Політика
Рада ухвалила законопроєкт: заборона надавати географічним обʼєктам назви, повʼязані з росією

Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект про внесення змін до Закону України Про географічні назви щодо деколонізації топонімії та впорядкування використання географічних назв у населених пунктах України.
Як повідомив нардеп Ярослав Железняк у Telegram, документ підтримали 248 парламентаріїв.
Законопроєктом №7253 забороняється присвоювати географічним об’єктам назви, що звеличують, увіковічнюють, пропагують або символізують росію або її визначні, пам’ятні, історичні та культурні місця, міста, дати, події, її діячів, які здійснювали військову агресію проти України та інших суверенних країн, державну тоталітарну політику та практику, пов’язану з переслідуванням опозиції (опозиційних діячів), дисидентів та інших осіб за критику радянського режиму.
У пояснювальній записці до документа йдеться, що він допоможе «створити нову ідентичність», «подолати імперські колоніальні міфи» та «стати українцям повноцінними господарями на своїй землі».
Зазначимо, що в Одесі ухвалено рішення демонтувати пам’ятну дошку Горькому, розташовану за адресою Ланжероновський узвіз, 2. Крім того, Одеська міськрада розгляне питання щодо демонтажу пам’ятника юному Леніну на вулиці Костанді, 4.
Про це повідомляє ресурс «Деколонізація. Україна”.
Політика
Кабмін призначив голову Одеської ОВА: прокурор Олег Кіпер

Кабінет Міністрів погодив призначення керівника Київської міської прокуратури Олега Кіпера головою Одеської обласної державної адміністрації. Про це повідомив постійний представник Кабінету міністрів України у Верховній Раді Тарас Мельничук.
“Підтримано проєкт указу президента України про призначення Олега Кіпера головою Одеської обласної державної адміністрації”, – ідеться в повідомленні уряду в телеграм-каналі.
Як повідомляє Суспільне, він родом з с. Тимкове Кодимського району Одеської області. У 2002 році закінчив Одеську національну юридичну академію за спеціальністю “Правознавство”. З 2001 року обіймати посади прокурора відділу прокуратури Одеської області, прокурора відділу Генеральної прокуратури України, начальника управління прокуратури Івано-Франківської області, заступника прокурора Івано-Франківської області.
11 вересня 2020 року призначений на посаду керівника Київської міської прокуратури.
Додамо, що у 2015 році Кіпер балотувався в мери Одеси як самовисуванець.
Колишнього начальника Одеської ОВА Максима Марченка президент Зеленський звільнив 15 березня.
Війна
Інспекція суден по Зерновій угоді відновлена: є зміни

Станом на ранок 19 травня Росія погодилася відновити інспекцію суден, які прямують до Одеси і Чорноморська, але відмовилася інспектувати судна, які прямують до порту Південний.
Про це заявив заступник голови Мінвідновлення Юрій Васьков в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

Останнє судно на вхід в порти було проінспектовано 6 травня. З 7 травня рух нових суден в напрямку портів був зупинений через позицію російської делегації у Спільному координаційному центрі.
Васьков додав, що в черзі на захід перебувало 62 судна.
Зазначимо, що 17 травня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган оголосив, що Угоду про Чорноморський зерновий коридор продовжено ще на два місяці.
За словами Ердогана, російська сторона пообіцяла не перешкоджати виходу турецьких суден із портів Миколаїв і Ольвія.
У “зерновій угоді” не передбачено задоволення будь-яких потреб РФ, а ініційовані Росією питання роботи аміакопроводу та зняття санкцій із російських банків наразі дискутуються окремо.
Кримінал
Колишні регіонали та екс-міністр освіти отримали підозри

Співробітники Служби безпеки зібрали нові докази вини колишніх народних депутатів від забороненої «Партії регіонів» Олега Царьова, Дмитра Святаша та Ігоря Маркова. Та викрили колишнього міністра освіти Дмитра Табачника на співпраці з фсб та соратником Кадирова.Вони сприяли росії у веденні війни проти України.
Як повідомляє СБУ, Олег Царьов співпрацював із керівництвом міноборони рф після початку повномасштабного вторгнення. Він «зливав» росії інформацію про наслідки ворожих повітряних ударів по території України. Саме Царьов передав окупантам детальні відомості про результати ракетного обстрілу Кременчуцького нафтопереробного заводу. Цю інформацію Царьов отримав від ще одного «регіонала» — Дмитра Святаша.

Як встановили слідчі, після 24 лютого минулого року Святаш активно виступав на підтримку рф, за що кремль розглядав його як потенційного окупаційного «голову» Харківщини. Цей фігурант передавав росіянам інформацію про озброєння, час та напрямки руху підрозділів Сил оборони по території регіону. Розвіддані зрадник отримував через свої «партійні» зв’язки на території Харківської області.
Ще один підозрюваний — колишній парламентар-регіонал Ігор Марков — регулярно виправдовував збройну агресію рф проти України. Відео з його провокаційними виступами неодноразово показували в етерах центральних російських телеканалів.
Слідчі СБУ додатково кваліфікували злочинні дії Маркова за пропагандою війни та виправдовуванням збройної агресії. За всіма новими викритими фактами тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин злочинів і притягнення винних до відповідальності. Раніше Служба безпеки вже повідомляла цим фігурантам про підозру у вчиненні інших злочинів проти державної безпеки України.
Щодо Табачника відомо, про прямий «зв’язок» з кадровим співробітником 9-го управління Департаменту оперативної інформації 5-ї служби фсб Олегом Козловим. Після початку повномасштабного вторгнення зрадник координував з представником російської спецслужби свою підривну діяльність проти України.

Брав активну участь в організації псевдореферендумів в окупованих районах Херсонської та Запорізької областей. Разом з цим Табачник безпосередньо виконував завдання москви щодо «переформатування» освітньої та медичної галузей під потреби країни-агресора. Саме за його координації більшість навчальних закладів і лікарень регіону були переобладнані під казарми окупаційних угруповань рф. Відповідні «заходи» зрадник проводив спільно з гауляйтерами Сальдо і Балицьким.
Для надання Табачнику «статусу», восени минулого року його призначили «радником» керівника окупаційної адміністрації в тимчасово захопленій частині Запорізької області. Пізніше його включили до місцевого осередку кремлівської партії «єдина росія». Встановлено факти участі фігуранта у розграбуванні майна мешканців Мелітополя. Спільно з Мурадом Саідовим – так званим «смотрящим» від Кадирова за регіоном, у квітні минулого року вони організували вивезення до Криму сільгосптехніки зі складів місцевого агрохолдингу.
У листопаді минулого року СБУ повідомила йому про підозру у державній зраді. Відповідно до нових даних, додаткова підозра ще за двома статтями. Накладено арешт на майно фігуранта на загальну суму понад 2 млн дол.
-
Війна2 дні ago
Майбутнє Без обмежень: протезування військовослужбовців в Одесі
-
Офіційно1 тиждень ago
Хто може виїхати з України без закордонного паспорту
-
Війна3 дні ago
Дівчинка, яка втратила ногу через ракетну атаку по Затоці, перемогла на змаганнях з художньої гімнастики
-
Бізнес2 дні ago
В Одесі обговорили ринок нерухомості: експерти кажуть, що він тільки-но прокидається
-
Війна1 тиждень ago
Тренування «Гвардії наступу»: бойове злагодження штурмової бригади «Лють на Одещині». Фото
-
Одеса3 дні ago
В Одесі у морі з’явилась пляма з нафтопродуктів
-
Війна1 тиждень ago
Міноборони готує зміни до військової служби: введуть рейтинг і нові правила
-
Війна1 тиждень ago
Одеситку ув’язнили на 11 років за збір грошей для російської армії