Події
Фронтмен U2 Боно в Каннах: Україна зберігає нам свободу

Фронтмен гурту U2 Боно на Каннському кінофестивалі закликав Захід підтримати Україну, яка оберігає Європу від фашизму.
Про це повідомляє DW, передає Укрінформ.
Ірландський музикант з’явився на червоній доріжці перед прем’єрою документального фільму, заснованого на його автобіографії, разом з учасниками гурту U2 та українськими військовими.
На прем’єрі Боно заявив, що світу знову загрожує фашизм, як це було на момент заснування фестивалю в 1939 році.
“Муссоліні, маленький чоловічок з вусами і його приятель Геббельс захопили Венеційський кінофестиваль, тому цей фестиваль був створений для боротьби з фашизмом”, – сказав ірландський співак.
Каннський кінофестиваль, як відомо, став альтернативою Венеційському, який до 1938 року був частиною нацистської і фашистської пропаганди, оскільки фільми-конкурсанти, як і переможці, обирались за ідеологічним принципом. Дебют Каннського кінофестивалю відбувся 1 вересня 1939 року. Однак показати на ньому змогли лише одну стрічку, тому що німецькі війська окупували Польщу й розпочалася Друга світова війна. Восени 1946 року Каннський кінофестиваль дебютував знову.
Боно зазначив, що голлівудський актор і режисер Шон Пенн, який активно підтримує Україну, привіз на фестиваль “друзів з окопів, з лінії фронту в Україні”. “Я просто хочу подякувати вам, тому що ви зберігаєте нам свободу. Слава Україні!” – сказав музикант.
Чорно-білий документальний фільм “Боно: Історії капітуляції” є адаптацією моновистави, створеної за мотивами книги Боно 2022 року “Капітуляція: 40 пісень, одна історія”. Фільм зняв режисер Ендрю Домінік, він буде доступний на Apple TV+ з 30 травня.
У пресрелізі, наданому Укрінформу, зазначається, що на червоній доріжці в Каннах разом із Боно та Шоном Пенном з’явилися Миколай Сєрга та резиденти Культурних сил.
Серед них — Тарас Столяр, бандурист і оператор БПЛА, який брав участь у боях на Харківщині та Донбасі; Юрій Іваськевич — оперний співак і боєць ТрО, який у боях на Запорізькому фронті втратив ногу; Ольга Рукавішнікова — скрипалька, диригентка, розвідниця, яка зазнала 5 поранень, у травні 2023 року в одному з боїв втратила око; пресаташе Культурних сил Валерій Широков — навідник мінометного розрахунку в ТрО з бойовим досвідом; солдат 59-ї окремої штурмової бригади та оператор Культурних сил Артем Познанський.
Делегація українських військових з Культурних сил залучена до низки подій на Каннському фестивалі. Це є важливим актом культурної дипломатії на тлі адвокації інтересів України та залучення до підтримки України впливових людей з усього світу.
Як повідомляв Укрінформ, 13 травня відбулося офіційне відкриття 78-го Каннського кінофестивалю. У межах заходу провели «День України», під час якого глядачі подивилися три документальні стрічки про розв’язану Росією війну та поспілкувалися зі знімальними групами.
Фото з Instagram Mykolai Sierga
Події
У Національній філармонії відбувся концерт «Мій Крим»

У Національній філармонії України відбувся концерт «Мій Крим», приурочений до 81-х роковин депортації кримськотатарського народу.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.
Зазначається, що захід зібрав представників культурної спільноти, громадськості, дипломатичного корпусу та урядовців.
“У програмі концерту прозвучали твори кримськотатарських композиторів різних поколінь. Симфонія-поема №1 «Депортація» Ельвіри Емір передала трагедію народу через поєднання хору, оркестру та вокалу. Фортепіанний концерт №1 Усеїна Бекірова вразив глядачів синтезом класичних і кінематографічних елементів, а «Симфонія передчуттів» Анастасії Кузіної-Рождественської доповнила композиційну палітру”, – йдеться у повідомленні.
Твори виконали Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії, Академічний камерний хор «Хрещатик», диригент Ділявер Осман, а також солісти Анна Зарецька (сопрано), Ольга Савайтан (фортепіано), Олександр Погорєлов (альт) і оповідач Олександр Рудько.

У МКСК наголосили, що концерт став важливою культурною подією, що не лише вшанувала пам’ять жертв геноциду, а й підкреслила силу українсько-кримськотатарської єдності, незламність духу та значення національної пам’яті в умовах триваючої російської окупації Криму.

Як повідомлялось, у неділю, 18 травня, в Україні відзначали День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановували пам’ять жертв геноциду кримських татар з нагоди 81-х роковин трагедії їх масової депортації.
Фото: Дмитро Головченко
Події
На кінофестивалі у Каннах представили трейлер українського анімаційного фільму «Моя бабуся

На 78-му Каннському кінофестивалі відбулася презентація трейлера анімаційної короткометражної стрічки «Моя бабуся – парашутистка» режисерки Поліни Піддубної.
Про це повідомило Державне агентство України з питань кіно, передає Укрінформ.
“17 травня, на кіноринку Marché du Film – Festival de Cannes в Українському національному павільйоні пройшла презентація трейлера анімаційного документального фільму «Моя бабуся – парашутистка» української режисерки Поліни Піддубної”, – ідеться у повідомленні.
У Держкіно поінформували, що фільм, відібраний для участі у престижній секції La Cinef, буде офіційно представлений широкій публіці 22 травня об 11:00 у Bunuel Theatre.
«Моя бабуся – парашутистка» – це поетичний анімадок тривалістю 13 хвилин, створений у копродукції з німецьким кіноуніверситетом Бабельсберг імені Конрада Вольфа. Стрічка поєднує в собі елементи драми, історичного, політичного і феміністичного кіно.
Фільм розповідає зворушливу історію міжпоколіннєвої комунікації: у Таджикистані 1960-х років парашутистка Альфія отримує несподіваний дзвінок від своєї онуки з України 2022 року. Цей зв’язок крізь час і простір стає початком подорожі через травму, пам’ять та ідентичність.
«В основі мого фільму лежить дослідження життя моєї бабусі, прогресивної жінки з Центральної Азії, та ширше – розвитку фемінізму в регіоні. Після повномасштабного російського вторгнення в Україну, яке безпосередньо вплинуло на моє рідне місто Харків та мою родину, ця історія набула глибшого політичного підтексту», – зазначила Піддубна.
Режисерка Поліна Піддубна / Фото з сайту Держкіно
«Моя бабуся – парашутистка» торкається важливих тем колоніальної спадщини і деколонізації поглядів, розкриваючи історії культур та етнічних груп, які тривалий час зазнавали утисків. Фільм прагне надати голос маргіналізованим наративам і сприяти їхній культурній видимості на міжнародній арені. Стрічка створена мовами, які відображають багатонаціональне підґрунтя історії: українською, башкирською, таджицькою, російською і татарською.
У Держкіно наголосили, що відбір стрічки до конкурсної програми La Cinef є значним досягненням для українського кіномистецтва, особливо в період війни, і підкреслює важливість культурної дипломатії та присутності України на міжнародних кінофестивалях.
Як повідомлялося, на кіноринку Marché du Film у межах 78-го Каннського міжнародного кінофестивалю відбулася презентація тизеру художнього фільму «Довженко» режисера Костянтина Коновалова.
Ілюстрація: Інстаграм grandmotherskydiver
Події
Росіяни викрали 23 тисячі артефактів з херсонського краєзнавчого музею

При відступі з Херсона російські загарбники викрали близько 23 тисяч артефактів та частину технічного устаткування, зруйнували й пошкодили експозиційне обладнання обласного краєзнавчого музею.
Про це в Телеграмі повідомила Херсонська ОВА, передає Укрінформ.
«Наш музей був пограбований під час російської окупації. Вони вкрали приблизно 23 тис. експонатів, а до війни у нашому музеї налічувалося 193 тисячі експонатів. Росіян цікавили речі, які потім можна було б продати в приватні колекції», – повідомила в. о. директорки Херсонського обласного краєзнавчого музею Ольга Гончарова.
Зокрема, росіяни викрали золоті прикраси скіфів і сарматів, жорсткі диски, але попри все наукові співробітники музею приймають на зберігання нові експонати та проводять онлайн екскурсії.
«Після української перемоги цінні експонати, які нині зберігаються у безпечних регіонах нашої країни, обов’язково повернуться до музею. Будуть створені і нові експозиції, які відрефлексують те, що ми пережили, борючись із російською агресією», – додала Гончарова.
Як повідомляв Укрінформ, з Херсонського художнього музею російськими загарбниками було вкрадено більше 10 тисяч музейних предметів.
Фото: Суспільне Херсон
-
Війна6 днів ago
бригада імені короля Данила відбила штурм росіян у Часовому Яру
-
Політика6 днів ago
після звернення отримала погрози (відео)
-
Усі новини5 днів ago
чим фільм «Бабусі» від Netflix підкорив глядачів
-
Відбудова6 днів ago
Польща планує провести конференцію з відбудови України наступного року
-
Події6 днів ago
Українська кіноакадемія оголосила номінантів на IX «Золоту Дзиґу»
-
Усі новини6 днів ago
Розв'яжуть важливу проблему: старим ядерним датчикам знайшли нове застосування
-
Події5 днів ago
На Каннському кінофестивалі представили український серіал «Спадок»
-
Суспільство7 днів ago
Грабеж в Одессе – мужчина украл у пенсионера телефон