Connect with us

Усі новини

Мінітест на IQ, який збиває з пантелику навіть студентів Гарварду: чи впораєтеся ви

Published

on


Тест із трьох простих на перший погляд запитань виявився справжньою пасткою навіть для студентів престижних навчальних закладів, адже пройти його змогли лише 17% учасників. А ви зможете?

Про це пише Daily Record.

Багато людей люблять перевіряти свої розумові здібності, чи то кросворди, головоломки, чи то вікторини. Але один із найпопулярніших способів — пройти тест на IQ. Зазвичай вони довгі й вимагають багато часу. Однак існує мінітест, який складається всього з трьох запитань, але збиває з пантелику навіть найрозумніших.

Він називається “Тест когнітивного роздуму” (CRT). Його придумав професор Массачусетського технологічного інституту Шейн Фредерік. У рамках дослідження тест пройшли понад 3000 осіб, включно зі студентами престижних вишів, таких як Гарвард і Єль. Результати здивували: тільки 17% учасників змогли правильно відповісти на всі три запитання.



Fullscreen

Фредерік пояснив, що кожне запитання в тесті здається простим, але насправді вимагає придушити першу, помилкову імпульсивну відповідь

Фото: X (Twitter)

Фредерік пояснив, що кожне запитання в тесті видається простим, але на ділі вимагає придушити першу, помилкову імпульсивну відповідь. Саме тому більшість людей потрапляють у пастку.

Хочете спробувати самі? Ось три запитання:

  • Біта і м’яч коштують разом $1.10. Біта дорожча за м’яч на $1. Скільки коштує м’яч?
  • П’ять машин роблять п’ять виробів за п’ять хвилин. Скільки часу знадобиться 100 машинам, щоб зробити 100 виробів?
  • В озері є ділянка з лататтям, і щодня вона подвоюється в розмірі. Якщо за 48 днів воно покриває все озеро, за скільки днів воно покриє половину озера?

Відповіді, що часто трапляються (але неправильні):

  • 10 центів;
  • 100 хвилин;
  • 24 дні.

Правильні відповіді:

  • 5 центів;
  • 5 хвилин;
  • 47 днів.

Якщо вам здається, що ці відповіді нелогічні — не переживайте, ви не самотні. Як пояснює Преш Талвалкар, автор книги про теорію ігор, суть завдань — у правильному мисленні, а не в інтуїції.

Крім того, що подібні завдання і тести допомагають відволіктися під час ранкової поїздки на роботу або в залі очікування, вони також можуть допомогти зберегти гостроту розуму на більш тривалий час. Якщо ця головоломка здалася вам занадто легкою, або ви хочете спробувати свої сили в інших головоломках, чому б вам не спробувати інші завдання, про які ми писали? Чи зможете ви помітити “особливу” жабу за 20 секунд?

Раніше Фокус писав, що тільки люди з ідеальним зором зможуть відшукати оленя в зимовому лісі за 8 секунд. На перший погляд, це досить просто, але вас будуть відволікати інші силуети на малюнку.

Також стало відомо, що тільки люди з “гострим зором” побачать дзвіночок серед мерехтливих ключів. Ця головоломка перевіряє ваші навички спостереження та увагу до деталей.



Джерело

Авто

Електромобілі Hyundai тепер заряджаються роботами — відео

Published

on


Роботи почали заряджати електромобілі Hyundai. Процес повністю автоматизований і не потребує людського втручання.

Про це повідомляється на офіційному сайті південнокорейського автовиробника.

Пілотний проєкт ACR (Automatic charging robot – “Автоматичний зарядний робот”) Hyundai реалізували на батьківщині. Перша автоматизована станція зарядки електромобілів з’явилася біля міжнародного аеропорту Інчхон, що поблизу Сеула.

Зарядні роботи Hyundai ACR оснащені рукою-маніпулятором і пересуваються самостійно – керуються штучним інтелектом. Вони під’їжджають до електрокара, ідентифікують зарядний роз’єм і підключають до нього кабель. Після завершення зарядки робот виймає кабель.


Fullscreen

Роботи повністю автоматизовані і керуються ШІ

Фото: Hyundai

Ідея зарядних роботів для електрокарів не нова – подібні проєкти були у кількох великих компаній. Приміром, Tesla займалася їх розробкою ще 10 років тому, проте згодом Ілон Маск відмовився від цієї ідеї.


Важливо

22 хвилини: новий електрокар Zeekr продемонстрував рекордно швидку зарядку (відео)

22 хвилини: новий електрокар Zeekr продемонстрував рекордно швидку зарядку (відео)

Зарядні роботи ACR не лише полегшують життя водіям електрокарів, а й зручні в тісних місцях – таких, як переповнені паркінги.

робот зарядник авто, зарядна станція, Зарядні роботи, електромобілі Hyundai


Fullscreen

Робот сам розпізнає зарядний порт електрокара

Фото: Hyundai

Поки зарядна станція Hyundai в Інчхоні є демонстраційною, проте в перспективі південнокорейський автогігант готовий почати виробництво подібних роботів.

Раніше Фокус розповідав про недорогий сімейний електромобіль Hyundai із запасом ходу 700 км.

Також ми писали про електрокари із найшвидшою зарядкою.



Джерело

Continue Reading

Усі новини

переможець «Євробачення-2025» закликав виключити з конкурсу Ізраїль

Published

on



Переможець «Євробачення-2025», який представляв Австрію, JJ висловив сподівання, що у Відень Ізраїль не запросять. Він звинуватив Європу у деградації через випадок на гранд-фіналі.

Інтерв’ю зі співаком Йоганнесом Пічем, який виступає під псевдонімом JJ, опублікували 21 травня в El Pais.

Переможний виступ JJ на “Євробаченні-2025”

Представник Австрії переміг у конкурсі з піснею “Wasted Love”, його основною суперницею стала представниця Ізраїля Юваль Рафаель з композицією “New Day Will Rise”, яка посіла друге місце. Піч погоджується з переможцем “Євробачення-2024” Nemo, що конкурс потребує змін.

“Особливо з погляду системи голосування і того, хто бере участь у фестивалі. У питанні телеголосування має бути більше прозорості. Цього року все було дуже дивно”, — підкреслив він.

Окрім того, JJ зауважив, що йому “дуже прикро бачити” Ізраїль в списку учасників.

“Я хотів би, щоб наступного року “Євробачення” відбулося у Відні без Ізраїлю. Але м’яч на полі EBU. Ми, артисти, можемо лише підняти свій голос з цього приводу”, — заявив він.

Співак розповів, що хоче скористатися можливістю і використати таку велику платформу як “Євробачення” для відстоювання прав квір-спільноти. Він прагне переконатись, що її представники мають більше рівності. На думку JJ, у суспільстві досі існує величезна стигма, а Європа стає все консервативнішою, “роблячи кроки назад”.

“Це дуже, дуже розчаровує, і з цим треба щось робити”, — наголосив він.

Артист пояснив, що учасникам “Євробачення” заборонили демонструвати зі сцени або на камеру прапори спільноти ЛГБК+. На гранд-фіналі з ним стався незручний випадок через це.

“Хоча мене втішало те, що глядачі могли це зробити, я спробував пронести прапор під час фіналу. Але мене спіймали. Я сховав його в кишеню штанів, і хтось з організаторів побачив, що я несу. Перед самим виходом на сцену мені сказали: це не прапор твоєї країни, ти не можеш його винести. Я майже встиг”, — поділився JJ.

Нагадаємо, переможець “Євробачення-2025” відкрито захоплюється оперною виконавицею та прихильницею президента РФ Володимира Путіна Анною Нетребко має. Український коментатор і ведучий Тимур Мірошниченко пояснив, чому російська співачка стала кумиром для представника Австрії і дав пораду українцям.

Для представниці Ізраїлю Юваль Рафаель участь в “Євробаченні-2025” стала справжнім випробовуванням. Під час виступу на півфіналі її засвистали глядачі, а на традиційному параді активісти влаштували провокацію у підтримку Палестини.



Джерело

Continue Reading

Усі новини

чому насправді людям слід припинити давати кішкам молоко

Published

on


Люди й кішки тисячоліттями живуть пліч-о-пліч. За цей час виникло міфів про поведінку тварин і тепер учені вважають, що людям насправді варто припинити давати улюбленцям молоко — кішки взагалі не повинні споживати його.

Про це пише Science Alert.

У кішок довга історія з людьми: притягнуті в людські поселення гризунами, які докучали нашим предкам, хижаки здобули прихильність як корисні мишолови й поступово їх одомашнили. У результаті фермери почали використовувати тварин як винищувачів шкідників — саме завдяки цій угоді кішки та молоко познайомилися.

У Фокус. Технології з’явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

До комерціалізації кормів для домашніх тварин котів переважно годували недоїдками з сімейного столу, а про їхні харчові потреби було відомо вкрай мало. У своїй книзі про кішок 1877 року шотландський лікар Гордон Стейблс наполягав на тому, що у кішок має бути дві миски — з водою і з молоком. У результаті зв’язок кішок і молока ще більше вкоренився в колективному дусі часу через зображення кішок, які люблять молоко, в мистецтві, книгах, фільмах і мультфільмах. Однак дослідження тепер показують, що кішки насправді взагалі не повинні пити молоко.

Більшість котів не переносять лактозу

Як і більшість ссавців, кішки починають свій шлях, харчуючись молоком матері. Але після того, як вони стають кошенятами, молоко стає абсолютно непотрібною частиною раціону кішки.

Кошенята відлучаються від грудей приблизно в 6-12 тижнів і приблизно в той самий час перестають виробляти фермент лактазу — він необхідний для перетравлення лактози в молоці. Для переважної більшості кішок це означає, що вони просто не переносять лактозу. Однак, як і у людей, рівень непереносність у кожної тварини різний залежно від того, скільки ферменту природним чином виробляє їхній організм.

Ба більше, вчені також не радять давати молоко і кошенятам. Попри те, що вони можуть перетравлювати лактозу, це зовсім не означає, що їм слід вживати коров’яче молоко. Річ у тім, що кішки значно менші за корів, а тому кількість лактози в молоці матері-кішки набагато нижча. Найкраще давати їм пити молоко від матері або давати їм відповідну для кошенят суміш.

Непереносність лактози — не єдина причина не давати кішкам молоко. Хоча це трапляється рідко, у кішок також може розвинутися алергія на молоко або молочні продукти.

Що молоко робить із тілом кішки

Лактоза — різновид цукру. Коли її неможливо розщепити для всмоктування в кровотік, лактоза проходить через кишківник у товсту кишку, де бактерії всередині організму ферментують її. Унаслідок ферментації лактоза розщеплюється на кислоти й гази, що спричиняють неприємні симптоми, зокрема:

  • підвищене газоутворення;
  • здуття живота;
  • запор;
  • біль у животі;
  • нудота;
  • блювання;
  • діарея.

Небезпека полягає в тому, що хронічна або тривала діарея може спричинити подальші ускладнення, зокрема:

  • зневоднення;
  • електролітний дисбаланс;
  • недоїдання.

Кішки, які регулярно вживають молоко або молочні продукти як частину свого раціону, піддаються підвищеному ризику цих проблем зі здоров’ям.


Fullscreen

дослідники не рекомендують давати кішкам молоко, навіть безлактозне

Фото: Getty Images

Чому кішки люблять молоко?

Попри те, що молоко може нашкодити нашим вихованцям, кішки, схоже, люблять його. Річ у тім, що коров’яче молоко призначене для вигодовування і вирощування дитинчат, а тому містить набір білків і жирів, які дуже смачні, особливо для кішок. Про це говорить Джулія Хеннінг, кандидатка наук з поведінки котів, Факультет зоотехніки та ветеринарії в Університеті Аделаїди.

Коров’яче молоко також багате на казеїн — білок, що розщеплюється організмом на фальфа-казозепін. Деякі попередні дослідження вже пов’язали його із заспокійливим ефектом у кішок. Втім, спочатку це змушує кішку хотіти пити молоко, але з часом може викликати певну асоціацію з молоком.

Чи можна давати молоко як ласощі?

Молочні продукти не є природною частиною раціону котів. Хоча їм може подобатися смак, молоко, найімовірніше, викличе у вихованця дискомфорт і проблеми зі здоров’ям, тому експерти радять просто виключити його з раціону.

Якщо з якоїсь причини вам необхідно дати кішці молоко, експерти радять використовувати безлактозне молоко або молоко, спеціально розроблене для кішок. Хоча воно не засмутить їхній шлунок так само як звичайне коров’яче молоко, воно однаково не принесе вашій кішці жодної поживної користі.

Раніше Фокус писав про те, що кішки — це рідина, і вони самі знають про це: експеримент підтвердив теорію.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.