Відбудова
Світовий банк продовжить підтримувати проєкти відновлення в Україні

Керівництво Міністерства розвитку громад та територій обговорило з регіональними представниками Світового банку продовження співпраці по ключових проєктах.
Про це повідомила пресслужба міністерства, передає Укрінформ.
«Ми високо цінуємо співпрацю зі Світовим банком. Ми спільно проробили важливу роботу над звітом RDNA4, і разом бачимо обʼєм потреб, який не перестає зростати. Тільки на 2025 рік на відновлення потреба країни становить $17,3 мільярда <…> Сподіваємося, що у 2025 році разом зможемо розширити наявні проєкти та знайти нові шляхи співпраці”, – наголосив віцепрем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба Олексій Кулеба.
Одним з головних проєктів, які Міністерство розвитку громад та територій втілює разом зі Світовим банком, є проєкт компенсації коштів за пошкоджене житло, а також відновлення багатоквартирних будинків – HOPE. Завдяки фінансуванню, понад 82 тис. українських родин вже отримали виплати. Під час зустрічі сторони погодилися на тому, що існує потреба подальшого його фінансування.
Також представникам Світового банку розповіли про новий вид компенсацій, запроваджений для внутрішньо переміщених осіб. За словами першої заступниці міністра Альони Шкрум, Україна планує впровадити ще низку ініціатив для підтримки ВПО. Зокрема розпочати будівництво соціального житла.
Окремо сторони обговорили розширення інструментів підтримки енергетичного сектору, у тому числі в частині побудови захисту для об’єктів критичної інфраструктури. Також – подальшу підтримку проєктів у транспортній сфері, а саме відновлення та ремонт доріг та модернізацію прикордонних пунктів пропуску.
Як повідомлялося, за даними нової Швидкої оцінки завданої шкоди та потреб на відновлення (RDNA4), найбільшого фінансування потребує відновлення житлового фонду України – майже 84 млрд дол. із загальної суми в 524 млрд дол. США.
Фото: Міністерства розвитку громад та територій
Відбудова
Голова TUİD: Іноземні проєкти з відбудови України слід реалізувати зараз, а після війни

Проєкти із відбудови та реконструкції України із залученням іноземного капіталу слід реалізувати вже зараз, щоби масштабувати набутий досвід після закінчення війни.
Про це сказав у коментарі Укрінформу голова Турецько-української асоціації бізнесменів (TUİD) Бурак Пехліван за результатами конференції з відбудови України, яка пройшла в Женеві 7 травня.
«Заходи з реконструкції та відбудови в Україні слід проводити сьогодні, не чекаючи закінчення війни, щоб підвищити стійкість України, силу української економіки, її самодостатність, піднести моральний дух українців та українського бізнесу. Відбудова України буде найбільшим проєктом у Європі та світі за останні десятиліття, і на нинішньому етапі це можуть бути окремі проєкти, які в майбутньому, зокрема після закінчення війни, можна буде масштабувати, використовуючи вже набутий досвід», – сказав Пехліван.
За його словами, особливо ефективною є тристороння співпраця між країнами, зокрема у форматі «Україна – Туреччина – треті країни».
«Попри війну та її виклики турецький бізнес продовжує інвестувати та працювати в Україні. Ми готові і ділитися досвідом, і брати участь у проєктах тих країн, які наразі не готові до безпосередньої присутності в Україні через безпекові ризики. Ми вже маємо позитивні результати та перспективи у співпраці з компаніями з Японії, Фінляндії, Швеції, Австрії, Чехії, а тепер і Швейцарії. Ми дуже активні в пошуку партнерів, радо ділимося своїм досвідом та знаннями щодо ведення бізнесу та реалізації проєктів в Україні», – додав Пехліван.
Голова TUİD вважає, що іноземний бізнес та інвестори мають працювати так, ніби війна має закінчитися вже завтра, та вживати запобіжних заходів так, ніби вона триватиме довго. Тим, хто остерігається безпекових ризиків через війну Росії проти України, радить починати діяльність з реконструкції та будівництва у відносно безпечних регіонах та пріоритетних секторах.
Як повідомляв Укрінформ, у Женеві 7 травня відбулася швейцарсько-турецька конференція з відбудови України, на якій ішлося про спільне інвестування країн та розвиток співпраці для реалізації проєктів в Україні.
Фото з архіву Бурака Пехлівана
Відбудова
На Миколаївщині відновили 38% цивільних об’єктів, які були зруйновані або пошкоджені обстрілами РФ

На Миколаївщині відновлено приблизно 38 відсотків цивільних об’єктів, які були зруйновані або пошкоджені під час обстрілів з початку повномасштабного вторгнення.
Про це повідомив голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім телеканалу ‘Апостроф TV, передає Укрінформ.
“На Миколаївщині нині відновлено 6,5 тисяч цивільних об’єктів їх 17 тисяч, які були зруйновані або пошкоджені обстрілами з початку повномасштабного вторгнення. Це приблизно 38 відсотків”, – сказав Кім.
За його словами, це стало можливим завдяки державним інвестиціям та міжнародній допомозі. Щоб відновити все, потрібно ще вдвічі більше коштів, аніж було вкладено. Хоча точної зведеної цифри наразі не існує.
Він також додав, що сьогодні на Миколаївщині на 100 відсотків відновлено критичну інфраструктуру.
Як повідомлялося, на Миколаївщині відновлено близько половини об’єктів культурної інфраструктури, що зазнали руйнувань з початку збройної агресії РФ.
Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв
Відбудова
В Одесі завершують відновлення багатоповерхівки, яка тричі постраждала від обстрілів РФ

В Одесі завершують відновлення багатоповерхівки на проспекті Шевченка, яка тричі постраждала внаслідок російських обстрілів.
Про це у Телеграмі повідомляє Одеська міська рада, передає Укрінформ.
«Відновлювальні роботи в багатоповерховому будинку на проспекті Шевченка, 8/4, який тричі постраждав внаслідок збройної агресії РФ, добігають кінця», – йдеться у повідомленні.
П’ятиповерхова будівля зазнала значних руйнувань: унаслідок прямих влучань пошкоджено фасадні стіни будинку, внутрішні перегородки, дах, вікна, балкони, а також прилеглу територію, тому його довелося відбудовувати практично з нуля.
Відразу після пошкодження на об’єкті були проведені термінові відновлювальні та ліквідаційні роботи. Під час капітальних робіт повністю відновлено гідроізоляцію по всьому периметру будівлі, проведено ремонт вимощення та даху.
Нині триває фінальний етап – реставрація фасадної частини. Будівельники планують повністю завершити всі відновлювальні роботи найближчим часом.
Як повідомлялось, в Одесі 16-поверховий житловий будинок, в який 1 травня влучив російський дрон, визнали аварійним, його мешканців відселяють.
-
Суспільство1 тиждень ago
В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024
-
Суспільство6 днів ago
Одеські ресторани назвали найгіршими з дотримання закону про заборону куріння Анонси
-
Політика4 дні ago
Євген Пікалов, заступник міністра юстиції України
-
Політика4 дні ago
Путін не хоче жодного миру і не готовий до припинення вогню
-
Політика5 днів ago
Уряд Мерца проводитиме більш активну політику щодо України
-
Усі новини6 днів ago
вид на поселення з висоти пташиного польоту вразив людей (фото)
-
Війна5 днів ago
На Київщині та в низці областей оголошували тривогу через загрозу балістики
-
Відбудова5 днів ago
За два роки програмою «єВідновлення» скористалися майже 100 тисяч родин