це дасть змогу генерувати більш ніж десять тисяч кіловатів електроенергії.



Джерело

Відбудова

Розсилка: Відбудова України-2025

Published

on




Незабаром у Римі відбудеться Конференція з выдбудови URC2025: що пропонують українці інвесторам? У чому зміна підходу? Україна більше не проситиме гроші під «красиве і невідоме» майбутнє.



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Уряд цьогоріч виділив ₴3,6 мільярда на відбудову та розвиток Донеччини

Published

on



Кабінет міністрів від початку 2025 року виділив 3,6 млрд грн на проєкти швидкої відбудови та розвитку Донецької області, яка, за оцінками Світового банку, є найбільш постраждалим регіоном через російську агресію.

Про це у Телеграмі повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передає Укрінформ.

Прем’єр-міністр разом з урядовцями та головою обласної військової адміністрації Вадимом Філашкіним обговорили кроки з підтримки Донецької області, зокрема у забезпеченні прифронтових лікарень, відновленні житла та спорудженні фортифікацій.

Урядовці обговорили можливість використання деревини з постраждалих від пожеж лісів регіону для оборонних цілей.

“Міндовкілля готує відповідні рішення. Також за пропозицією Мінагрополітики напрацьовується механізм компенсації аграріям за землю, на якій розташовані фортифікації. Компенсувати ці збитки повинна Росія”, – зауважив глава уряду.

Шмигаль дав доручення оцінити можливість внесення відповідного пункту до реєстру збитків. Також, за підсумками спілкування з ОВА та військовими дав необхідні завдання Міноборони й Мінстратегпрому.

Читайте також: Уряд спрямував540 мільйонів на відновлення житла у чотирьох регіонах

На нараді заслухали інформацію щодо наявності ліків та медичного персоналу.

Міністерство охорони здоров’я тісно співпрацює з ОВА, аби забезпечити потреби людей. Торік було реалізовано будівництво та облаштування укриттів у трьох медичних закладах. За час війни закладам охорони здоров’я у області було поставлено медичного обладнання на суму більше 110 млн грн. Окремо виділили субвенцію понад 20 млн грн для станції переливання крові в Краматорську, бо це те, що напряму рятує сьогодні життя людей.

“За оцінками Світового банку, Донеччина найбільш постраждалий регіон через війну. Потреба на відновлення складає майже 78 млрд доларів”, – зауважив прем’єр-міністр і поінформував, що від початку року уряд виділив 3,6 млрд грн на проєкти швидкої відбудови та розвитку Донецької області.

Урідовці заслухали інформацію від віцепрем’єр-міністра Олексія Кулеби щодо ситуації з житлом. Мінрозвитку готує рішення щодо двох напрямків. Зокрема, буде спрощена процедура обстеження майна на територіях, які перебувають в зоні активних бойових дій та на тимчасово окупованих територіях.

Що стосується компенсації за житло на окупованих територіях — подали відповідні зміни до Верховної Ради. Очікуємо в Римі підписати угоди, які дадуть необхідний фінансовий ресурс. Насамперед, для компенсації за втрачене житло військовим та їхнім родинам, особам з інвалідністю, багатодітним сім’ям та іншим вразливим групам населення.

Як повідомляв Укрінформ, у Донецькій області, яка контролюється українською владою, станом на 26 червня залишалося 270,6 тис. цивільних, з яких 19,9 тис. – діти.

Фото: Рixabay



Джерело

Continue Reading

Відбудова

В Україні майже 97 тисяч родин отримали допомогу на відновлення пошкодженого житла

Published

on


У межах програми “єВідновлення” майже 97 тисяч родин отримали допомогу на відновлення пошкодженого майна, ще майже 20 тисячам сімей виплатили компенсацію для придбання нового житла замість зруйнованого.

Такі дані під час пресконференції на тему: «Підсумки реалізації програми «Житло для внутрішньо переміщених осіб» навела заступниця міністра громад та територій України Наталія Козловська, передає кореспондент Укрінформу.

Посадовиця нагадала, що за даними аналізу RDNA4 (Швидкої оцінки завданої шкоди та потреб на відновлення, зробленої урядом, Світовим банком, Єврокомісією та ООН), в Україні знищено чи пошкоджено 13% житлового фонду. При цьому, за оцінками Мінсоцполітики, в країні налічується 4,6 млн внутрішньо переміщених осіб. Ще близько 6 млн наших співвітчизників тимчасово мешкають на територіях інших країн. Тому так зване “житлове питання” є однією з наріжних проблем, яку треба невідкладно розв’язувати.

Наталія Козловська

“Щоб забезпечити сталі житлові рішення для ВПО, держава та її міжнародні партнери працюють за кількома напрямами. Перший — відновлення пошкодженого та знищеного майна, щоб люди мали можливість повернутися до домівок у відносно безпечні регіони. Другий — спорудження соціального житла (хочу подякувати Єврокомісії та Європейському інвестиційному банку за розвиток цього напряму в Україні). Третій важливий шлях – розвиток пільгового іпотечного кредитування для внутрішньо переміщених осіб, аби стимулювати економічно активних представників цієї категорії”, – розповіла Козловська.

Вона також повідомила про підготовку нового проєкту, який передбачатиме надання громадянам, які виїхали з тимчасово окупованих територій, компенсації за неможливість користування власним житлом. Заступниця міністра анонсувала обговорення цього питання — зокрема, фінансових потреб, – з міжнародними партнерами під час зустрічей в межах Конференції з відновлення України, яка наступного тижня відбудеться в Римі.

Читайте також: На деокупованій Херсонщині за програмою «єВідновлення» нарахували майже ₴2,8 мільярда

“Окрім того, у межах проєкту “єВідновлення”, який реалізуємо спільно зі Світовим банком та з Банком розвитку Ради Європи, майже 97 000 родин отримали допомогу на відновлення пошкодженого житлового майна і майже 20 000 родин виплатили компенсацію для придбання житла замість зруйнованого. Ми послідовно рухатимемося у цьому напрямі й далі. Україна – перша країна, яка, перебуваючи в активній фазі війни, паралельно втілює проєкти відновлення і програми, спрямовані на забезпечення сталих житлових рішень”, – наголосила Козловська.

Програма «Житло для внутрішньо переміщених осіб», за її оцінками, продемонструвала ефективність в контексті доступності кредитів для внутрішньо переміщених осіб. Посадовиця анонсувала її продовження та розширення — зокрема, за підтримки Банку розвитку Ради Європи.

Як повідомлялося, голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Микола Марчук на пресконференції в Укрінформі анонсував, що у межах наступного етапу програми «Житло для ВПО», який втілюватиметься за фінансової підтримки Банку розвитку Ради Європи, у 2025 році власні помешкання зможуть отримати ще майже 1100 родин внутрішньо переміщених осіб. Підписаною угодою передбачене надання банком-партнером 50 млн євро на реалізацію цієї програми.

Перше фото: Суспільне



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.