Connect with us

Відбудова

Голова TUİD: Іноземні проєкти з відбудови України слід реалізувати зараз, а після війни

Published

on



Проєкти із відбудови та реконструкції України із залученням іноземного капіталу слід реалізувати вже зараз, щоби масштабувати набутий досвід після закінчення війни.

Про це сказав у коментарі Укрінформу голова Турецько-української асоціації бізнесменів (TUİD) Бурак Пехліван за результатами конференції з відбудови України, яка пройшла в Женеві 7 травня.

«Заходи з реконструкції та відбудови в Україні слід проводити сьогодні, не чекаючи закінчення війни, щоб підвищити стійкість України, силу української економіки, її самодостатність, піднести моральний дух українців та українського бізнесу. Відбудова України буде найбільшим проєктом у Європі та світі за останні десятиліття, і на нинішньому етапі це можуть бути окремі проєкти, які в майбутньому, зокрема після закінчення війни, можна буде масштабувати, використовуючи вже набутий досвід», – сказав Пехліван.

Читайте також: EU4Reconstruction: у Мінрозвитку презентували нову програму з відбудови

За його словами, особливо ефективною є тристороння співпраця між країнами, зокрема у форматі «Україна – Туреччина – треті країни».

«Попри війну та її виклики турецький бізнес продовжує інвестувати та працювати в Україні. Ми готові і ділитися досвідом, і брати участь у проєктах тих країн, які наразі не готові до безпосередньої присутності в Україні через безпекові ризики. Ми вже маємо позитивні результати та перспективи у співпраці з компаніями з Японії, Фінляндії, Швеції, Австрії, Чехії, а тепер і Швейцарії. Ми дуже активні в пошуку партнерів, радо ділимося своїм досвідом та знаннями щодо ведення бізнесу та реалізації проєктів в Україні», – додав Пехліван.

Голова TUİD вважає, що іноземний бізнес та інвестори мають працювати так, ніби війна має закінчитися вже завтра, та вживати запобіжних заходів так, ніби вона триватиме довго. Тим, хто остерігається безпекових ризиків через війну Росії проти України, радить починати діяльність з реконструкції та будівництва у відносно безпечних регіонах та пріоритетних секторах.

Читайте також: Італія виділить понад €60 мільйонів на відбудову Одещини

Як повідомляв Укрінформ, у Женеві 7 травня відбулася швейцарсько-турецька конференція з відбудови України, на якій ішлося про спільне інвестування країн та розвиток співпраці для реалізації проєктів в Україні.

Фото з архіву Бурака Пехлівана



Джерело

Відбудова

У Києві вже відновили 130 закладів освіти, пошкоджених російськими обстрілами

Published

on



Під час повномасштабного вторгнення РФ у Києві пошкоджень зазнали 195 закладів освіти, з них 130 об’єктів уже відновили.

Про це повідомляє Київська міська державна адміністрація, передає Укрінформ.

«130 об’єктів уже відновили, а на 65 роботи тривають. Лише в червні від атак ворога були пошкоджені ще 38 освітніх закладів. Переважно фасади, вікна, двері, а в окремих випадках – покрівлі. Наразі ці заклади обстежують фахівці КП «Київекспертиза». Також готують відповідну проєктно-кошторисну документацію, після чого Київрада виділить кошти з резервного фонду. Після цього розпочнуться ремонтні роботи», – сказав заступник голови КМДА Валентин Мондриївський під час виїзної наради до початкової школи «Кияночка».

Читайте також: У Києві відновили вже 25 багатоповерхівок, пошкоджених через російські атаки

Серед пошкоджених об’єктів: 75 закладів дошкільної освіти (з них 1 приватний); 87 закладів загальної середньої освіти (з них 4 приватні); 16 спеціальних закладів; 2 позашкільні заклади; 1 міжшкільний навчально-виробничий комбінат; 9 закладів професійної (професійно-технічної) освіти; 4 коледжі; 1 заклад вищої освіти.

Як повідомлялося, у пʼяти прифронтових регіонах України планується побудувати 76 підземних шкіл.

Фото: КМДА



Джерело

Continue Reading

Відбудова

У Луцьку демонтують частину будинку, що найбільше постраждала від удару РФ

Published

on



Під’їзд багатоповерхівки у Луцьку на вулиці Озерецькій, який найбільше постраждав внаслідок російської ракетної атаки 6 червня, комісія визнала технічно непридатним для експлуатації, його потрібно демонтувати, щоб збудувати новий.

Про це повідомила Луцька міськрада, передає Укрінформ.

“Науково-дослідна лабораторія експлуатаційної надійності будівель і споруд Національного університету водного господарства та природокористування надала технічний звіт про проведення обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж будинку на вулиці Озерецька, 12, який постраждав внаслідок ракетного обстрілу 6 червня. Експерти оглянули будинок, вивчили його стан та дійшли висновку, що секція № 1 не придатна для проживання і підлягає демонтажу. Секція №2 має пошкодження технічного поверху, який можна відновити”, – йдеться у повідомленні.

У міськраді зазначили, що будинок складається з двох секцій (під’їздів). Перша секція будинку зазнала значних руйнувань. Тому після демонтажу аварійної частини будинку проведуть додаткову експертизу другої секції. Це необхідно для перевірки конструкцій, щоб упевнитись у відсутності можливих прихованих пошкоджень, що нині неможливо виявити. Лише після цього стане відомо, чи зможуть жителі будинку безпечно повернутися в свої квартири.

Читайте також: Садовий про відбудову музею Шухевича: Чекаємо на проєкт з експертизи

Нині жителі почергово вивозять речі з другої секції будинку. А жителі першої секції зможуть це зробити лише після проведення робіт з підсилення будівельних конструкцій та у супроводі працівників ДСНС.

Наступним етапом стане розроблення проєктно-кошторисної документації для відновлення будинку.

Як повідомляв Укрінформ, у Луцьку внаслідок ворожої атаки 6 червня зафіксовані численні руйнування та пожежі. Серед уражених об’єктів – житловий дев’ятиповерховий будинок. Повідомлялося про 30 постраждалих і двох загиблих.

Фото: Артур Лучик – про Луцьк, Телеграм



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Кабмін виділив понад 700 мільйонів на проєкти в галузі енергетики для громад

Published

on



Кабінет міністр ухвалив рішення про виділення 700 млн грн на 35 проєктів у сфері енергетики, зокрема, для Харківської, Запорізької та Сумської областей.

Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 25 червня, передає Укрінформ із посиланням на його Телеграм.

“Сьогодні ухвалюємо рішення про виділення понад 700 млн грн на 35 проєктів у сфері енергетики, які критично важливі для проходження зими в окремих громадах”, — сказав він.

Шмигаль зазначив, що йдеться про будівництво альтернативних джерел тепла та енергії, реконструкцію котелень та мереж теплопостачання, будівництво і встановлення газопоршневих та когенераційних установок. За його словами, найбільше коштів піде на проєкти в Харківській, Запорізькій та Сумській областях.

Читайте також: Уряд пропонує збільшити фінансування Сил безпеки та оборони на ₴412 мільярдів

Як повідомляв Укрінформ, уряд утворив штаб з підготовки до наступного опалювального сезону, який очолить віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.

Фото: КМУ



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.