Connect with us

Події

Фільм «Ти – Космос» здобув приз журі на фестивалі наукової фантастики у Вероні

Published

on

Події

Режисер Троїцький: Свідома частина Заходу вже відчула, що Україна та ЗСУ

Published

on



У певної свідомої частини західного суспільства вже є відчуття, що Україна – це останній оплот свободи й демократії, де є цінності, тому ставлення до нас, як до жертви, трансформується.

Таке переконання в інтерв’ю Укрінформу висловив український режисер, драматург, засновник і художній керівник гуртів «ДахаБраха», Dakh Daughters, «ЦеШо» та проєкту NOVAOPERA, президент ГО «ГогольFest» Влад Троїцький.

«Певний час (на початку повномасштабного вторгнення) роль жертви справді спрацьовувала. Проте зараз ставлення до нас, як до жертви, трансформується, тому що в певної свідомої частини західного суспільства вже є відчуття, що Україна – це останній оплот свободи й демократії, де є цінності. Ми їх відроджуємо, додаємо змісту. Зрозуміло, що несвідомою частиною можна маніпулювати та казати, що українці «понаїхали» або «навіщо давати їм гроші, все одно вони програють». Такі люди неспроможні думати на крок уперед, адже якщо, не дай Боже, окупують усю Україну, по-перше, буде шалена хвиля біженців, а по-друге – тотальна мобілізація в російську армію тих, хто зостався. А такій армії буде потрібно «продовження банкету» – країни Балтії, Польща, а «п’ятих колон» там предостатньо. Прикро, але «Четвертий рейх» існує», – наголосив він.

За словами Троїцького, на жаль, європейці дуже повільні, але вони розуміють, що «ми їм даємо час, тому що в конвенційній війні майже жодна країна Європи неспроможна виграти. Єдиний захист для них – це Україна, ЗСУ зі своїми новітніми технологіями, креативністю. Тобто, ми набуваємо функцій героя».

Режисер розповів, що наприкінці червня він ініціював старт масштабного руху «AntIDote», мета якого за допомогою мистецтва зробити суспільству «щеплення» проти маніпуляцій та дезінформації, навчити культури діалогу та об’єднати штучно роз’єднані групи українців навколо сучасного українського міфу.

Читайте також: Україна повинна отримати допомогу заради безпеки Європи – прем’єрка Данії

«У поняття «я – українець» необхідно вкладати міф про сучасну Україну, щоб єднатися навколо нього, навколо нашої місії», – підкреслив Троїцький.

Він наголосив, що також дуже важливим напрямом є робота з дітьми та підлітками, щоб вони відчували свою належність до українства, але в жодному разі не можна цього робити, як росіяни, які знімають безліч пропагандистських фільмів, просто завалюють ними телебачення – а це майже не спрацьовує.

«Нам треба створювати привабливі програми, щоб молодь відчула гордість, розуміла чому, коли говорять «я – українець» – це круто. Бо я – частина героїчного народу. І цього можна досягти через масу міфотворних речей – знову ж таки кіно, концерти, вистави, книжки. Тут важливо залучення Міністерства освіти України, щоб це транслювали через освітню програму, через школу, університети», – зазначив Троїцький в інтерв’ю Укрінформу.

Як повідомляв Укрінформ, міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький та міністр культури Італійської Республіки Алессандро Джулі у Римі під час Міжнародної конференції з питань відновлення України відкрили виставкові проєкти у межах культурної програми на URC2025.



Джерело

Continue Reading

Події

У Києві стартували зйомки родинної комедії «Потяг до Різдва»

Published

on


У Києві розпочалися зйомки української родинної комедії «Потяг до Різдва», яка вийде в широкий прокат 1 грудня 2025 року.

Нова кіноробота стане продовженням кінострічки «Потяг у 31 грудня», повідомляє Укрінформ.

За сюжетом напередодні Різдва пасажирам одного потяга доводиться організовувати Святвечір просто у вагоні, і в очікуванні першої зірки об’єднатися в одну велику родину.

«У нас є дуже важливий меседж, який через «Потяг до Різдва» хочеться донести до глядачів – ми прагнемо повернутися до наших традиційних українських свят, до того, як ми раніше їх святкували. І зараз, коли ми відмовляємося від старих радянських традицій і святкуємо Різдво разом з усією Європою, настав момент прощатися з Дідом Морозом назавжди», – зазначив співпродюсер фільму Юрій Горбунов.

Перед початком знімального процесу замість розбивання тарілки з назвою проєкту команда розбила пиньяту у вигляді «діда мороза», як символічне прощання з традиціями, насадженими Радянським Союзом.

У фільмі знімаються відомі українські актори: Станіслав Боклан, Лілія Ребрик, Назар Задніпровський, Антоніна Хижняк, Анастасія Іванюк, Валентин Томусяк та інші.

«У нас будуть і зірки, і камео, і ті, кого ми відкриваємо зараз, і ті, інформацію про яких ми триматимемо до самої прем’єри. Когось ми будемо промотувати, хтось буде великим сюрпризом», – зазначив Горбунов.

Читайте також: Вийшов перший тизер романтичного фентезі «Мавка. Справжній міф»

Виробництвом фільму займається FILM.UA у стратегічній співпраці з українською мережею мультимаркетів.

«Настав той час, коли ми можемо обійтися без державних грошей, оскільки зараз вони йдуть на інші важливі цілі. Наші фільми зняті за кошти бізнесу, який повірив в кіно. Це надзвичайно важливо та суперпотужно і свідчить про те, що українське кіно нарешті набирає обертів, яких воно повинно мати. Навіть в умовах повномасштабного вторгнення», – наголосив Горбунов.

У перший день зйомок «Потягу до Різдва» команда фільму оголосила, що вже в вересні стартують зйомки їхнього наступного фільму – «Потяг «Червона рута».

Як повідомляв Укрінформ, кінострічка «Потяг у 31 грудня», що зібрала понад 52 мільйона гривень в українському прокаті і стала найкасовішим українським фільмом 2025 року.



Джерело

Continue Reading

Події

Національна музична академія України має виконати закон про деколонізацію

Published

on



Голова Українського інституту національної пам’яті Олександр Алфьоров наголосив, що прізвище російського композитора Петра Чайковського нині є одним із видів зброї, на рівні з Пушкіним, тому Національна музична академія України має виконати закон про деколонізацію.

Про це він сказав в інтерв’ю Укрінформу.

«Закон України (Закон «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» – ред.) має бути виконаний. І як орган виконавчої влади, безперечно, ми стежимо за всім процесом. Ми зробили все можливе, щоб продемонструвати, що Чайковський, його ім’я є насправді, в контексті нашої консерваторії, калькою з Московської консерваторії. Ми зробили все, що від нас, як від інституції, було необхідно», – зазначив Алфьоров.

Він додав, що сьогодні це рішення перебуває «в площині, скажімо, тих людей, які мають його ухвалювати».

Голова УІНП зауважив, що Чайковський за походженням українець і неймовірну кількість української мелодики інкорпорував у свої твори.

«Проте він є сьогодні одним із видів зброї, на рівні з Пушкіним, якою росіяни намагаються ще залишити, заякорити свої «рускомірниє» червоні лінії», – підкреслив він.

Читайте також: У день народження Петлюри: в Інституті нацпам’яті прокоментували демонтаж імперського пам’ятника у Полтаві

Як повідомляв Укрінформ, наприкінці 2023 року експерти офіційно надали висновок про те, що прізвище російського композитора в назві Національної музичної академії України – це пропаганда російської імперської політики. Тож заклад має виконувати вимоги Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.