Connect with us

Бізнес в умовах війни: 5 програм для підприємців в Одеській області

Published

on

Збройна агресія росії завдає величезних збитків українській економіці, проте ми маємо продовжувати працювати, бо, як відомо, битви виграє армія, а війну — економіка. Тому дії держави націлені на стабільну роботу банківських систем, релокацію підприємств у безпечні місця, фінансову підтримку ФОПів, залучення працездатного населення — все це кроки до більш-менш контрольованої ситуації. 

Кількість підприємців в регіоні та їхні перепони

Повний рівень економічних збитків залежатиме від того, як довго триватиме війна. Але навіть після закінчення Світовий банк прогнозує повільне відновлення та зростання загрози масової бідності. За даними Програми розвитку ООН, тривалий конфлікт призведе до того, що 30% населення України опиниться за межею бідності.

Малий та середній бізнес намагаються все ж відновлювати роботу, виробництво, поширення своїх послуг та товарів. В Одеській області кількість підприємців ліквідувались, але з’явились нові. Як розповів заступник Начальника Одеської ОВА Дмитро Радулов в інтерв’ю «Дайджест Одеси»: «З початку повномасштабного вторгнення по квітень згідно з реєстраціями було більше ліквідацій ФОПів, ніж створення нових. Загалом з лютого по грудень 2022 року припинило діяльність понад 12 800 підприємців, як фізичних, так і юридичних осіб. Потім тенденція змінилась та пішла вгору, особливо в літні місяці. З березня було зареєстровано 11 тисяч підприємств, здебільшого фізичних осіб. Загалом в області близько 230 тисяч підприємців».

Воєнний стан створює нові правові умови для підприємців, але це не єдині труднощі при роботі. ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» щомісяця проводить опитування керівників підприємств «Український бізнес в умовах війни». Згідно із 7 випуском за листопад 2022 року, проблема перебоїв з електро-, водо- та теплопостачанням уперше за весь час опитування (із травня 2022 року) вийшла на перше місце в рейтингу перешкод. Частка підприємств, які зіштовхнулись з цією проблемою, досягла 78%. Найзначніша проблема — війна і це аксіома. А потім вже йдуть похідні від дій агресії рф та воєнного стану: перебої з електроенергією, зниження купівельної спроможності, звуження ринку, інфляційні процеси, розриви логістичних ланцюжків. Щоб підтримати економіку країни та підприємців створюються державні програми, податкові умови, надаються умови для релокації підприємства.

Олександр Висоцький, засновник компанії Visotsky розповів для «Дайджесту Одеси», що більшість підприємців продовжують працювати навіть попри усі складнощі: «Якщо говорити про економіку та підприємницьку діяльність, то вже пройшла точка, коли все зупинилося. На початку війни моя компанія організувала програму підтримки українських підприємців. Наразі наш київський офіс влаштовує живі зустрічі для резидентів цієї програми. 70% підприємців продовжують працювати, їх не зупиняють навіть складнощі з електроенергією. Усього 30% із 805 компаній призупинили діяльність. Є взагалі неймовірні кейси серед наших клієнтів — Юрій Синиця, власник компанії Collar, із командою презентував свій бізнес на міжнародній виставці, відновив виробництво та експорт».

Програми та ініціативи, які допомагають бізнесу

Портал «Дія.Бізнес» містить сторінку «Підтримка бізнесу в умовах війни”. Тут представлені державні та донорські програми, приватні ініціативи підтримки підприємців та інформація щодо релокації бізнесу, працевлаштування, кредитів. 

Програма  «EU4Business» дозволяє отримати додаткове фінансування, навчання або нададуть консультації. Це ініціатива Європейського союзу,а  разом з Мінекономіки та Офісом з розвитку підприємництва та експорту запущено грантовий фонд, який розрахований на 300 підприємців. 

Державна програма «Доступні кредити 5-7-9%» спрощує доступ підприємств малого та середнього бізнесу до банківського кредитування, а також надає кошти за зниженою процентною ставкою. Дмитро Радулов розповів, що Одеська область вийшла на третє місце за обсягом кредитів, взятих у рамках цієї програми. Суб’єкти господарювання взяли понад 6 тисяч кредитів.

«Єробота» передбачає видачу грантів для створення або розвитку власного бізнесу. Проєкт містить 6 грантових програм за різними напрямками і підходить вже власникам бізнесу чи початківцям. В Одеській області програма лише набирає оберти, станом на початок січня 918 фізичних та юридичних осіб подали заявки на участь. 132 проєкти отримали погодження, на розгляді — 525, відмовили — 261. На 51 суб’єкт господарювання вийшло 12 млн гривень.

Проєкт «Do Business with Ukrainians» дозволяє іноземцям працювати з українським бізнесом і навпаки. Українці створюють ніби анкету та пропонують свої послуги іноземцям, набуваючи собі нових партнерів. 

Досвід війни з 2014 року та обмеження, пов’язані з COVID-19 навчили підприємців готуватись та думати про майбутнє. І як не крути, кожен бізнес пов’язаний з політикою, тому мотивація боротись за незалежність дала сильний поштовх триматись за свої проєкти. Наразі є безліч можливостей залучати іноземних партнерів та розширювати бізнес-спільноту задля того, щоб встояти. І це стосується, як великого, так і малого бізнесу, хоч і здається, що останній досить гнучкий. 

«Я вірю у швидкий розвиток та зростання українського бізнесу. Хоча війна знижує інвестиційну привабливість країни, але сьогодні для світу Україна стала символом перемоги добра над злом. Україні є, що запропонувати світові, і світ інтегруватиметься з Україною: це сільське господарство, IT-індустрія, технології тощо. Думаю, що перспектива розвитку дуже висока — як приклад можна взяти Ізраїль», — додав Олександр Висоцький. 

Нагадаємо, що Одеса — є кандидатом на проведення міжнародної виставки EXPO в 2030 році. Це великий іміджевий захід, який приведе з собою мільйони туристів, інвестиції та перспективу масштабного розвитку міста. 

Continue Reading
Click to comment

Економіка

Пенсія в Україні — хто може вийти на пенсію в 60 років

Published

on



У 2025 році в Україні право на пенсію в 60 років матимуть тільки ті, хто накопичив не менше 32 років страхового стажу.

Чоловіки в Україні можуть вийти на пенсію з 60 років, проте вимоги до страхового стажу з роками зростають. Наприклад, у 2011 році для призначення пенсії в 60 років було потрібно не менше 15 років стажу. Про це йдеться в матеріалі видання“На пенсії“.

У 2017 році мінімальний страховий стаж для виходу на пенсію в 60 років було встановлено на рівні 25 років. Відтоді вимоги до стажу почали збільшуватися щорічно на один рік. На даний момент це виглядає так:

  • 2018 — 25 років;
  • 2019 — 26 років;
  • 2020 — 27 років;
  • 2021 — 28 років;
  • 2022 — 29 років;
  • 2023 — 30 років;
  • 2024 — 31 рік;
  • 2025 — 32 роки.

Таким чином, 2025 року в Україні право на пенсію в 60 років матимуть тільки ті, хто накопичив щонайменше 32 роки страхового стажу. Водночас у 63 роки на пенсію зможуть вийти громадяни, які мають стаж від 22 до 32 років. На пенсію в 65 років зможуть розраховувати ті, чий страховий стаж становить від 15 до 22 років.

Ще протягом трьох років показник необхідного стажу для виходу на пенсію в 60 років зростатиме:

  1. 2026 — 33 роки;
  2. 2027 — 34 роки;
  3. 2028 — 35 років.

За останні 15 років вимога до мінімального страхового стажу у чоловіків для їхнього виходу на пенсію в 60 років зросла з 15 до 32 років, тобто майже вдвічі.

Зазначимо, в Україні певним учасникам бойових дій (УБД) надається право на дострокове пенсійне забезпечення за віком. Для цієї категорії громадян передбачені спеціальні умови для виходу на пенсію.

Нагадуємо, деякі категорії українців уже з березня матимуть пенсійні виплати, які збільшаться на 20%. Тим часом головне управління ПФУ в Полтавській області пояснило, як змінився розмір обов’язкового страхового стажу для виходу на пенсію за віком.



Джерело

Continue Reading

Події

У Парижі починається суд над Жераром Депардьє

Published

on



У Парижі 24 березня після піврічної затримки розпочинається судовий процес над французьким актором Жераром Депардьє у справі про ймовірну сексуалізовану агресію щодо двох жінок під час зйомок у 2021 році.

Про це повідомляє RFI, передає Укрінформ.

Імена двох жінок, які звинуватили актора, не оприлюднюють. Але відомо, що вони працювали із Депардьє над фільмом Les volets verts («Зелені віконниці»), який знімали у приватному будинку в Парижі у 2021 році.

76-річний Депардьє відкидає звинувачення, а його адвокат заявив, що надасть «свідків і докази, які покажуть, що він просто став мішенню для фальшивих звинувачень».

Слухання у справі мало відбутися ще торік у жовтні. Але тоді адвокат заявляв, що актор через поганий стан здоров’я не зможе з’явитися у суді.

Депардьє також звинувачують у сексуальних домаганнях і нападах понад десять жінок. Утім, актор має підтримку багатьох представників кіноіндустрії, які вважають, що він є об’єктом «полювання на відьом».

Як повідомляв Укрінформ, у квітні 2024 року актора Жерера Депардьє допитали та взяли під варту після звинувачень у сексуальному насильстві щодо двох жінок під час зйомок фільму Жана Беккера «Зелені віконниці» (Les Volets Verts) у 2021 році.

Читайте також: Акторка Блейк Лайвлі позивається до режисера Бальдоні через сексуальні домагання

Проти зірки французького кіно подані також численні інші судові позови. Зокрема, з грудня 2020 року Депардьє перебуває під слідством у справі за звинуваченням у зґвалтуванні та сексуальному насильстві щодо акторки Шарлотти Арнольд. Крім того, розслідування було розпочато за скаргою колишньої асистентки на знімальному майданчику, яка звинуватила його в сексуальному насильстві в 2014 році. Ще одна скарга на сексуальне насильство, подана актрисою Елен Даррас щодо подій 2007 року, була закрита у зв’язку із закінченням терміну давності.

Жерар Депардьє дебютував у кіно наприкінці 1960 років. Відтоді актор знявся у більш як 200 фільмах і здобув цілу низку національних і міжнародних нагород.



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Понад 20 мільйонів українців отримали підтримку через фонд Світового банку URTF

Published

on



Програма Цільового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України (Ukraine Recovery, Reconstruction and Reform Trust Fund – URTF) Світового банку надала допомогу більш як 20 мільйонам українців.

Про це повідомляє Міністерство фінансів України, передає Укрінформ.

Заступниця міністра фінансів України Ольга Зикова та регіональний директор Світового банку Боб Сом провели засідання, під час якого представники відомства, Світового банку та 17 країн-донорів обговорили результати роботи фонду URTF та пріоритети його подальшої діяльності в Україні.

“URTF залишається критично важливим інструментом для України, який дозволяє уряду оперативно залучати партнерське фінансування. Прозорість та підзвітність у впровадженні ініціатив, що фінансуються завдяки міжнародній співпраці, є ключовим пріоритетом для України”, – зазначила Зикова.

Читайте також: Юрист пояснив, чому важливо подати у Міжнародний реєстр збитків якомога більше заяв

Зауважується, що цільовий фонд URTF до кінця 2024 року зібрав 2 млрд дол. США донорських коштів, причому 1,2 млрд дол. вже спрямовано на реалізацію проєктів. Завдяки цій грантовій підтримці Україна додатково змогла залучити ще 6,2 млрд дол. на відбудову, відновлення та впровадження реформ.

У межах програми підтримку отримали 20 млн українців, серед яких 87 тисяч домогосподарств отримали компенсації на ремонт пошкоджених війною будинків (проєкт HOPE у житловому секторі); 3,5 млн громадян відновили електропостачання, а 1,5 млн – теплопостачання завдяки поставкам критично важливого обладнання.

Також 6,3 млн осіб отримали послуги з охорони психічного здоров’я та медичні обстеження, 5,2 млн дітей були вакциновані, а 33 тисячі фермерів отримали доступ до пільгового фінансування.

Завдяки проєкту PEACE на підтримку спроможності України надавати державні послуги 13 млн осіб вчасно отримали виплати соціальної допомоги. А проєкт LEARN в освіті дозволив 380 тисячам школярів скористатися покращеною освітою, а 12 тисячам дітей у віддалених районах – отримати безкоштовний транспорт.

“Надзвичайно важливою була підтримка Світового банку у сфері енергетики. За виділені кошти ми змогли отримати необхідні трансформатори та критично важливе обладнання для відновлення електропостачання. Це допомогло пройти нам складні періоди відключень влітку, восени та взимку минулого року», – наголосила Зикова.

Читайте також: Роботи з відновлення Охматдиту мають завершитися до початку холодів 2025 року – Ляшко

Як повідомляв Укрінформ, представники Мінекономіки та Світового банку домовились про подальше фінансування та розширення програми RISE, а також співпрацю у розробці інвестиційної й промислової стратегій та підтримці іпотечних програм в Україні.

Фото: Міністерство фінансів України



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.