Одеса
Зеленський і Путін в Стамбулі – чи буде зустріч цього тижня

Люди на вулиці. Фото: Новини.LIVE
Про потенційну зустріч Володимира Зеленського з Володимиром Путіним — цього четверга — говорять як у політичних колах, так і просто на вулицях. Це не просто дипломатичний акт. Для українців будь-яка згадка про прямі перемовини сприймається емоційно. Вона викликає тривогу, надії, недовіру або ж просто скепсис.
Журналісти Новини.LIVE вирішили дізнатися, як до цієї ймовірної зустрічі ставляться одесити — чи вірять вони, що вона дійсно відбудеться.
Реклама
Читайте також:
Люди не вірять
Чимало людей на вулицях Одеси висловлюють сумніви щодо самого факту зустрічі. Для них ця ідея звучить нереалістично. Складається враження, що будь-яка ініціатива, яка передбачає діалог із Росією, викликає автоматичну недовіру. Йдеться не лише про страх перед маніпуляціями, а й про глибоку розчарованість у можливості домовитися.
“Я думаю, що вона не відбудеться. Гадаю, що Путін не приїде”, — зазначила Світлана.
Таку ж думку висловив і Федір. Відчувається, що чоловік не лише не вірить у зустріч, а й певен: за зривом домовленостей стоятиме саме Москва.
“Ні, я впевнений на сто відсотків, що вона не відбудеться. Це більше буде від російського боку”, — переконаний Федір.
Дехто ж навпаки — не береться категорично оцінювати ситуацію. Вони відчувають, що тема надто багатошарова, щоб робити прямі висновки.
“Загалом, я не політичний експерт. Але думаю, що ні. Тут важко казати, когось засуджувати чи робити якісь здогадки. Тут, скоріш всього, людські амбіції будуть”, — розповів Іван.
Надія на перемовини
Вирізняються голоси тих, хто все ж вірить — або хоча б хоче вірити — що зустріч відбудеться. Це швидше інтуїція, внутрішнє передчуття. Але саме такою буває надія — необґрунтована, але жива.
“Я думаю, так. Ну, я так відчуваю з середини”, — каже Максим.
Подібної думки дотримується й Марина. Її слова — це не впевненість, а бажання. Вона визнає: ситуація складна, але не заперечує самої ідеї переговорів.
“Та загалом, бажано, щоб ця зустріч відбулася, але хто його знає, як хто захоче”, — каже Марина.
Ці слова — як колективне бажання багатьох українців, які попри все залишаються за мир. Це — не наївність, а втома від війни, яка вимагає хоча б крихти надії, бодай на словах. Схожі думки висловив і Андрій.
“Ми дуже хотіли б, щоб зустріч Зеленського з Путіним відбулась. Ну, ми завжди за мир, щоб був в Україні, тільки позитивні емоції”, — зауважив він.
Недовіра до Путіна
Але навіть серед тих, хто не виключає сам факт зустрічі, є категоричне несприйняття самого Путіна як сторони, здатної домовлятись чесно. Це позиція тисяч людей, які вже бачили зраджені домовленості, бачили смерті й руйнування, що приходили після кожного “перемир’я”. Навіть не важливо, чи відбудеться зустріч, бо суть залишиться тією ж.
“Мабуть, можливо, але цьому чоловіку, якого ви назвали Путіним, у мене про нього інша думка. Я думаю, йому довіряти не дуже, як то кажуть, не потрібно довіряти, бо він може казати щось там, обіцяти, але обов’язково буде обман, буде війна і він просто так не відступить, бо його народ, вони хочуть крові української, хочуть нас вбивати. Тому ця зустріч відбудеться, але вона нічого не вирішить, бо він не та людина, яка хоче миру і спокою, я так вважаю”, — каже Наталія.
Можлива зустріч між президентами України та Росії — це не лише політична подія. Реакції одеситів демонструють, що українське суспільство не є однорідним у своїх оцінках — хтось чекає кроку вперед, хтось готується до чергового розчарування, а хтось просто не хоче робити передчасних висновків.
Раніше ми писали, що Трамп може бути на переговорах у Стамбулі. А також, про те що українців закликали не чекати швидкого завершення війни.
Одеса
На Одещині винесли вирок агенту ФСБ РФ, який допомагав коригувати ворожі удари

Агент після затримання. Фото: Одеська обласна прокуратура
Медпрацівнику з Одещини винесли вирок за те, що він допомагав спецслужбам РФ коригувати удари по Ізмаїльському району. Майже рік ворожий агент очікував рішення суду під вартою.
Про це повідомляє Одеська обласна прокуратура.
Реклама
Читайте також:
Подробиці справи
За даними слідства, засуджений з власної ініціативи допомагав спецслужбам РФ у проведенні підривної діяльності проти України. В якості винагороди за свої “послуги” агент розраховував на керівну посаду в окупаційній адміністрації у випадку захоплення регіону. Чоловік здавав росіянам місця дислокації особового складу підрозділів Сил ТрО ЗСУ, ДПСУ та Морської охорони на території Ізмаїльського району.
Ці дані ворог використовував для підготовки нових та коригування повторних ударів на Подунав’я Одещини. Інформацію фігурант передавав ФСБ за допомогою одного з месенджерів. Правоохоронці затримали підозрюваного у серпні 2024 року. Під час обшуку вилучили мобільний телефон з доказами злочинної діяльності. На вирок суду він очікував під вартою.
Що вирішив суд на Одещині
Фігуранта визнали винним за ч. 2 ст. 111 КК України (державна зрада). Його засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про чиновницю, яка наводила російські ракети. А також про чоловіка, який кинув гранату у поліцейських.
Одеса
Порти півдня та Одещини експортували 120 тонн, 76 з яких – зерно

Вантажний корабель. Фото: Олексій Кулеба у соцмережі
Українським морським коридором з початку війни, незважаючи на обстріли портів, було перевезено 120 мільйонів тонн вантажів. Експортні товари прямували у країни Азії, Африки, Європи та Латинської Америки.
Про це повідомив міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.
Реклама
Читайте також:
Морський коридор
76 мільйонів тонн із загальних 120 склав обсяг агропродукції. Український коридор забезпечує постійне транспортування зерна та інших товарів до 53 країн світу. З наших портів з початку війни вийшли майже 4600 суден.
“Збереження стабільного експорту забезпечує доступ до продовольства для мільйонів людей у світі. А також зберігається економічна стійкість нашої країни. Українська логістика працює під обстрілами, в умовах постійної загрози. Морський коридор є інструментом стабільності, на який розраховують десятки країн на різних континентах”, — йдеться у повідомленні міністра розвитку громад та територій України Олексія Кулеби.
Додамо, минулоріч в Одеській області повітряна тривога оголошувалась понад 800 разів. Сукупний час, коли працівники портів були змушені переривати операції та перебувати в укриттях, становить понад 32 доби. Однак попри ці умови логістичний процес не зупинявся.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про те, що порти Одещини експортують навіть більше зерна, ніж до війни. А також про те, як на торгівлю вплине угода із США.
Одеса
Ситуація на дорогах Одещини — затори на трасі Одеса-Рені у бік Румунії та Молдови

Паланка на краті. Фото: скриншот
У понеділок, 12 травня, на трасі Одеса — Рені утворюються затори у бік прикордонних КПП. Найбільше тягнучок фіксуються біля пунктів пропуску до Молдови, у бік Румунії черг спостерігається значно менше.
Про це Новини.LIVE дізналися з картографічного вебсервісу Google Maps.
Реклама
Читайте також:
Затори до Молдови
У бік пункту пропуску “Паланка — Маяки — Удобне” наразі є невеличкі затори, однак рух значно жвавіший ніж був вранці. Простояти в тягнучці доведеться понад годину. Багато автівок і біля “Старокозаче — Тудора”. На КПП “Рені — Джурджулешть” також є черги, поїздка триватиме приблизно півтори години.
Затори до Румунії
На найближчому до Румунії поромному переході пункт пропуску “Орлівка — Ісакча” час очікування — менш як годину, оскільки автівок там небагато. Біля каналу Кофа заторів також немає, хоча іноді невеличкі тягнучки з’являються. Біля Холмського проїзд вже вільний.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про 19 мільйонів на дорогу на цвинтарі. А також про зміну руху на одному з одеських перехресть.
-
Війна6 днів ago
бригада імені короля Данила відбила штурм росіян у Часовому Яру
-
Політика6 днів ago
після звернення отримала погрози (відео)
-
Усі новини5 днів ago
чим фільм «Бабусі» від Netflix підкорив глядачів
-
Відбудова6 днів ago
Польща планує провести конференцію з відбудови України наступного року
-
Події6 днів ago
Українська кіноакадемія оголосила номінантів на IX «Золоту Дзиґу»
-
Усі новини6 днів ago
Розв'яжуть важливу проблему: старим ядерним датчикам знайшли нове застосування
-
Події5 днів ago
На Каннському кінофестивалі представили український серіал «Спадок»
-
Суспільство7 днів ago
Грабеж в Одессе – мужчина украл у пенсионера телефон