Війна
Перевірка суден за «Зерновою ініціативою»: як працюють моряки-прикордонники

Морські прикордонники оглядають судна, які йдуть до портів Одеської області у рамках «Зернової ініціативи», повідомляє Державна прикордонна служба.
Лише після перевірки судна завантажують для подальшого перевезення до країн Африки, Азії та Європи української агропродукції. Загалом моряки-прикордонники оглянули вже близько 600 таких суден.
Перевіркою займаються військовослужбовці Морської охорони Державної прикордонної служби України. Вони шукають зброю та боєприпаси, вибухові пристрої та небезпечні речовини, які можуть приховати для ввезення до країни. Крім цього перевіряють відповідність членів екіпажу та суднові документи.
Як повідомили у Міністерстві інфраструктури України, відбувається гальмування роботи цієї ініціативи з боку рф під різними приводами інспекції суден в Босфорі. Це призвело до стабільної черги в 90+ суден, мільйонних збитків вантажовласників, недоекспорту мінімум в 5-6 млн тонн впродовж року.
“Станом на 27 грудня в Босфорі на інспекцію очікують 96 суден, з яких 71 судно — на вхід до портів, а 25 — вже завантажені агропродукцією. Щоденно відбувається 6 з 10 запланованих інспекцій”, – йдеться у повідомленні.
З 1 серпня з портів Великої Одеси вийшли 605 суден, які експортували 15,9 млн тонн українського продовольства до країн Азії, Європи та Африки.
Війна
Подумки далеко від окопів: Зеленський звернувся до українців у тилу

Президент Володимир Зеленський закликав українців продовжувати підтримувати військових, не забувати про збори волонтерів, долучатися до інформаційної роботи. Про це він сказав у вечірньому зверненні 26 березня.
«Це неправильно, несправедливо, коли у наших бійців, які приїжджають із передової, з’являється таке відчуття, ніби для багатьох у тилу війна вже скінчилася. Для тих, хто не просто далеко від Донеччини чи Нікополя, від Салтівки, від прикордонних районів Сумщини, від Запоріжжя… А хто подумки далеко від окопів, від щоденного болю українців», — наголосив президент.
Зеленський додав, що зараз, так само як і рік тому, важливо, аби якнайбільше українців допомагали захисту держави, допомагали зосередити світову підтримку заради перемоги.
«Українці, підтримуйте наших бійців завжди, коли це можливо. Не забувайте й про збори волонтерів і долучайтеся, коли маєте змогу. Дуже важливо, щоб усі, хто має інформаційний вплив, брали участь в інформаційній роботі. Це стосується не лише журналістів. Це стосується всіх, хто може поширювати правду про агресію», — сказав президент.
Також він закликав поширювати у світі правду про війну в Україні, аби всі розуміли, за що і для чого бореться наша держава.
Війна
Міста Героїв – це про людей. Річниця звільнення півночі України

Знаєте звідки у слів є сила? Бо вона є у людей. Раніше значення слова “герой” було таким далеким і більше стосувалось літературних персонажів чи ролей у будь-якому фантастичному всесвіті, а зараз – має реальні обличчя, обриси, стежки та будівлі. Минулого березня ЗСУ звільнили понад 1000 населених пунктів у різних областях України. Це дало нам сили рухатись далі, розуміти ясніше, боротись сильніше, вірити дужче, цінити своє – невідворотно.
Щоб вшанувати подвиг наших захисників і жителів українських міст, в Офісі Президента започаткували кампанію «Міста героїв». І постери, які презентувало Міністерство культури та інформаційної політики – наше вчора, хоч реальність цих подій лякає та вражає одночасно.



«Вигравши битву за Київ, ми виграли битву за Україну стратегічно – як за незалежну суверенну державу. Коли була захищена столиця, було захищене і державне життя України. Звільнивши північ, ми побачили, що окупанта можна вигнати. Продовживши цей рух на півдні України – звільнивши Зміїний і Херсонщину, а також на сході України – звільнивши Харківщину, ми впевнені, що можемо звільнити всю нашу землю. Але початок цієї впевненості – саме у битвах за Мощун, Гостомель, Ірпінь, Бучу, Охтирку, Чернігів та інші міста і села наших північних областей, саме у тому першому досвіді наших людей, які побачили, що російська армія біжить з української землі», – зазначили в Офісі Президента.
У рамках кампанії відзначаємо не лише конкретні міста, які відіграли ключове значення, а й людей, які стали основою опору у всіх куточках звільненої України. Важливо зазначити, що це було можливо завдяки наполегливості та мужності тисяч військових та добровольців, які боролися проти окупантів, та завдяки підтримці всіх українців, які виражали свою підтримку та відданість державі. Звільнення цих територій – це тільки початок, і Україна продовжує працювати над тим, щоб повернути відчуття безпеки та стабільності своїм громадянам та забезпечити належний розвиток країни.




Піддаючись людській природі, ми звикаємо, знаходячись вже в умовно спокійних містах, життя стає рутинним, зі звичними радощами, режимом сну, робочими проблемами й іншими маленькими турботами. А ще рік тому, прокинувшись, ми не знали, що нас чекає. Але треба пам’ятати, не для того, щоб жити у страху. А, щоб жити у свободі, берегти та знати ціну спокою, виховувати своїх дітей із моральними цінностями та повагою до вибореного. Нагадаємо, що з населення України, ми стали громадянами, відбулось загострення національної свідомості. Росіяни думали, що ми не боротимемось, а українці на рівні ДНК завжди знають за що. Треба не дати цій свідомості знов заснути, бо впоратись минулого березня ми змогли завдяки великому об’єднанню, а ще багато міст чекають на своїх героїв. І там буває страшно, гучно та боляче досі.
Північні регіони України надовго та глибоко зранені війною. Втрачено сотні людських життів, героїв, які були добрими татами, усміхненими мамами, найбільш зацілованими дітьми, щирими бабусями та дідусями. І саме з тієї причини, що багатьом не дали можливості прокинутись наступного ранку ми маємо берегти цю пам’ять. Росіяни назавжди перетворили весь шум своєї “величної” культури та “великої” нації на свідомість вбивць, крадіїв та голодної босоти. І їм не відмитись від такого клейма на самому лобі. Але наша історія вже зовсім інша – вона про неймовірну силу, стійкість, сміливість та витривалість. Втомлюючись сьогодні ми здобуваємо свободу завтра за себе і того, хто не може цього зробити.



#МістаГероїв – це міста конкретних людей, які проявили свою сміливість, не залишили близьких та вірили в Україну, а тому змогли перемагати.
Війна
215 співробітників Департаменту житлового господарства Одеси служать у ЗСУ

Про це повідомила директорка департаменту Наталя Мостовських. За її словами, це працівники 15 комунальних підприємств та безпосередньо департаменту.
Найбільша кількість в ЗСУ служать – 82 співробітника КП «Одесміськелектротранс» та 46 КП «Теплопостачання міста Одеси», 25 працівників ЖКС Порто-Франківський та 18 КП «Міські дороги».
«Ми віримо у наші ЗСУ та пишаємося кожним, хто захищає країну на полі бою», – наголосила директорка.Нагадаємо, як одеські комунальники відзвітували за рік роботи.
-
Війна4 дні ago
Хелп-пакети: базова допомога для соціально незахищених. Фото
-
Одеса1 тиждень ago
Звіт одеських комунальників: аварійні бригади, запуски системи опалення, генератори та дерева
-
Війна6 днів ago
Безкоштовне протезування військових та цивільних в Одесі
-
Кримінал1 тиждень ago
Побив дружину до черепно-мозкової травми: житель Білгород-Дністровського району піде під суд
-
Кримінал7 днів ago
Оформила документи на опіку дитини ухилянту: викрили очільницю служби у справах дітей
-
Україна1 тиждень ago
Саботаж «Зернової ініціативи» продовжується: до портів прибуває менше балкерів
-
Війна1 тиждень ago
Буданов розповів про роль острова Зміїний у війні
-
Війна7 днів ago
МКС проситиме додаткові кошти на розслідування воєнних злочинів в Україні