Connect with us

Усі новини

пасажири визнали його персонажем із казки

Published

on


Жителі Лондона (Англія) відчули себе героями “Аліси в Країні чудес”, коли у вагоні метро з’явився справжній білий кролик. Пасажири зняли момент на відео, і ролик миттєво став вірусним.

Про це пише Express.

Звичайний день у лондонському метро перетворився на справжнє диво, коли пасажири помітили на сидінні вагона білосніжного кролика в жовтій шлейці. Здивовані й захоплені лондонці не могли пройти повз пухнастого попутника, момент одразу ж потрапив у TikTok і став вірусним.

На відео видно, як кролик спокійно сидить поруч зі своїм господарем, абсолютно не звертаючи уваги на здивовані погляди й камери. Один із пасажирів навіть підійшов, щоб погладити тварину.

“Він любить поїзди й автобуси. Ми так часто подорожуємо, що він до цього вже звик”, — пояснив його власник.

Відео набрало тисячі переглядів і викликало сплеск коментарів у соцмережах. Коментатори провели паралелі з казкою Льюїса Керролла: “Білий Кролик застрибнув у поїзд… і раптово лондонці опинилися в Країні чудес”, — йдеться у підписі до ролика.

Попри наявні правила, що дозволяють перевезення домашніх тварин у метро, транспортні служби все ж таки рекомендують тримати їх у переносках, насамперед заради їхньої ж безпеки. Але, судячи з реакції пасажирів, кролику на відкритому сидінні було цілком комфортно і спокійно.



Fullscreen

Кролика помічали в місті й раніше

Фото: X (Twitter)

Користувачі соцмереж пригадали, що зустрічали цього ж кролика і раніше. Виявилося, що він уже став справжньою міською легендою. У 2017 році один користувач написав у Twitter: “У моєму автобусі кролик”. Відтоді його бачили й в наземному транспорті, і на станціях метро в різних частинах міста.

“Я бачив його днями — він ішов на надземку до Хакні, має дуже діловитий вигляд, наче спізнюється на важливу зустріч”, “Я був упевнений, що в мене галюцинації. Він просто сидів там, як ні в чому не бувало, а все навколо — ніби в театрі”, — писали інші користувачі.

Раніше Фокус повідомляв, що жінка вибачилася перед сусідами після того, як дізналася, що її кіт постійно краде. Британка на ім’я Бекі показала домашню тварину, яка стала зіркою в соцмережах після того, як її зняли з незвичайним “трофеєм”.

Також стало відомо, що кішка, яка виросла в оточенні собак, гавкає і охороняє будинок. Відео з незвичайною поведінкою тварини миттєво стало вірусним і набрало понад 23,3 мільйона переглядів.



Джерело

Усі новини

Супербуря на Сонці привела в дію незвичайний механізм на Землі (відео)

Published

on



Під час потужної сонячної бурі, яка сталася трохи більше тижня тому, в атмосфері Землі помітили загадкове іоносферне явище. Воно називається спорадичним Е-шаром, який став дуже активним під час сонячної бурі.

Про це повідомляє SciTechDaily.

У шарі атмосфери, званому спорадичним Е-шаром, спостерігалися тонкі хмари, багаті на метали. Вони є досить рідкісними, але під час нещодавньої бурі на Сонці простягнулися від полюсів до екватора Землі.

Відкриття зробили вчені з Університету Кюсю під час потужної геомагнітної бурі, яка сталася 11 травня. Незвичайну поведінку було помічено в шарі земної атмосфери, який розташовується приблизно в 90-10 км над рівнем моря. Ця частина атмосфери сповнена іонізованих металевих частинок, відомих як спорадичні Е-хмари.

За словами вчених, такі хмари досить тонкі, товщиною всього від 1 до 5 км, але вони залишаються неймовірно щільними. З’являються такі хмари так само раптово, як і зникають. Під час потужної сонячної бурі ці хмари різко посилилися.

Величезна атмосферна хвиля

Явище можна було спостерігати над Південно-Східною Азією, Австралією, південною частиною Тихого океану і східною частиною Тихого океану. Але найдивнішим було те, що ці рідкісні хмари подорожували по всій земній кулі, від полярних регіонів до нижчих широт. Така картина є по суті, неймовірно величезною атмосферною хвилею, яку викликала буря на Сонці.

На створеному відео вчені показали, як магнітосфера Землі відреагувала на удар геомагнітної бурі:

  • Білі орбіти: усі супутники, що обертаються навколо Землі під час шторму
  • Помаранчеві орбіти: пропоновані орбіти для шести космічних апаратів GDC
  • Помаранчево-фіолетові лінії: лінії магнітного поля навколо Землі
  • Сині сліди: трассери швидкості сонячного вітру
  • Зелені хмари: інтенсивність струму електричного поля

“Під час нещодавньої сонячної бурі багато дослідників дивилися на те, що відбувається в шарі іоносфери Землі, що знаходиться на висоті 150-500 км над рівнем моря, тому що саме там відбувається найбільша іонізація. Спорадичний Е-шар не вивчали безпосередньо під час бурі, але ми хотіли подивитися, чи вплинуло щось настільки потужне, як геомагнітна буря, на цей шар атмосфери”, — каже керівник дослідження Хуейсінь Лю з Університету Кюсю.

У своєму дослідженні команда зібрала величезну кількість даних. Вчені використовували інформацію від 37 наземних радарів — іонозондів, а також супутникової мережі COSMIC-2, яка обертається навколо Землі.

Розуміння активності шару E має життєво важливе значення через його потенціал порушувати радіозв’язок у діапазонах HF і VHF. Дослідницька група сподівається, що їхні нові результати приведуть до кращого розуміння активності шару Es і того, як такі унікальні явища створюються в іоносфері.

Що таке геомагнітна буря

Геомагнітна буря — це явище в атмосфері та магнітосфері Землі, спричинене змінами в сонячному вітрі або сонячних спалахах. Вона проявляється посиленням і збуренням магнітного поля Землі, що може вплинути на роботу електронних систем і технологій.

Сильні геомагнітні бурі можуть спричиняти спалахи північного або південного сяйва, видимого навіть у низьких широтах, завдяки посиленню взаємодії сонячного вітру з магнітосферою Землі. Вони також можуть вплинути на роботу супутникових систем, електроніки на борту космічних апаратів і навіть на електроенергетичні мережі, спричиняючи геомагнітні збурення та короткострокові відключення.

Нагадаємо, у скам’янілих стовбурах стародавніх дерев учені виявили докази того, що на Землі виникла найпотужніша геомагнітна буря 14 375 років тому. Це наймасштабніша подібна подія серед усіх відомих.



Джерело

Continue Reading

Україна

ТЦК — у Львові працівники військкомату побили ветерана війни

Published

on


У Львові представники місцевого ТЦК викрали та побили ветерана війни, 24-річного Андрія Баглая. Водночас у ТЦК заявили, що проведуть розслідування даного інциденту.

Відео з розповіддю ветерана війни розмістив один з львівських пабліків.

На кадрах помітно чоловіка, який назвав себе Андрієм Баглаєм. За словами чоловіка, в ніч на 17 травня 2025 року, близько 23:30, він йшов на вулиці Кульпарківській, коли під’їхав мікроавтобус, із якого вискочило п’ятеро осіб у формі та напали на чоловіка.

Він каже, що чоловіки вдарили його зі спини, не пред’явили жодних документів і силоміць заштовхали в транспорт. Далі, за словами Баглая, його били по голові, а також возили вулицями Львова протягом години. Лише через певний час у чоловіка запитали анкетні дані, повернули телефон, а потім — викинули з автобуса на одній з вулиць міста.

Сам ветеран каже, що має третю групу інвалідності та був звільнений зі служби за станом здоров’я. На відео чоловік заявляє, що він отримав гематоми, а також зафіксував на відео номерні знаки транспорту, де його тримали протягом години.

Якою була реакція ТЦК

Згодом Львівський обласний ТЦК та СП повідомив, що їм стало відомо про відеозапис з нацгвардійцем, який став “предметом суспільного обговорення”.

“Наразі проводиться перевірка, з’ясовуються обставили інциденту. Перевіряємо хто саме із військовослужбовців РТЦК та СП Львівської області причетні до вищезгаданого епізоду”, — йдеться у повідомленні.


Fullscreen

Реакція ТЦК на інцидент з ветераном у Львові (скриншот з Facebook)

У Львівському обласному ТЦК додали, що в разі підтвердження неправомірних дій військовослужбовців, винні понесуть відповідальність згідно із законом.

“Ми зацікавлені у якомога швидшому з’ясуванні усіх подробиць”, — йдеться в коментарі обласного центру комплектування.

Раніше повідомлялося, що жителька Світловодська звинуватила ТЦК у побитті її батька. За її словами, співробітники центру комплектування побили чоловіка та намагалися посадити до “буса” попри його непридатність

Згодом стало відомо, що харків’янин загинув, вистрибнувши з вікна ТЦК. Водночас рідні загиблого переконані, що чоловік міг загинути від рук працівників центру комплектування.



Джерело

Continue Reading

Усі новини

лікарка вказала на ключову помилку в процесі зважування

Published

on



Людина може зважитися о 8-й ранку і знову о 8-й вечора, і тільки потім виявити, що її тіло, здавалося б, набрало або втратило кілька кілограмів без видимих причин. Такий незвичайний перепад має під собою низку причин, про які розповіли лікарі.

Про це пише BBC Science Focus.

Терези не брешуть, але вони можуть вводити нас в оману без контексту. Цей своєрідний феномен, який часто помилково сприймають як ознаку невдачі або успіху в досягненні цілей у царині здоров’я, пов’язаний скоріше з біологічними припливами та відпливами, ніж із набором або втратою жиру. Щоденні зміни ваги можуть здаватися нестійкими, але їхні причини глибоко вкорінені в системах організму, які спокійно працюють.

У Фокус.Технології з’явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

Доктор Ніш Манек, лікар загальної практики та медичний педагог, розкрила цю загадку, вказавши на воду як на одного з головних винуватців. Оскільки вода становить приблизно 60 відсотків людського тіла, незначні зміни в гідратації, наприклад, солона вечеря або багата на вуглеводи їжа, можуть затримати більше води в тканинах, тимчасово схиливши шальки терезів у бік збільшення. Гормональні зрушення, особливо під час менструації, можуть спричинити аналогічні ефекти, які часто минають протягом кількох днів без втручання.


Важливо

Високий рівень цукру виявився не пов’язаним з ожирінням: що знайшли вчені в нашому мозку

Те, що надходить в організм, також буквально впливає на вагу, просто тому що воно ще не вийшло з нього, каже Манек. Пізній прийом їжі, навіть якщо він корисний, все одно додає масу, яку травна система ще не переробила. Ця харчова вага є минущою, зникаючи в міру перетравлення їжі, але вона може на мить підштовхнути цифри вгору. Швидкість цього процесу значно варіюється від людини до людини, залежно від здоров’я травної системи та метаболізму.

Фізичні вправи теж можуть створити ілюзію швидкої зміни ваги. Після інтенсивного тренування організм втрачає воду через піт, що призводить до короткочасного зниження ваги. Однак під час відновлення м’язів організм може утримувати зайву воду, що призводить до її тимчасового збільшення, попереджає Манек.

Протягом кількох тижнів або місяців нарощування м’язів може навіть призвести до довгострокового збільшення ваги, тоді як реальні запаси жиру зменшуються, що робить ваги ненадійним інструментом для відстеження фітнес-прогресу.

Травна система вносить ще один шар коливань. Рухи кишківника, або їх відсутність, можуть змінити вагу людини кардинально. Закреп, зневоднення або недостатня кількість клітковини можуть вплинути на частоту очищення організму від відходів, тож час зважування відіграє не меншу роль, ніж дієта або рівень активності.

Навіть алкоголь залишає свій слід як у нашому тілі, так і на показниках ваг. Спочатку зневоднюючи організм і спричиняючи оманливе зниження ваги, він викликає ефект компенсації наступного дня, коли організм чіпляється за будь-яку зайву воду. Цей ефект бумеранга маскує реальність стабільного рівня жиру і вводить в оману тих, хто відстежує прогрес тільки за цифрами.

Така вага може коливатися до 2 кілограмів протягом одного дня, до того ж більша частина цього коливання пов’язана з рідиною і травними процесами, а не з жиром, що потрібно враховувати під час коригування харчування і способу життя, ґрунтуючись на показниках ваг.

Раніше Фокус писав про нещодавно знайдений ген ожиріння. Вчені підтвердили, що в зайвій вазі не завжди винне погане харчування.

А так само Фокус писав про глобальну проблему, що виникає через ожиріння. Люди з такою проблемою були схильні пропускати набагато більше роботи через проблеми зі здоров’ям порівняно зі своїми однолітками з нормальною вагою, до того ж кількість прогулів збільшується разом із тяжкістю ожиріння

Важливо! Ця стаття ґрунтується на останніх наукових і медичних дослідженнях і не суперечить їм. Текст має виключно інформаційний характер і не містить медичних порад. Для встановлення діагнозу обов’язково зверніться до лікаря.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.