Connect with us

Відбудова

Партнери підтримають постраждалі від війни в Україні громади на £150 мільйонів

Published

on



Мінрозвитку запустило другу фазу донорської програми “Партнерство за сильну Україну” з підтримки постраждалих від російської агресії громад разом із Великою Британією, Естонією, Канадою, Норвегією, Фінляндією, Швейцарією та Швецією.

Відповідний меморандум про взаєморозуміння між Міністерством та міжнародними партнерами щодо реалізації другої фази підписали у вівторок у Києві, передає кореспондент Укрінформу.

Метою програми є посилення стійкості України в умовах російської агресії шляхом надання критично важливої підтримки місцевим громадам у співпраці з українськими державними органами, громадянським суспільством та приватним сектором.

“Це підвищення спроможності регіонів, розиашованих поруч із лінією зіткнення, які щодня стикаються з неймовірними обстрілами, агресією РФ. Це і підвищення спроможностей, громад та регіонів, культурні та освітні заходи, тренінги та відновлення обʼєктів на прифронтових територіях, що напряму дотично до політик нашого Міністерства”, – наголосила перша заступниця міністра розвитку громад та територій України Альона Шкрум.

Друга фаза програми встановить механізм швидкого реагування, зокрема спеціалізовані установи, щоб швидко доставляти необхідні ресурси до найбільш вразливих громад, що межують із лінією фронту або кордоном з РФ. Механізм зосередиться на двух ключових пріоритетах: по-перше, систематична допомога громадам на відстані 30 км від зони активних бойових дій і, по-друге, надання ресурсів для реагування на кризи в будь-якому постраждалому від російської агресії регіоні.

Читайте також: Уряд виділив Агентству відновлення 1,3 мільярда на проєкти відбудови

Програма діятиме до жовтня 2027 року і залучить £150 мільйонів (близько $200 мільйонів). Керування Фондом здійснюється за допомогою трирівневої структури управління – політичного, стратегічного та технічного комітетів. Пріоритетними областями визначені Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська та Чернігівська.

Як повідомляв Укрінформ, нещодавно Президент Володимир Зеленський запевнив, що уряд готовий розглянути програми підтримки для прифронтових регіонів та закликав громади подавати пропозиції.

Фото ілюстративне: developpp.de



Джерело

Відбудова

У Білозерській громаді Херсонщини відновлюють водопостачання

Published

on



У Білозерській громаді Херсонщини за кошти, які торік уряд виділив з резервного фонду для проведення капітального ремонту системи водопостачання у селі Правдине, вже улаштовано 15 кілометрів трубопроводу, на 11 кілометрах — виконані необхідні роботи з укладення труб та колодязів.

Як передає Укрінформ, про це повідомив у Фейсбуці начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

«Відвідав Білозерську громаду. Тут працюємо над відновленням водопостачання. Торік уряд виділив з резервного фонду близько 19,4 млн гривень для проведення капітального ремонту системи водопостачання у селі Правдине», – написав Прокудін.

За його словами, згідно з проєктом, вже улаштовано 15 кілометрів трубопроводу, на 11 кілометрах — виконані необхідні роботи з укладення труб та колодязів.

Крім цього, відновлять чотири свердловини у громаді, що дасть змогу утворити єдину систему водопостачання.

Наразі, за словами Прокудіна, роботи підрядником призупинені. Аби отримати додаткове фінансування подали заявку у 2025 році в екосистемі «DREAM» у межах програми «Субвенція МІУ в рамках фінансової угоди між Україною та ЄІБ «Програма відновлення України ІІІ». Як наголосив начальник ОВА, заявку було погоджено, тож найближчим часом чекають надходження коштів на суму понад 29 млн грн.

Читайте також: Будівництво водогону, який має забезпечити Миколаїв питною водою, завершиться у серпні

Крім того, Прокудін оглянув знищений дитячий садочок. Окупанти використовували дах будівлі як плацдарм для кулеметів. У селі зараз проживають лише двадцятеро дітей дошкільного віку, тому нагальної потреби у відновленні навчального закладу немає.

Під час російської окупації у також був розбитий місцевий ФАП. Втім, завдячуючи волонтерам місії «Лікарі без кордонів» у Правдиному встановили мобільний ФАП.

Як повідомляв Укрінформ, на Херсонщині відновили амбулаторію у Білозерській громаді, що постраждала понад рік тому від російських ракет.



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Жителі Покровської громади подали понад 1,3 тис. заявок на компенсацію за зруйноване житло

Published

on



Жителі Покровської громади у Донецькій області подали 1344 заявки на отримання державної допомоги за зруйноване житло.

Про це в Телеграмі повідомила Покровська міська військова адміністрація, передає Укрінформ.

«У Покровській громаді зареєстровано 1344 заяви про зруйноване житло. Вже сформовано 144 житлові сертифікати на загальну суму понад 206 млн гривень», – йдеться у повідомленні.

Крім того, 785 жителям Покровської громади нараховано компенсацію за пошкоджене житло, загальна сума виплат становить майже 63,5 млн гривень.

Читайте також: На Херсонщині відновили амбулаторію у Білозерській громаді, яка постраждала від російського обстрілу

Начальник МВА Сергій Добряк зазначив, що у міськадміністрації створюють реєстр власників, у яких було не оформлене житло, щоб вирішити питання надання таким людям соціального житла.

Як повідомлялося, в Україні реалізується державна програма «єВідновлення» – власники знищеного житла можуть подати у застосунку «Дія» заявку на отримання компенсації для придбання нової квартири чи будинку.



Джерело

Continue Reading

Відбудова

На Херсонщині відновили амбулаторію у Білозерській громаді, яка постраждала від російського обстрілу

Published

on



«Місце, куди понад рік тому влучили російські ракети, сьогодні не впізнати. Під час робочої поїздки до Білозерської громади завітав до місцевої амбулаторії, яка сильно постраждала від ворожого удару», – йдеться у повідомленні.

За словами Прокудіна, завдяки підтримці благодійників і наполегливій роботі колективу заклад вдалося не просто відновити – його осучаснили, зробили більш доступним і зручним для пацієнтів.

Зокрема, як зазначив начальник ОВА, замінили дах, відремонтували приміщення, встановили нове медичне обладнання, сучасні меблі, генератор, зарядні станції.

Торік понад 5 тисяч пацієнтів звернулися до лікарів амбулаторії і щороку їх кількість зростає. Це свідчить про важливість цього закладу для місцевої громади.

Прокудін поінформував, що поруч із амбулаторією працює пункт базування бригад екстреної медичної допомоги. Тут встановили сучасну модульну конструкцію завдяки МОЗ та Всесвітній організації охорони здоров’я. Пункт забезпечений всім необхідним обладнанням.

Крім того, на території громади створили Центр безпеки, до складу якого входить підрозділ місцевої пожежної охорони та офіс поліцейського громади. Завдяки донорам вдалося відремонтувати покрівлю та внутрішні приміщення, облаштувати транспортний бокс для МПО. В планах — створення Ветеранського простору – це буде три кімнати та простір для групових занять. Для фінансування цього проєкту залучать партнерів та ПРООН.

Читайте також: У Чорнобаївці через російський обстріл пошкоджені амбулаторія, пошта та пекарня

У місцевому ліцеї також провели масштабний ремонт – оновили дах, замінили вікна, пошкоджені ворожими обстрілами, облаштували та розширили укриття, встановили сонячну енергозберігаючу установку та опалення. Усі ці зміни дозволили відновити навчальний процес, і сьогодні у змішаному форматі знання здобувають більше 180 учнів. Також працюють дві групи дошкільної освіти.

Як повідомляв Укрінформ, на Херсонщині, у Великій Олександрівці, триває відбудова місцевої школи, ремонтні роботи стартували у січні цього року.

Фото ілюстративне



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.