Connect with us

Інтерв'ю

На хвилі змін: депутат міськради Сергій Данилюк про земельну комісію та запити одеситів

Published

on

Волонтерська робота не виключає депутатську. Наразі вже відбулось два засідання земельної комісії Одеської міської ради та робота повертається до більш налагодженого режиму. Депутат Сергій Данилюк поділився з “Дайджест Одеси” теперішніми запитами громадян, роботою комісії та можливостями, які сьогодні доступні жителям міста.

Робота земельної комісії

Земельна комісія працює! Було вже два засідання і можна сказати, що вони перші протягом цього року. Обговорюються нагальні питання, крім розгляду передачі у власність земельних ділянок фізичним особам. Наразі вони не передаються, з тієї причини, що це забороняє закон під час дії воєнного стану. І запити з цього приводу продовжують надходити, але наголошую, що ми не встигли розглянути навіть ті, що були ще до вторгнення. Їх дуже багато. Вони всі опрацьовані, проте комісія не має права прийняти позитивне рішення оскільки це заборонено змінами до законодавства, в тому числі й до земельного кодексу.

Люди хвилюються, вони не розуміють, що відбувається. Вони виконали всі умови, вимоги, виправили всі недоліки, проте на жаль. Ми надаємо роз’яснення, або доручаємо юридичному департаменту, щоб вони письмово або усно попереджали громадян, що це вимушена міра. Ми просто не можемо їх зараз розглядати.

Депутатський портал досі не працює. Фракція “Слуга Народу” готує запит на сесію, щоб вирішити це питання. Депутати здебільшого підтримують запит і відповідні міри будуть прийняті. Портал працює майже всюди. Дуже важко працювати, коли тебе не чують і навіть немає куди відправляти звернення та запити.

З початком активної роботи земельної комісії дуже багато часу займає підготовка протоколів, виписок, вивчення самих матеріалів. Але основний час, крім комісії, займає волонтерська діяльність.

Як змінились містяни та їхні запити

Зараз збільшили дні приймання громадян через великий потік запитів. Зустрічаємось двічі на тиждень: середа і п’ятниця. Оскільки ми займались волонтерською діяльністю, запустили програму щодо забезпечення продуктовими наборами та ліками соціально вразливі категорії населення, не встигали опрацювати звернення громадян та вислухати всіх.

До вторгнення більша частина запитів стосувалась саме житлово-комунального господарства: заміна вікон, дверей, покрівлі, утеплення. Особливо восени, в цей період вдвічі, а то і втричі збільшуються звернення з конкретними проблемами: утеплення, заміна труб опалення і т.д. Оскільки не за горами опалювальний сезон і люди хвилюються, щоб в цей час не рвало труби і ще якісь катастрофи не відбулись. Ось осінь наступила і цього року як люди не звертались з цих питань, так і не звертаються. З однієї причини: вони розуміють, що від того, що вони прийдуть і принесуть колективне звернення – мало що зміниться.

Єдине, що вдається реалізувати саме у сфері житлово-комунального господарства, зроблено власними силами. Наприклад, люди самі збирають певну суму грошей, (крім УБПТ), тобто “живими” коштами. Вони закупили матеріали і самостійно щось роблять. Звертаються до нас, до громадських організацій і хто чим може, тим і допомагає. Ось такі варіанти якось працюють. Місто не може допомогти, на це не передбачено бюджету і являється не цільовим використанням коштів.

Є запити, які здаються дивними для мене досі. Коли мешканці будинку, кооперативу або ОСББ не можуть між собою помиритись. Одна сусідка якісь речі говорить на другу, і вони приходять в депутатську приймальню, щоб депутат їм роз’яснив, хто тут правіший. Або потребують надати правову експертизу діяльності голови ОСББ або ЖБК. Тобто, чи поганий він, чи хороший. Правомірно він діє чи ні. Питання правомірності виносить суд. Жодним чином не депутат. Ось це інколи спантеличує. Навіть суперечки між сусідами стають питання для обговорення з депутатом. Це ставить у незручне положення, хоча предмет сварки мізерний та не вартий того.

Особисті переваги роботи у земельній комісії

У мене був потяг до комісії з питань житлово-комунального господарства, я мав певні навички. Але адаптувався тут, з початку було дуже складно, навіть зараз бувають труднощі. Мені подобається, що тут велика напруженість, інтенсивність, розвиток подій. Дуже швидко доводиться орієнтуватись у зміні якихось обставин, навчатись, займатись самовдосконаленням, оскільки тут постійно в напруженні знаходишся. В інших комісіях, навпаки, там дуже все плавно, менше якихось змін в законодавстві відбувається. Може взагалі нічого не відбуватись. Деякі комісії майже не збираються, немає що розглядати, бо сфера правовідносин – млява течія. Шалений ритм земельної комісії мені подобається, постійно треба бути на хвилі змін.

Можливості будівельних компаній

Мені здається, що ми зараз побачимо дуже багато недобудов. Я чую від багатьох про зростання цін в цілому. Сама забудова стала дорожчою в декілька разів, а попередні договори не передбачали таке здорожчення. Переробляти за новими умовами усі договори і змушувати інвесторів підписувати з урахування здорожчання? Але є ті люди, які вже виконали інвестиційні умови. І як тут бути в цьому випадку? Дуже багато зараз проблем з цього приводу.

На мою думку, треба дочекатись якогось раціонального рішення з боку держави, місцевого самоврядування. Якась програма пом’якшення або допомоги, аби уникнути незавершених будівництв. Адже це стосується не лише Одеси, по всій Україні. Велика кількість початих будівництв може зараз просто зупинитись чи стати довгобудом. Це проблематика всієї країни.

Війна

Буданов розповів про роль острова Зміїний у війні

Published

on

Без відновлення контролю за островом Зміїний було неможливе будь-яке судноплавство з портів України. Без цього росіяни просто економічно би нас знищили, – розповів у фільмі «Воєнна розвідка України: на морі, у небі, на землі» начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов.

“Ключовим для звільнення острова стало затоплення 13 квітня 2022 року флагмана Чорноморського флоту ВМС РФ крейсера «Москва» ударом двох протикорабельних ракет нового українського мобільного берегового комплексу РК-360МЦ Нептун: «Затоплення ракетного крейсера «Москва», знищення декількох десантних кораблів, катерів противника, загалом порушення логістики острова Зміїний — все це у подальшому вплинуло на вивільнення цього острова від загарбників. Це стосується морського компонента. Що стосується повітряного компонента — це славнозвісні наші Байрактари морської авіації, які працювали з перших днів війни, починаючи з Херсонської області і вперше їх Україна застосовувала по бойовому по морським цілям» — говорить у фільмі командувач Військово-морських сил ЗСУ віцеадмірал Олексій Неїжпапа”, – йдеться у повідомленні Міноборони. 

Про відчайдушний спротив, який чинили російські окупанти на острові українським бійцям, у фільмі розповів командир однієї зі штурмових груп спецпризначення ГУР МО України із позивним «Скін»: «Споруд було багато. Їм було де ховатися, вони дуже швидко рухалися, вони не сиділи на одному місці, вони постійно міняли позиції, вони готувалися до оборони. Це був їхній острів, на якому вони були не один раз. Я вам скажу, це достатньо епічна битва була…Островом оволодіти можна, якщо у вас є перевага у вогневій силі, що потім і показало. Так? Його просто стерли з лиця землі, вони ж потім нагнали туди купу людей, вертушок, всього решта – їх там просто помножили на нуль і все. І вони зробили жест доброї волі, скажімо так».

Також у фільмі документальної трилогії «Воєнна розвідка України: на морі, у небі, на землі» вперше продемонстрували ексклюзивні кадри польоту, десантування з вертольотів і бойових дій на острові, які провели 8 травня групи спецпризначення ГУР МОУ і «Альфа» СБУ.

Continue Reading

Війна

Майже рік на посаді Начальника Одеської ОВА: головне з інтерв’ю Максима Марченка

Published

on

3 1 березня 2022 року полковник Максим Марченко очолює Одеську обласну військову адміністрацію. Наскільки важливим стало укладання «Зернової ініціативи» для регіону, які завдання виконують і планують Начальник ОВА розповів у інтерв’ю «Вечерняя Одесса».

Укладання «зернової угоди» стало вкрай значущим для Одеської області. Полковник вважає, що блокування інспекції суден росіянами — цілеспрямована дестабілізація задля обмеження доступу українського продовольства на світові ринки.

«Для всіх скажу, що це заслуга Президента України та команди, яка над цим дуже ретельно працювала. Сьогодні зберігається тенденція щомісячного зниження обсягів експорту агропродукції через порти «Одеса», «Південний», «Чорноморськ». Головна причина цього — навмисні дії представників рф у складі інспекційних груп при «Спільному координаційному центрі», які всіма доступними шляхами і під вигаданими приводами блокують інспекції суден в Босфорі та реєстрацію нових суден до ініціативи», — зазначив Марченко. 

І після перемоги перше, що розвиватиме Одеська область — роботу портів. За словами Начальника ОВА, займатимуться розширенням потужностей  Дунайського морського кластера, збільшенням обсягів вантажообігу через Дунай, створенням мультимодального хабу на базі порту Рені або Ізмаїл. Другим важливим аспектом є агропромисловість, тому потрібно залучати міжнародних інвесторів, щоб створювати підприємства з перероблення аграрної продукції. 

Зазначимо, що «Зернова ініціатива» становить до 20% суб’єктів господарювання ділової активності в Одеській області. Про це розповів заступник Начальника Одеської ОВА Дмитро Радулов: «Робота лише портів потребує обслуговування: брокери, логістичні та експедиційні компанії, стивідори, технічне обладнання, навіть мастило і ще багато надавачів послуг. Це все люди, обсяг, обіг коштів і ланцюжок не закінчуються. Якщо функціонує «Зернова ініціатива», то працюють сільгоспвиробники. Також ми бачимо активізацію руху на трасі Одеса-Рені. А жвавість на цій трасі збільшує потребу у придорожній інфраструктурі, яка є значним заробітком для мешканців населених пунктів вздовж шляху. Це все позитивні елементи, але якщо розшириться перелік товарів, наприклад, металургія чи хімічна промисловість — будуть додаткові фінанси».

Максим Марченко і відзначив, що проведення EXPO-2030 має всі шанси відбутись саме в Одесі. Про переваги цієї виставки в інтерв’ю «Дайджесту Одеси» розповів заступник начальника Одеської ОВА Роман Григоришин: «Сам проєкт EXPO дуже класно підходить у контекст відновлення України. Країна є форпостом протистояння проти нацистів сучасності. Тому було б дуже слушно, аби інші країни підтримали в наданні права на проведення виставки саме в Україні».

Регіон відгукується на допомогу і іншим областям. Наприклад, до Миколаївської області відправили продовольчі набори в рамках проєкту «Сусіди», також обласному центру допомагали з постачанням води завдяки бурильним бригадам. Постійно підтримують і Херсон, Харків та інші місця, де тривають активні бойові дії. 

На Одещині перебуває близько 180 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Як зазначає полковник: «Районні адміністрації разом з громадами забезпечили місця для компактного проживання людей, і ми надалі продовжуємо готувати такі місця. Разом із тим щоденно удосконалюємо роботу наших гуманітарних штабів і логістичних хабів».

Нагадаємо, що збройна агресія росії завдає величезних збитків українській економіці, проте ми маємо продовжувати працювати, бо, як відомо, битви виграє армія, а війну — економіка. Тому дії держави націлені на стабільну роботу банківських систем, релокацію підприємств у безпечні місця, фінансову підтримку ФОПів, залучення працездатного населення — все це кроки до більш-менш контрольованої ситуації. Розповіли про 5 програм для підприємців в Одеській області.

Фото: Одеська ОВА

Continue Reading

Бізнес

В Одесі є 80 будмайданчиків: як зводити хмарочоси та купувати житло під час війни

Published

on

Великий бізнес потребує великої відповідальності. Ринок нерухомості раніше був привабливим для інвестицій, що з боку іноземців, так і українців. Зараз ситуація складна, ті, хто думав вкластись — переймаються, ті хто вклався — нервують. Ніхто не може дати стовідсоткових прогнозів на майбутнє, але ринок все ж стабільно повільний. 

Старі проєкти та нові умови 

Більшість одеських забудовників відновили свою роботу зі зниженими темпами. Як зазначив Олександр Авдєєв, начальник відділу державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, під час брифінгу в Ukraine Media Center Odesa, на сьогодні в Одесі є 80 будівельних майданчиків. Неможливо точно засвідчити, що якісь з них не працюють. Робота може не йти щоденно через затримання матеріалів, утворення нових логістичних ланцюжків, критичний стан електроенергії. 

Щоб уникнути недобудов, потрібно зосередитись на вже розпочатих проєктах. Реєстрація нових проєктів у 2022 році зменшилась у 10 разів, враховуючи, що протягом січня та лютого минулого року будівельники мали довоєнні амбіційні плани. «Раніше Управління архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради реєструвало протягом року від двох до трьох тисяч дозвільних документів. За 2022 рік зареєстрували всього 300», — додав Авдєєв.

Усі нові проєкти мають враховувати нові державні будівельні норми, які почали діяти з 1 вересня 2022 року — це 11 нових норм та зміни у 14 старих. Насамперед наші ДБН не оновлювались з часів царя Панька і не були затвердженні якимось органом, а відтепер вони стають обов’язковими та законними. Здебільшого увага зосереджена на додаткових умовах для безпеки цивільного населення, створенні бомбосховищ/укриттів.

Але змінились і запити інвесторів. По-перше, з’явилась нова категорія зацікавлених — ВПО. По-друге, нерухомість наразі не є найвигіднішим варіантом для інвестицій коштів. Люди тепер купують квартири для себе і хочуть, якнайменше, мінімальний ремонт.

Дивитись чи купувати? 

Руйнування житлового фонду під час війни створює потребу. Наразі це вже сотні тисяч неплатоспроможних людей. Провокуються нові умови для продажу й втручатись доводиться державі та органам місцевого самоврядування. Є думки, що саме державні програми, наприклад, видача майнових сертифікатів, які можна конвертувати у реальні гроші — покращать ситуацію. Також це можуть бути нові умови іпотек, кредитів на житло.

Серед урядових програм, з кінця жовтня минулого року запрацювала «єОселя», що передбачає надання пільгових іпотечних кредитів під 3% та 7% річних для придбання квартири.

За умовами кредитування пільгова ставка складатиме 3% на термін максимум 20 років, з 20% мінімальним початковим внеском.  Наразі кредитують банки-учасники програми: Ощадбанк, ПриватБанк, Глобус Банк, Укргазбанк, Sky Bank. Максимальні суми кредитів відрізняються у кожній установі. Більша кількість заявок оформлена військовослужбовцями, але програма доступна і для інших категорій: медиків, педагогів, науковців.

Ганна Шевченко, заступник начальника філії Одеського обласного управління АТ «Ощадбанк» з роздрібного бізнесу під час брифінгу розповіла: «За цією програмою в країні надано більше ніж 700 кредитів на загальну суму більше мільярда гривень. В Одесі видано 19 кредитів на суму 27 мільйонів гривень». Це невеликі цифри, найбільша активність за програмою — у столиці та Київській області, Львові, Івано-Франківську, Луцьку.

Загалом, кредитування та отримання грантів, додаткового фінансування наразі здебільшого єдиний варіант встояти у складній економічній ситуації. Нагадаємо, про 5 програм, які будуть корисними для бізнесу

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.