Connect with us

Відбудова

На Херсонщині за підтримки ЮНІСЕФ реалізують проєкт енергетичної незалежності

Published

on



На Херсонщині у селищі Велика Олександрівка реалізують проєкт енергетичної незалежності – за підтримки ЮНІСЕФ вдалося залучити 5,8 млн гривень, також тут на фінальній стадії – відновлення дитсадка, зруйнованого російською армією.

Як передає Укрінформ, про це повідомив уФейсбуці начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін, передає Укрінформ.

«Поспілкувався із керівницею громади Наталією Корнієнко щодо запуску у Великій Олександрівці проєкту енергетичної незалежності. У селищі завершується монтаж та підключення сонячних панелей, які забезпечать електроенергією усі одинадцять свердловин», – написав Прокудін.

За його словами, це гарантує стабільне водопостачання для 5 тисяч мешканців у разі відсутності енергопостачання.

Начальник ОВА висловив вдячність ЮНІСЕФ за підтримку цього важливого проєкту – завдяки їм вдалося залучити 5,8 млн грн.

Також, за словами Прокудіна, у Великій Олександрівці на фінальній стадії – відновлення дитсадка, зруйнованого російською армією. Будівництво стартувало понад рік тому, зараз — завершальний етап. Вартість робіт склала понад 38 млн гривень коштів державного й місцевого бюджетів.

Як розповів Прокудін, після відкриття заклад зможе одночасно прийняти 120 дітлахів. Першу сотню вихованців – батьки вже записали. Це свідчить, що місцеві родини хочуть залишатися вдома, працювати, виховувати дітей і жити нормальним життям.

За даними ОВА, у садку повністю перекрили й утеплили дах, замінили вікна та двері, оновили комунікації, встановили пандус, ємність для води, вентиляцію та кондиціонери. Всередині — вже завершено оздоблювальні роботи та утеплено підлогу. Також буде реалізовано проєкт з благоустрою.

Особливий акцент — на безпеці дітей. Поруч із садком зводять укриття, яким зможуть користуватись і його вихованці під час загрози російських атак.

Як наголосив начальник ОВА, так крок за кроком відновлюють громади, які постраждали від великої війни.

Як повідомляв Укрінформ, у Милівській громаді на Херсонщині завдяки співпраці з ЮНІСЕФ встановили сонячну станцію.

Станом на 28 січня 2025 року, на деокупованій частині області функціонували десять обʼєктів відновлювальної енергетики та одна міні-ГЕС потужністю 87 МВт. Завдяки підтримці партнерів у населених пунктах Великоолександрівської, Тягинської, Високопільської, Калинівської та Нововоронцовської громад установлені сонячні панелі, що забезпечать безперебійну роботу свердловин. Загалом до реалізації заплановані 64 проєкти з впровадження сонячної енергетики у десяти громадах. Їх загальна потужність – 2183,3 кВт.

Читайте також: У Великій Олександрівці на Херсонщині відновлюють та модернізують лікарню

Крім цього, визначена потреба з установлення сонячних панелей ще на понад трьох сотнях обʼєктів у 16 громадах регіону. Це дасть змогу генерувати більш ніж десять тисяч кіловатів електроенергії.



Джерело

Відбудова

У Піддубному на Донеччині відновили газопостачання після обстрілу

Published

on



У селі Піддубне Донецької області фахівці відновили газопостачання після ворожого обстрілу; ремонт системи відбувався за кошти, сплачені абонентами за розподіл газу.

Про це повідомило АТ «Донецькоблгаз» у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«Газопостачання у Піддубному відновлено<…> Ремонтна бригада зі Слов’янського УГГ провела аварійно-відновлювальні роботи, заваривши наявні отвори від ворожої атаки. Вдалося повністю відновити газопостачання для всіх мешканців вцілілих будинків», – ідеться у повідомленні.

У Донецькоблгазі нагадали, що газові мережі у населеному пункті Піддубне були пошкоджені внаслідок ворожого обстрілу цього тижня, без газу залишалися майже 150 будинків.

За словами голови правління компанії Вадима Батія, фахівці зі Слов’янська вже не вперше працюють у Піддубному.

«Цього разу ми особливо поспішали – хотіли повернути тепло і комфорт до осель напередодні Великодня», – заявив Батій та подякував колегам за витримку та професіоналізм.

У Донецькоблгазі також подякували тим мешканцям міста, хто в ці важкі для всіх часи продовжує сплачувати комунальні рахунки та підтримувати діяльність критичної інфраструктури.

Читайте також: Росіяни за добу вбили трьох цивільних на Донеччині, ще шістьох – поранили

Як повідомлялося, Донеччина перебуває під постійними обстрілами російських військ, майже щодня армія РФ вбиває та травмує цивільних жителів, руйнує будинки, підприємства, енергетичні, газові та інші інфраструктурні об’єкти. Донецька область має найбільшу протяжність лінії фронту – близько 300 км.



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Укргідроенерго отримало перші €50 мільйонів від ЄБРР та Італії для відновлення ГЕС

Published

on



ПрАТ “Укргідроенерго” отримало перших 50 млн євро від Європейського банку реконструкції та розвитку та Італії на підтримку ліквідності та відновлення гідроелектростанцій.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба компанії.

“Кошти надані у березні 2025 року для екстреної підтримки ліквідності товариства. Ці перші 50 млн євро з загальної суми у 200 млн євро забезпечать фінансову підтримку Укргідроенерго та посилять фінансову стійкість товариства в умовах воєнного стану”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що метою проєкту “Аварійне відновлення гідроелектростанцій”, у межах якого надається кредит, є відновлення пошкодженої внаслідок військової агресії Росії енергетичної інфраструктури України.

Як повідомлялося, у грудні 2024 року Кабінет міністрів погодив пропозицію Міністерства енергетики та ПрАТ «Укргідроенерго» щодо відновлення протягом двох років зруйнованих або пошкоджених через збройну агресію РФ об’єктів гідроенергетики.

Читайте також: ГЕС і модернізація опалення: уряд відкрив шлях для отримання €300 мільйонів від ЄІБ

У лютому 2024 року було укладено кредитну угоду на загальну суму 200 млн євро за проєктом «Аварійне відновлення гідроелектростанцій» між Укргідроенерго, ЄБРР та урядом Італії, а також підписано договір гарантії між Україною, ЄБРР та урядом Італії.



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Уряд за два роки виділив майже 14 мільярдів на укриття в школах

Published

on



У межах розбудови шкільної системи освіти за два роки Кабінет міністрів виділив 13,7 млрд грн на ремонт і будівництво укриттів у школах, а також спрямував 2,8 млрд грн на шкільні автобуси.

Про це Прем’єр-міністр Денис Шмигаль сказав під час презентації нових підходів до облаштування освітніх просторів, лабораторій і майстерень в закладах освіти в освітньому просторі — музеї математики “Кубоїд”, передає Укрінформ із посиланням на його Телеграм.

“За два роки уряд виділив 13,7 млрд грн на ремонт і будівництво укриттів у школах. Спрямував 2,8 млрд грн на шкільні автобуси. Виділяємо субвенції безпосередньо на обладнання класів. Завдяки комплексній політиці “Школа офлайн” вже повернули понад 160 тисяч дітей до очного навчання. Прагнемо довести цей показник до 300 тисяч. За два роки ми виділили 3,4 млрд грн субвенцій на реформу НУШ і ще майже 500 млн грн на обладнання для старшої школи. Разом змінюємо українську освіту. Будуємо ефективну, сучасну, гнучку, інноваційну освітню систему. Готуємо відповіді на виклики наступних десятиліть”, – зазначив він.

Читайте також: У Харкові добудували ще дві підземні школи, їх відкриють за тиждень

Шмигаль наголосив, що у модернізації освітніх просторів найбільшу увагу уряд приділяє обладнанню природничих і технологічних предметів. За його словами, мета уряду — подолати дефіцит спеціалістів із математичною, природничою і технологічною освітою. Прем’єр зауважив, що задля цього вже зараз створюється база, яка допоможе не лише у відновленні, але і в зростанні нашої країни. Він також акцентував на необхідності дієвої участі регіонів і громад у цій справі.

“Кожна гривня, інвестована в освіту — це гарантія кращого майбутнього та процвітання села, міста, району та регіону. Кожне шкільне укриття, кожен новий комп’ютер чи гаджет для школи, кожна обладнана лабораторія чи майстерня — це нові можливості в навчанні, це більші шанси на самореалізацію людини”, — сказав Шмигаль.

Прем’єр також нагадав, що простір “Кубоїд” створений за ініціативи Президента України. За його словами, він уособлює один із пріоритетів державної політики — впровадження інновацій в навчальний процес.

Як повідомляв Укрінформ, від початку 2025 року українські громади придбали 110 шкільних автобусів вітчизняного виробництва на суму понад 1,6 млрд грн у межах програми “Шкільний автобус”.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.