Війна
Грошові питання з XVІ сесії Одеської міської ради

Вчора, 30 листопада в Одесі відбулась XVІ сесія міської ради. Розглянули понад 70 питань і це всього за три з половиною години. Крім політичних канцеляризмів, жартів про українську мову депутатів та голосування щодо пам’ятників Катерині та Суворову, були підняті питання бюджету міста й програми співфінансування генераторів для ОСББ.
Оскільки відключення електроенергії й досі екстрені, то вчасно встигли прийняти зміни до програми цивільного захисту населення. Це про компенсацію вартості закупівлі генераторів для ОСББ. Заплановано 35 мільйонів гривень. Компенсуватимуть 70% від загальної суми, але не більш ніж 100 тисяч гривень.
Депутат міськради та член бюджетної комісії Олег Звягін для “Дайджесту Одеси” розповів: “Ми опирались на те, щоб компенсування було реальним. Підрахували, що на дев’ятиповерхівку потрібна потужність біля 10-15 кВт, тобто це коштує близько 200-250 тисяч гривень. Менші будинки виходитимуть дешевше, близько 100 тисяч гривень. Ця сума буде нормальною для бюджету міста, і водночас 70% — значна компенсація. Звичайно, покрити вартість будинкам, які встановлять генератори за півмільйона чи мільйон, ми не зможемо, але і ці кошти будуть для них допомогою”. Нижче фото заяви, яку потрібно заповнити для отримання коштів.
Прийняли бюджет на 2023 рік. Основні цифри: доходи бюджету – 10,5 мільярда гривень, видатки – 10,3 мільярда гривень. Половину від загального фонду становлять витрати соціальної спрямованості: витрати на освіту, охорону здоров’я, соціальний захист та соціальне забезпечення, культура та спорт та інше.
- 126 мільйонів виділять на потреби тероборони (їжа, вода, форма, медикаменти та інше);
- 43,2 мільйона – соціальний захист військовослужбовців та їхніх родин;
- понад 63 мільйона – на мобілізацію.
Резервний фонд бюджету міста становитиме 1 мільярд гривень. Щодо боргу, то замість 500 тисяч вдалось погасити 1,5 мільйони.
Як виявилось, бюджетна ситуація у місті виявилась кращою, ніж очікували депутати з початком вторгнення.
Війна
Буданов розповів про роль острова Зміїний у війні

Без відновлення контролю за островом Зміїний було неможливе будь-яке судноплавство з портів України. Без цього росіяни просто економічно би нас знищили, – розповів у фільмі «Воєнна розвідка України: на морі, у небі, на землі» начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов.
“Ключовим для звільнення острова стало затоплення 13 квітня 2022 року флагмана Чорноморського флоту ВМС РФ крейсера «Москва» ударом двох протикорабельних ракет нового українського мобільного берегового комплексу РК-360МЦ Нептун: «Затоплення ракетного крейсера «Москва», знищення декількох десантних кораблів, катерів противника, загалом порушення логістики острова Зміїний — все це у подальшому вплинуло на вивільнення цього острова від загарбників. Це стосується морського компонента. Що стосується повітряного компонента — це славнозвісні наші Байрактари морської авіації, які працювали з перших днів війни, починаючи з Херсонської області і вперше їх Україна застосовувала по бойовому по морським цілям» — говорить у фільмі командувач Військово-морських сил ЗСУ віцеадмірал Олексій Неїжпапа”, – йдеться у повідомленні Міноборони.
Про відчайдушний спротив, який чинили російські окупанти на острові українським бійцям, у фільмі розповів командир однієї зі штурмових груп спецпризначення ГУР МО України із позивним «Скін»: «Споруд було багато. Їм було де ховатися, вони дуже швидко рухалися, вони не сиділи на одному місці, вони постійно міняли позиції, вони готувалися до оборони. Це був їхній острів, на якому вони були не один раз. Я вам скажу, це достатньо епічна битва була…Островом оволодіти можна, якщо у вас є перевага у вогневій силі, що потім і показало. Так? Його просто стерли з лиця землі, вони ж потім нагнали туди купу людей, вертушок, всього решта – їх там просто помножили на нуль і все. І вони зробили жест доброї волі, скажімо так».
Також у фільмі документальної трилогії «Воєнна розвідка України: на морі, у небі, на землі» вперше продемонстрували ексклюзивні кадри польоту, десантування з вертольотів і бойових дій на острові, які провели 8 травня групи спецпризначення ГУР МОУ і «Альфа» СБУ.
Війна
Вісім американських сенаторів вимагають від Пентагону передати Україні літаки F-16

Вісім сенаторів від обох партій написали міністру оборони США Ллойду Остіну листа з вимогою надіслати винищувачі F-16 до України. Про це повідомляє видання Politico.
У листі сенатори вимагають детально викласти всі необхідні умови для якнайшвидшої передачі літаків Україні до кінця тижня. Серед питань законодавців було, наскільки високо українські чиновники оцінюють винищувачі при подачі заявок на озброєння і як можуть бути отримані F-16 у разі схвалення – або нових, або з поточних запасів. Вони також зробили запит у військових оцінки того, який вплив F-16 матимуть на конфлікт і як швидко українські пілоти зможуть навчитися літати на цих літаках.
«Після розмови з американськими, українськими та іноземними лідерами, які працюють на підтримку України, на Мюнхенській конференції з безпеки минулого місяця, ми вважаємо, що США необхідно уважно поставитися до надання Україні літаків F-16. Це буде значна можливість, яка може змінити правила гри на полі бою», – йдеться у листі.
Про цей лист стало відомо після російської атаки на американський безпілотник MQ-9 Reaper в Чорному морі.
Війна
На кордоні зловили ухилянтів: довелось стріляти

Трьох громадян України затримали прикордонники Ізмаїльського на державному кордоні о 3 годині ночі, поблизу села Виноградівка Болградського району. Про це повідомляє Ізмаїльський прикордонний загін.
Отримавши інформацію про появу невідомих у населеному пункті прикордоння, охоронці державного кордону перекрили ймовірні напрямки руху порушників. Один з нарядів побачив за допомогою тепловізора рух групи осіб в бік Молдови. Порушники проігнорували неодноразову вимогу зупинитися і намагалися втекти, затримати їх вдалося після попереджувальних пострілів вгору.
Затримані виявилися чоловіками призовного віку з Донецької, Дніпропетровської та Львівської областей. Правоохоронцям вони пояснили, що транзитом через Молдову намагались потрапити до європейських країн.
На всіх трьох затриманих складені протоколи про адміністративні правопорушення за злісну непокору прикордонникам (ст. 185-10) та спробу незаконного перетинання кордону (ст. 204-1). Міру їхньої відповідальності за ці правопорушення визначає суд.
-
Топ-тема7 днів ago
«ERASMUS+»: нові можливості для українців цього року
-
Війна5 днів ago
На кордоні зловили ухилянтів: довелось стріляти
-
Регіон6 днів ago
У найбільших супермаркетах Одеської області проводять моніторинг цін
-
Одеса3 дні ago
Звіт одеських комунальників: аварійні бригади, запуски системи опалення, генератори та дерева
-
Політика5 днів ago
Уряд погодив звільнення начальника Одеської ОВА Максима Марченка
-
Кримінал3 дні ago
Побив дружину до черепно-мозкової травми: житель Білгород-Дністровського району піде під суд
-
Україна3 дні ago
Саботаж «Зернової ініціативи» продовжується: до портів прибуває менше балкерів
-
Кримінал1 тиждень ago
В Одеській області чоловік виманював гроші у сім’ї загиблого